All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Olseni BB6. Show all posts
Showing posts with label Olseni BB6. Show all posts

Tuesday, 12 March 2013

Big Brother Albania 6: Eliminimet e para! [VIDEO]

Eliminimet e para ne “Big Brother”

Ka nisur loja me te gjitha efektet e saj ne “Big Brother”. Te shtunen mbrema u eliminua nga publiku personi i pare i ketij edicioni: Olseni.

”Nuk e prisja qe do te dilja sot. Thjesht dija qe isha i nominuar, por besoja se mund te rrija edhe disa kohe ne shtepi. Eksperienca ishte e shkelqyera dhe ndihem shume mire qe e perjetova ate. Persa i perket lojes sime, do te beja te njejten gje qe bera, edhe nese do te kthehesha perseri neser nga fillimi. Nuk do te ndryshoja absolutisht asgje. Persa i perket banoreve ne shtepi, me shume u lidha me Anaidin, qe eshte shume i shkathet dhe e kuptoj mire si e ben lojen”, deklaroi Olseni pas daljes nga shtepia me e famshme ne Shqiperi.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online