All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Niko Komani. Show all posts
Showing posts with label Niko Komani. Show all posts

Tuesday, 26 February 2013

Tuna, stilistin e saj edhe badiguard

Këngëtarja Altuna Sejdiu, e cila çdo të diel mbrëma befason me dukjen e saj, ka vendosur si duket t’i provojë në një farë mënyre edhe bashkëpunëtorët e saj.

Por, ditë më parë, kur ajo ishte e ftuar në “Zonë e Lirë’, e kishte mohuar me një të qeshur se kishte diçka më tepër me stilistin e saj, Niko Komani.

Dhe tani ne shohim, sipas kësaj fotoje, që përveçse stilisti nga Tirana e këshillon të duket trendi, Tuna e merr atë edhe si badiguard ngado ku është, siç e shihni edhe këtu në këtë disko, që sapo është hapur në Tiranë, ku kanë qenë bashkë. M. GJ.

Burimi Kosova Sot
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Tuna, stylist its badiguard

Singer Altuna Sejdiu, which every Sunday night surprising its appearance, apparently set to try in some way its affiliates. But the day before, when she was invited to the "Free Zone ', was denied with a laugh that had something more with her ​​stylist, Niko Koman.

Sunday, 6 January 2013

Tuna ne Prishtine me stilistin tiranas

 Këngëtarja e hitit të vitit 2012, “I asaj”, Altuna Sejdiu, është parë këto ditë në Prishtinë.

Tuna nuk dihet se çfarë është duke bluar me stilistin e saj të preferuar nga Tirana, Niko Komani, por sipas këtyre fotove ajo ka qenë në këto ditë të ftohta në Prishtinë. Për çfarë nuk dihet ende, ndoshta edhe për ndonjë video të radhës.

Këngëtarja, e cila vitin e kaluar solli videon më të përfolur shqiptare, gjatë fundvitit solli disa foto ku Niko ia prekte asaj prapanicën, ndërsa ditë më parë këngëtarja është lakuar se është në lidhje me një pjesëtar të ‘Babastars’.
M. GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Tuna are bluan something her stylist

The singer of the 2012 hit, "what", Altuna Sejdiu, is seen these days in Pristina. Tuna do not know what is grinding her favorite stylist from Tirana, Niko Koman, but in these pictures it has been in these cold days in Pristina. What is not yet known, perhaps for an upcoming video.

The singer, who last year brought the most talked about video of Albania, in the end brought some pictures where Niko had touched her ass, and the day before the singer is curved it is about a member of 'Babastars'.
M. GJ.

Tuesday, 2 October 2012

Orgesa Zaimi numeron ditet e fundit te shtatzenise

Orgesa Zaimi
Kengetarja simpatike Orgesa Zaimi, sapo ka realizuar nje set te ri fotografik me fotografen Edvina Meta per editorialin "Almost nine", me perkujdesje te look-ut nga miku i saj i ngushte, Niko Komani.

Ne kete foto ajo pozon duke bere gjeste te nje supernene shtatzene. Eshte ne fundin e shtatzenise se saj te pare qe vjen pas nje martese shumevjecare me gazetarin Mentor Beqa. Ajo ka zbuluar me heret per media se gjinia e bebit do jete vajze.

Ka te perfunduar albumin ne anglisht me 13 kenge, realizuar nga producenti Dominique Meyer ne Zvicer e qe synon tregun boteror. Pjese e ketij albumit eshte edhe kenga dhe klipi "Every Minute" me te cilen ajo mori pjese ne Eurovisionin zviceran. Poashtu, ne kete album eshte edhe kenga "Magnet" me te cilen ajo u perfaqesua ne Top Fest, qe ne verzionin anglisht titullohet "Don't want you back". Besohet se lancimi i albumit anglisht do te behet pas perfundimit te shtatzenise. /Albavipnews/

Sunday, 10 June 2012

Revista PALOMA - 9 Qershor 2012

Revista PALOMA, 9 Qershor 2012
 • Dafina Zeqiri: Me Ledrin shoqerohem shpesh, por jemi vetem miq!
 • Ledri shtrihet ne spital, rrihet nga ish-i fejuari i Dafines
 • Genta: Shpesh mendoj t'i telefonoj Rubensit, por pastaj pendohem
 • Elhaida Dani, fituesja e "Top Fest": I kendoj dashurise, por nuk e kam provuar!
 • Liam percjell Evelinen, vete qendron ne Shqiperi per te fituar para
 • Franceska behet nuse, pa Ermalin dhenderr
 • Erik Lloshi: Ajo eshte ajo... dashuria ime!
 • Stresi: Vajza, dashuroheni me mua!
 • Rovena Stefa mesazh grave shqiptare: Lindni sa me shume femije!
 • Argjentina Ramosaj, fushate per Elvana Gjaten: Votojeni ne "DWS"!
 • Linda Halimi, para dasmes, nje super hit

