All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Olsi Mingomataj. Show all posts
Showing posts with label Olsi Mingomataj. Show all posts

Wednesday, 9 May 2012

Olsi tregon muskujt...

Olsi Mingomataj tregon muskujt

Ka postuar ne facebook-un e tij nje sherbim te plote fotografik. Fotot e Olsi Mingomataj tregojne nje ane te tij te cilen kishim kohe qe e kishim harruar; deshiren per te treguar muskujt ne palester. Mesa duket Olsi pasi ka hedhur pas kraheve historine me Olta Gixharin, ka shfaqur deshiren per te jetuar ne maksimum jeten e tij. E nisi duke bere nje udhetim ne Tajlande ku mesa duket historite me pulle te kuqe me tajlandezet i kane hequr teresisht shijen e hidhur qe i la historia me Gixharin. Tani ekzibicionizmi me te cilen shfaqet ne keto foto tregojne qarte qe kujtimi i Oltes eshte teper i larget dhe Olsi eshte gati per nje histori te re dashurie…dhe per kete sigurisht qe nevojiten edhe muskujt. /bluetooth/

Monday, 7 May 2012

Revista BLUETOOTH - 5 Maj 2012

Revista BLUETOOTH, 5 Maj 2012
 • Sherri, "Babastars" perball Noizy-t. Protagonistet tregojne te verteten per grushtat. Si lindi konflikti? Babastars: Noizy kerkon fame prej nesh, te jete krenar qe na takoi LIVE. Noizy: Iu luta policise te me jepnin videon, ata jane si femra.
 • Stresi Enxhit: "Per ty ia vlen te vdes"
 • Olsi Mingomataj tregon muskujt
 • Argjentina Ramosaj: Jame ndare nga i fejuari, s'ka me drama
 • Leonora Jakupi pozon ne kopertinen e nje reviste, shfaq tekat e nje dive
 • Triumfi i Elvanes. "Afer dhe larg" ne Balkanika Music Awards
 • Soni dhe Mirko, xhiro me Annen
 • Zbulohet i dashuri i Franceskes jashte shtepise?!
 • Ettore Sequi hyn ne "Big Brother"
 • "Martohen" pas 20 vitesh Mihrija dhe Naimi
 • Zhvishen yjet e "Dancing". Gerdi s'rri dot serioz me Elvanen. Foto Strakosha relaksohet me puro.Shenimet e fundit te Amit. Ermal Mamaqi: Me dhemb koka!
 • Bujar Kapexhiu: Mua me levdojne, shajne jurine! "Pretendentja e sivjetshme, Elvana Gjata"

Sunday, 4 March 2012

Aventurat e Olsit te BB ne Tailande...

Aventurat e Olsit ne Tailande: Zgjohem nga shtrati cdo dite me 3 femra

"Mos vdisni pa e pare nje here ne jete Tailanden", me keto keshilla nis biseden tone ish-banori i famshem i BB, Olsi Mingomataj, i cili per momentin po shijon plazhin dhe bukurine e atij vendi. I rrethuar gjithmone me femra, si duket Olsi po shijon ne maksimum gjithe ate mundesi qe atij i jep jeta, deri ne momentin kur te vendose te shkeputet nga aventurat dhe t’i perkushtohet krijimit te nje familjeje. ‘’Per Tailanden kam dy fjale, vendi perfekt per te jetuar, per te vetmen arsye te gjithe ato gjera qe neve na duken aq te rendesishme ne ate boten andej, ketu nuk kane piken e vleres, jete e lehte kendej, pak problem ne fillim me ushqimin po tani jo, ketu je aq i relaksuar sa harron qe ke nje familje qe duhet t’u telefonosh, dhe ora nuk e kuptoj po iken pa pritur e pa kujtuar, te mos flasim pastaj per femrat ne Tailande, vetem qeshin’’, thekson Olsi, te cilin e pyetem nese ndjek spektaklin e ri te BB, qe ka filluar dhe si i mendon banoret e rinj.

Sunday, 15 January 2012

Olsi dhe Ervini Party ne Tailande...

Olsi & Ervini udhetojne drejt Tailandes

Ervini: Nje muaj ne plazhet tropikale, qe t’ia ngreme moralin Olsit.

