All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Nereida Isufi. Show all posts
Showing posts with label Nereida Isufi. Show all posts

Friday, 20 January 2012

Nereida Isufi: Jam krenare qe jam shqiptare...

Flet posacerisht per gazeten Tema, Nereida Isufi, finaliste e Miss New York 2012

Finalistja e Miss New York: Krenare qe jam shqiptare

Mesuam se jeni kualifikuar ne finalet e konkurrsit Miss New York 2012 te organizuar nga Trump Organization ne date 14 dhe 15 janar dhe keni marre cmimin “People Choice Award”. Sa e vleresuar jeni ndjere nga ky cmim?
- Te qenurit finaliste ne Miss New York dhe marrja e cmimit ” People Choice Award”, eshte nje vleresim shume i vecante per mua. Kishte shume konkurente te tjera qe ishin shume te kualifikuara dhe ndjehem shume krenare qe arrita ta merrja kete cmim, pasi ishte hera e pare qe merrja pjese ne nje konkurs bukurie kaq prestigjioz. Natyrishit qe kurora e Miss-it ishte synimi im, mirepo duke mare parasysh kokurrencen me te cilen perballesha, jam shume e kenaqur me arritjen time.

Tuesday, 10 January 2012

Shqiptarja finaliste e Miss New York 2012

Ajo quhet Nereida Isufi dhe është zgjedhur si konkurrente finaliste në Miss New York 2012, që do të zhvillohet në datën 14 dhe 15 Janar 2012, në Nju Jork.

E bukur, inteligjente, energjike, bukuroshja shqiptare synon të marrë kurorën e Miss New York 2012, duke patur mundësinë të përfaqësojë shtetin e Nju Jorkut në Miss USA.

Nereida, e lindur në Tiranë dhe me banim prej disa vitesh në Dallas të Texasit, po përjeton ditët më të lumtura në jetën e saj, duke realizuar ëndrrën e saj për t’u ngjitur në skenën e një prej konkurseve më prestigjioze të bukurisë. Talentët shqiptarë tashmë kanë dëshmuar aftësitë dhe profesionalizmin e tyre shpesh herë nëpër botë.

Sferat e përfaqësimit, ku populli shqiptar ka arritur të prezantojë se ka kualitete të larta, mbeten të shumta. Bukuria e vajzave shqiptare është dëshmuar se është triumfuese dhe më e veçanta në shumë konkurse bukurie. E ndër këto është edhe Nereida, që do të marrë pjesë në konkursin kombëtar të bukurisë i organizuar nga Donald Trump, “Miss New York”, vajza që ka përfaqësuar edhe Shqipërinë në një paradë të shqiptarëve të organizuar në Amerikë./Telegrafi/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Albanian girl finalist in Miss New York 2012

Thursday, 5 January 2012

Shqiptarja në Miss New York 2012

Ajo quhet Nereida Isufi dhe ka lindur në Tiranë, ndërsa pretendon që të fitojë për këtë vit kurorën e më të bukurës në New York. Vajza ka qenë pjesë e një programi televiziv ku prezantohen bukuroshet që konkurojnë për këtë event të bukurise njujorkeze.

Ka vite që Nereida jeton në Dallas, Texas ndërsa ka qef gjithmonë pasarelat, por shquhet edhe për një buzëqeshje të ëmbël. Ne na mbetet të presin duke uruar që shqiptarja të fitojë në këtë konkurs bukurie në qendrën botërore./Maksim Gjokaj/

http://www.facebook.com/pages/Nereida-Isufi-for-Miss-New-York-2012/284972698197341
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Miss New Albanian York 2012

It is called Nereida Isufi and born in Tirana, while purporting to win this year's crown on the beauty in New York. The girl was part of a television program that presented beauties compete for the beauty of New York event.

Nereida several years living in Dallas, Texas and has always excited trestles, but also known for a sweet smile. We left wishing expect Albanians to win this beauty contest in the world center. / Maxim Gjokaj /

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online