All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label NRG Band. Show all posts
Showing posts with label NRG Band. Show all posts

Friday, 3 January 2014

Bedri Asani, artisti shqiptar që i bën Vipat të duken Yje (Video)

Quhet Bedri Asani, e njohin të gjithë sidomos VIP-at e huaj, pasi ai i bën ata të duket më bukur se asnjëherë tjetër falë punës së tij si Hair-artist.

E kuptuat tashmë se bëhet fjalë për një shqiptar i cili ka 20 vjet që jeton në Zvicër por është nga Tetova e Maqedonisë, dhe profesioni i tij ka bërë që të fusë në dorë emrat e njohur të shoë-bizit botëror, por edhe ata shqiptarë.

Bedriu për ne ka treguar se ka 12 vjet që merret me këtë profesion, e kur ne e pyesim se cilët pesonazhë të show-bizit shqiptar janë më intersant, ai ka këtë përgjigje: “Sa u përket Vipave shqiptarë kam punuar me shumicën e tyre si me : Nrg Band, Ciljetën, Tunën, Mentor Kurtishin, Sabri Fejzullahun, Naser Rafuna, Bekim Kumanovë e shumë e shumë të tjerë. Të gjithë janë shumë intersant dhe nuk mund të bëj dallime”.

Artisti i flokëve tregon se nuk ka dëshirë të bëjë shumë dallime a është një Vip i huaj apo është shqiptar, pasi puna e tij i shikon të gjithë shumë të vecantë, ndërsa vecon se mes shumë femrave të bukura që ai ka punuar te flokët e saj ka qenë Zajmina Vasjari, duke u ndjerë pak i ngushtuar në këtë përgjigje.

I pyetur nga ne se a do të kthehet në vendlindje për të hapur një biznes të tillë ndonjë të ardhme ai na tregon se:”Në vendlindje nuk kam ende asnjë mendim të tillë për tu kthyer, por nuk i dihet të ardhmes”. Ndërsa frizeri i njohur Asani ka këtë vlerësim për dukjen e shqiptarëve: “Shqiptarët me të vërtetë sa i përket dukjes apo lukut duken shumë mirë edhe kanë dallim shumë të madh ndaj popujve të tjerë, e kuptojnë modën dhe e dojën atë”.

Nëse do tju bie rruga andej nga Zvicra sidomos ju VIP e doni të dukeni ende më yje atëherë vizitoni sallonin “ Vip Coiffeur” në Landstrasse 107 5430 Wettingen AG e duart e arta të Bedriut do tju presin./Maksim Gjokaj/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Bedri Asani , Albanian artist makes VIPs seem Stars

Monday, 19 November 2012

ALBA FLASH NEWS: 19 Nentor 2012

C'ka po shkruhet dhe c'ka po flitet kete jave:
  • Kleoniki Delijorgji fiton kuroren "Miss Globe 2012". Vajza e dyte pas Almeda Abazit te fiton titullin nderkombetar te bukurise. Ndersa, Loreta Abdyli nga Kosova futet ne top 10 dhe fiton titullin "Miss Pavaresia"
  • Getoar Selimi publikon videon "N'Prishtine", akuzohet per vjedhje te instrumentalit nga kengetarja serbe Stoja dhe kenga "Revolucija". Ndersa vet ai ka mohuar se behet fjale per ndonje vjedhje. Poashtu, Zzap & Chriss kane reaguar fuqishem duke mohuar cdo gje ne lidhje me vjedhje.
  • Albana Azizi, shqiptarja e dyte e ftuar ne ceremonine MTV EMA 2012
  • Loreta Kacka LORI ne pergaditje te klipit me titull "Nuk mundem" qe eshte duke u punuar nga Pro Video, ndersa kenga eshte realizuar nga Flori. Ndersa poshtu ka ne plan te lancoj klipin "Shqiperi o nena ime" me rastin e 100 Vjetorit te Pavaresise.

Friday, 16 November 2012

NRG Band synon tregun nderkombetar

Grupi mjaft i popullarizuar ne trojet shqiptare, NRG Band me liderin dhe vokalistin e njohur Besnik Qaka, duket se jane lidhur me shtepine diskografike "CAT Music" te Rumanise e cila ka filluar te promovoje nen ombrellen e saj kengen dhe hitin "Rina Rina" ne verzionin internacional, ka bere te ditur Albaniac.

