All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Neki Emra. Show all posts
Showing posts with label Neki Emra. Show all posts

Saturday, 16 November 2013

Neki Emra sjell këngën e tij më të mirë

“Është një nga këngët më të mira deri tani që e kam punuar të them, kështu besoj unë. Shpresoj që edhe adhuruesve të mi ti pëlqejë”

-Kështu ka treguar për ne këngëtari i njohur Neki Emra, i cili I është referuar këngës më të re që e promovo nesër me një video që do të jetë si film, xhiruar nga produksioni “Asha”.

Ne mësojmë se skenari i videos është shumë emocional, dhe do të jetë një metrazh i filmit të shkurtër, pasi në këtë spot janë angazhuar dy aktorë profesionistë të momentit më të mirët në Kosovë, sic është Dafina Berisha (Motra e këngëtares Adelina Berisha) dhe Muhamed Arifi, të cilët kanë krijuar një aktrim të fortë në video duke rritur kështu nisevin e tij.

Kënga mban titullin “Në dhimbje mbete ti” me orkestrim nga Florent Boshnjaku dhe me tekst të vetë Nekit. Por si do të jetë ragimi i publikut, këtë gjë e pret me padurim edhe vetë artisti, i cili gjithmonë ka ditur të sjellë këngë dhe klipe shumë intersante që janë kthyer në më të shikuarat dhe të dëgjuarat./Maksim Gjokaj/

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Names neki song brings his best

Tuesday, 16 April 2013

Neki Emra ne Washington DC

Lajmi i keq që do të zgjasë vetëm dy javë për të gjitha vajzat dhe jo vetëm që duan dhe e ndjekin këngëtarin me zërin e veçantë, Neki Emra.

Sepse ai ka udhëtuar për disa ditë pushimi dhe ja se çfarë shkruan nga vendi ku ndodhet: “Ju përshëndes të gjithëve nga Shtëpia e Bardhë, në mes të Washingon DC... Ju dua shumë të gjithëve”.

Si duket, këngëtari i ka dhënë disa ditë pushimi vetes dhe ka shkuar përtej oqeanit, për t’u rikthyer sërish në aktivitetet e tij të ngjeshura.M. GJ.

Burimi Kosova Sot
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Neki Names in Washington DC

The bad news that will take two weeks for all the girls and not only love and follow the singer with unique voice, Neki names. Because he has traveled to a few days off and he writes from his place: "I greet you all from the White House, between Washingon DC ... I love you all.

Sunday, 31 March 2013

Neki Emra: Beqari mes femrave të bukura

Është e pamundur që ai të mos jetë duke kënduar çdo mbrëmje, pasi zëri i tij i ëmbël pëlqehet nga të gjithë.

Ky është personazhi ynë, këngëtari Neki Emra, i cili vjen në këtë rrëfim, ku tregon për suksesin e videos së dytë, ndërsa megjithëse fle vetëm 6 orë, ai ankohet me të drejtë se i mungon koha e lirë.

Nuk na  tregoi se a e ka një femër të bukur në krah, por mësuam se është beqar. Për më tej, Nekiu tregon për “Kosova Sot”.

“Kosova Sot”: Videoklipi i dytë, si  po ecën?
Neki Emra: Së pari ju falënderohem juve dhe gazetën “Kosova Sot”: për përkrahje. Videoklipi i ri “Me heshtje mos më dëno”, mendoj që çdo gjë ka shkuar sipas parashikimeve. T’ju them të drejtën çfarë më befason më së shumti, është se njerëzit në një interval kohor shumë të shpejtë e kanë mësuar këngën dhe kudo që këndoj e këndojnë njëzëri me mua, që më bën të ndihem tejet mirë.

Tuesday, 12 March 2013

Neki Emra sjell serish nje video-balade


Miq, Vip-a, por edhe shumë fansa sidomos të gjinisë femërore kanë qenë të ftuar në promovimin e videoklipit të dytë të këngëtarit Neki Emra.

Edhe këtë herë, siç kemi thënë javë më parë, Nekiu ka preferuar të vijë me një baladë të bukur me titull “Me heshtje mos më dëno”, me muzikë dhe orkestrim të Florent Boshnjakut dhe me tekst të Albatros Rexhajt, ndërsa videoja është realizuar nga produksioni “Pinkmoon Creative”.

Kënga ka marrë komentet e para pozitive, ndërsa gjatë promovimit këngëtari ka interpretuar edhe shumë këngë nga repertori i tij të shtunën e kaluar në ‘Sheshin 21”. M.GJ.


Burimi Kosova Sot
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Neki names brings back a video-saga

Friends, Vip-a, but also many fans especially females have been invited to promote the singer's second video clip Neki names. Even this time, as we said weeks ago, Nekiu preferred to come with a beautiful ballad titled "Condemn me not silence," with music and instrumentation Florent Bosnian and Albatros Rexhaj text, while the video is performed by production the "Creative Pinkmoon".

