All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Nora Malaj. Show all posts
Showing posts with label Nora Malaj. Show all posts

Thursday, 14 June 2012

Bemat e VIP-ave ne Gjimnaz!

Nga historite e dashurise, tek "sherret" per flokesh dhe perjashtimet nga shkolla

BEMAT E VIP-ave NE GJIMNAZ

Ishte e veshtire te gjeja nje hyrje te pershtatshme gazetareske per kete shkrim, keshtu qe pas perpjekjeve te shumta, thjesht hoqa dore sepse mendova qe asnjera nga fjalite ‘klishe’ nuk do te ishte e pershtatshme apo e mjaftueshme per te pershkruar nje eksperience te jashtezakonshme, keshtu qe vendosa te flas me ju po aq thjesht dhe cliret sa me te gjithe miqte e mi…Ne fillim te shtatorit, kur me ribesuan drejtimin e suplementit “Gjimnazistet”, nuk eshte se e prita shume mire dhe kjo, jo sepse kisha frike te punoja, por per shkak se e dija qe lexuesit e mi do te ishin te vecante, e mbi te gjitha shume te vemendshem ndaj asaj qe une do te shkruaja. Nen presionin e ketij mendimi qe me vertitej hera-heres ne koke, realizova nje takim me bashkepunetoret e meparshem te suplementit... Mjaftoi ai takim per te ndezur driten jeshile ne mendjen time. Ashtu si dhe une mendonin shumica prej tyre...si une mendonin Kejsi, Eralda, Vjosana, Klaudia, Sara, Tea, Elona, Grejdi, Erisi, Ledia, Joni, Kristi dhe gjithe te tjeret, te cileve u kerkoj ndjese qe s’ua kam permendur emrin, por qe gjithsesi i falenderoj shume. Duhet te gjenim nje ze te pershtatshem per te sfiduar heshtjen dhe apatine; donim te krijonim jo thjesht nje suplement, por nje bote me vete, qe te mund te permbante sadopak nga grimcat e atij universi qe quhet gjimnaz.

Sunday, 25 March 2012

VIP Ballina: Revista BLUETOOTH - 24 Mars 2012

Revista BLUETOOTH, 24 Mars 2012
 • Marina & Luana: Televizioni i ashper, kemi sakrifikuar qejfet per punen. Kokefortat e familjes Vjollca: Puna ne moshe te vogel na dha pavaresi.
 • Eli Fara: Nuk me pelqen qe partneri im te nderroj "look"
 • Klodian Duro behet me vajze
 • Nora Malaj: Nuk i pres floket se keshtu me do burri
 • Stine dhe Roza Lati kapen duke u puthur ne "night club"
 • "Afer dhe larg", nje nder 5 klipet me te mira ne Ballkan
 • Ciljeta Xhilaga vizite ne burgun e te miturve
 • Zedhenesja e Topallit, Suela Ruseti, pas dy djemve binjake, sjell ne jete nje vajze
 • Alma dhe Cimi, banore te "Big Brother 4" ne pritje te femijes se pare
 • Marsida Saraci, 6 muajshe shtatzene
 • Merr fund lidhja 20-vjecare e Redon Makashit me gazetaren Elda Koci. Perfundon romanca e gjate e dashurise. Shkaku i ndarjes?! Nje e trete!

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online