All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Neda Karafili. Show all posts
Showing posts with label Neda Karafili. Show all posts

Monday, 9 September 2013

Revista PANORAMA PLUS - 7 Shtator 2013

Revista PANORAMA PLUS, 7 Shtator 2013
 • Ndahet Neda me Ogrenin. Pas dy vitesh lidhje intensive, merr fund lidhja.
 • Ne krize lidhja e Edberit me te dashuren Arbenita
 • Aurela Gace martohet kete jave me nje ceremoni masheshtore
 • Arnida Capi, sekretarja e Ngjeles rikthehet me imazhet seksi
 • Eli Fara: Jam e rrethuar nga njerez qe me bejne te ndihem femer. Kam pasur mundesi te mos beja nje jete me kaq mundim e lodhje.
 • Franceska rikthehet me foto te nxehta sensuale me nje femer
 • Fejohet Elvis Gjini i BB5
 • Agoni i "Ting 3-t", i jep fund beqarise
 • Toros: Eksperienca 7-ditore ne Venecia me yjet e kinemase
 • Sinan Hoxha feston ditelindjen, por mban sekret moshen
 • Dafina Zeqiri pas krizes me DJ Blunt, radha per Seven Saraqin
 • Balerina Ambeta Toromani kapet nga paparacet italiane. Momente te sikletshme zhveshjeje ne plazh

Sunday, 29 July 2012

Revista PALOMA - 28 Korrik 2012

Revista PALOMA, 28 Korrik 2012
 • Nora Istrefi: Dasma jone ndryshe... do te kemi dy femije! Roberti: "U puthem 4 muaj pas njohjes, ishte e veshtire Nora"
 • Neda dhe Ogreni: Pas nje viti, dashuria jone edhe me e forte
 • Andos, rrokeri seksi: Buzeqeshja e femrave, dobesia ime!
 • Ronela Hajati: Kam qene si mashkull i shemtuar, avash-avash u bera femer!
 • I dashuri ideal: Getoar Selimi
 • Rezarta Shkurta shijon Ibizen
 • Liam dhe Evelin festojne ditelindjen se bashku
 • Dren Abazi rikthen Ledina Celon ne muzike
 • Rozana Radi, kjo "shqiponje" per 100-vjetorin e Pavaresise
 • Bertina me bikini, pushon apo provokon?
 • Noizy nuk ndalet...
 • Frederik Ndoci behet serish baba, vjen ne jete Nikolo!
 • Linda Halimi - sipermarrese e suksesshme!
 • Emilion ne arrest shtepie, Genta i jep fund lidhjes: Rame viktima te Xhani homoseksualit!
 • Blero, ditelindje ne sallen e gjyqit!

Saturday, 12 May 2012

Revista BLUETOOTH - 12 Maj 2012

Revista BLUETOOTH, 12 Maj 2012
 • "Dasma Tironse" percan artistet. Te perjashtuarit: Jemi te indinjuar, kemi nje jete qe kendojme per Tironen!
 • Aleksandri i Ciljetes arrestohet per trafik droge. Zacaj eshte ndaluar ne Itali per trafikim te lendeve narkotike.
 • Graciano: Fotot nudo e ndihmuan Genten! Rrefimi i banorit: Si do te shkoje lidhja me Lorenen
 • Neda e BB4 e rrezikon diplomimin, s'ka paguar leket e shkolles
 • Rozana Radi: Jeta ime e re mes Tiranes dhe Prishtines. Te dija se ku doja te jetoja, tani do te isha martuar me Kreshen.
 • Eneda Xhelili shtatzene, pret vajze
 • Franceska dhe Genta puthen ne buze
 • Sequi zv/ministrit: Garen duhet ta fitoj une...
 • Vrapi i Majlinda Bregut
 • Mamaja e Gertes: Jetojme me biznesin e tim shoqi. S'jemi te pasur, por veshim rroba pasanikesh.
 • Ervini: Joni s'ka pse behet xheloz, me Ermelen thjeshte miq

Thursday, 23 February 2012

"Ah Grate...", Fame per Pushtet!