Dy ish-banoret e spektaklit ‘’Big brother’’, Ervini dhe Olsi, keto dite behen gati per te udhetuar drejt Tailandes, shtet aziatik dhe shume ekzotik per pushime te papara per persona te cilet e konsiderojne veten aventuriere. E meqe Ervini dhe Olsi e vendosin veten ne kategorine e personazheve qe duan te eksperimentojne me jeten e tyre, pa dyshim qe ky destinacion eshte i duhuri, ne momentin kur qe te dy jane ‘’single’’ dhe pas vetes nuk marrin asnje femer, por do te udhetojne me disa miq, kurse atje do i presin bukuroshet aziatike. ‘’Tani jemi per Tailande, kete muaj do ikim bashke dhe me disa shoke, te pakten te kalojme nje muaj ne plazhet tropikale se kemi nevoje te dy per pak zhurme, dhe qe t’ia ngreme pak moralin Olsit’’, thekson Ervini.

Wednesday, 21 December 2011

Olsi: Parisi eshte qyteti ku do t'i propozoj gruas time te ardhshme...

Olsi i “BB”: E vuajta ndarjen me Olten

Olsi Mingomataj vazhdon te njihet edhe sot si Olsi i “Big Brother” dhe per cudi edhe pse kane kaluar kater edicione te ketij formati, per te shfaqet shpesh kurioziteti nga ana e mediave dhe e publikut. Kjo ndoshta sepse ai eshte nje nga menaxheret me te suksesshem te club-eve te bllokut, del here pas here ne televizor, lidhet me vajza te njohura, pastaj ndahet nga vajzat e njohura dhe kur e pyet per historite e dashurise fillon i numeron me gishta...Por me poshte na ka treguar dhe ca te reja qe nuk i dinim, keshtu qe syte kater…

Olsi u be kohe qe nuk te kemi pare as ne ekran e as jashte tij. Ku po jeton?
- Kam levizur dhe pak dite kam qe jam kthyer ne Shqiperi. Kam qene ne Holande.

Saturday, 17 December 2011

VIP Ballina: Revista BLUETOOTH - 17 Dhjetor 2011

Revista BLUETOOTH, 17 Dhjetor 2011
 • Orinda Huta: Ju rrefej bashkejetesen me Turin, kush qeverise ne shtepine tone. Festivalin e RTSH e kam enderruar gjithmone, s'do mungoj ne muzike
 • Olsi: Vuajta kur u ndava nga Olta
 • Noizy: Me modelen vetem nje nate, perdora prezervativ
 • Flori ben Labin te kendoj Dance
 • Alketa Vejsiu: Paskuintat e takimit me Simona Venturen
 • Tifozet VIP ne ndeshjen Real - Barcelona
 • Elvana Gjata: Se shpejti vjen "Gjaku im"
 • Elgit Doda: Me frymezon gjithcka e bukur
 • Ciljeta mbledh 1800 demokrate ne Itali per 21-vjetorin e PD
 • Rozit dhe Mc Kreshes i vjedhin videon
 • Zanfina Ismajli votohet femra me te pasmet me seksi
 • Ledi Vokshi le SHBA per Tiranen?
 • Big Basta dhe Vesa Luma, Rikthehet Flirti?!
 • Big Mama rihap luften me Rovena Stefen
 • Rishfaqet ne skene Gerta Heta
 • Silvana e Kafazit Super Seksi
 • Petri Bozo edhe ne feste punon
 • Rovena Dilo dhe Eranda Libohova bashke...

Saturday, 3 December 2011

VIP Ballina: Revista BLUETOOTH, 3 Dhjetor 2011

Revista BLUETOOTH, 3 Dhjetor 2011
 • Ermela e BB4: Me leket e fituara bleva makine e rroba, s'me dolen per shtepi. Brenda nje nate nga e varfer u bera pasanike, nga beqare me te dashur
 • Jonida Maliqi: Cdo mengjes fantazoj per ardhjen e djalit
 • Olsi kalon dramen me Olten, nis jeten e re
 • Seldi fejohet ne Suedi. E dashura kosovare xheloze per Adelinen
 • Miriam Cani: Besoj verberisht tek Albani
 • Albin Kurti: Feston me shqiptaret
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
BLUETOOTH Magazine, 3 December 2011

Ermela of the BB4: With money won I bought car and clothes, I did not get to the house. Within a night from poor was made ​​wealthy, from single with lover
Jonida Maliqi: Every morning I have fantasies for the arrival of son
Olsi passes drama with Olten, launches new life
SELDI betrothal in Sweden. Kosovo girlfriend jealous for Adelina
Miriam Cani: I blindly trust to Albani
Albin Kurti: celebrates with Albanians
]]

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online