All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Nebih Bajraktari. Show all posts
Showing posts with label Nebih Bajraktari. Show all posts

Thursday, 9 August 2012

Reagon i ati: Keto qe ka thene Besa jane genjeshtra!...

Reagon i ati: Vajzat i mora ne Kosove, pas 7 muajsh i mori ish-bashkeshortja permes qendres sociale

Pas rrefimit qe ka bere, z. Nebih Bajraktari i qendron faktit se ato cfare ka deklaruar e bija, Besa, nuk jane te verteta, pasi i ka thene nen ndikimin e frikes se mos zbulohen akoma prej shume vitesh. Ai thekson se pas ndarjes nga ish-bashkeshortja eshte kthyer ne Kosove me dy vajzat e tij dhe pas 7 muajsh, ish-bashkeshortja, permes qendres per pune sociale, ia ka marre dy vajzat, Dafinen dhe Besen. Ja se cfare tregon me tej ai: ”Besa sigurisht qe do te flase me gjuhen e se emes, se perndryshe do te kete pasoja, keto qe ka thene Besa jane genjeshtra. Melihatja eshte larguar nga shtepia vete dhe per nje kohe une jam kthyer me vajzat e mia, kurse Melihatja me vajzen e saj ka qendruar ne Suedi. Pas 7 muajsh ajo vjen ne Kosove dhe jep informata kunder meje, keshtu qe qendra per pune sociale me informon se femijet duhet t’i dorezoj ne qendren sociale, ose do te arrestohem.

Monday, 30 July 2012

Nebiu, babai i Dafina Zeqirit: Ajo me refuzon!

Rrefimi rreqethes i Nebiut, babait te kengetares Dafina Zeqiri: Ma mori ish-gruaja kur isha ne burg

“Dafinen nuk e kam takuar qe kur ishte 2 vjec, ajo me refuzon”

Historia qe do zbulojme ne vazhdim, nuk ka te beje me emisionin ”Njerez te humbur”, por ajo eshte nje ngjarje e cila pas vetes ka plot 22 vite. Tentativat e nje babai per te takuar te bijen, te cilen ia kane larguar nga shtepia ne moshen 2-vjecare. Nje takim i pamundur i nje babai qe ende e ka zemren te djegur qe nuk po mund te komunikoje me vajzen e tij. Nje pamundesi apo nje mungese e shansit per ta takuar, kjo nuk dihet. Nebih Bajraktari eshte i ati i kengetares se njohur Dafina Zeqiri, e cila qe nga mosha 2-vjecare kur eshte larguar nga shtepia e saj me te emen, nuk e ka takuar te atin.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online