Fame per pushtet

"Ah, grate! Ato i bejne lartesite me te larta dhe ultesirat me te sheshta" - me kujtohet vetvetiu kjo shprehje e te madhit Fredrick Nietzsche teksa mendoj per nje fenomen te shpeshte te koheve te fundit. Vajza dhe gra te famshme, te suksesshme ne karrieren e tyre artistike, kane drejtuar syte tek lufta e pushtetit, tek karriget "e nxehta" te posteve politike. Ne padyshim qe i perkrahim, me shpresen se karakteri i tyre human dhe mbi te gjitha shpirti artistik do t'i beje me te pergjegjeshme dhe me afer qytetareve, krahasuar me politikanet qe kane vite qe kane nisur rrugen e tyre. Me poshte po ju paraqesim disa prej femrave te njohura e dashura per publikun, fillimisht per artin e tyre dhe tani me shpresen e nje suksesi po aq te madh edhe ne politike.

Ciljeta Xhilaga:
Seks bomba e skenes eshte nje tjeter anetare e Partise Demokratike! Gjate fushates se zgjedhjeve te fundit, Ciljeta ka drejtuar koncertet festive dhe perqafimi i saj publik me kryeministrin Berisha deshmonte per ambicie te medha te kengetares ne kete fushe. Megjithate, shpesh kemi degjuar te flitet se vendin e Xhilages tashme e ka zene Greta, gje qe nuk miratohet aspak nga te dyja. Ciljeta justifikon mungesen e saj dhe te qenit aktive me arsyen e vetme te angazhimit per filmin e fundit apo edhe klipin muzikor ne bashkepunim me mikeshen Ingrit Gjoni. Ne nuk mund te bejme gje tjeter vecse te presim nese gjithcka do te kthehet si me pare dhe bukuroshja te na ndrije ne podiumet folese, duke hedhur poshte fjalet e liga se ajo nuk e ka marre seriozisht kete angazhim. Forca Cili!

Saturday, 28 January 2012

Neda Karafili zedhenese e Aleances Kuq e Zi...

Neda emerohet zedhenese e Aleances Kuq e Zi, fansat shprehen kunder

Neda Karafili, ish-lojtare e “Big Brother 4”, eshte emeruar ne postin e zedheneses se Aleances Kuq e Zi, ne konferencen e saj te pare per shtyp dhene pak dite me pare. Por shfaqja e saj e pare televizive si zedhenese eshte shoqeruar me komente aspak pozitive nga fansat, te cilet ne shume forume dhe facebook kane shfaqur komente ku shprehin kundershti ndaj ketij vendimi. E komentuar fillimisht per pranine e saj ne Forumin Rinor te Partise Demokratike, qe para hyrjes ne lojen e BB, tashme Neda eshte pozicionuar ne Aleancen e kuqezinjve, pjese e se ciles jane bere edhe disa artiste te njohur. Ky pozicionim i saj vjen pas botimit te librit te saj te pare “Archea”, botuar nga shtepia Botuese OMSCA-1. Per librin me 152 faqe, ajo thote ne parathenie se: “Ne kete liber do te perpiqem t’jua rrefej edhe juve Archene. Timen”.