Labeli "Cat Music" mbulon 60% te tregut rumun dhe viteve te fundit po korr sukses edhe ne tregun nderkombetar te muzikes ne europe dhe ne amerike.

Kenga "Rina, Rina" ishte nje nder me te degjuarat neper radiot shqiptare vitin e kaluar dhe mori cmim ne festivalin "Top Fest 8", ndersa dihet se eshte pelqyer mjaft edhe nga degjuesit jo-shqipfoles.

Tashme kjo kenge, sapo eshte re-publikuar ne internet dhe mund te degjohet ne kanalin zyrtar te labelit CAT. Ne kete kanal, poashtu verejtem edhe nje shqiptar tjeter, Klajdi Lupa (Claydee) me hitin e tij "Mamacita Buena". /Albavipnews/


- - - - - - - - - - - - - - - -

Wednesday, 24 October 2012

Besniku: “Ja pse u ndaluan klikimet në Youtube!” (Video)

Solisti i grupit NRG BAND ka sqaruar për të gjithë adhuruesit e tij për shkak se kanë ngecur klikimet në kanalin Youtube, klikime këto që shkonin shumë kundrejt këngës më të re të tyre “Magdallena”.

Ja se cfarë shkruan Besniku: ‘’Të nderuar adhurues,
Për një kohë të shkurtër videoklipi i këngës "Magdallena" i postuar në YouTube me datë, 17.10.2012 ka pranuar klikime marramendëse.

Për këtë arsye kemi kuptuar nga zyrtarët e rrjetit social YouTube se janë stopuar regjistrimet e klikimeve për një kohë të shkurtër deri sa të verifikohet se nuk është ndonjë mashtrim apo dicka e tillë.

E gjithë kjo procedurë është për shkaqe sigurie, pasi që sipas kontraktorit tonë në Gjermani kemi kuptuar se klikimet e tilla tejkalojnë normalen e paraparë.Pra, si duket kemi të bëjmë me një rekord ditorë!!

Monday, 11 June 2012

Pas “lajmit skandal”, NRG Band rikthehen te forte

Djemtë e grupit ‘NRG Band’ nuk kanë të ndalur. Megjithëse kohët e fundit, fatkeqësisht, solisti Besnik Qaka përmendej për një lajm skandal për seks me një të mitur vite më parë, por kjo gjë nuk rezultoi e vërtetë, djemtë janë kthyer më të fortë se kurrë.

Këtë e tregon edhe prania e tyre në diskon më të njohur në Prishtinë, në një koncert ku ambienti është mbushur me shumë fansa dhe emra të njohur.

Aty kanë qenë shumë artistë, ndërmjet tyre edhe Gena, aktori Blerim Destani, futbollisti Lorik Cana, e shumë të tjerë. Sigurisht që suksesi i djemve do të jetë gjithmonë ‘in’, falë hiteve që krijojnë dhe publikut që i do./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
After "scandal news," returned strong Weblog

Group boys 'Weblog' have not stopped. Although lately, unfortunately, soloist Loyalty Qaka mentioned a sex scandal story with a minor years ago, but this did not prove true, the boys are back stronger than ever.

Wednesday, 16 May 2012

Dafina dhe “NRG Band”, të preferuarit e “VFM 2012”

Janë shpallur edhe nominimet e “Video Festit Muzikor 2012”, ku artistët e përzgjedhur me prurjet e tyre muzikore, sipas organizatorëve, do të konkurrojnë në 16 kategori.

Edhe këtë vit, këngëtarja Dafina Zeqiri është më shumë e nominuar, konkretisht në 6 kategori, me këngët e saj ‘My Swag: dhe “Supernova”.

Ndërsa, nga kategoria e meshkujve janë djemtë e “NRG Band”, të cilët me këngën e tyre “Rina-Rina” janë nominuar në 4 kategori. Si duket Dafina dhe “NRG Band” janë më të preferuarit e “VFM 2012”.

