All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Nora Asani. Show all posts
Showing posts with label Nora Asani. Show all posts

Thursday, 2 May 2013

Modelja Nora Asani, nje emer qe premton shume...

Nora Asani
photo: Ralf Eyertt
Gjithnje e me e suksesshme

Nora Asani eshte nje emer qe premton shume suksese ne te ardhmen, duke u radhitur keshtu ne mesin e shume modeleve tjera te njohura shqiptare. Pas perfaqesimit te Kosoves ne “Miss Earth”, qe u mbajt disa vjet me pare ne Filipine, sukseset e saj ne rrugetimin drejt modelimit u rriten edhe me shume.

Nora karrieren e saj prej modele po e ushtron gjithandej botes dhe ajo tani eshte bere pjese e kompanise se njohur boterore “Poko Pano” ku po prezanton koleksionin e ri me rroba banjoje.

“Tani se fundi kam bashkepunuar me kompanine e njohur ‘Poko Pano’, per linjen e re te bikinive per kete vere. Uroj qe gjate ketij viti te prezantoj edhe shume koleksione te kompanive te ndryshme boterore”, ka thene ajo per “Zeri”. Nora ka kohe qe jeton ne Los-Anxhelos te SHBA-ve dhe atje ushtron edhe profesionin e saj, ne fakt atje mundesia per te depertuar dhe per te arritur suksese, sipas saj, eshte me e mire.

Thursday, 31 May 2012

Nora Asani dhe rrefimi i saj per canten e dores...

Nuk del pa telefon, kulete dhe celesa

Edhe pse posedon shume canta, modelja Nora Asani eshte e fiksuar vetem ne njeren nga cantat qe ka. Tani e disa muaj ajo mban kudo me vete canten e firmes Michael Kors, te cilen thote se e ka blere me nje cmim mjaft te larte.

“Nuk jam shume e dhene pas cantave, edhe pse kam shume prej tyre, nuk i perdor shume. Me shume jam e fiksuar vetem ne nje cante dhe thuajse ne cdo dite e barte vetem njeren prej tyre. E kam edhe si princip qe kur te me fiksohet dicka ne koke per gjerat qe i kam, mund te kaloje shume kohe dhe ta barte vetem ate qe me eshte fiksuar. Keshtu koheve te fundit po ndodh edhe me nje cante timen”, ka thene ajo per “Zerin”.

Nora zakonisht bart canten e madhe per shkak se ne te mund te fuse shume gjera. Nderkaq gjerat qe nuk mungojne ne canten e saj jane: kuleta, telefoni, agjenda, celesat, parfumi, stilografi, shkelqyesi i buzeve dhe nje pasqyre e vogel.

Friday, 27 April 2012

Valton Krasniqi flirton me bukuroshen Asani?

Vetëm pak ditë më parë këngëtari Valton Krasniqi kishte deklaruar se femrat nuk janë të rëndësishme në jetën e tij, por kjo foto tregon të kundërtën.

Në këtë foto Valtoni shihet shumë afër me topmodelen shqiptare e cila jeton në Amerikë, Nora Asani. Ka qenë një rastësi apo diçka më shumë, ndonjë flirt mes këngëtarit të njohur dhe bukuroshes Asani? Hetimet tona vazhdojnë./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Valton Krasniqi flirton with Asani Beauties?

Just a few days ago the singer Valton Krasniqi stated that women are not important in his life, but this photo shows the opposite. In this photo Valton topmodelen seen very close to the Albanian who lives in America, Nora Asani. There was a coincidence or something more, a famous flirt between singer and Asani Beauty? Our investigations are continuing./Maxim Gjokaj/Kosova Sot/

Sunday, 26 February 2012

Nora Asani: Nuk zhvishem per fame...

Jo me zhveshje deri te fama

Nora Asani eshte nje emer qe premton shume suksese ne te ardhmen, duke u radhitur ne mesin e shume modeleve te njohura shqiptare.

