All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Nexhat Osmani. Show all posts
Showing posts with label Nexhat Osmani. Show all posts

Saturday, 28 December 2013

Krishlindjet me te mira nga 'Mega Event' ne Aadorf

Nje nate madheshtore dhe e paharruar do te mberet ajo e 25 Dhjetorit 2013 ku kompania 'Mega Event' dhe organizatori Robert Ukaj kishte menduar qe tju dhuronte shqiptareve ne Diaspore nje koncert gjigand.

Remzie Osmani, Nexhat Osmani, Mark Marku, Albina Ratkoceri, Pjeter Delia kane qene artistet e ftuar te cilet me hitet e tyre kane bere qe te argetohen per kete feste te gjithe shqiptaret qe kishin ardhur nga te kater anet e kishin mbushur qendren e kultures ne Aadorf plot e perplot.

Koncerti ka zgjatur me ore te tera, ndersa te ftuarit donin qe kjo mbremje te mos kishte mbarim, ndersa ka pasur edhe dhurata te menduara shume mire nga organizatori i njohur Ukaj, e ndersa ky koncert eshte moderuar bukur nga Maksim Gjokaj./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Best of Christmas Mega Event in Aadorf

Friday, 20 December 2013

Mega Event për Krishtlindje në Zvicër

Një super spektakël është menduar të vijë në mbrëmjen e 25 Dhjetorit për festën e Krishlindjeve e cila do të mbahet për të gjithë shqiptarët që jetojnë në Zvicër dhe përrreth në Aadorf TG.

Kompania e organizimeve ‘Mega Event’ ka menduar të sjellë disa artistë shumë të njohur sic janë Remzie dhe Nexhan Osmani për të argëtuar të pranishmit të cilët kanë nisur që tani të rezervojnë vendet.

Ne mësojmë se do të ketë edhe këngëtarë të tjerë të cilët do të marrin pjesë në këtë shoë sic janë ylli Mark Marku, këngëtarja simpatike Albina Ratkoceri, dhe këngëtari i ri Pjetër Delija.

Ky event mban firmën e organizatorit shumë serioz e të suksesshëm në Diasporë, Robert Ukaj, e ai ka menduar që këtë mbrëmje ta moderojë bukur gazetari i njohur Maksim Gjokaj-Maksi, dhe show do të nisë në orën 20:00 ku janë parashikuar shumë surpriza për të pranishmit si dhe argëtim pa fund./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Mega Event for Christmas in Switzerland

A super spectacle is supposed to come in the evening of December 25 for the Christmas holiday which will be held for all Albanians living in Switzerland and around the Aadorf TG . Company organizations ' Mega Event' is meant to bring some very famous artists such as Bob and Osman Nexhan to entertain attendees who have started now to reserve places .

Sunday, 27 May 2012

Nexhat Osmani, nje video me dy repere

 Flitet se ka qenë një ide e reperit që jeton në Zvicër, Astrit Grudës, që këngëtari i muzikës popullore Nexhat Osmani të bashkëpunojë për një këngë pak më ndryshe.

Edhe Eki nga grupi “Klani Shqiptar” ka qenë i gatshëm për këtë bashkëpunim dhe shumë shpejt është planifikuar të vijë edhe video-klipi i kësaj këngë që do të jetë e ndërthurur me rep dhe popullore dhe titullohet “S’dua tjetër”.

Xhirimet e videos janë realizuar në Detin Adriatik në Shqipëri nga produksioni “Pinkmoon”. Sipas djemve që bashkëpunojnë me Nexhat Osmanit, kjo këngë do të jetë shumë ritmike e verore, ndaj presin një sukses./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Nexhat Osmani, a video with two milestone

Wednesday, 16 November 2011

Remzije dhe Nexhat Osmani Ndezin Publikun ne Australi...

Remzie dhe Nexhat Osmani ndezin publikun

Me nje atmosfere fanstastike eshte shoqeruar koncerti ‘live’ ne Melburne te Australise i Remzie dhe Nexhat Osmanit.

Nje numer i madh i fansave dhe i publikut qe deshirojne shume t’i ndjekin nga afer ndersa ambienti shperthen jo vetem ne kenge por edhe ne valle.

