All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Nikolla Martini. Show all posts
Showing posts with label Nikolla Martini. Show all posts

Monday, 13 January 2014

Martini, shqiptari që bën mrekulli me stilime flokësh (Video)

E pamundur që të ketë vetëm pak kohë që tu përgjigjet ashtu sic duhet pyetjeve tona, pasi ai edhe kur nuk është duke stiluar flokë në sallonin e tij, ai është duke pikturuar një stilim për ta sjellë nesër në jetë atë.

Ky është personazhi ynë, një super artist i njohur për stilime super të vecanta, shqiptari i cili me origjinë është nga Kosova por ka vite që jeton në Zvicër e që të gjithë e njohin si Martini, por që emri i rij është Nikolla Martini.

Për ne djaloshi me plot pasion flet për punën e tij, dhe nesër ëndërron të fitojë edhe cmimin si artisti që ka rregulluar frizurën më të mirë në botë. Për me tej lexoni intervistën !

Si jeni, a mund të dimë se cfarë jeni duke menduar tani dhe punuar ndonjë ide interesante?
-Falimiderit nga ju që morët kohë të më kontaktoni , unë mundohem më idejat e mija dhe me modën e re që tju jap mundësinë klientëve dhe të gjithë ata që shikojë ëeb faqen time dhe në Facebook  që të dinë se cka është moda më e re, për atë mundohem që të bëj Trendin e frizurave (FB Martini Coiffeur, www.coiffeur-martini.ch)

Jeni një artist që ideoni shumë stilime të flokëve interesante, sa vite e bëni këtë profesion?
-Unë prej që kam qenë 14 vjecar  kam provuar me shokë duke ju prerë flokët, e si profesion e bëj që 17 vite, kurse sallonin tim e kam që 14 vite në Friburg.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online