All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label OTR. Show all posts
Showing posts with label OTR. Show all posts

Sunday, 10 June 2012

Noizy ofendon Dafinen ne kengen e re (Video)

Reperi nga Shqipëria, Noizy, si duket nuk e ka ndërmend të ndalet. Lideri i grupit OTR ka lansuar një tjetër këngë dedikuar Babastars, por kësaj radhe në një bashkëpunim me Sekondarin.

Kënga sigurisht se do të shndërrohet në një hit ndër fansat e Noizyt, por sigurisht se nuk do t’i pëlqejë asnjë prej anëtarëve të Babastars, e sidomos Ledrit.Në këtë diss, të cilit Noizy ia ka shoqëruar menjëherë klipin, mund të dallohet një repturë e ashpër me fyerje të rënda.

“Nusen tënde ta ka ** krejt estrada, a po t’dhem tash o Ledri Gaga”, është vetëm një prej vargjeve të repturës së Noizyt në këngën ‘Na Jena OTR’.


Tuesday, 10 January 2012

Plas sherri mes OTR dhe Baba Stars!(Video)

Si duket viti 2012 nuk do të jetë fundi botës, por që fundi i ndonjërit nga antarët e këtyre grupeve.

Dy rep grupet e njohura OTR dhe BABA STARS vec se kanë filluar të sulmojnë edhe publikisht njëri tjetrin duke e akuzuar si dhe duke iu kushtuar këngë grupeve rivale, madje nëpër koncerte shtyjnë fansat që të fotografohen me gishtin e mesëm lartë.

Përvec këngëtareve femra të cilat shpeshherë përplasen nëpër evente dhe mbrëmje të ndryshme për shkak të konkurencës që dita ditës është duke e përhapur edhe më shumë, edhe rep grupet e njohura shqiptare kanë filluar të përplasen në mes vete, por të paktën deri më tani jo fizikisht!

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online