All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Nik Xhelilaj. Show all posts
Showing posts with label Nik Xhelilaj. Show all posts

Sunday, 5 May 2013

Revista PALOMA - 4 Maj 2013

Revista PALOMA
Revista PALOMA, 4 Maj 2013
 • Angela Martini: Te gjithe meshkujt kerkojne te dalin me mua!
 • Elena Lika: Te flesh me dike ne "Big Brother" nuk eshte njesoj si te flesh jashte
 • Ditelindja "dasme" e vajzes se Inva Mules
 • Endri Xhafo, sherr me drejtuesit e "AS", nderpret emisionin ne mes te sezonit
 • Dajana: Grate ankohen se po i ndaj nga burrat! Ermali: Fanset kerkojne te bejne femije me mua!
 • Simone Pigliacello: Femra qe kam dashur me shume ne jete ka qene shqiptare!
 • Vildane, Tika, Emina pushtojne reklamat e huaja
 • Bombe ne familjen e kengetarit Ylli Limani
 • Nik Xhelilaj, pjese e nje tjeter telenovele turke
 • Alkena "i propozon martese" Pandeli Majkos
 • Vidhet Ryva Kajtazi
 • Grupi "Korn", logo flamurin shqiptar

Sunday, 7 April 2013

Nik Xhelilaj ne Turqi, humb nje rol por fiton tjetrin edhe me te madh...

Deshton telenovela ku luan Nik Xhelilaj, nderpritet ne pjesen e 26-te

Popullariteti i tij ne Turqi arriti te behet shume i madh sa hap e mbyll syte. Mjaftoi paraqitja ne nje prej serialeve turke atje qe Nik Xhelilaj te behet yll i ekranit, saqe edhe paparacet ta ndjekin e te mos e lene rehat. Tashme Niku, nga nje djale misterioz qe ne Tirane e mbante fshehur jeten e tij private, mediat nuk i “falin” asnje levizje! I zbuluan te dashuren e cila ishte me profesion aktore gjithashtu dhe luante ne te njejtin serial me Nikun, ndersa tashme tregojne se shqiptari i famshem do te filloje xhirimet e serialit te dyte. “Kayip Sehir” ishte seriali ne te cilin Niku aktronte ne rolin e Kadirit, i transmetuar ky serial ne nje nga kanalet me prestigjioze turke Kanal D, mirepo ky projekt filmik ishte jeteshkurter, pasi mbaroi ne episodin e 26-te, per shkak te shikueshmerise se dobet.


Saturday, 6 April 2013

Revista PANORAMA PLUS - 6 Prill 2013

Revista PANORAMA PLUS, 6 Prill 2013
 • Ermali; Zbulohet modelja pas se ciles marroset Mamaqi
 • Big Brother; Pas intimiteteve ne "BB", Anaidi dhe Elena braktisen nga te dashurit
 • Intervista; Luzja e "Portokalli": Jam dashuruar me nje djale 8 vite me te vogel dhe s'e kam problem
 • Televizioni; Gruaja dhe e dashura zihen ne TV per biznesmenin, Eni Cobani rrefen prapakuintat
 • Big Brother; Flet vellai, Valoni: Po te lidhje Vigani me Elenen, do e kishim pranuar; Shpendi do ta ndihmoj Eldoren per t'u sheruar; Flet motra: Gjithsesi, nuk besoj se do krijoj lidhje me te! Iliri foto nudo!
 • Liljana Hitollari: Ka plot meshkuj shqiptare zhigolo, pse e paragjykojne Marselinin?
 • Anaidi, e dashura vendos te mos e prese pas intimitetit me Joanen
 • Endrit Mertiri per Elenen: E vleresoj reflektimin e saj, por gjithcka do ia plas ne sy!

Sunday, 31 March 2013

Nik Xhelilaj, pas fames ne Turqi, ne Tirane pushtohet nga femrat per foto...