Kaq mjafton qe edhe dy kengetaret moter e vella te ndihen edhe me mire, duke i stimuluar qe publikun ta mbajne gjalle deri ne oret e para te mengjesit.

Koncertet ne te cilet ata jane te ftuar, jane te shumta aq sa per shkak te perplasjeve te axhendes, ne shume prej tyre detyrohen te mos jene te pranishem. /bluetooth/nentor 2011/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Remzie and Nexhat Osmani spark the public

With a concert atmosphere is accompanied fanstastike live in Melbourne Australia by Remzi Osman and Nexhat.


Saturday, 31 January 2009

Disco Puls 7 Shkurt 2009: Fjolla Morina,Nexhat Osmani,Bajram Dobra

Disco Puls 7 Shkurt 2009

TE SHTUNEN ME 7 SHKURT 2009

FJOLLA MORINA, NEXHAT OSMANI, BAJRAM DOBRA
Dj Trimi, Dj F-Flow

Disco Puls
Industriestr. 40
5600 Lenzburg (AG)
www.disco-puls.ch
076 / 449 57 09
076 / 589 15 91
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Saturday, 10 January 2009

Disco Bilboa 17 Janar 2009: Pandora, Nexhat Osmani

Disco Bilboa 17 Janar 2009

TE SHTUNEN ME 17 JANAR 2009

PANDORA, NEXHAT OSMANI, NAZMIJE MUSTAFA, BUJARI
Gjoni

Disco Bilboa
Kastriot Dautaj
Grünwalderweg 28
82041
Munchen Oberhaching
0173 192 29 77 OTI
0157 739 027 30 IGI
discobilboa.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Saturday, 13 December 2008

Sparta Club 20 Dhjetor 2008: Remzije & Nexhat Osmani

Sparta Club 20 Dhjetor 2008

TE SHTUNEN ME 20 DHJETOR 2008

REMZIJE & NEXHAT OSMANI

Club Lounge Sparta
Netzenstrasse 4
CH - 4450 Sissach

www.discosparta.ch
tel.Senad: 076 702 81 55
tel.Duli: 076 378 59 67
- - - - - - - - - - - - - - - -
+tag: remzie
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Saturday, 6 December 2008

Diskoteka Time 13 Dhjetor 2008: Nexhat Osmani

Diskoteka Time 13 Dhjetor 2008

TE SHTUNEN ME 13 DHJETOR 2008

NEXHAT OSMANI

Robinienhof 3 (Marktplatz)
45894 Gelsenkirchen Buer

diskoteka-time.de
0160 953 10 462
0173 160 7 530
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Saturday, 22 November 2008

Rinora 4 Club 27 Nentor 2008: Nexhat Osmani & Mc Beka

Rinora 4 27 Nentor 2008

TE ENJTEN ME 27 NENTOR 2008

Student Party
Festojne Studentet me Shoqeri ne Zvicer

NEXHAT OSMANI & Mc BEKA
DJ Astro, DJ Dalool, DJ Muli

Club Rinora 4
Riedmatstrasse 7
8153 Rumlang
Switzerland
tel. +41 438 10 60 71
gsm. +41 763 71 65 28/+41 794 38 52 07/ +41 792 22 15 82
www.rinora4.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Saturday, 15 November 2008

Rinora 4 Club 21 Nentor 2008: Remzije & Nexhat Osmani

Rinora 4 21 Nentor 2008

TE PREMTEN ME 21 NENTOR 2008

REMZIJE dhe NEXHAT OSMANI
MC BEKA, DJ DALOOL, DJ ASTRO

21:00 deri me 05:00

Hyrja 15 chf

Club Rinora 4
Riedmatstrasse 7
8153 Rumlang
Switzerland
tel. +41 438 10 60 71
gsm. +41 763 71 65 28/+41 794 38 52 07/ +41 792 22 15 82
www.rinora4.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Saturday, 8 November 2008

Arsa Party: Nexhat Osmani, Antoneta Krasniqi

Arsa Party 15 Nentor 2008 Nexhat Osmani

TE SHTUNEN ME 15 NENTOR 2008

NEXHAT OSMANI dhe ANTONETA KRASNIQI
Hyrja per femra deri 24h Gratis plus 1 pije!

Arsa Party
Fasa'n
Grafenberger Allee 277
40237 Dusseldorf
01511 51 45 537
arsa-party.de
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online