Ajo se fundi ka perfaqesuar Republiken e Kosoves ne “Miss Earth 2011”, qe eshte mbajtur ne Filipine, duke qene nje ambasadore e kultures kosovare qe ka lobuar tek kryetari i Filipineve per te njohur Republiken e Kosoves dhe i ka dorezuar flamurin e shtetit me te ri ne bote.

Sunday, 19 February 2012

VIP Ballina: Revista INTERVISTA - 18 Shkurt 2012

Revista INTERVISTA, 18 Shkurt 2012
  • Alketa Vejsiu dhe Vera Grabocka, te gjitha sekretet e suksesit. Gjithcka, para finaleve te medha
  • Fejohet Linda Halimi
  • Poni i ze vendin Aferdites
  • Genta Ismajli ndryshe!
  • Visar Vishka i "Ballkan Bazar": Habitem me fatin qe kam!
  • Rina Bilurdagu: Nuk me pelqyen? Eshte ceshtje shijesh...
  • Ku gjendet sot Amsera?
  • Nora Asani: Nuk zhvishem si Anxhela!
  • Mimoza Shkodra: I kam premtuar vetes!
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
INTERVIEW Magazine, 18 February 2012
Alketa Vejsiu and Vera Grabocka, all the secrets of success. All, before major finals
Linda Halimi betrothal
Poni replaced Aferdita
Genta Ismajli different!
Visar Vishka of the "Balkan Bazar": I'm surprised with my own fate!
Rina Bilurdagu: They did not like me? Is a matter of taste ...
Where is Amsera today?
Nora Asani: I do not undress as Angela!
Mimoza Shkodra: I promised myself! ]]

Wednesday, 1 February 2012

Nje tjeter vajze shqiptare, zhvishet si Angela Martini

Një tjetër bukuroshe shqiptare zhvishet duke pozuar me bikini në këtë dimër të ftohtë. Kjo është “Miss Earth Kosovo 2011”, Nora Asani, e cila po ndjek rrugën e modeles shkodrane Angela Martini.

Nora ka lindur në Prishtinë, ndërsa është rritur në Zvicër, e tani jeton në Amerikë, ndoshta më afër botës së Hollivudit. Por, a do t’i ecë vajzës kjo zhveshje, apo jo, siç i ka ecur modeles Martini. A po mendon edhe bukuroshja Nora të sjellë një biznes të quajtur “Asani Bikini”? Këtë pritet ta shohim./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Another Albanian girl, come off as Angela Martin

Another Albanian lovely to pose with bikini undress in the cold this winter. This is "Miss Earth Kosovo 2011", Nora Asani, which is following the path of Shkodra model Angela Martini. Nora was born in Pristina, and has grown in Switzerland, now living in America, probably closer to the world of Hollywood.

But will this girl go to denudation, or not, as the model walked Martini. Do you think the beauty Nora bring a business called "Asani Bikini"? This is expected to shohim./Maxim Gjokaj/Kosova Sot/

Sunday, 20 November 2011

Emanuela Guri dhe Nora Asani ne Miss Earth 2011 [VIDEO]

Emanuela Guri dhe Nora Asani Video Prezantimi

Emanuela Guri (Shqiperi) dhe Nora Asani (Kosove) jane dy bukuroshet qe do te perfaqesojne bukurine shqiptare ne Miss Earth 2011 qe do te mbahet me 3 Dhjetor 2011 ne Manila te Filipineve.

Me poshte mund te ndiqni video prezentimin e tyre:- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Emanuela Guri (Albania) and Nora Asani (Kosovo) will represent the albanian beauty at "Miss Earth 2011", crowning to be held on 3rd December 2011 in Manila, Philippines ]]

Tuesday, 15 November 2011

Nora Asani, Intervista "Telegrafi" - Nentor 2011

Nora Asani, bukuroshja e “Miss Earth 2011”

Vajza me fat Nora Asani, ne dhjetor do te udhetoje drejt Filipineve per te perfaqesuar vendin e saj ne konkursin e madh te bukurise. Ata qe e zgjodhen vleresuan bukurine, qendrimin ne skene dhe pershtatjen perballe aparatit fotografik.