Pas nje viti fame ne Turqi, Nik Xhelilaj ne Tirane pushtohet nga femrat per foto

Turqia i dha pasurine, popullaritetin, famen, por edhe dashurine Nik Xhelilajt, pasi paparacet e kapen me aktorem Cansu Tosun, me te cilen aktrojne ne serialin “Kayp Sehir” (Qyteti i humbur). Dhe pas me shume se nje viti, qe Niku eshte vendosur ne Turqi, ku paparacet e ndjekin hap pas hapi pas suksesit qe ka marre nga ky serial, Niku udheton per here te pare drejt Tiranes, ku nuk ka hezituar te beje dhe jete nate ne club-et e Tiranes. Por nese dikur prezenca e tij edhe nuk binte shume ne sy, tashme Niku ne Tirane shihet si nje star dhe ndaj ka rene ne sy ndalesat e shpeshta qe i benin ne oret e vona ne rruget e Tiranes, duke i kerkuar te benin foto me te. Aktori nuk ka qene ne shoqerine e ndonje femre, por te shokeve te tij, keshtu qe vajzat e kane pasur me te thjeshte per t’iu afruar dhe per te bere foto e per ta pasur si kujtim. Duket tashme se jeta e Nikut ka ndryshuar kryekeput, pasi nisi nje jete te re ne Turqi si aktor telenovelash.


Saturday, 30 March 2013

Revista PANORAMA PLUS - 30 Mars 2013

Suplementi Panorama PlusRevista PANORAMA PLUS, 30 Mars 2013
 • Intervistat: Bertina Mehmeti, Genta Gjalpi. Sherri per te dashurin e Gentes, rrefejne ngjarjen!Bertina: Nuk kam ngelur t'i marre te dashurin Gentes! Genta e BB: Ate qe e beri Bertina me Gesin, une s'do e beja me te dashurin e dikujt
 • Elena harron te dashurin, skena te nxehta ne krevat me Viganin. Motra e Elenes: Jemi merzitur me Elenen, po e tepron me Viganin! I dashuri nuk pranon te flase.
 • Paparazzi; Argita Berisha ben hunden operacion, fotot para dhe pas
 • Big Brother; Plasin skenat lesbike mes Jonildes, Elones dhe Joanes. Festa e beqarise e organizuar nga "Vellai i Madh" ndez fantazine erotike te vajzave
 • Iliri fle me Olten dhe i flet per te dashuren: Unazen do ia blej 2 milione euro
 • Shpendi: Nuk me duket e sinqerte Eldora
 • Banoret: Nuk do pranonim te shkonim me Brad Pitt apo Megan Fox

Wednesday, 20 February 2013

Ja vajza kacurrele per te cilen Xhelilaj u kacafyt me gazetaret turk

Nik Xhelilaj
Nik Xhelilaj i dashuruar me kolegen e serialit, mediat turke i zbulojne identitetin

Turqia pervec pasurise, popullaritetit e fames, Nik Xhelilajt i solli edhe dashurine. Aktori i njohur shqiptar tashme eshte i fokusuar shume ne tregun turk, saqe ka harruar projektet shqiptare. Ka kohe qe ate nuk e kemi pare ne Tirane ose ndoshta ka ardhur ne menyre private, duke mos dashur te ekspozohet ne publik. Jave me pare, Xhelilaj ishte ne qender te vemendjes ne mediat turke per shkak te zbulimit te se dashures se tij, teksa paparacet e kishin fotografuar duke qendruar ne nje pub se bashku me nje femer, e cila ne ato caste dukej e panjohur edhe per gazetaret turq. Niku, pasi i ofendoi ata dhe u hodhi uje, vazhdoi rrugen duke mos dashur ta beje shume te madh rastin e duke mos i kushtuar shume vemendje. Po ne fakt cila ishte bukuroshja e cila i ka qendruar ne krah djaloshit shqiptar? Cila ishte vajza kacurrele per te cilen Xhelilaj u kacafyt edhe me gazetaret dhe duket se i ka vjedhur zemren bukuroshit shqiptar?


Sunday, 17 February 2013

Revista PANORAMA PLUS - 16 Shkurt 2013

Revista PANORAMA PLUS, 16 Shkurt 2013
 • Zajmina ndez publikun me prekje intime
 • Xhensila provokon edhe e veshur
 • Sonila Meco, probleme me drejtorin e ri te lajmeve, zhduket nga ekrani
 • Mariza Ikonomi vjen nga Franca dhe fotografohet ne shoqerine e nje djali
 • Fillon dyshimi per falsifikim te klikimeve, Silva Gunbardhi: Jane 100% te pastra!
 • Joni Peci vijon miqesine me Blerta Gacen
 • Ermali i "BB" i hyn politikes. Merr postin e kryetarit te Forumit Rinor Demokristian te Partise se Nard Ndokes.
 • Noizy deklaron pasurine: Fitoj shume nga muzika, nuk ka pushtetar qe te me afrohet
 • Aferdita Dreshaj, a ishte me te vertete ajo ne krah te Di Caprios? Mediat e huaja japin lajme kontradiktore ne lidhje me identitetin e biondes
 • Nik Xhelilaj i dashuruar me kolegen e serialit, mediat turke i zbulojne identitetin

