All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Noga. Show all posts
Showing posts with label Noga. Show all posts

Monday, 20 August 2012

Edhe Noga heq dore nga muzika...

Noga largohet nga muzika

Tinejxheri nga Prishtina, Agon Abdullahu, i njohur si Noga ‘beatbox’, ka vendosur qe te largohet nga muzika, per t’iu perkushtuar shkollimit.

Pas Ledrit, eshte Noga ai qe le muziken per shkaqe familjare dhe per shkaqe te shkollimit, pas nje karriere mjaft kontraverse, e cila u shoqeruar me hite dhe me polemika te shumta mbi talentin e tij ne ‘beatbox.

“Kam vendosur te heq dore nga muzika. Kete po e bej per hire te familjes time dhe me se shumti per hire te vetvetes. Dua te vazhdoj shkollimin, pasi e kam enderr te behem nje farmacist dhe biznesmen i suksesshem, ashtu sikurse babai im. Eshte ai i cili me ka inspirur qe te largohem nga muzika, per t’u larguar keshtu dhe nga syri i mediave dhe nga syri i publikut”.

Friday, 20 January 2012

Noga nje kenge me Unikkatilin...

Noga: Do te lansoj kenge me Unikkatilin

Eshte ky pohimi sensacional i radhes i cili vjen nga tinejxheri kosovar, qe duket se do te befasoje te gjithe – Noga ka ne plan nje kenge te cilen do ta lansoje ne bashkepunim me reperin e ‘labelit’ TBA, Unikkatil.

Gjithnje sipas Noges, kenga eshte prane marreveshjes per lansimin e saj, megjithese nuk ka pasur ndonje konfirmim zyrtar nga ndonje anetar i grupit TBA per kete.

“A do te jete me klip apo jo? Do te shohim, te gjitha bashkepunimet i kam me videoklip. Sa i perket klipit nuk mund te them asgje”, theksoi Noga. /Telegrafi/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
NOGA: I will launch a song with Unikkatil

Monday, 2 January 2012

Top 50 Kenget me te Mira ne Shqipe 2011/Albaniac

TOP 50 Kenget me te mira ne Shqipe 2011

Keto jane 50 videokenget me te mira ne Shqipe! Pesedhjete! Vite me pare ne lumturoheshim nese 50 video ishin realizuar gjate gjithe vitit,ndersa tani na duhet te perzgjedhim 50 me te mirat! Kjo tregon sesa kane ndryshuar kohet e sesa perpara ka ecur biznesi muzikor shqiptar. Perzgjedhja nuk ishte e lehte dhe na u desh ti riktheheshim vitit qe nga fillimi, ndaj dhe nga Top25 klasifikimi une perfundoi ne Top50, megjithate shpresojme dhe themi se kemi bere nje perzgjedhje te drejte.

Si i perzgjodhem videokenget:

1- Se pari pyetem veten se cilat nga kenget e ketij viti na vini ndermend per momentin. Kjo tregon se dhe cilat ishin kenget qe kemi degjuar e fiksuar me shume gjate ketij viti ne media.
2- Verejtem ne Albaniac, YouTube dhe Facebook se cilat kenge ishin shperndare dhe degjuar me se tepermi gjate vitit
3- Vleresuam kengen, tekstin dhe interpretimin muzikor.
4- Vleresuam videon, perputhjen e saj me kengen, interpretimin e kengetareve dhe realizimin e saj.
5- Asnje bakshish nuk u pranua ne kete klasifikim lol

Saturday, 5 November 2011

Noga Adoloshenti i Famshem...

Surprizat e Noga-s, duete me Seldin, Sinanin dhe Florin

Adoleshenti i famshem qe eshte bere pjese e muzikes shqiptare keto vitet e fundit, vazhdon suksesin e tij, por kete radhe duke zgjedhur kengetare shume te njohur per te arritur edhe me shume fame ne tregun shqiptar. Noga, qe njihet tashme si mjeshter i “Beatbox”, tregon se se shpejti do te hedhe ne treg dy kenge te reja ne bashkepunim me Sinanin dhe Seldin, si dhe nje tjeter kenge ne bashkepunim me Flori Mumajesin. Keto jane vec disa surpriza te vogla ne krahasim me ate qe synon te realizoje Noga. Ai ka paralajmeruar gjithashtu se eshte ne bisedime per realizimin e nje bashkepunimi me reperin e njohur amerikan, Lil Wayne (29 vjec). Noga eshte vetem 16 vjec dhe deri me tani ka arritur nje sukses te jashtezakonshem duke u bere pjese e klipeve dhe bashkepunimeve te shume kengetareve te njohur nga muzika jone. /panorama/nentor 2011/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online