All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Ogren Balluku. Show all posts
Showing posts with label Ogren Balluku. Show all posts

Saturday, 14 January 2012

VIP Ballina: Revista "PALOMA" - 14 Janar 2012

Revista "PALOMA", 14 Janar 2012
 • Rezarta Shkurta: Cmendurine e madhe ende nuk e kam bere
 • Neda dhe Ogreni serish ne Big Brother
 • Noizy zhgenjehet nga femrat, u hidhet meshkujve
 • Martohet Ermela Mezuraj
 • Gjergj Kacinari: Nuk jam ketu fale babit, por talentit. Pas kritikave te marra ne spektaklin "The Voice", rrefen Gjergj Kacinari
 • E dashura me shtyu te puthja Inen e Big Brother
 • Dafina dhe Genta puthen dhe perqafohen nga halli
 • Sinan Hoxha - dyfishohen koncertet ne Kosove, shan serbet ne kengen e tij
 • Zanfina Ismajli: Jam origjinale, nuk i kam fryre buzet
 • 3 talente qe do te mbahen mend gjate, Lori Haxhiu, Klajdi Haruni dhe Tristan Halilaj
 • 2012, do permbyset bota? Vip-at pergjigjen!

Friday, 16 December 2011

VIP Ballina: Revista CELEBRITY - 16 Dhjetor 2011

Revista CELEBRITY, 16 Dhjetor 2011
 • Neda, Kater femije me Ogrenin
 • VIP-at ku do t'i gjejne Krishtlindjet dhe Viti i Ri
 • Greta Koci, Shton ne Forumin Rinor te PD-se 2000 te rinj
 • Festivali RTSH, Zbulohen Surprizat; Rikthehet Vace Zela
 • Mirela Cici: Veshjet, si te shkelqejme per festat
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Celebrity Magazine, 16 December 2011

Neda, four children with Ogrenin
VIPs where Christmas and New Year will find them
Greta, increases in the DP Youth Forum 2000 youths
ART Festival, discovered Surprises; Come back of Zela Vace
Mirela Cici: Clothing, ho to shine for holidays
]]

VIP Ballina: Revista GAME OVER - 16 Dhjetor 2011

Revista GAME OVER, 16 Dhjetor 2011
 • Leter Babagjyshit te Krishtlindjeve; Personat publike kthehen ne femije: "Ja cfare dhuratash kerkojme!"
 • Neda dhe Ogreni: "Archea", cdo gje vertitet per pak dashuri...
 • Noizy: Shtatzenia e vajzes nga Prishtina eshte sajese, me kercenoi se do te me prishte karrieren
 • Algen Nikolla ne dhomen e rrefimit
 • Big Brother, Cfare e ben te vecante kete spektakel
Kjo eshte kopertina e nr te ri te Game Over. Kledi Kadiu, Neda & Ogreni, Bertina, Noizy, Algen Nikolla, Alma Alikaj, Era Rusi, Orgesa Zaimi, Aurela Hoxha, Elda Nushi (e sapo shpallur, modelja me e mire ne Belgjike), Silvana Bushati, Erion Korini... jane vetem disa nga personazhet e numrit te sotem te gazetes Game Over, te cilet vijne te ne me te reja mjaft interesante nga jeta e tyre private dhe profesionale. Ne brendesi do mund te lexoni edhe shume artikuj pikante mbi rubrikat e tjera te gazetes. Mos e humbisni GAME OVER-in e kesaj jave, kaq dime t'ju themi :))))) /redaksia/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Game Over Magazine, 16 December 2011

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online