Saturday, 21 January 2012

VIP Ballina: Revista PANORAMA PLUS - 21 Janar 2012

Revista PANORAMA PLUS, 21 Janar 2012
 • Amarda Toska: Do jemi perseri tek "Dancing", ende asnje plan per femije
 • Linda Halimi transformohet, riben fytyren nga e para
 • Ermela Mezuraj: Ju tregoj ritakimin pas 8 vitesh me Jotin, planet per martese dhe femije
 • Frederiku dhe Alisa ne pritje te femijes se dyte
 • Ja disa nga emrat VIP qe kane marre oferten per te qene konkurrente te "Dancing"
 • Edita Abazi harron Noizin dhe historine e dhimbshme, dashurohet perseri!
 • Adelina Ismajli tani planifikon me Valin fejesen dhe martesen
 • Adi Krasta rikthehet neser ne show-n e pare te vitit 2012
 • Sinan Hoxha shan serbet nga nena ne koncert, reagime ne forume
 • Neda emerohet zedhenese e Aleances Kuq e Zi, fansat shprehen kunder
 • Ledina Celo publikon fotot e reja me djalin, Erlisin
 • Emina & Nazarian drekojne ne Los Angeles me David dhe Victoria Beckham

VIP Ballina: Revista GAME OVER - 20 Janar 2012

Revista GAME OVER, 20 Janar 2012
 • Vesa Luma: Askush nuk e di cka ka ndodhur me jeten time
 • Frederik Ndoci serish baba; Alisa ne muajin e dyte te shtatzenise
 • Artiola Toska: Jeta ime mes muzikes dhe familjes
 • Rita Ora; Klasifikimi i "4 Music", shqiptarja le pas Beyonce, Usher dhe Jessie J
 • Neda Karafili pjese e Aleances "Kuq e Zi": ne PD nuk gjeta hapesire
 • Emina Cunmulaj: Sam Nazarian ka gjithcka qe nje vajze deshiron
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Game Over Magazine, 20 January 2012

Vesa Luma: Nobody knows what happened to my life
Frederick Ndoci dad again; Alisa second month of pregnancy
Artiola Tosca: My Life between music and family
Rita Ora; classification of "4 Music", Albanian leaves behind Beyonce, Usher and Jessie J
Neda Karafili part of the alliance "Red and Black": I could not find space in PD
Emina Cunmulaj: Sam Nazarian has everything a girl wants ]]

Friday, 20 January 2012

VIP Ballina: Revista CELEBRITY - 20 Janar 2012

Revista CELEBRITY, 20 Janar 2012
 • Miriam Cani: Suksesi nis nga Shqiperia
 • Adelina Ismajli fejohet me menaxherin
 • Menaxheri i Dafina Zeqirit: Muzika, luks qe duhet paguar
 • Neda Karafili i hyn politikes, zedhenese e Aleances Kuq e Zi
 • Genc Prelvukaj, ish-gruaja lidhet me mashkull 4 vjet me te ri
 • Big Brother 5: Hermes Nikaj pjese e show-it
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Celebrity Magazine, 20 January 2012

Miriam Cani: Success starts from Albania
Adelina Ismaili betrothal manager
Dafina Manager: Music, luxury you must pay
Neda Karafili of entering politics, spokeswoman Black Red Alliance
Prelvukaj Genc, ex-wife is related to male 4 years younger
Big Brother 5: Hermes Nikaj's part of show ]]

Saturday, 14 January 2012

VIP Ballina: Revista "PALOMA" - 14 Janar 2012

Revista "PALOMA", 14 Janar 2012
 • Rezarta Shkurta: Cmendurine e madhe ende nuk e kam bere
 • Neda dhe Ogreni serish ne Big Brother
 • Noizy zhgenjehet nga femrat, u hidhet meshkujve
 • Martohet Ermela Mezuraj
 • Gjergj Kacinari: Nuk jam ketu fale babit, por talentit. Pas kritikave te marra ne spektaklin "The Voice", rrefen Gjergj Kacinari
 • E dashura me shtyu te puthja Inen e Big Brother
 • Dafina dhe Genta puthen dhe perqafohen nga halli
 • Sinan Hoxha - dyfishohen koncertet ne Kosove, shan serbet ne kengen e tij
 • Zanfina Ismajli: Jam origjinale, nuk i kam fryre buzet
 • 3 talente qe do te mbahen mend gjate, Lori Haxhiu, Klajdi Haruni dhe Tristan Halilaj
 • 2012, do permbyset bota? Vip-at pergjigjen!

