All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Nora Mucaj. Show all posts
Showing posts with label Nora Mucaj. Show all posts

Sunday, 19 May 2013

Gold AG dhe Nora Mucaj i japin fund lidhjes...

Gold Ag ndahet nga Nora

Nuk ka ecur ashtu sic eshte menduar lidhja e tyre, nderkohe qe puna, bashkepunimet dhe koncertet po i shkojne si mos me mire. Fjala eshte per reperin e njohur kosovar, Gold Ag dhe kengetaren e aktoren Nora Mucaj, te cilet kane qene ne nje lidhje me njeri-tjetrin, por qe vetem pak dite me pare kjo lidhje eshte prishur. Nuk mund te themi se arsyeja eshte largesia, pasi reperi me emrin e vertete Arian, udhetonte shume ne diaspore ku jo vetem kishte mundesi te kendonte, por edhe te rrinte me teper me te dashuren e tij qe jetonte atje. Por shpesh ndodhte per arsye muzike edhe per te takuar te dashurin e saj, Nora vinte ne Prishtine. Ditet e fundit, Nora eshte pare ne krahet e Ermal Merdanit, djaloshit te “BB5”, por kete here vetem per videon e saj me te re qe e ka realizuar ne Tirane, dhe qe misterin e ka kerkuar vete ajo, ndersa Goldi eshte pare ne bashkepunim me nje kengetare te re, Zana Kuci. Sic duket, edhe ne kete rast ajo thenia se veshtire qe dy kengetare te jetojne gjate se bashku, rezulton se eshte e vertete.

Wednesday, 8 May 2013

Nora Muçaj në videon e re, me Ermalin e BB5

“Natë e gjatë”, kështu do të quhet kënga më e re e këngëtares dhe aktores kosovare Nora Muçaj.

Ajo sapo ka xhiruar në rrugët e Tiranës edhe videoklipin e kësaj kënge nga produksioni kosovar “M Production”.

Mësojmë se në video do të jetë edhe një tjetër personazh i njohur nga bota e spektakleve dhe ish- banori i ‘Big Brother 5’, Ermal Merdani, por si aktor në video.

Foton që e shihni është realizuar ditë më parë gjatë xhirimit të videos në Tiranë. Ndërsa, Nora, kohët e fundit, është shumë e angazhuar në tregun muzikor. M.GJ.

Burimi Kosova Sot
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Nora Mucaj in a new video with the meda Bb5

Friday, 22 March 2013

Nora Muçaj, pas kenges, e nominuar ne film

Të gjithë e dimë se ajo artin e saj e ndan në dy pjesë, në aktrim dhe në muzikë.

Është fjala për Nora Muçajn, e cila këto ditë solli një këngë të bukur dhe me video, me titull “Qysh po don”, një këngë që flet dhe i dedikohet atyre që dikur besonin në një mik të mirë.

Një këngë dhe video e mbushur edhe me shumë vajza të bukura, por Nora e falënderon shumë edhe të dashurin e saj, Arianin, i cili është autori i këngës.

Ndërsa, për “Kosova Sot”, Nora ka treguar se është e nominuar edhe në Festivalin e Filmit, ku ka filluar mbrëmë, ndërsa shumë shpejt për adhurueset do të sjellë një këngë tjetër./Maksim Gjokaj/

Burimi Kosova Sot
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Nora Muçaj, after the song, nominated in film

We all know that what her art divides into two parts, the acting and the music. It comes to Nora Muçaj, which these days brought a beautiful song and video, titled "From being don", a song that speaks and is dedicated to those who once believed in a good friend.

Wednesday, 24 October 2012

Goldi dhe Nora te lumtur sjellin duetin e dyte

Quhet “Mendoj”, kënga më e re e cila në mbrëmjen e së mërkurës ka ardhur me një video, e kënduar nga reperi i famshëm shqiptar Gold Ag dhe këngëtarja dhe aktorja Nora Muqaj. Këtë herë dueti duket më i lumtur se kurrë dhe nuk bëjnë sikur aktrojnë, pasi tashmë janë të lidhur.

Videoklipi plot jetë është realizuar nga produksioni “M Production”, ndërsa menjëherë në kanalin Youtube ka marrë shumë pëlqime.

Një histori e bukur dashurie që reflektohet te kjo këngë e ëmbël, ndërsa cifti nu ka dashur të lë anash edhe njërin prej cmimeve që sapo morën si një “Best Couple” dhe që edhe në video shihet një moment i marrë nga spektakli “Zhurma Show Awards 2012”.

Po në duetit tjetër cifti do të jetë i martuar? Ndoshta! Deri sa të vijë kënga tjetër ne kënaqemi me këngët e tyre më të re “Mendoj”./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Goldi and Nora happy to bring the duo's second

Called "I", the new song which on Wednesday evening has come up with a video, sung by the famous rapper Albanian Gold Ag and singer and actress Nora Muqaj. This time the duo seems happier than ever and do not pretend to act out, as already related. Video clip full of life was carried out by production "M Production" Immediately Youtube channel has received consents.