Saturday, 31 March 2012

VIP Ballina: Revista PALOMA - 31 Mars 2012

Revista PALOMA, 31 Mars 2012
 • Argjentina Ramosaj: Mes femrash ka shume xhelozi!
 • Elda Koci, ish e dashura e Redon Makashit, pas lajmit per ndarje: Nuk na ndau nje e trete!
 • Meti puthet me Lorenen
 • Hermes Nikaj: Po me kercenojne, deklaratat e mia jane keqkuptuar
 • Adelina Tahiri dhe Aferdita Dreshaj aksidentohen me makine
 • Ami dhe Ermali festojne 30 vjetorin te rrethuar nga VIP-at
 • Londra i jep emrin "Pirro Dhima" nje prej stacioneve te metrose
 • Nora Istrefi feston 25 vjetorin. Mungojne koleget por jo fotot seksi me Tunen.
 • Gruaja e Edgarit humb femijen. Edi vendos mos te lere lojen.
 • Bleona Qereti: Do behem aktore!
 • Profili i nje vrasesi! Femrat pas te cilave ishte i fiksuar vrasesi serial Viktor Gushi
 • Gjini i Portokallise, apo "Katunari Gangsta" pas pjesemarrjes ne Top Fest: Rrofshin Katunaret!

Sunday, 25 March 2012

VIP Ballina: Revista PALOMA - 24 Mars 2012

Revista PALOMA, 24 Mars 2012
 • Flet shoqeria e Lorenes: Nuk po e njohim Lorin brenda shtepise. Nuk duhet te kishte bere seks me Gracianon
 • Hermes Nikaj pranon lidhjen e tij me Vlash Martika
 • Ermali i BB5: Femrat per mua jane objekt seksi
 • Ndahet Getoari nga e fejuara Florenta
 • "X Factor" rikthen Ledina Celon ne skene
 • Rozana Radi pjese e nje filmi anglez
 • Adelina Ismaili hyn ne Festivalin Internacional te Klipit ne France. "I love you more" futet ne Top 20 te festivali Protoclip
 • Ditelindja e "shthurur" e Xhoana Xhenetit
 • Dy bukuroshet Hueyda El Saed dhe Beatrix Ramosaj pelqejne te fortet
 • Rezart Veleshnja:  Bej gjithcka per te mos humbur ate qe kam"
 • Jurgen Bala, miku i Gracianos: Te atin e njihte me pare, ndersa dashuria e tij mban emrin Adela!

Friday, 23 March 2012

Niko Komani: 24 Ore me Tunen! [VIDEO]

Niko Komani Tuna
Niko Komani: 24 ore me Tunen!

Tuna (Altuna Sejdiu) eshte nje personazh shume i njohur per publikun, jo vetem per zerin dhe kenget e saj, por edhe stilin unik. Gjithmone e vecante ne stilin e saj, qe ne fillimet e karrijeres; nje stil rebel, atehere ishte revolucion kur sillej nga nje vajze.

Kete te diel kisha mundesine te qendroja me Tunen 24 ore, sepse isha stilisti i veshjes qe tuna zgjodhi per te performuar ne “X Factor Albania”. Duhet te dini qe Tuna eshte shume e fiksuar pas veshjes, deri ne detajet me te vogla. Ajo ishte gjate gjithe javes ne kontakt me mua. Me dergonte foto cdo dite qe te shihja a ishin ne rregull detajet e veshjes apo jo.

Mund te them qe Tuna ka shume shije ne veshje dhe mund te ishte nje “fashion guru” ne industrine e modes, por angazhimet e teperta nuk i lejojne shume kohe ne dispozicion te merret me kete gje.