Monday, 4 February 2013

Jeta private e Nik Xhelilajt ne shenjester te mediave turke

Mediat turke zbulojne te dashuren e Nik Xhelilajt

Seriali ‘’Qyteti i humbur’’, ne te cilin aktori i njohur shqiptar Nik Xhelilaj luan rolin e Kadirit, e ka kthyer ate ne nje yll qe gjithmone ndiqet nga gazetaret dhe paparacet kudo qe shkon. Vetem tri dite me pare ai eshte gjendur ne qender te mediave turke, te cilat kane zbuluar jeten e tij private duke e fotografuar Nikun ne nje lokal te shoqeruar me nje femer te panjohur. Me ta pare, e kane njohur dhe kane filluar ta fotografojne. Niku, se bashku me te dashuren e tij, jane munduar qe te mbulojne fytyren qe te mos dihet se kush eshte. E derisa gazetaret e pranishem i kane kerkuar dhe prononcim ne lidhje me romancen te cilen po e perjeton, Niku ka shfrytezuar rastin dhe i ka sulmuar ata duke i lagur me ujin, qe po konsumonte. Pas ketij incidenti me gazetaret, Niku ka vazhduar rrugen duke e lene vetem te dashuren e duke mos dashur ta beje me te madh rastin sikur te mos kete ndodhur asgje…

Saturday, 2 February 2013

Revista PANORAMA PLUS - 2 Shkurt 2013

Revista PANORAMA PLUS, 2 Shkurt 2013
 • Ciljeta: Javen tjeter behem nene! Zgjedh lindjen me operacion
 • Big Brother; Genta dhe Enxhi perseri ne loje per te stimuluar intrigat, sekretet tronditese. 
 • Paparazzi; Fotot e para shtatzene te gruas se ministrit Bode, Ina Rama pa grim, kafe te lokali i Fidel Yllit
 • Personazh; Pas suksesit ne telenovelat turke, mediat atje zbulojne te dashuren e re te Nik Xhelilajt
 • Venera e "The Voice": Kjo ishte fitorja ime e trete, por mbetet me e bukura
 • Stine zhurme te madhe per 32-vjetorin, ne feste ne shoqerine e nje vajze
 • Graciano: Eksperienca ime me e re si moderator
 • Klodi e "BB4", 20-vjecarja vesh fustanin e bardhe ne Londer
 • Samanta Karavella: Tani synoj tregun e huaj
 • Eni Vasili pas 10 vitesh perseri me Mentanen
 • Fatmir Mediu, perqafuar me Klajdin e "Mamices"

Sunday, 25 November 2012

Revista PALOMA - 24 Nentor 2012

Revista PALOMA, 24 Nentor 2012
 • Rita Ora ne Shqiperi me gjithe familjen. Kendon falas per 100-vjetorin. Ekskluzive per gazeten "Paloma", itinerari qe kengetarja do te ndjeke gjate 24 oreve ne Shqiperi
 • Adelina Ismajli: Ata duhet te ndiejne frike nga une!
 • Sherri qe prishi bashkepunimin dhe miqesine mes Argjentina Ramosajt dhe Vedat Ademit
 • Ulpiana Lama: Ne politike, vetem pasi te zgjidh ceshtjet personale
 • Leonora: Jam shqiptare, nuk lidhem me turq!
 • Nora Istrefi ne klipin e ri, serish pa recipeta
 • Inva Mula, dhurate per 100-vjetorin e Pavaresise, albumi me titull "Per ty atdhe"
 • Genta Ismajli, serish me kenge te vjedhur?
 • Nik Xhelilaj: E kam te veshtire te lidhem me nje femer
 • In Love: Fabiani dhe Olta, dashuri ne koherat e humorit. Fabi: Tre muajt e pare, vetem sherre!
 • Veshjet qe nuk duhet te mungojne ne garderoben e asnje femre! Nga Niko Komani

