All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Niada Saliasi. Show all posts
Showing posts with label Niada Saliasi. Show all posts

Saturday, 17 August 2013

Revista PANORAMA PLUS - 17 Gusht 2013

Revista PANORAMA PLUS - 17 Gusht 2013
Revista PANORAMA PLUS, 17 Gusht 2013
 • Rozana; Jeta e re ne Rome, oferta qe e tundoi
 • Megi Ajtyresa e zhveshur nga kostumi i politikes, fotot seksi ne plazh
 • Ermela e "BB4" joshet nga kinemaja, i ofrohet roli i agjentes ne nje film shqiptaro-amerikan
 • Jolanda Dhamo tenton rikthimin dhe suksesin e viteve '80, foto ne plazh
 • Blendi Klosi pushime pasive ne Lagunen Blu, luan tavell me shoket
 • Kejsi Tola, vetem 20 vjec, dhe problemet me barkun e pengon te ekspozoje linjat
 • Erion Zeqiraj, pas pushimeve ne Vlore, i karikuar per hapjen e pub-it te tij
 • Iliri i "BB6", pushime erotike ne Borsh me Anisen. Eksperienca e pare si moderator i "Miss Bikinit"
 • Festa vazhdon per Anaid Kalotin: Pas pushimeve kam planifikuar 10 dite aventura ne Tajlande
 • Marsela Cibukaj nuk e fsheh dot ne plazh trupin "XXL"

Tuesday, 11 September 2012

Niada Saliasi: Njerezit njihen ne saje te veprave qe lene pas...

"Do te ishte e tepert per mua te merresha me xhelozi”

Niada Saliasi eshte nje nder aktoret e reja, por qe ka rene ne sy qe ne fillim. Madje, ajo u be e njohur dhe si nje nga femrat e show-t per shkak te pjesemarrjes se saj ne “Dancing With The Stars”. Ne nje rrefim per “Shekullin”, ajo na tregon per perditshmerine e saj, xhelozite, ushqimin dhe familjen.

Kohet e fundit eshte folur shume per ju, a mendoni se e keni arritur suksesin dhe se njerezit tashme kane cfare te thone per ju?
- Mendoj qe ne kete fushe qe une kam zgjedhur, njerezit duhet te flasin gjithmone. Ne momentin qe njerezit pushojne se foluri ka lindur problemi. Mendoj, gjithashtu qe ky profesion, po te beja nje krahasim do ta krahasoja me veren sa me i vjeter te jesh aq me shume vlera ke. Bera gjithe kete parathenie per te dal ne kete konkluzion: njerezit njihen ne saje te veprave qe lene pas.

Aktualisht jeni nje nder aktoret e reja qe keni rene se tepermi ne sy, madje edhe si nje nga vajzat e show-t, do te jeni pjese e show-t apo primar do te jete aktrimi?
-Une gjithmone zgjedh gjera qe i dua me te vertete, nese do te me propozohet nje show, i cili do te me pelqente do te merrja pjese, ne te kundert jo.

Wednesday, 22 August 2012

Niada Saliasi, pushime te cmendura mes miqve...

Niada Saliasi, pushimet e cmendura te aktores mes miqve

Me daljen e pare publike, ajo u cilesua si nje femer shume seksi edhe pse synimi i saj ishte aktrimi, ndersa pamja terheqese e vajzes brune beri qe te pelqehet edhe me shume ne profesionin e saj. Nder shkrimet e shumta qe jane bere per Niaden, eshte dhe intervista e dhene per gazeten “Panorama”, ne te cilen thuhej se inspektorja e krimeve zgjedh aktrimin, e ne fakt ajo ka pasur rastin te luaje ne shfaqje te ndryshme, duke e kujtuar gjithmone ate vajzen e re, te shpenguar te ‘’Salla e banjes’’ ne regji te Inis Gjonit. Prania e saj u vu re edhe tek gara e kercimit ne ‘’Dancing with the stars’’, edhe pse nuk arriti te kualifikohet lart.

Saturday, 28 April 2012

Niada Saliasi: Dancing kesaj radhe do e fitoj femer dhe me e forta eshte Elvana...

Niada Saliasi: I dashuri, perkrahja ime me e madhe ne DWS

Aktorja simpatike Niada Saliasi ishte e eliminuara e radhes ne “Dancing With the Stars”. Ne kete interviste pas eliminimit ajo tregon gjithe perjetimet e saj ne kete gare te bukur, emocionet dhe benefitet e kesaj pervoje. Pas kesaj, Niada do te vazhdoje me projektet e saj ne aktrim, ku me i aferti eshte ai ne Kosove. Niada, me embelsine dhe hijeshine e saj, tregoi se jo vetem ne aktrim, por edhe ne vallezim ajo mund te shkelqeje. Niada na rrefen se mbi te gjitha ne kete gare nje mbeshtetje e madhe ishte edhe i dashuri i saj, i cili i ka dhene force ne cdo nate te spektaklit.

Niada, si ishte pjesemarrja ne “Dancig with the stars”?

