All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Odeon. Show all posts
Showing posts with label Odeon. Show all posts

Saturday, 4 February 2012

Publiku e kerkon, RTK e refuzon "Odeon"-in e Naimit dhe Mihrijes...

Bordi i RTK-se ndalon emisionin e Naimit & Mihrijes, favorizon projekte me pak te ndjekura

Me fillimin e ketij viti, drejtuesit e Radio Televizionit te Kosoves kane vendosur qe te mos vazhdojne kontraten disa projekteve ne kete televizion, mes tyre edhe emisioni shume i shikuar ‘’Odeon’’ qe udhehiqej nga Naim Abazi dhe Mihrije Braha. Cifti i famshem akoma nuk ka reaguar ne asnje menyre dhe ne asnje medium!

Tuesday, 24 January 2012

Nderpritet Show "Odeon" me Naim Abazin?!

Nderpritet emisioni “Odeon”, reagon publiku

Shpesh ndodh tek ne qe pa pritur te zhduken nga skena emisionet me te shikuara ku nga ana e teleshikuesve ngelet e pa qarte se pse nuk e shohin emisionin e preferuar te tyre kete radhe, si duket kesaj here ne gracke ka rene “Show meni” nga Kosova Naim Abazi, me emisionin e tij “Odeon”.

Emisioni ne fjale nuk u trasmetua kete te shtune, cilat jane arsyet dhe per cfare eshte kjo mungese e “shout” , keto jane reagimet dhe pyetjet qe qarkullojne neper forume te ndryshme nga ana e opinionin publik.

Emisioni “Odeon” vlersohet si nje nder emisionet me te shikuara ne te gjitha trojet shqiptare, per rastin ne fjale ditet ne vijim priten informata me te hollsishme nga udheheqesia e televizionit dhe autoreve te emisionit. /Naser.A/Editorial/

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online