Saturday, 13 October 2012

Revista PANORAMA PLUS - 13 Tetor 2012

Revista PANORAMA PLUS, 13 Tetor 2012
 • Franceska: Ju rrefej pasionin tim per Stinen
 • Befasia e Adrian Gaxhes, mbas ndarjes i ben kenge Luanes
 • Personazhet VIP ne 10-vjetorin e gazetes "Panorama"
 • Zbulohen fotot, Seldi e mohonte, por eshte fejuar zyrtarisht ne Suedi. Kengetari ne festat familjare te Dafines. 
 • Kryetares se re te KQZ Lefterije Lleshi, i kerkoi i shoqi divorc ne Gjykate
 • Ja personazhet  VIP te reality show "VIP Shpija". Pjesemarres Shkendije Mujaj, Zhaku, Enver Petrovci, Ronela Hajati, Adelina Tahiri.
 • 5 muaj shtatzene, Ciljeta udheton ne Itali per xhirimet e filmit. "Tani e kam te lehte te aktroj"
 • Rikonfirmohet akt-akuza kunder Besnik Cakes se NRG Band
 • Nik Xhelilaj ne mediat turke, shpallet ylli i ri i telenovelave. Xhelilaj ne gazeten "Hurriyet": Tani qe aktroj te "Qyteti i humbur", ne Turqi ndihem rehat njesoj si ne Shqiperi

Wednesday, 26 September 2012

Revista PANORAMA PLUS - 22 Shtator 2012

Revista PANORAMA PLUS - 22 Shtator 2012
 • Ermali i BB5: Francesken nuk arrita ta doja per fajin e saj
 • Erleta Hoti: Ju rrefej momentet dramatike te ndarjes me Kastro Zizon. Ai nuk pergjigjet financiarisht per vajzen.
 • Ermela Mezuraj: Si po harxhoj 100 milionet per te nxjerre motren nga burgu
 • Flet mikesha e Mc Kreshes, Arijeta Oruci: Ja pse u nda me Rozanen
 • Cimi dhe Alma te BB4, behen prinder te nje vajze
 • Adelina Tahiri: Mamaja nuk me le te ze te dashur
 • Greta Zenelaj: Roli i Helenes do aktrohet ne gjuhen shqipe. Nje film shqip ne Amerike!
 • Ledio Mehmeti zhvishet per "Versace" dhe zbulon te dashuren
 • Kenga "Mall" e Rovena Stefes u publikua ne youtube si video erotike. Menaxherja e kengetares: U klikua me shume se 16 milione here, fituam mbi 20 mije euro
 • Nik Xhelilaj u shfaq te shtunen e kaluar ne premieren e telenoveles turke "Qyteti i humbur"
 • Aurela, Soni, Tuna dhe Bojkeni, 4 emrat e perfolur per jurine e "X Factor"

Monday, 27 August 2012

Projekti sekret i Nik Xhelilajt, qe do e shnderroje ne milioner...


Nik Xhelilaj, oferta qe do e shnderroje ne milioner

Aktori nis jete te re si aktor telenovelash ne Turqi

Ne kete mode telenovelash turke qe ka pushtuar ekranet shqiptare, tashme shikuesit do te kene nje arsye me shume per t’i ndjekur ato, pasi mes protagonisteve te perzgjedhur, do te shfaqet dhe aktori i njohur 29-vjecar, shqiptari Nik Xhelilaj. Skeptik per zgjedhjet e tij ne jete, sidomos ato profesionale, kete here nuk e ka menduar gjate kete oferte qe i ka ardhur nga Turqia, per te qene aktor kryesor ne serialin televiziv “Kayip Sehir Dizisi”, qe ka nisur te transmetohet ne Turqi e disa televizione europiane, por qe ne Shqiperi do te nise transmetimin ne muajin shtator. Zbulohet keshtu projekti sekret i Nik Xhelilajt, i cili pasi prezantoi festivalin e ’50-te ne RTSH, u largua nga Shqiperia pa dhene asnje detaj per vendndodhjen e tij, apo projektet e tij te reja si aktor. Dhe e gjithe kjo eshte nje surprize jo vetem per adhuruesit e Nik Xhelilajt, por edhe per shikuesin europian, qe e ka pare portretin e tij ne disa filma artistike me tema te forta shqiptare, me te cilat ka fituar shume cmime.