Ky festival do të mbahet më 5 qershor, ndërsa urojmë që artistët që nuk janë nominuar të kenë të paktën një ftesë për ta ndjekur, e jo si vitin e kaluar që interesimi ka qenë i dobët nga ana e artistëve./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Dafina and "NRG BAND" darling "VFM 2012"

Monday, 14 May 2012

Besniku i NRG BAND akuzohet per seks me nje te mitur

Besnik Qaka është akuzuar se në fund të tetorit të vitit 2008, në Prishtinë, përkatësisht në motelin Rama Petroll rrugës për Lipjan, ka keqpërdorur seksualisht një të mitur nën moshën gjashtëmbëdhjetë vjeçare, shkruan Gazeta Jeta në Kosovë.

Sipas aktakuzës, ai me dashje ka kryer veprën penale të keqpërdorimit seksual të personave nën moshën gjashtëmbëdhjetë vjeçare, vepër e dënueshme nga 1 deri në 10 vjet burgim. Bazuar në emrin e saj, e mitura duhet të jetë shqiptare.

Besnik Qaka është dashur të paraqitet në Gjykatën e Qarkut në Prishtinë, me datën 30 prill 2012, pasi që kishte një urdhëresë për sjellje nga policia. Por, sipas organeve të drejtësisë, policia kishte dështuar ta sjell atë, e për pasojë seanca ishte shtyrë.

Ai pritet që të dalë para gjykatësit për konfirmimin e aktakuzës më 30 maj 2012. Nëse konfirmohet aktakuza, atëherë Besnik Qaka dhe shtatë të akuzuarit e tjerë do të paraqiten para trupit gjykues për gjykim./Telegrafi/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:  
Faithful of NRG BAND charged for sex with a minor

Thursday, 1 March 2012

NRG Band me “Rina Rina” në Balkan Music

Një nga këngët shqiptare e cila i ka kaluar të gjitha limitet e suksesit pa dyshim që quhet “Rina Rina”. Kënga e grupit atraktiv “NRG BAND” mësuam se do të jetë konkurrentë në ndarjet e çmimeve në “Balkan Music”, madje flitet se do të jetë kënga e përzgjedhur nga organizatorët e këtij evenimenti ballkanik, ku ndoshta mund të jetë kjo këngë që do të përfaqësojë shtetin e Kosovës.

Ky eveniment do të mbahet nga mesi i këtij muaji dhe urojmë që djemtë të kthehen me trofe. Ndërsa artistët shqiptarë që e kanë provuar këtë konkurs evropian janë Flori Mumajesi, Elvana Gjata, Aurela Gaçe dhe Aureli./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
NRG Band with "Rina Rina" at Balkan Music

One Albanian songs which has passed all limits of success undoubtedly called "Rina Rina". Attractive song group "NRG BAND" learned to be competitive on price allocations in "Balkan Music" even rumored that the song will be selected by the organizers of this event in America, where it may be this song that will represent the state of Kosovo.

This event will be held by mid of this month and wish the boys return with the trophy. While Albanian artists who have tried this European competition are gold Mumajesi, Linkin Park, Aurela Gaçe and Aurelius./Maxim Gjokaj/Kosova Sot/

Sunday, 13 November 2011

Ku Shkoi "Rina Rina" me 2 Milion Klikime...?

Largohet nga Youtube klipi “Rina, Rina” i NRG Band me 2 milione klikime

Nje kenge qe vazhdon te kryesoje majat e toplistave ne shume televizioneve, si ne Kosove, Shqiperi e Maqedoni. Nje grup i suksesshem, qe menaxhojne nje karriere qe ua kane zili te gjithe. NRG Band keto dite jane sulmuar nga hakeret, te cilet me sa duket kane xhelozi suksesin e tyre. Kenga dhe klipi “Rina, Rina” ishte nje nga kenget favorite edhe gjate festivalit “Top fest”, ku edhe u shperblye me cmimin “Top Albania Radio”, si kenga me e degjuar dhe me e kerkuar. Te njejtin sukses kjo kenge e kishte edhe ne internet, ku klikimet kishin kaluar shifren prej me shume se 2 milione. Por kjo video, e cila kishte keto klikime, po te beni tani nje kerkim, nuk do ju shfaqet, pasi eshte larguar nga dikush! Ndoshta suksesi i grupit ka penguar ndokend dhe, pas ankesave tek stafi i Youtube, kjo kenge eshte larguar nga faqja. /panorama/nentor 2011/

Saturday, 11 June 2011

Zbulohet "Rina" e Besnik-ut...?

photo: Panorama Plus
A thua mund te jete kjo Rina e Besnikut te “NRG Band”?