Saturday, 24 December 2011

VIP Ballina: Revista CELEBRITY - 23 Dhjetor 2011

Revista CELEBRITY, 23 Dhjetor 2011
 • Frederik Ndoci: Refuzoj Eurovizionin, Shpetova nje here nga Gay-t
 • Bleona Qereti e veshur me keq ne American Music Awards 2011
 • Libri i Nedes, Komente fantastike te ish-banoreve te BB4
 • Ciljeta: S'jam rivale me Greta Kocin ne PD
 • Blendi Fevziu bashkon eliten per Enver Hoxhen
 • Valbona Mema, koncert falas per te gjithe shqiptaret
 • Lorik Cana: Genta pajtohet me Adelinen
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Celebrity Magazine, 23 December 2011

Frederick Ndoci: I Refuse Eurovision, once escaped from Gays
Bleona Qereti dressing worse at American Music Awards 2011
Neda book, fantastic comments from former inhabitants of BB4
Ciljeta: I'm not a rival with Greta in PD
Blendi Fevziu joins elite over Enver Hoxha
Valbona Mema, free concert for all Albanians
Lorik Cana: Genta agrees with Adelina
]]

Friday, 16 December 2011

VIP Ballina: Revista CELEBRITY - 16 Dhjetor 2011

Revista CELEBRITY, 16 Dhjetor 2011
 • Neda, Kater femije me Ogrenin
 • VIP-at ku do t'i gjejne Krishtlindjet dhe Viti i Ri
 • Greta Koci, Shton ne Forumin Rinor te PD-se 2000 te rinj
 • Festivali RTSH, Zbulohen Surprizat; Rikthehet Vace Zela
 • Mirela Cici: Veshjet, si te shkelqejme per festat
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Celebrity Magazine, 16 December 2011

Neda, four children with Ogrenin
VIPs where Christmas and New Year will find them
Greta, increases in the DP Youth Forum 2000 youths
ART Festival, discovered Surprises; Come back of Zela Vace
Mirela Cici: Clothing, ho to shine for holidays
]]

VIP Ballina: Revista GAME OVER - 16 Dhjetor 2011

Revista GAME OVER, 16 Dhjetor 2011
 • Leter Babagjyshit te Krishtlindjeve; Personat publike kthehen ne femije: "Ja cfare dhuratash kerkojme!"
 • Neda dhe Ogreni: "Archea", cdo gje vertitet per pak dashuri...
 • Noizy: Shtatzenia e vajzes nga Prishtina eshte sajese, me kercenoi se do te me prishte karrieren
 • Algen Nikolla ne dhomen e rrefimit
 • Big Brother, Cfare e ben te vecante kete spektakel
Kjo eshte kopertina e nr te ri te Game Over. Kledi Kadiu, Neda & Ogreni, Bertina, Noizy, Algen Nikolla, Alma Alikaj, Era Rusi, Orgesa Zaimi, Aurela Hoxha, Elda Nushi (e sapo shpallur, modelja me e mire ne Belgjike), Silvana Bushati, Erion Korini... jane vetem disa nga personazhet e numrit te sotem te gazetes Game Over, te cilet vijne te ne me te reja mjaft interesante nga jeta e tyre private dhe profesionale. Ne brendesi do mund te lexoni edhe shume artikuj pikante mbi rubrikat e tjera te gazetes. Mos e humbisni GAME OVER-in e kesaj jave, kaq dime t'ju themi :))))) /redaksia/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Game Over Magazine, 16 December 2011

Monday, 12 December 2011

VIP Ballina: Revista PALOMA - 10 Dhjetor 2011

Revista PALOMA, 10 Dhjetor 2011
 • Greta Koci rrefen ekskluzivisht: Zhgenjimi nga Pirro Cako dhe prishja e marredhenies me te
 • Neda hedh ne treg librin e saj te pare "Archea"
 • Lynx: Nuk morem aq sa meritonim!
 • Imazhi Seksi i Olta Bokes!
 • The Game: Do te doja te kisha lindur shqiptar!
 • Inis Gjoni lind vajzen me emrin Coco Antonel
 • Hermes Nikaj ose "Zogu i Tiranes": Qe te jesh trendi duhet te provosh eksperiencen me nje mashkull
 • Erdinc Gulener rivali me i ri i Mehmetit
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Paloma Magazine, 10 December 2011

