All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Odeta Nishani. Show all posts
Showing posts with label Odeta Nishani. Show all posts

Friday, 22 February 2013

Odeta Nishani, rrefen emocionet e takimit me De Niron...

Odeta Nishani: Emocionet e takimit me De Niron, nuk mendoja se do e takoja ndonjehere

Odeta Nishani ka qene personazhi i pare qe ka hapur sezonin e emisionit me te ri ne TV Klan, drejtuar nga Floriana Garo, “Jo vetem mode”. Zonja e Pare ka folur per gjithe eventet, qe nga koha kur i eshte dashur te perfaqesoje shqiptaret dhe Presidencen ne cdo aktivitet brenda dhe jashte Shqiperise. Madje ajo ka treguar me detaje per veshjet e veshura ne te gjitha ceremonite e rendesishme. Znj.Nishani ka prekur cdo detaj te jetes se saj, si marredheniet me femijet, pushimet dhe ndjesine e te qenit gruaja e njeriut me te rendesishem te vendit. Ajo ka treguar edhe hobet e saj, ku me te preferuarit jane rafting dhe skite. Odeta Nishani eshte ndalur edhe tek takimi i saj me aktorin De Niro, duke thene se ishte shume emocionuese te takoje nje aktor aq te madh qe e kishte pare vetem ne filma. “Ishte mbreselenes, nuk mendoja se do e takoja ndonjehere, pasi ne kemi pare vetem filmat e tij”, ka thene ajo duke shtuar se aktori i kishte premtuar ciftit presidencial se do ta vizitonte Shqiperine.

Saturday, 5 January 2013

Revista BLUETOOTH - 5 Janar 2013

Revista BLUETOOTH, 5 janar 2013
 • Odeta Nishani: 2012-ta, viti i ndryshimeve, tryeza e festave, pershesh me gjel deti
 • Rudina Magjistari, zbulohet lidhja me kampionin e kickbox-it, Xhavit Bajrami. E dekonspirojne koleget e "TV Klan": Ai e sjell dhe e merr nga puna!
 • Zana Krasniqi shtatzene?
 • Almeda Abazi dashuron kengen e Nores
 • Albana Osmani pozon me presidenten e "Top Media"-s
 • Jonida Vokshi, imazh i kalendarit te vitit 2013
 • Julka dhe Andi me te dashuruar se kurre
 • Dafina Zeqiri e provon me reggae
 • Jonida Maliqi ndryshon destinacion
 • Nora Istrefi publikon kengen e re
 • Rezarta Shkurta i hyn spiritualizmit
 • Viti i Ri, si e festuan VIP-at; Adi Krasta: Ishim tek gjysherit respektive; VIP-at bashke ne Dubai; Eliza Dushku, dy gezime ne nje dite; Aferdita Dreshaj "ne pune" si dixhej; Kengetaret festojne ne skene; Rita Ora mbyll vitin e suksesit ne Dubai; Vesa feston prane Amit; Kur feston mami Xhemi; Shume dhurata per Ledrin

Thursday, 6 September 2012

Zonja e Pare, Odeta Nishani: Ju rrefej jeten e familjes presidenciale...

Odeta Nishani
foto: armand sallabanda (mapo)
Odeta Nishani: Ju rrefej jeten e familjes presidenciale

Nuk besojme se i ka munguar ndonjehere admirimi. Ka nje elegance dhe feminilitet, qe zor se shpeton pa rene ne sy. Pakekush e ka menduar, madje dhe ajo vete, qe nje dite do te ishte Zonja e Pare e vendit. Zonja Odeta Nishani e quan kete nje nga te papriturat e jetes: “qe nuk kane qene te pakta keto vite….”-tregon ajo, duke mos na kursyer buzeqeshjen e saj. Kenga e preferuar e ciftit Nishani? “Vivo per te” dhe… Zonja Odeta nuk e kishte menduar kurre qe do te jetonte me nje President!

Ngjarje te tilla te ndryshojne jeten, e megjithate Zonja e Pare na rrefen se jeta familjare nuk ka ndryshuar shume, por sigurisht jane shtuar telefonatat dhe mesazhet. Ne nje rrefim te sinqerte per rubriken “Jete” ne “Shekulli”, zonja Nishani tregon ditet e para te te qenit nje Zonje e Pare, emocionet qe perjetoi ajo dhe dy femijet e ciftit gjate momentit te votimit, zgjedhja e veshjes per diten e ceremonise e shume detaje te tjera. Por… cdo e ardhme e ka nje te shkuar, ndaj ne nuk kishim si te mos e pyesnim zonjen Nishani per te shkuaren e saj.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online