Monday, 12 March 2012

VIP Ballina: Revista PALOMA - 10 Mars 2012

Revista PALOMA, 10 Mars 2012
 • Klaudia e BB4, ish e dashura e Elvisit
 • Vlash Martika modeli me fotomontazh. Bashkejetesa e tij me Elvisin dy vite me pare.
 • Klaudia e lidhur me Erionin qe jashte? Flet shoku i Klaudias
 • Getoari dhe Dafina Zeqiri ofendohen publikisht
 • Poni, gati klipi i ri me nje imazh te ri
 • Ronela Hajati behet Mama Stars
 • Lorik Cana i jep fund lidhjes me Miss Albanian Arnita Beqiraj
 • Zhaku: Se shpejti do te mbetem pa leke...
 • Albulena: Erioni do te jete i imi kur te dale nga BB
 • Arjola e "Big Brother": Elvisi me kishte qejf!
 • Niko Komani: "Fashion Week" alla shqiptarce! Java e modes ne Shqiperi! Fashion Week ne bote!
 • 3 minuta me Jellmaz Dervishin
 • Neda: Big Brother 5 Deftesa...
 • Albana Osmani: Jetoj me mire se ne enderr

Saturday, 21 January 2012

VIP Ballina: Revista PALOMA - 21 Janar 2012

Revista PALOMA, 21 Janar 2012
 • Skandali! Zbulohet video erotike e Ledrit te grupit "Skillz"
 • Ermela mohon zerat per martese, por ben publik te dashurin
 • Floriana Garo, bukuroshja e ABC News: "Per dashurine lash Ameriken"
 • Xhamadani Vija Vija, Paguan Kosova, Kendon Shqiperia! Kush jane kengetaret shqiptar qe marrin miliona ne Kosove?
 • Blerim Destani: Nuk kam vuajtur kurre per femra
 • Mariza Ikonomi: Jeta ime e re ne France!
Erdhem ne edhe kete jave, me shume lajme dhe rubrika te reja! Kopertina i thote te gjitha: qe kete numer nuk duhet ta humbisni per asnje arsye! Mariza Ikonomi vjen ne nje interviste ekskluzive pas nje shkeputje te gjate nga vemendja e medias shqiptare dhe na rrefen per jeten e saj te re ne France! Skandali - Zbulohet video erotike e kengetarit te grupit "Skills" Ledri Vulaj. Ermela Mezuraj ben publik te dashurin e saj te ri. Floriana Garo, bukuroshja e ABC News rrefen: "Per dashurine lashe Ameriken". Blerim Destani: Nuk kam vuajtur kurre per femra. Nje artikull shume interesant vjen nga Fatma H. "Xhamadani vija-vija, pagun Kosova, kendon Shqiperia".

Tuesday, 17 January 2012

Ramosajt e Hadergjonajt behen Charlie's Angels

Kushërirat artiste shihen në këtë foto së bashku, Argjentina, Beatrix dhe Anxhelina, së bashku me motrën e saj. Por këtu i vetmi djalë që është stilisti atraktiv Niko Komani, i cili jo vetëm është me fat mes këtyre vajzave simpatike, por duket sikur është Charli mes ëngjëjve.

Të gjithë meshkujt do të donin të ishin në vend të tij, por vajzat vërtetë janë të tilla dhe për pak na kujtojnë serialin e njohur Charlie's Angels.

Eshtë vetëm një kafe e thjeshtë, apo një kafe punë, pasi kushërirat kishin premtuar se do të vijnë së shpejti me një bashkëpunim. Ende nuk e dimë se kur do të vijë kjo këngë e kënduar nga tre ëngjëllushet!Maksim Gjokaj/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Ramosajt and Hadergjonajt made ​​Charlie's Angels

Cousins ​​artists seen in this picture together, Argentina, Beatrix and Angelina, along with her ​​sister. But here is the only guy that is attractive designer Niko Koman, who is fortunate not only among those girls cute, but seems Charli between angels.

Tuesday, 1 November 2011

Vipat Shqiptar ne Halloween...

VIP-at shqiptar per Halloween

Ja si u duken disa nga vipat shqiptar ne "Naten e Shtrigave" (Halloween) me 31 Tetor 2011:
Donat Qosja, Dafina Zeqiri, Samanta Karavella, Vesa Luma, Eshtref Durmishi, Niko Komani, Alaudin Hamiti, Aferdita Dreshaj, Valza Bajra, Shpat Kasapi, Nora Istrefi, Altuna Sejdiu, Seven Saraqi, Mirjeta Morina, Nexhat Behrami, Anxhelina Hadergjonaj etj...

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
]]

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online