Exclusively tells Greta: Disappointment with Pirro Cako and relationship breakdown
Neda launches her first book "ARCHEA"
Lynx: we did not receive what we deserved!
Olta Boka as sex image!
The Game: I would like to have been born albanian!
Inis John born daughter named Coco Antonela
Hermes Nikaj or "bird of Tirana": To be trendy one should try the experience with a male
Erdinc GULENER new rival with Mehmet
]]

Sunday, 11 December 2011

Neda e BB4 Boton Librin "Archea"...

Neda e BB4 le zakonin e te shkruarit ne mure dhe boton liber

Ajo e kishte pohuar edhe brenda lojes se “Big Brother”, se kishte nje afeksion te vecante per te shkruarin dhe letersine. Por si nje studente e filozofise, ajo u perfol shume nga ish-banoret e ketij reality show se e tepronte duke bere filozofen, dhe po ashtu per zakonin e saj te keq te te shkruarit ne mure, zakon qe e shfaqi brenda bashkejeteses ne shtepine e vezhguar. Per te vazhduar me tej me daljen nga loja, ku dashurine ia shprehte te dashurit Ogrenit ne muret poshte shtepise se tij. Por tashme duket se Neda Karafili, e etiketuar si “filozofja” e BB4, ka menduar dicka me serioze per pasionin e saj, te shkruarit. Ajo eshte ulur dhe ka shkruar nje liber qe e ka titulluar “Archea”, botuar nga shtepia Botuese OMSCA-1. Per librin me 152 faqe, ajo thote ne parathenie se: “Ne kete liber do te perpiqem t’jua rrefej edhe juve; Archene. Timen”. posted at albavipnews.blogspot.com. Pra, ne kete liber te konceptuar me copeza prozash, ne menyre te crregullt ajo zberthen Archean, nje nga konceptet e para qe haset ne leximin per lindjen e filozofise, duke trajtuar lindjen, dashurine dhe vdekjen. Nuk dihet se si do te pritet ky liber nga ish-banoret e BB4, nderkohe qe Neda eshte protagonistja e pare e BB qe boton nje liber. /panorama plus/dhjetor 2011/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Saturday, 10 December 2011

VIP Ballina: Revista BLUETOOTH - 10 Dhjetor 2011

Revista BLUETOOTH, 10 Dhjetor 2011
 • Armend Rexhepagiqi: Nuk isha i lumtur, duhet Gjebrea tek "E Diell". Cfare do t'i mungoje nga Tirana dhe eksperienca ne Top Channel
 • Prezantuesit e RTSH-se: Pas Nik Xhelilajt, konfirmohen Enkelejda Zeko dhe Hygerta Sako
 • Shqiptarja Rita Ora kunate me Kim Kardashian
 • Regjisori: Ja pse zgjodha Bjordin dhe Ciljeten!
 • Anxhelina Hadergjonaj: Los Anxhelosi ka djem yje!
 • Neda Karafili, Del ne treg libri me proza
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
BLUETOOTH Magazine, 10 December 2011

Armend Rexhepagiqi: I was not happy, Gjebrea is needed at "The Sunday". What will he be missing from Tirana and experience in Top Channel
ART presenters: After Nick Xhelilaj, confirmed are Hygerta Sako and Enkelejda Zeko
Albanian Rita Ora in-law with Kim Kardashian
Director: Here is why I chose Bjordi and Çiljeta!
Angelina AGI: Los Angeles has the star guys!
Neda Karafili, Its out in the market the fiction book
]]

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online