Besnik Qaka, solisti i grupit Nrg Band, duket se i ka shijuar me shume se askush tjeter paskuintat e festivalit “Top Fest 8”. Me nje kenge shume ritmike te titulluar ‘Rina, Rina”, ky grup muzikor i njohur ne Kosove dhe tashme shume ne Shqiperi, arriti te bente shume fansa per vete. Por shume mund te pyesnin se kujt i kushtohej kjo kenge, kush mund te ishte Rina balerina qe Besniku ne vargjet e refrenit I drejtohej me fjalet “I imja je”. Paparaci yne ka arritur ta fotografoje kengetaren me nje vajze simpatike bionde, me te cilen qendronte shume afer dhe shkembente puthje e perqafime vazhdimisht. Mbetet thjesht per t’u vertetuar, nese kjo vajze bionde eshte Rina e famshme e kenges se Nrg Band. /panorama plus/qershor 2011/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Tuesday, 25 May 2010

NRG Band Te Kenaqur Me Cmimin!

“Energy Band”: Jemi shume te kenaqur per kete fitore

Cmimi “Top Albania Radio”

“Energy Band” eshte mjaft e njohur per interpretimet interesante, por edhe per kenget qe shpejt behen mjaft te dashura per publikun, kjo edhe per shkak te muzikes ritmike qe grupi zgjedh te realizoje. Jo me kot, ne kete edicion te shtate te “Top Fest”, kenga e tyre e titulluar “Duame” eshte vleresuar me teper nga degjuesit e “Top Albania Radios”. “Ne jemi shume te kenaqur per fitoren e ketij cmimi. Eshte nje cmim mjaft i mire, i cili vertet ia ka vlejtur, sepse kenga eshte transmetuar shume edhe ne radio. E falenderojme shume publikun qe e kane ndjekur dhe e ka degjuar kengen. Mbi te gjitha, mendoj se eshte shume emocionuese qe i gjithe publiku ne salle eshte ngritur ne kembe e ka kenduar e kercyer me mua”, ka thene Besniku, kengetari i “Energy Band”. Vitin e shkuar grupi ka fituar cmimin “Grupi me i Mire”. /gazeta shqip/maj 2010/
- - - - - - - - - -
+tag: nrg band besnik qaka caka
- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

"Energy Band": We are very happy for this prize

The "Top Albania Radio"
"Energy Band" is very well known for interesting interpretations, but also songs that quickly become quite fond of the public, this is also due to the rhythmic music that the band chooses to realize. Not in vain, in this seventh edition of "Top Fest", their song titled "We" is more appreciated by listeners of the "Top Albania Radio. "We are very pleased to win this price. It is a very good price, which really has vlejtur, because song is very well in the radio broadcast. And thank many who have followed the public and has heard the song. Above all, I think is very exciting that the whole audience in the hall was set on foot and is singing and dancing with me, "said Besniku, singer of" Energy Band. Last year the group has won "best group".
]]

Tuesday, 5 May 2009

Flash News 5 Maj 2009

Alba Vip Flash News
Alba Vip Flash News 5 Maj 2009

LEONORA JAKUPI LANSON KLIPIN E RI
Leonora sapo ka lansuar ne internet videoklipin e saj me te ri "Ky eshte fundi". Klipi eshte realizuar ne Maqedoni nga produksioni Fabrika. Kenga eshte komponuar nga Ocko me tekst te Avni Qahilit.

