All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Nora Nishliu. Show all posts
Showing posts with label Nora Nishliu. Show all posts

Friday, 30 December 2011

Rovena Stefa uron Rona Nishliun për fitoren

Këngëtarja nga Kosova që mahniti të gjithë me zërin dhe interptertimin  e saj Rona Nishliu ka marrë mesazhe dhe lëvdata nga shumë fansa, dhe jo vetëm.

Kënga e saj “Suus” është pëlqyer shumë dhe nga këngëtarja e njohur Rovena Stefa, madje ajo për "Alba Vip News" ka treguar se e ka emocionuar shumë, ndërsa shpreson se kjo këngë dhe këngëtares Rona ti jepet nje ndihmë shumë e madhe nga të gjitha istitucionet.

Sipas Rovenës e cila ka qenë e para qe e ka uruar kolegën e saj për trofeun, vajza duhet vlerësuar për talentin dhe zërin e saj ashtu sic e meriton në këtë konkurencë të padrejtë./MAKSIM GJOKAJ/

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online