Buzeqeshja te jep jete, buzeqeshja ofron miq dhe te ben te ndjehesh mire. E kemi degjuar kete shprehje dhe e degjojme shume here, e keto buzeqeshje gjithnje i ka me vete edhe ate te dala nga zemra e shpirti, protagonistja e intervistes sone, Nora Asani.

Nora Asani, ky engjell i bukurise, me syte e saj te shkruar, rrezaton embelsisht ne boten e modes. Edhe pse ka marre disa here kurorat e me te mires ne disa spektakle, qe jane mbajtur ne diaspore, por edhe me larg, Nores po i plotesohet deshira e madhe, apo tash do ta kete kulmin e karrieres, e cila do ta perfaqesoj Kosoven ne Filipine, ku do te loboje per bukurite e medha natyrore qe i ka Kosova.

Nora, para pak ditesh, keni marre lajmin, se do ta perfaqesoni Kosoven ne spektaklin e bukurise ne Filipine per kuroren e "Miss Earth 2011". Ne ato momente ishit ne SHBA, a mund te na tregoni emocionet e tua me te marre kete lajm?
Ne fakt, une kam qene e pergatitur, megjithate kur e kam marre lajmin, jam gezuar pa mase dhe shfrytezoj nga rasti, qe ta pershendes shume menaxherin e spektaklit z. Shpetim Zejneli dhe Hezer Bajraktari, perfaqesues te shoqates se manekineve "Freedom" nga Prizreni.

Monday, 14 November 2011

Nora Asani Perfaqeson Kosoven ne "Miss Earth 2011"...

photo: beauty inart
Nora Asani do te perfaqesoje Kosoven ne “Miss Earth 2011

Uashington, 14 nentor 2011, NOA- Dje, nga SHBA, ku eshte duke bere karriere te shndritshme, eshte kthyer per ne Zvicer, ne vendin ku i jeton familja e bukuroshes nga Dobrosini i Bujanocit, zonjushes Nora Asani per t`ia dhene lajmin e mire familjes se saj te ngushte e shoqeve dhe shokeve, se ka marre driten jeshile, per te perfaqesuar Kosoven ne spektaklin e bukurise per “Miss Earth 2011″, qe do te mbahet ne kryeqytetin e Filipines ne dhjetor te ketij viti. Nora Asani, e lindur ne kryeqytetin e Kosoves Prishtine, me prejardhje nga fshati Dobrosin i Bujanocit, e edukuar ne Zvicer dhe po ndjek me sukses endrren e saj qe nga vogelia ne SHBA, per tu marre ne boten e modes. Nora, ka filluar karrieren e saj ne fushen e modes, qe heret, dhe fotot e saja jane te paraqitura neper shume revista nderkombetare dhe ne disa firma prestigjioze. Edhe pse ka marre disa here kurorat e me te mires ne disa spektakle qe jane mbajtur ne diaspore, por edhe me larg, Nores po i plotesohet deshira e madhe, apo tash do ta kete kulmin e karrieres, e cila do ta perfaqesoj Kosoven ne Filipine dhe atje per portalin tone nder te tjera na tha, se do te loboj per bukurite e medha natyrore qe i ka Kosova. Eshte me fat Nora, sepse per here te pare Kosova, do te garoje per kete kurore bukurie. E mbreme, me tu kthyer nga SHBA, babai i saj Ahmeti Asani, kishte organizuar nje koktej rasti me familjare, e disa veprimtare qe jetojne dhe veprojne ne Zvicer, qe te shoh vajza e tij, se do ta kete mbeshtetjen e madhe edhe te te gjithe shqiptareve qe jetojne ne Zvicer dhe me gjere.

Monday, 3 May 2010

Valton Krasniqi Puthet Me Modelen Nora Asani...

Valton Krasniqi, puthet me top modelen Nora Asani ne klipin e ri

Kengetari kosovar Valton Krasniqi, mesa duket ka gjetur nje strategji te mire per te rene ne sy, dhe per te bere me shume karriere ne muzike. Sekreti i tij jane femrat e bukura qe fton ne klipe, te cilat ne shumicen e rasteve jane modele. Keshtu ka bere dhe me klipin me te ri balade “Sonte”, xhirimet per te cilin jane realizuar ne rruget kryesore te Parisit. Kesaj here, ai ka zgjedhur te luaje ne klip me fotomodelen shqiptare, e njohur ne Zvicer, Gjermani dhe Shtetet e Bashkuara te Amerikes, 23-vjecaren Nora Asani.