Sunday, 26 August 2012

Revista PALOMA - 25 Gusht 2012

Revista PALOMA, 25 Gusht 2012
 • Kaltrina Selimi: Do te vishem me te bardha, sa te heq marakun
 • Anjeza Maja, tashme si prezantuese e emisionit te mengjesit: S'mund te mbetem peng e se shkuares
 • Barbana Dini, tregon pse vendosi te ndryshoje: Nuk kam kohe te martohem, jam e zene duke martuar te tjeret!
 • Ledi Vokshi: Dashuro pak, qe te mos vuash shume!
 • Bledi Strakosha zihet ne publik me fotografin e Joni Pecit
 • Cifti i BB5 vazhdon lidhjen. Franceska: "Nuk shoqerohem me kriminela". I ati i Franceskes: "Nuk lejoj me abuzime ne emer te vajzes sime"
 • Arber Cepani, pushimet ekzotike ne Karaibe
 • Stacionet amerikane dokumentar per Bleonen. Kengetarja vjen ne Shqiperi me avion privat.
 • Nik Xhelilaj, ylli me i ri i serialeve turke
 • Kush e urren aq shume Tunen?
 • Jonida Maliqi, pas pushimeve, gati klipi i ri

Revista PANORAMA PLUS - 25 Gusht 2012

Revista PANORAMA PLUS, 25 Gusht 2012
 • Bleona, ja si na mashtron. Rikthehet Bleona ne Shqiperi dhe hap thesin e genjeshtrave. Ne faqen e saj zyrtare, kengetarja genjen duke filluar me diten e lindjes e deri tek albumet e shitura e te koncertet qe nuk ekzistojne
 • Ermali dhe Franceska e BB5 i japin fund lidhjes, te tradhtuar nga njeri-tjetri
 • Nik Xhelilaj, roli ne telenovelen turke qe do e shnderroje ne milioner
 • Ezel rimerr veten nga aksidenti, planet artistike te vjeshtes dhe e dashura qe gjeti ne sheshxhirim
 • Big Basta, pas mosmarreveshjeve, largohet nga "Big City Studio's"
 • Akuzohej per fajde, arrestohet John Goci, menaxheri amerikan i Genta Ismajlit
 • Petriti i BB4: Ju tregoj befasine e ardhjes ne jete te femijes tim te pare
 • Tuna refuzon labelin "Baba Stars"

Revista BLUETOOTH - 25 Gusht 2012

Revista BLUETOOTH, 25 Gusht 2012
 • Bleona Qereti, vjen me avion privat, 4 milione $ per albumin
 • Jozefina Topalli; Pasioni i ri i Kryetares se Kuvendit: Hipizmi
 • Edi & Linda Rama; Pushimet e kreut te opozites me bashkeshorten
 • Ulpiana Lama, prezantuesja e re e "Pasdite ne TCH"
 • Intervista, Ermal Mamaqi: Aborti i Amit i papritur, mezi presim te behemi prinder
 • Fotot ne plazh: Zajmina superseksi ne jaht; "Polici" eksploron karaburunin
 • Ermela Mezuraj, feston 26 vjetorin: "Parate e mbetura nga cmimi i madh me dalin per te jetuar mire. Me Jotin s'kemi bere plane per martese"
 • Zanfina e treta ne Ballkan
 • Franceska: Ermali i di te gjitha levizjet e mia
 • Genta Ismajlit i arrestojne menaxherin
 • Zajmina dhe Fjolla puthje lesbos
 • Vesa Luma dhe Big Basta shkembejne mesazhe dashurie ne FB

Saturday, 25 August 2012

Nik Xhelilaj, ylli me i ri i telenovelave turke, konkurron Ezelin...


Nik Xhelilaj konkurron Ezelin, ylli i ri ne serialet turke

Nik Xhelilaj duket se do te jete ylli me i ri i telenovelave turke. Keto jane lajmet me te fundit qe vijne per aktorin e njohur shqiptar, Xhelilaj. Niku, i cili koheve te fundit nuk eshte angazhuar ne ndonje projekt ne filmografine shqiptare, shume shpejt do te jete protagonist ne nje serial turk. “Kayıp Şehir” eshte prodhimi me i ri turk i targuar nen logon e kanalit te ndjekur turk “Kanal D”, i cili do te nise te shfaqet ne Turqi duke filluar nga muaji shtator.

Tuesday, 24 January 2012

Nik Xhelilaj ne listen e meshkujve qe thyen zemrat e femrave...

Nik Xhelilaj lidhet me Inen, skenariste tek “E diell”

Edhe Niku futet ne listen e meshkujve qe thyen zemrat e femrave. I bukur, me plot sharm e klas, mashkull i enderrave tek shume femra.

