All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Noli Pajaziti. Show all posts
Showing posts with label Noli Pajaziti. Show all posts

Wednesday, 15 May 2013

Noli Pajaziti sjell nje tjeter hit (Video)

“Ty të pëlqej” kështu titullohet kënga më e rë e këngëtarit simpatik dhe me zë të vecantë Noli Pajaziti.

Këngën e ka realizuar Artan Hasani, ndërsa video është xhiruar nga produksioni kosovar “Urban Graphics” dhe ka një subjekt të bukur dhe interesant.

Noli ndihet i lumtur dhe falenderon të gjithë ata që e kanë pëlqeyr këtë këngë, e cila është kënga e katërt për të.

Së shpejti kjo video do të trasmetohet nëpër të gjitha televizionet e Kosovës dhe jo vetëm. Ndërsa poshtë mund të shihni këtë këngë dhe video të bukur nga Noli Pajaziti./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Noli Pajaziti brings another hit

Monday, 4 February 2013

Noli Pajaziti sjell ‘Fillimi i fundit’ (Video)

Ka vërtetuar se ai ka një stil të veçantë të të kënduarit. Ky është këngëtari Noli Pajaziti i cili ka sjellë me një video interesante këngën e tij më të re ‘Fillimi i fundit’.

Videoklipi është pritur shumë mirë duket edhe nga ana e klikimeve që ka marrë nga kanali Youtube.

Së shpejti videoklipi do të mund të shihet në kanalet muzikore shqiptare./Albavipnews/

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Noli Pajaziti brings 'The Beginning of the End'

Has proven that he has a unique style of singing. The is Noli Pajaziti singer who has brought an interesting video his new song 'The Beginning of the End'.

Tuesday, 30 October 2012

Kengetari Noli, ne limuzine me shume femra (Video)

“Vijna na me limo”, ky është titulli i këngës së dytë të lancuar me një video shumë interesante, që sapo ka marrë komentet e para pozitive në ‘Youtube’, të këngëtarit me plot stil, Noli Pajaziti.

Falë zërit dhe simpatisë së tij ai duhet nga shumë femra dhe i ka mbledhur edhe në videoklipin e tij të dytë.

Noli jeton në Wupertal të Gjermanisë, ndërsa ka lindur në Gjilan dhe muzika që ai bën është Pop, R&B dhe House, ndërsa mësojnë se djaloshi 22 vjeçar pritet së shpejti të këtë disa bashkëpunime me këngëtarë shumë të njohur.

Edhe videon e parë, me titull ‘Shiu’, e ka realizuar në Duseldorf edhe klipin e ri po në këtë vend, ndërsa për muzikën e këngëve të tij kujdeset producenti i njohur Dj. Shane dhe Valentino Sky.

Ndërsa, Noli dëshiron që shumë shpejt të vijë dhe të marrë pjesë në ndonjë festival shqiptar, që edhe në vendlindjen e tij të njihet më shumë. M. GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Noli singer, Limousine with many women

"Come with us limo," this is the title of the second song launched a very interesting video that has just taken the first positive comments on 'Youtube', the singer with lots of style, Noli Pajaziti. Thanks to his voice and his sympathy by many women and has collected in his second video clip.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online