All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Naser Gjinovci. Show all posts
Showing posts with label Naser Gjinovci. Show all posts

Monday, 26 April 2010

Naser Gjinovci & Minatori ne VIP Shpija

Naser Gjinovci & Minatori mysafir ne VIP Shpija

Nje nate me ndryshe. Rok grupi i famshem kosovar "Minatori" me vokalistin Naser Gjinovci kane argetuar banoret dhe publikun me muzik te mirefillte rok.


- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

A different night. Kosovo famous rock group "Miner" with vocalist Naser Gjinovci have entertained residents and the public with genuine rock music ]]

Sunday, 1 February 2009

"Minatori" Se Shpejti Me Kenge te Re!

Naser Gjinovci
/photo public domain/

Rok-grupi ‘Minatori’ me nje kenge te re

Rok-grupi “Minatori” eshte ne pergatitje te kenges se re, e cila shume shpejt do te editohet

Rok-grupi “Minatori” per dekada te tera ka qendruar ne skenen e muzikes shqiptare, gjithmone i dashur dhe i kerkuar nga publiku. Vokalisti i rok-grupit “Minatori”, Naser Gjinovci, per gazeten “Kosova Sot” ka bere te ditur se jane duke pergatitur nje kenge te re. Ky grup, i cili per disa vjet nuk ka bere kenge te re, tash do te vije me nje kenge te zhanrit rok. Grupi “Minatori”, prej themelimit e deri tash i ka qendruar besnik ketij zhanri dhe do t’i qendrojne besnik deri ne fund te karrieres. “Jemi ne pergatitje te nje kenge te re. Autor i kenges jam une dhe Mufail Limani. Kjo kenge do te editohet shume shpejt. Nuk mund t’u them se si do te titullohet kenga, sepse dua qe kjo gje te behet publike ne promovimin e kenges”, u shpreh Naser Gjinovci, vokalist i grupit “Minatori”. Kjo kenge pritet te jete edhe nje hit i ketij grupit, i cili grup vazhdimisht per simpatizantet e vet ka bere kenge te jashtezakonshme, kenge keto qe edhe sot e kesaj dite degjohen shume. Ky grup njihet si grup legjendar ne Kosove, por edhe jashte Kosoves. “Minatori” eshte tejet i popullarizuar edhe ne Maqedoni e Shqiperi. /b.zyberi/kosova sot/31.01.09/
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online