All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Najada BB1. Show all posts
Showing posts with label Najada BB1. Show all posts

Monday, 3 September 2012

Martohet Nocja?


Martohet Nocja?

Krahas fotove te veres te cilat i ka publikuar ne faqen e saj personale ne facebook, ish- banorja e “Big Brother 1”, Najada Konomi, ka vendosur edhe nje foto me veshje nuseje. E ndare shume kohe me pare me Olsin, ajo ka pasur edhe histori te tjera, nderkohe qe shihet te kaloje pushimet me djaloshin e fotos. Mos valle ka vendosur te martohet me te? Ende nuk e dime. /panorama plus/

Wednesday, 22 February 2012

Ish-banoret e “Big Brother” kunder Arbana Osmanit

Edicioni i sivjetshëm i BB5, si duket, po shikohet shumë dhe po komentohet edhe nga ish-banorët e këtij reality-show nëpër vite në Shqipëri, por një intervistë e prezantueses Arbana Osmani ka çuditur më shumë disa nga personazhet interesante të këtij spektakli.

Sipas Arbanës, ata janë mosmirënjohës. Ndërsa i pari ka reaguar Klodi i BB3, duke shkruar në ‘Facebookun’ e tij se prezantuesja është “dinake dhe servile”, ndërsa Najada apo Noçja e BB1 ka shkruar se “Asaj duhet t’i vijë zor që jep të tilla intervista’.

Por, një reagim ka ardhur edhe nga italiania, e cila ishte e dashuruar me një laçjan dhe mori pjesë në BB3, Tatiana duke thënë se asnjë para nuk kanë marrë, madje kanë paguar edhe faturat e telefonit, e në fund ka shkruar “BB??? Tamam vari....”. /Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Former residents of "Big Brother" against Osman Arbana

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online