A beautiful love story that is reflected in this sweet song, while nu couple wanted to leave aside one of the prices I just received a "Best Couple" and in the video shows a moment taken from the show "Noise Show Awards 2012 ". What other duo couple will be married? Maybe! So how come other song we be satisfied with their new songs "I". / Albavipnews /

Wednesday, 15 August 2012

Nora Mucaj ne krahet e Gold Ag


Ata të dy kanë realizuar një videoklip dhe një këngë me titull “Me ty” e ndoshta ia kanë dedikuar njëri-tjetrit, pasi sipas disa burimeve reperi Gold Ag dhe këngëtarja dhe aktorja Nora Mucaj janë në lidhje me njëri-tjetrin.

Madje mësojmë se po i ecën shumë mirë dashuria e tyre dhe shpesh herë i shohim bashkë si në këtë foto që jeni duke parë./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

Nora Gold Mucaj in the arms of Ag

They both have made ​​a video and a song titled "With You" and perhaps have dedicated one another, because according to some sources Ag Gold rapper and singer and actress Nora Mucaj are related to each other. Even we know is doing very well their love and often see in this picture along as you are seeing. / Albavipnews /

Sunday, 1 April 2012

Nora dhe Arta Mucaj, dy motra, dy artiste, larg njera tjetres...

Nora Mucaj: Ne Australi, Arta ben jete normale

“Jam aktore me profesion, e lindur nga nje familje aktoresh dhe pasioni im eshte arti skena dhe muzika’’, keshtu e pershkruan veten aktorja dhe kengetarja Nora Mucaj e cila jeton ne Zvicer, kurse ndryshe njihet edhe si motra e aktores se njohur Arta Mucaj, e cila per momentin jeton ne Australi. Gjate bisedes qe realizuam me te, e pyetem dhe per Arten, dhe jeten e motres se saj aktore, ne kontinentin e larget. ‘’Raporti im me Arten eshte shume i mire, ne jemi motra dhe shoqe te mira, Arta me mungon shume dhe shpesh kontaktojme, ajo eshte motra ime me e dashur ne bote, kemi raporte shume te mira me njera-tjetren… Ende nuk kam shkuar ta vizitoj, por do shkoj patjeter, Arta ben jete normale te qete dhe te mire, eshte aktore e mrekullueshme dhe tani eshte angazhuar me profesionin e saj ne Australi dhe ndihet shume e lumtur’’, tregon Nora, ndersa e pyetur nese Arta mendon per zgjerimin e familjes, ajo pergjigjet: ‘’Per momentin nuk kam ne plan, por ne nje te ardhme sigurisht qe do ta bej nje gje te tille’’. /panorama plus/

Saturday, 31 March 2012

VIP Ballina: Revista PANORAMA PLUS - 31 Mars 2012

Revista PANORAMA PLUS, 31 Mars 2012
 • Erjoni: Sfidat qe kalova per te realizuar nje film porno me aktore shqiptare. Kinemaja hard per here te pare flet shqip
 • Elis Nova: Ne Top Fest ironizoj realitetin shqiptar
 • Sheila Haxhiraj: Kam shume besim te vetja, une do e fitoj "X Factor"
 • Shkelzen Jetishi merr pasaporte shqiptare
 • Pas "Survivor", Almeda behet imazh i L'Oreal
 • Nora Mucaj: Ne Australi, Arta ben jete normale
 • Ledina Celo rikthehet ne Shqiperi dhe cudit me elegancen. Sekreti, vrap cdo dite!
 • Tejkalojne mosmarreveshjet, Seldi dhe Sinani ne fundvit sjellin hitin tjeter
 • Flori, i preferuari i femrave edhe ne Gjermani
 • Rosela Gjylbegu sjell duetin e radhes me Sinan Vllasaliun
 • Paparazzi: Gazmend Paja me vajzen diplomate ne krah
 • Elvisi: Nuk dua t'i jap rendesi nje personi si Vlashi

Saturday, 6 December 2008

Disco Puls 13 Dhjetor 2008: K-OS, Nora Mucaj

Disco Puls 13 Dhjetor 2008

TE SHTUNEN ME 13 DHJETOR 2008

Hip Hop Night
K-OS & NG DOUBLE G ARMY, NORA MUCAJ,
BIG TIPP & Fatoni G
Bajram Dobra

Disco Puls
Industriestr. 40
5600 Lenzburg

www.disco-puls.ch
076 / 449 57 09
076 / 589 15 91
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Thursday, 30 October 2008

Perosa Club: Tingulli 3NT, Nora Mucaj, Mentor Kurtishi, Leke Gjini

Perosa Club me Tingulli 3nt Nora Mucaj etj
/photo perosa/

Te Shtunen me 1 Nentor 2008
Tingulli 3NT, Nora Mucaj, Leke Gjini dhe Mentor Kurtishi
Nga Ora 22:00
079 692 56 22 / 079 356 69 01

- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online