Revista BLUETOOTH - 28 Prill 2012

Revista BLUETOOTH, 28 Prill 2012
 • Kodi i Elvana Gjates: Ja pse iu riktheva "dashurise" se vjeter. "Gjykimi i jurise, here i drejte, here i paqarte". "Jam dashuruar ne kete makine, Fiat 500 c, legjendare komode dhe e bukur".
 • Klaudja e BB5: Erioni do sqarohet me mua para se te shkoje ne Greqi
 • Gerta flet per ish te dashurin. Ishte shume xheloz!
 • Linda Halimi zihet me estetisten qe e dobesoi. Anila Kalleshi: Mos perdor emrin tim, me je lutur te te trajtoja falas. Kengetarja: Do ta kaloj!
 • Noizy sherr me "Babastars". Gjate sherrit prezente edhe kengetarja Dafina Zeqiri. Vershojne komentet ne Facebook, konflikti i filmuar nga nga kamerat e sigurise. Rivalet zihen me grushta ne aeroportin e Zurich-ut. Grupi kosovar me gjashte vete, reperi shqiptar vetem me nje shok. Rigels Rajku per "Bluetooth": Femrat nuk i prekem, e nisen vet konfliktin.
 • Digjet Sharmi, "Bluetooth" feston numrin e 300-te.
 • Niada Saliasi: Asnje s'e priste eliminimin tim

Friday, 27 April 2012

Dancing With The Stars Albania 3: Niada Saliasi Eliminohet!

Perfundon “Dancing” per Niada Saliasin

Largohet vete Artan Imami

Nuk ka mundur t’i shpetoje eliminimit per shkak te votave te publikut, protagonistja e Dancing With the Stars, aktorja Niada Saliasi. Ajo dhe dy personazhet e tjere VIP, Zhaku dhe Seldi ishin te rrezikuarit e puntates qe te enjten e shkuar, mbremje ku nuk pati eliminime. Por edhe pse me performance te dyfishte, dy te enjte radhazi, aktorja u largua nga spektakli. Mbremja e te enjtes ne produksionin e suksesshem te “Tring Dixhital” e “Vizion Plus”, solli edhe nje tjeter largim. Aktori Artan Imami, surprizoi kur braktisi garen per shkak te nje incidenti shendetesor. Pavaresisht emocioneve te largimit, ethet e gares ishin ato qe dominuan edhe kete mbremje te Dancing. Paso Doble, Tango dhe Rumba ishin gjinite e perzgjedhura per kete mbremje, e cila sigurisht nisi me te ftuar special sic ishte performance e grupit Erik Band.

Wednesday, 18 April 2012

Niada Saliasi, Intervista... [KOHA JONE]

Niada Saliasi: Teatri eshte fjala, ndersa kercimi energjia

Lirshmeria dhe buzeqeshja e karakterizojne portretin e saj si aktore. Edhe pse eshte nje aktore e brezit te ri, ajo ka mundur te identifikohet mjafte mire me rolet dhe karakteret qe ka sjelle per publikun shqiptar. Ne nje interviste per “Koha Jone” aktorja Niada Saliasi jeten artistike si aktore gjate ketyre viteve si dhe projektet e saj ne vazhdim. Aktorja Niada Saliasi, e cila ka nje karriere te pasur artistike, edhe pse eshte pjese e brezit te ri te aktoreve qe interpretojne ne skene, ka sjelle para publikut personazhe dhe karaktere nga me te ndryshmet per nje periudhe te shkurter kohore.

Sunday, 18 March 2012

Dancing With The Stars Albania 3: Lista e Plote...

Lista e plote e “Dancing with the Stars Albania”

Se shpejti (29 mars e cdo te enjte ne vazhdim) fillon edicioni i trete i “Dancing with the Stars Albania” dhe ne kemi te konfirmuar listen e plote. Ami ne skene dhe Ermali mbrapa, do te prezantojne perpara publikut 14 konkurentet e kesaj gare te cilet jane:

1.Anjeza Maja 2.Seldi 3.Elvana Gjata 4.Dren Abazi 5.Niada Saliasi 6.Vedat Ademi 7.Adelina Tahiri 8.Aferdita Dreshaj 9.Artan Imami 10.Ornela Bregu 11.Xhani Shqerra 12.Inida Gjata - Zhaku 13. Fotaq "Foto" Strakosha & 14.Bujar Kapexhiu.

Saturday, 3 March 2012

"Dancing" sivjet, gare mes femrave super seksi...

Gara ne “Dancing”, kete here mes femrave VIP super seksi

Keto dite pritet te nise ne “Vizion Plus” spektakli “Dancing With the Stars”, nje gare mes emrave te njohur te botes se televizionit, qe sfidojne njeri-tjetrin me kercim. Ky eshte viti i trete i ketij spektakli ne Shqiperi, dhe pas dy edicioneve te fituara nga dy personazhe meshkuj, modeli Oni Pustina dhe aktori Enver Petrovci, ndoshta automatikisht pritshmeria kete here eshte per nje fituese femer. Ndaj produksioni i “Dancing with the stars Albania” u ka kushtuar rendesi femrave konkurrente qe jane bere pjese e kesaj gare. Tashme pjesemarresit kane filluar provat, nderkohe qe jane zbuluar emrat e shtate vajzave te njohura, qe kane pranuar te behen pjese e “Dancing 2012”. Ato jane: Elvana Gjata, Aferdita Dreshaj, Adelina Tahiri, Ornela Bregu, Anjeza Maja, Zhaku (Inida Gjata) dhe Niada Saliasi.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online