NRG BAND DHE "NINA" ESHTE "TOP SONG" E JAVES NE TOPRTK
Top lista muzikore e RTK-s e njohur si "Top RTK" ka rifilluar ne muajin Prill dhe emetohet cdo te hene. Konkurrentet e kesaj jave ishin: 1. Elvana Gjata "Nuk jane me"; 2. NRG Band "Nina"; 3. Ilir (Elia Zaharia) "Confession"; 4. Rron KRZ "Celesi" dhe 5. Blero ft.Dafina & F-Kay "La Vida Loca". Grupi NRG Band fituan me 31 vota, ndersa Elvana ne vendin e dyte me 27 vota dhe Grupi "Ilir" ne vendin e trete me 17 vota, mbesin ne loje si propozime per javen e ardhshme ku shikuesit kane mundesi t'i rivotojne ne nje konkurrence te re. /rtk/

NORA ISTREFI E DHENE PAS FAMILJES
Kengetarja jone e njohur Nora Istrefi preferon qe festat t’i kaloje me familje, duke shetitur neper vende te ndryshme. Mirepo, sa i perket festes se fundit - 1 Majit, ku pati te reshura te shiut, Nora thote se gjate paradites ka qendruar me familje, ndersa ne mbremje ka pasur angazhimet e saj muzikore. “Zakonisht pelqej qe per festa te qendroj me familje, duke vizituar ndonje vend te bukur me ambient te hapur. Edhe per 1 Maj, meqe nuk ishte dite e mire, nuk kam dale askund. Por ne mbremje kam pasur angazhime me mbremje muzikore ne Viti. Natyrisht qe pjesen dermuese te festave ne estrada e kalojme me angazhime muzikore, andaj nuk jemi shume te lire per festa”, shprehet Nora per “Kosova Sot”. Jemi mesuar qe Noren ta shohim me kenge dhe videoklipe mjaft te mira. Po ashtu gjate ketij sezoni ajo do te pergatite edhe shume befasi per adhuruesit e saj, te cilat do t’i zbuloje me kohe. /kosova sot/

BLERO FLET PER ADOLESHENCEN E TIJ
“Kohen e adoleshences e kujtoj si nje kohe kur fillova t’i kuptoj gjerat dhe mendoja se dija shume. Ne fakt, eshte nje kohe kur fillon t?i kuptosh gjerat. Ka qene nje kohe, kur kam qene shume me shume energjik dhe nuk lodhesha kurre. Kisha dy gjera ne jeten time dhe ato ishin muzika dhe futbolli, te cilat i deshiroja me se shumti”, ka thene Blero. /kosova sot/

AKTORJA ILIRE VINCA SHPERBLEHET NE FIER
Ne edicionin e tete te festivalit nderkombetar “Apollon 2009”, aktorja kosovare, Ilire Vinca, eshte shperblyer me cmimin “Apolloni i argjendte”, per aktoren me te mire joprotagoniste per interpretimin e saj ne shfaqjen “Dejzilend”, me regji te Agon Myftarit te Teatrit Kombetar te Kosoves. Juria e festivalit ka dhene edhe dy cmime te tjera. Cmimin per aktorin joprotagonist i eshte dhene aktorit italian, Nikola del Buono, per interpretimin e tij ne shfaqjen “Virgjili dhe dashuria” te trupes se Mantoves. Ndersa aktorja Tinka Kurti ka marre cmimin e karrieres per interpretimin e dados ne pjesen “Filumena Marturano”, me regji te Albert Minges. Juria gjykoi se per cmimin “Apolloni i arte” nuk kishte kreativitete qe te perligjnin kerkesat e festivalit. Edicioni i tete i festivalit te aktrimit “Apollon 2009”, u cel mbremjen e 27 prillit ne teatrin “Bylis” te qytetit te Fierit dhe perfundoi mbremjen e 2 majit. /kosova sot/

ARTA DOBROSHI DHE "HESHTJA E LORNES" ME 6 MAJ NE PRISHTINE
Te merkuren, me 6 maj, ne Kinemane ABC ne Prishtine do te jepet premiera e filmit te njohur evropian “Heshtja e Lornes” nga Jean- Pierre dhe Luc Dardenne. Ne kete film aktron edhe aktorja e njohur kosovare Arta Dobroshi, e cila fale ketij filmi ka bere fame nderkombetare dhe tani njihet kudo. Ky film ka fituar cmimin e skenarit me te mire ne Festivalin e Kanes ne vitin 2008. /kosova sot/

