All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Netet e Klipit Shqiptar. Show all posts
Showing posts with label Netet e Klipit Shqiptar. Show all posts

Wednesday, 12 June 2013

Endri Prifti tek "Netet e Klipit", ironizon me kilet e teperta te femrave VIP

Ne foto: Kozeta Kurti,Kastro Zizo dhe Hygerta Sako
Endri Prifti, ironi me femrat VIP XXL ne naten “gala“ te “Netet e Klipit”

Kengetari korcar Endri Prifti, i cili shquhet per natyren e tij moskokecarese, nuk e ka kursyer ironine e tij per femrat VIP, te cilat parakaluan ne tapetin e kesaj mbremjeje gala, te organizuar kete vit ne teatrin “Kame” ne Petrele. Ne naten e ndarjes se cmimeve ishte menduar qe prezantimi nga Adelajda Xhamani te alternohej me ngjitjen ne podium te disa femrave te njohura te ekranit, te cilat do te prezantonin cmimet e mbremjes sipas kategorive. Por u vu re qe pjesa me e madhe e tyre u shfaqen mbipeshe, duke filluar nga: Rajmonda Bulku, Hygerta Sako, Ciljeta Xhilaga, Gerta Heta, Kozeta Kurti etj., dicka qe e vuri ne dukje dhe Endri, i cili shkaktoi te qeshura me batuten: “Ajo cfare vura re ne kete nate, ishte dhe rritja e cilesise se femrave te mbremjes”. Ky edicion i 12-te i “Neteve te Klipit” shpalli fitues videoklipin “Une dhe Gogoli” te Renis Gjokes, ne kete festival te pervitshem, qe eshte prodhim i RTSH-se dhe “Deliart Assocation”. Renis Gjoka, nipi i kengetarit Aleksander Gjoka, rrembeu kupen e ketij evenimenti midis 42 krijimesh te artisteve nga Shqiperia, Kosova dhe Maqedonia, te cilet konkurruan per 8 jave.

Tuesday, 12 June 2012

Aurela Gace triumfon ne "Netet e Klipit Shqiptar" 2012

Aurela Gace fiton cmimin e madh te “Neteve te Klipit”

Mbremja e se enjtes (7 qershor 2012) rezervoi emocione te vecanta per konkurrentet e festivalit “Netet e Klipit Shqiptar”, qe kete vit shenoi edicionin e 11-te te tij. Nen nje skenografi madheshtore, realizuar ne ambientet e kompleksit “Delta Park”, stafi organizativ ia doli te sillte nje spektakel gjigand, ku nuk munguan surprizat. Nata finale ishte konceptuar nga “Deliart Association” si nje show ku nuk kane munguar te ftuarit e shumte, kengetare qe kane interpretuar ne skene, por edhe vajza nga ‘Miss Shqiperia’, te cilat do te konkurrojne mbremjen e 29 qershorit ne konkursin e bukurise.

Saturday, 4 June 2011

Petri Bozo Me Dy Spektakle Verore...

Dy spektaklet verore per kengetare dhe mise

E merkura e kaluar ka shenuar naten e trete te konkursit te klipeve shqiptare, i drejtuar nga producenti Petri Bozo. Ne kete jave te “Neteve te Klipit” jane prezantuar gjithashtu edhe kengetare te tjere te njohur, si Eliza Hoxha, Rosela Gjylbegu, Vedat Ademi etj, nderkohe qe sic tregojne vete organizatoret risia e “Neteve”, eshte fakti se marrin pjese shume emra te njohur kengetaresh shqiptare qe nga Jonida Maliqi, Shpat Kasapi e deri te tjere te rinj, te panjohur per tregun vendes, te cilet jetojne ne vende te ndryshme te Europes dhe qe ne kete konkurs jane prezantuar me klipe te realizuara me teknologji te larte e qe shpesh dallojne nga ato me te cilat jemi mesuar t’i shohim deri me tani.

Monday, 31 May 2010

Shpat Deda Triumfon ne "Netet e Klipit Shqiptar 2010"

“Netët e klipit shqiptar”, më i miri klipi i Shpat Dedës

U mbyll mbrëmë (30 Maj) Nata Gala e ndarjes së cmimeve për spektaklin “Netët e Klipit Shqiptar”. Pas një konkursi maraton, si klipi më i mirë në të gjitha komponentët fitoi klipi “A thu” i këngëtarit nga Kosova, Shpat Deda, prodhuar nga project “Balloon Heart”. Në këtë spektakël pati shumë cmime të tjera ku më të spikaturit ishin, ai i publikut që e mori Era Rusi, me klipin “Ikën dhe vjen”, prodhuar nga Alexander, interpretuesja me e mire, Anjeza Shahini, me klipin "Lot Pendimi", prodhuar nga Max Production apo “Figura me e mire skenike” dmth, (Paraqitja me e mire e imazhit )për Femra, trofe që e rrëmbeu Ciljeta Xhilaga, me Klipin “Dejavu”, prodhuar nga Alexander. Një cmim që u nda për herë të parë ishte dhe ai për duetin më të mirë, cmim që iu dha duetit Gerta Heta dhe Visar me Klipin “Dashuria nuk ka fe”, prodhuar nga Fabrika Studio. Nuk u mungoi cmimeve dhe Ingrid Gjoni me trofeun “Cmimi i medias” pa nominim, me klipin “Hypnotize me”. /b.w./maj 2010/
- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

"Nights of Albanian Clip", best clips of Shpat Dede

It was closed last night (30 May) Gala Night of the division of prizes for spectacle "Albanian Klipit nights. After a marathon competition as the best clips of all components gained clips "A Thu" the singer from Kosovo, Shpat Deda, produced the project "Heart Balloon." In the showmanship had many other awards where the spikaturit were, he made public that Russia Era with klipin "leaving and coming", produced by Alexander, the best performer, Anjeza Shahini, with klipin "Lot Repentance" produced by Max Production or "Figure with good stage" ie, (the best presentation of the image) for women, and snatched the trophy Ciljeta Xhilaga with klipin "Dejavu", produced by Alexander. A price that was divided for the first time and he was the best duo, duo award given by Gerta Heta and Visar klipin "Love has no religion", produced by Factory Studio. No price was absent and the trophy Ingrid "Media Award" without nomination, with klipin "Hypnotize me".
]]

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online