“Sonte” duket sikur behet fjale per nje flirt qe ka zgjatur vetem nje nate. Eshte keshtu, apo jo?

Jo ne fakt eshte e kunderta, pasi fabula e klipit ben fjale per nje lidhje mes meje dhe nje vajze qe une e kam dashuruar vertet, por fatkeqesisht ndahemi shume papritur. Keshtu une mbetem i vetmuar ne rruget e Parisit, ku sjell ne mendje kujtimet me te. Klipi eshte shume romantik, ka momente prekese te ndjenjave te verteta te dashurise dhe vjen si muzike e perzier; Pop dhe R and B.

Pse zgjodhet per kete klip fotomodelen Nora Asani, njiheshit me pare

Ishte nje propozim qe i bera une, per faktin se me pelqen karriera qe ajo ka bere ne Evrope dhe Amerike si fotomodele, nderkohe qe di te aktroje. Per here te pare e kam takuar Noren para tre vitesh por nuk kemi kontaktuar rregullisht, per shkak te udhetimeve te saj te vazhdueshme ne SHBA, ku punon per agjenci te ndryshme mode.

Cfare ju ka terhequr tek ajo per ta ftuar protagoniste ne klip?

Me terheq pamja e saj seksi, eshte e sjellshme dhe shume e zgjuar.

That me siper qe Nora di te aktroje, ka pranuar ajo skena puthjesh ne klip?

Edhe pse dua te mos shuaj kuriozitetin pasi klipi ende s’eshte publikuar, mund te them se kemi realizuar skena puthjesh te cilat shfaqen ne plan te dyte. Kjo pasi ne ekran diktohet nje forme censure, qe puthja nuk duket ne plan te pare. Mund te them se per mua eshte nje kujtim i paharrushem, pasi behet fjale per nje aktrim modern.

Ky eshte klipi i pare ku ju dilni me skena provokative?

Ne klipet e mia vertete nuk ka pasur puthje direkte, por nuk kane munguar asnjehere skenat provokative si ne klipin “E imja s’je”. /panorama plus/maj 2010/
- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

Valton Krasniqi, kiss the top modelen Nora Asani in new klipin

Valton Krasniqi Kosovo singer, apparently has found a good strategy for the fallen in the eyes, and make more career in music. His secret of beautiful women who are inviting the videos, which in most cases are models. Has done so with the new klipin saga "Tonight" recordings for which are performed in main streets of Paris. This time, he has chosen to play the clips with the Albanian fotomodelen, known in Switzerland, Germany and the United States of America, 23-vjecaren Nora Asani.

"Tonight" comes to seem a flirtation that lasted only one night. So, or not?

Not the opposite, in fact, after the fable comes to klipit makes a connection between me and a girl who I've really loved, but unfortunately many depart unexpectedly. So I remain alone on the streets of Paris, which bring to mind memories with. Clips is very romantic, has moments of touching the emotions of love and truth comes as a mixed music, pop and R and B.

Why did you choose for this clip fotomodelen Nora Asani, previously known?

It was a proposal that I made, I like the fact that it has made careers in Europe and America as fotomodele, while the aktroje know. For the first time I met Noren three years but have not contacted regularly, because of her constant travel in the U.S., where different agencies working for the mode.

What attracted you to invite it to protagonists in clips?

With her appearance attracts sex, is polite and very smart.

Dry above that Nora knows the aktroje, she received the kiss scene videos?

Although not want to quench curiosity as none yet published clips, you can say that we realized that kiss scene displayed in the second plan. This is because the screen dictated a form of censure, that kiss did not appear in the first plan. You can say that for me is a reminder of paharrushem, as it comes to a modern acting.

This is the first clips of the scenes where you get provocative?

In my real property and had no direct kiss, but there have been provocative scenes ever as we klipin "The mine Province.
]]

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online