BUBULINA KRASNIQI DYFISH E DASHURUAR
Bubulina Krasniqi eshte dyfish e dashuruar. Ajo, pervec te dashurit te saj, qe e do shume, eshte e dashuruar edhe pas garderobes. Ndonese ende ben pjese tek kengetaret qe posa ka nisur te beje hapat e pare ne muzike, ajo vleresohet per dukjen e saj. Eshte e dashuruar pas veshjeve dhe jo me kot. Per te veshja nuk eshte vetem shprehje personaliteti. Veshjet e Bubulina Krasniqit jane nje album plot shije, ngjyra, vlera dhe stile. “Veshja per mendimin tim paraqet njefare pasqyrimi te jashtem, por edhe material ne te njejten kohe te personalitetit, fineses dhe shijeve te njeriut”, shprehet ajo, duke shtuar se edhe ne jeten e perditshme ka shume kujdes se cfare zgjedh te vesh. Nderkaq, kur behet fjale per paraqitje skenike, apo edhe ne ndonje mbremje solemne, ajo vret mendjen shume me shume per zgjedhjet qe ben. “Veshja per mua patjeter duhet te jete e pershtatshme, ne ate menyre sa une te ndihem rehat ne te dhe kjo eshte gjeja me e rendesishme”, shprehet ajo, duke shtuar se duhet te jete nje veshje e mire dhe me stil, e kombinuar me kreativitet qe te duket bukur. /bota sot/

XHIM PRESHEVA PERFAQESON ZVICREN
Xhelal Memeti i njohur me nofken Xhim Presheva do ta perfaqesoje Zvicren ne festivalin nderkombetar te muzikes pop/rok ne Bullgari, njofton agjencia e lajmeve INA. "Me 8, 9 dhe 10 maj, do te jem ne Bullgari per te perfaqesuar shtetin shume mik te kombit tone Zvicren dhe shkoj me respekt te vecante dhe u jem shume mirenjohes, qe me kane zgjedhur mua qe te perfaqesoj kete shtet dhe shihet qarte dhe eshte shembull edhe per te tjeret, e kam fjalen per ato shtete qe nuk kane tradite te demokracise dhe shihet qarte pra, se Zvicra me jep mua mundesine", eshte shprehur Presheva. /telegrafi/
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:


Leonora Jakupi launches new clip
Leonora has just launched on the Internet videoklipin its new "This is the end." Klipi was made in Macedonia by Fabrika production.

NRG bands and "Nina" is "TOP Song" week TOPRTK IN
Top list of music RTK s known as "Top RTK" has resumed in April and every emetohet Monday. The competition this week were: 1. Elvana During "There are" 2. NRG Band "Nina; 3rd Ilir (Safir Zaharia) "Confession"; 4. Liver KRZ "key" and the 5th Blero ft.Dafina & F-Kay "La Vida loca". NRG Band won the group with 31 votes, while Elvana in second place with 27 votes and Group "Illyrian" in third place with 17 votes, as the proposals remain in play for next week, where viewers have the opportunity to rivotojne in a competition new. / RTK /

Nora Istrefi E cognoscente Family
Our well-known singer Nora Istrefi prefers to exceed the holidays with family, with different countries throughout shetitur. However, regarding the recent holiday - May 1, where there was a reshura the rain, says that during paradites Nora has stayed with family while in the evening had its musical commitments. "I usually like to stay for holidays with families, visiting a place with beautiful open environment. For May 1, since it was not the best day, I have not brought anywhere. But that evening I had commitments with musical evenings in Year. Course that the majority of the spend the holidays in burlesque musical commitments, so we are not very large for holidays, "says Nora for the" Kosova Sot ". Noren we learn that we see with songs and video clips very good. Also during this season it will be prepared for even more surprises adhuruesit her, which will in time to reveal. / Kosova Sot /

Blero ADOLESHENCEN WORKSHEET FOR HIS
"Time of adoleshences the recall as a time when things started to understand and know more than I thought. In fact, it is a time when to start? Understanding of things. There was a time when I was much more energetic and not lodhesha ever. Two large churches in my life and they were music and football, which is like most, "said Blero. / Kosova Sot /

Actors Ilir Vinca rewarded in Fier
In the eight edition of international festival "Apollon 2009, actress Kosovo Ilir Vinca, is off the price" Apollo silver, for joprotagoniste the best actress for her interpretation of the performance "Dejzilend", directed to the Agon Myftari National Theater of Kosovo. The jury of the festival has provided the other two prices. Joprotagonist actor award was given italian actor Nikola del Buono, for the interpretation of his performance in "Virgjili and love" to trupes that Mantoves. While actress Tinka Kurti has the career price for dados in the interpretation of "Filumena Marturano," directed by Albert Minges. The jury gjykoi the price for "Apollo of the arts" had not kreativitete to perligjnin requirements of the festival. Eight edition of the festival aktrimit "Apollon 2009, was the evening of 27 April cel in theater" Bylis "the city of Fier and ended the evening of May 2. / Kosova Sot /