Kariera e tij tashme po vazhdon me sukses, dhe aktori i njohur shume pak ka rene ne sys a i perket jetes private. Po me ke eshte i lidhur Niku, ose me sakte me ke po shijon dashurine? Duke mos pasur shume fakte te mjaftueshme mbi kete lajm, ne vendosem qe ta botojme ndoshta dhe si thashethem qe na arriti ne redaksi.

Nik Xhelilaj eshte ne lidhje me Inen e cila punon si skenariste tek program ‘’E diela shqiptare’’ ne Top-Channel, keshtu te pakten thuhet ne lajmin qe na ka arritur neve. “Javen qe shkoi isha te Lollipop dhe pashe aktorin Nik Xhelilaj me nje vajze ne qendrime shume te aferta, dukej qarte qe ishin te lidhur.

Saturday, 7 January 2012

VIP Ballina: Revista BLUETOOTH - 7 Janar 2012

Revista BLUETOOTH, 7 Janar 2012
 • Inva Mula 5 muajshe shtatzene, ne pritje te vajzes me Hetemin
 • Erioni dhe Bertina pas ndarjes, ndajne edhe "Pasurine"
 • Olta e BB3 per Erionin dhe Bertinen: "S'i njoh fare kush jane"
 • Elvana Gjata kengetarja me e paguar shqiptare
 • Bojken Lako ngushellohet me puthjet e Semit!
 • Sisi, nusja e re ne shtepine Cako!
 • Lind Anna, Vajza e Soni Malaj
 • Aurela Hoxha: Ja si kam qene! Pas sulmit te Joni Pecit ne "Zone e Lire" flet per here te pare bukuroshja.
 • Shperthen Kastro Zizo: Kam shkaterruar dy familje
 • Alketa dhe Arbana "Rivalet" e dashura !
 • Adi Krasta ne kafe me Holta Dulakun
 • Luana dhe Adriani "ngrohin" marredhenien ne deboren e Mavroves
 • Adelina Ismaili: Njeriu te cilit i trembem...
 • Zbulohet i fejuari biznesmen i Olta Gixharit. Fotot e udhetimit ne Paris. Unaza me diamant propozimi per martese?
 • Sinan Hoxha blog autoriteteve serbe, burgoset per 8 ore. Mbrojti flamurin shqiptar dhe ofendoi serbet me "Fuck Serbia", arrestohet ne Presheve

Monday, 19 December 2011

Nik Xhelilaj ne Festival me nje look krejt ndryshe...

Nik Xhelilaj, ne festival me kostumet “houte couture” te Joni Pecit

Do te shfaqet ne skene ne stilin “high class” dhe ne ate sportiv. Gjithcka qe aktori i njohur Nik Xhelilaj do te veshe ne kater netet e festivalit te 50-te te Kenges ne RTSH, do te ideohet nga stilisti Joni Peci, i cili eshte drejtor imazhi i festivalit. Vetem pak jave me pare, Joni Peci lancoi marken e tij me veshje qe kane dale ne shitje ne nje dyqan qe eshte hapur ne Tirane, te dizenjuar vetem ne ngjyrat bardhe e zi. Do te dominojne keto ngjyra dhe ne veshjet e Nik Xhelilajt, ndersa thuhet se do ta shohim te shfaqet ne skene me nje look krejt ndryshe si rralle ndonjehere. Kjo eshte hera e pare qe Nik Xhelilaj prezanton nje festival, ndersa keto dite ka lene ne mes xhirimet e nje filmi ne Londer. Ai do te jete mashkulli i skenes, ndersa do te kete ne krah Hygerta Sakon dhe Enkeleda Zekon. Edhe per prezantueset thuhet se Joni Peci ka menduar veshje klas dhe te ndryshmne per kater netet, ku vecohet nata e trete, qe do te jete nate gala me 28 kenget fituese ne 50 vite histori festivali. posted at albavipnews.blogspot.com. Nje ide te veshjeve te tyre mund ta shohim dhe pas disa modeleve te tij te prezantuara pas spektaklit “Supermodel of Albania 2011 – Tirana Fashion Week”, qe u prezantua nga Bledi Strakosha dhe nje modele 17-vjecare. Joni ka futur tashme ne treg marken e tij me veshje couture, ku per imazh ka zgjedhur Inva Mulen dhe Bledi Strakoshen. /panorama plus/dhjetor 2011/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online