Monday, 18 February 2013

Emocionet dhe lotet e artisteve para 5 vjetesh

Të ftohtët e 17 shkurtit të 2008-s për të gjithë shqiptarët e sidomos për ata që jetonin në Kosovë nuk është ndier, pasi gëzimi për shpalljen e shtetit më të ri ka bërë që e diela para pesë vjetëve të jetë dita më e paharruar për ta.

Por, edhe personazhet publike tregojmë me emocion se ku ishin dhe si e pritën shpalljen e pavarësisë së Kosovës. Ja sesi e kujtojnë ata atë ditë:

Leonora Jakupi: Kam qenë në atë datë në një manifestim në Drenicë, në Skenderaj e më pas po dëgjonin në makinë me nënën dhe familjen time deklaratën e shpalljes së pavarësisë direkt nga Parlamenti. Kemi qarë të gjithë që ishim aty, më shumë nëna. Përjetim emocionues shumë.

Gena: Po më kujtohet, kam qenë në një mbrëmje duke kënduar dhe si gjithmonë shpallja e pavarësisë festohet në maksimum nga të gjithë, ashtu dhe nga unë.

Artistet shqiptare me dy flamuj

Kosova tashmë ka pesë vjet që e ka simbolin e vet, edhe kur i referohet flamurit të një shteti.

Por sa po mësohen më këtë flamur VIP-at dhe a kanë ata vetëm një flamur kuqezi apo edhe flamurin e Kosovës.

Dikush thotë se flamuri kombëtar është i pazëvendësueshëm, e dikush tjetër thotë që po mësohen edhe me flamurin tonë. Për më tej, artistët janë rrëfyer për gazetën tonë.

Gena: Po i kam të 2 flamujt, madje m’i kanë dhuruar fansat nëpër koncerte dhe për këtë arsye i mbaj, sepse kanë vlerë të dyfishtë për mua.... Një, sepse është flamuri i vendit tim dhe jam krenar për të dhe tjetra sepse janë dhuratë nga fansat e mi që dhe kjo ka vlerë të veçantë për mua.

Sunday, 20 January 2013

Neki Emra, gati baladen e re

Mund të themi pa dyshim se ai ka qenë një nga këngëtarët më “in” falë këngëve të tij të bukura gjatë vitit që lamë pas.

E kemi fjalën për këngëtarin Neki Emra që pas suksesit të këngës “Të vdes apo të pres”, për “Kosova Sot” ka treguar se ka gati një baladë të bukur, ku beson se në muajin tjetër do të jetë edhe video e kësaj këngë realizuar me muzikë dhe orkestrim nga Florent Boshnjaku, ndërsa teksti është krijuar nga Albatros Rexhaj.

Këngëtari vazhdon të jetë një ndër më të kërkuarit e mbrëmjeve muzikore. M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Neki Emra, nearly new baladen

We can say without a doubt that he was one of the singers "in" thanks to his beautiful songs over the past year.

E we mean Neki singer Names that after the success of the song "To die or wait", "Kosova Sot" has shown that there is almost a beautiful ballad, which believes that in the next month will be the video of this song performed with music and orchestration by Florent Bosnian, and text is created by Albatros Rexhaj. The singer continues to be one of the most demanding musical evenings. M.Gj.

Thursday, 27 September 2012

Neki Emra: Per duet deri ne vdekje nje kengetare s’e pres

Ka kaluar vetëm një javë dhe kënga ‘Të vdes apo të pres’ kënduar nga Neki Emra ardhur me një video të bukur, ka marrë shumë pëlqime. Ishte kjo arsyeja e këtij suksesi që djaloshi nga Prizreni që jeton  në Prishtinë të ishte i ftuar në programin “Pro Shqip” në Top Kosova Radio, ku ka rrëfyer vitet e tij me dashurinë pas muzikës.

Megjithëse videoklipi e ka bërë që të njihet më shumë, Neki ka shumë vite që këndon dhe bashkëpunon me artistë dhe grupe të tjera muzikore dhe tregon se këndon vetëm ‘live’, dhe do të jetë unik në të kënduar.

Ndërsa këngëtari ka treguar për herë të parë publikisht se ai përveçse këndon, edhe punon shumë vite si menaxher i një firme ndërtimi. Por në intervistën  me përgjigje të zgjuara dhe të plota, kishte edhe pyetje ngacmuese. Ja se si reagon këngëtari Neki Emra në disa prej tyre?

*Të kesh kaq shumë klikime brenda pak ditëve, vetëm me një video mirë është?
Neki Emra: Sot po ndihem shumë mirë që kemi kaq shumë klikime në ‘youtube’ dhe në ‘facebook’ po marr çdo ditë komplimente nga të gjithë?


Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online