Arta DOBROSHI and "The Silence LORNES" 6 May IN PRISTINA
Wednesday, May 6 with, at the ABC cinema in Pristina will be known to movie premieres European Lornes the Silence "by Jean-Pierre and Luc Dardenne. In this film aktron the actress Arta Dobroshi recognized Kosovo, which thanks to this film has made international fame and recognition everywhere now. This film has won the best scenario we Kanes Festival in 2008. / Kosova Sot /

Bubulina Krasniqi twice in love
Krasniqi Bubulina is double the love. It except to love her, that would amount, is love even after garderobes. Although still is part of the singers who has once begun to make the first steps in music, it is estimated for its appearance. It is love after clothing and not vain. For clothes is not only an expression personality. The clothes are a Krasniqi Bubulina album full of flavor, color, values and styles. "Clothes for my opinion represents some external reflex, but also material in the same time, personality, tastes and fineses human," she says, adding even in everyday life is very carefully chooses what to hear. Meanwhile, when it comes to scenic presentation, or even in a solemn evening, it kills many more ideas for making the election. "Clothes for me must be appropriate, in such a way as I feel comfortable in and this is the most important thing," she says, adding that it should be a good dress and style, combined with creativity that seems nice. / world today /

Jim Presheva representing Switzerland
Xhelal Memeti known nicknamed Jim Presheva will represent Switzerland in the International Festival of pop / rock in Bulgaria, reports news agency INA. "With the 8, 9 and 10 May, will be in Bulgaria to represent the more friend to go to Switzerland and our nation with respect to special and I was very grateful, that have chosen me to represent this state and can be seen clearly and is an example for others, I am talking about those states that have no tradition of democracy and is therefore clear, that gives me the opportunity to Switzerland ", is expressed Presheva. / telegraph /
]]

Thursday, 9 April 2009

VIP-at Kosovare dhe Facebook-u!

Te famshmit kosovare dhe facebook-u

He, he... derisa Zajmina ia kushtoi nje kenge te plote ketij fenomeni me titull "Facebook", tashme eshte bere e pamendueshme qe nje VIP te mos kete edhe nje Facebook te vetin. Por ja zbuluam se disa nuk kane facebook ende dhe as qe kane kohe te mirren me te. Per te mesuar me shume se sa perdoret facebooku nga vipat kosovare dhe a eshte nje i tille i domosdoshem apo jo, ndiqni nje reportazhe te realizuar nga "Express Live" KTV, transmetuar sot me 9 prill.


- - - - - - - - - - - - - - - -
+tag: genta ismajli ismaili, genc prelvukaj, nrg band, vesa luma, dafina zeqiri, ryva kajtazi, agnesa vuthaj
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

]]

Thursday, 26 March 2009

NRG Band ne Top Koha KTV

NRG Band ne Top Koha KTV, 25.03.09


- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

Wednesday, 3 December 2008

NRG Band riperpunon "Drenushen" e Minatorit!

NRG Band
/photo nrg band/

“NRG Band” riperpunojne “Drenushen” e rok-grupit “Minatori”

Grupi muzikor kosovar “NRG Band” ka riperpunuar kengen “Drenusha” te rok-grupit legjendar “Minatori”. Per kete grupi ka bashkepunuar me kompozitorin Florent Boshnjaku. Vokalisti i grupit Besnik Qaka per “Express Live” ka thene se i kane ruajtur motivet origjinale te kenges, por ajo eshte sjelle ne nje fryme moderne. Videoklipin e kenges “Drenusha” grupi e ka realizuar me produksionin “Videoart” nga Gjilani. Me shume rreth ketij videoprojekti muzikor te grupit “NRG Band” do te keni mundesi te kuptoni neser (4.12.08 Express Live) nga intervista e zhvilluar me anetaret e ketij bendi. /express live/ktv/03.12.08/
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online