All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Olta Ahmetaj. Show all posts
Showing posts with label Olta Ahmetaj. Show all posts

Monday, 29 April 2013

Rrefehet Olta: Ardhja e binjakeve, nje lumturi e dyfishte...

Olta Ahmetaj
Olta: Kur degjova se jane binjake shtanga, Fabi qeshi

Balerina e njohur, Olta Ahmetaj, flet mbi shtatzenine e pare te cilen po e perjeton nga lidhja me Fabian Bashen, si e kane pritur lajmin dhe a i kane filluar pergatitjet per ardhjen ne jete te binjakeve, ky cift i njohur…

Si e pritet lajmin, ishte shtatzeni e planifikuar apo e rastesishme, cilat ishin fjalet e Fabit sapo degjoi lajmin?

Lajmin mezi e prisnim, sepse nuk ishte shtatzeni e rastesishme, ishte shume e deshiruar nga te dy. Dhe fale Zotit, deri tani na ka shkuar mbare.

Ju bashkejetoni, keni menduar per martese apo pasi te vijne ne jete femijet?

Saturday, 27 April 2013

Revista PANORAMA PLUS - 27 Prill 2013

Revista Panorama Plus
Revista PANORAMA PLUS, 27 Prill 2013
 • Ingridi, feste per 1-vjetorin e djalit, Paridit. 
 • Joana dyshon per shtatzeni, publikohen pamjet duke bere seks me Anaidin
 • Zbulohet nje foto super erotike e Rikes!
 • Olta: Kur degjova se jane binjake shtanga, Fabi qeshi...
 • Big Brother; Semundja e Eldores dhe divorci i Shpendit, si mund te influencojne nje lidhje. Flet miku i Shpendit, Zgjim Sojeva: Ai e sheh vetem si shoqe Eldoren, ia njoh mire shijet; Rikja-Viganit: A do ta lije Elenen per mua?; Zgjimi: Ish-bashkeshortja e ka vuajtur ndarjen.
 • Lista e te preferuareve, me e votuara Elona
 • Rremuje me ciftet e shtepise, Elena afrohet me Anaidin, Joana me Viganin
 • Xhimi: Si i kam pare ciftet e shtepise, per mua Elona eshte lesbike. Jam penduar per sekretin qe zgjodha, e veshtire te mos flasesh per familjen, kam humbur 5 kile. Xhimi: Ja banoret me maska, te keqinjte dhe te vertetet
 • Bien dyshimet per lidhjen e Oltes me Arsimin

Tuesday, 23 April 2013

Fabi dhe Olta, presin jo nje, por dy femije binjake...

Fabian Basha & Olta Ahmetaj
Fabi i Produkt 28 pret te behet baba i dy binjakeve

Dhe lajmet e bukura per femije qe presin te vijne ne jete nuk kane mbarim. Nje tjeter personazh i njohur per publikun, pret te behet baba. Behet fjale per Fabin, nje nga anetaret e grupit Produkt 28, i cili prej shume vitesh eshte ne nje lidhje me balerinen simpatike Olta Ahmetaj, te cilen te gjithe e mbajme mend nga pjesemarrja e saj ne te tre edicionet e "Dancing with the Stars". Ata prej shume vitesh kane statusin e te fejuarve, bashkejetojne dhe lajmi i bukur eshte qe se fundmi presin jo nje, por dy femije. Ky lajm i ka gezuar shume te dy, si Fabin dhe sidomos Olten, e cila gjithmone e ka pritur me padurim momentin kur do te behej nene. Ne i urojme Oltes nje shtatzeni te mbare dhe te lindin dy bebe te bukura dhe te talentuara, sic jane dhe mami me babin. /revista paloma/

Tuesday, 26 June 2012

Simone dhe Olta Ahmetaj inaugurojne shkolle kercimi ne Tirane...

Simone dhe Olta, nisin aventuren e tyre...

Balerini italian Simone, pas “Dancing” ka thene qe do te qendroje ne Shqiperi dhe tanime ky eshte nje fakt i kryer. Bashke me balerinen Olta Ahmetaj ai do te nise aventuren e tij ne Tirane. Behet fjale pikerisht per shkollen e kercimit “Dance with Olta e Simone”, angazhimi qe do ta mbaje djalin nga Roma ne Tirane. Sot (23 qershor) ne nje mbremje VIP ai do te beje dhe inaugurimin e kesaj shkolle, si dhe do te vendoset perfundimisht te jetoje ne Tirane. Shume here ai ka thene se eshte i dashuruar me Shqiperine dhe keto duket se nuk kane qene fjale qe i thote cdo i huaj kur vjen ketu, por nje gje e vertete. Gjithe femrat VIP qe do te duan te jene konkurrente vitin e ardhshem ne DWS, mund te marrin disa leksione nga Olta e Simone, thjesht per ta pasur pak me te thjeshte pisten e kercimit. /mapo/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Simone and Olta, begin their adventure ...


Sunday, 29 January 2012

Olta Ahmetaj hap "Olta Dance Studio" dhe flet per martese me Fabin...

“Kercimin ua keshilloj jo vetem artisteve, por sidomos politikaneve

Olta Ahmetaj: Me Fabin e kemi menduar edhe martesen

Ne “Dancing with the stars” ai eshte narratori dhe ajo balerina profesioniste ne krah te nje personazhi VIP. Por ne jete jane dy artiste qe bashkejetojne ne nje apartament, duke shijuar lidhjen katervjecare te dashurise se tyre. Balerina Olta Ahmetaj tregon se sekreti i “ciftit te lumtur” eshte fantazia. Ajo zbulon planet e tyre artistike dhe ate te marteses.

Jemi para nisjes se edicionit te ri te “DWS”, nje eksperience qe e provon per here te trete. Pas Nik Xhelilajt dhe Big Bastes, cili do te jete VIP-i qe do e instruktosh ne kercim?
- Keto jane sekrete te produksionit dhe mbeten surprize per ne deri ne momentin e fundit. Megjithate, kushdo te jete personazhi qe une do shoqeroj kete vit, jam e sigurt qe do ia kalojme mire dhe do kenaqemi ne skene, pasi tek e fundit ky eshte dhe qellimi i kercimit, defrimi.

Saturday, 28 January 2012

VIP Ballina: Revista PANORAMA PLUS - 28 Janar 2012

Revista PANORAMA PLUS, 28 Janar 2012

 • Ciljeta dhe Ingridi, ne dasme zgjedhin muziken tallava te Sinan Hoxhes. Zihen, rrihen dhe thurin intriga pa fund tek "Mike dhe Rivale"
 • Arbana Osmani: Pas 10 vitesh martese, po mendoj seriozisht per femije
 • Adi Krasta konfirmon Gjebrene si rivalin e tij te perhershem. "A Show", nje shfaqje ku prezantuesi i njohur shfren dufin e akumuluar per gjithcka e gjithkend qe ai e sheh si problem ne kete vend
 • Adelina Ismajli: Eksplozivin ne koncert ma vuri kengetarja e lidhur me politiken
 • Policia i konfiskon eurot false dhe i censuron klipin Bleros
 • Ledri Vula ne shtrat me nje bionde
 • Perfundon lishja 5 mujore, modeli Alessio Alia ndahet nga Katerina
 • Mihrije Braha tenton te riaktivizoje motren ne muzike

Friday, 26 March 2010

Dancing With The Stars Albania: NIKU & OLTA ELIMINOHEN!

Nik Xhelilaj Dancing With The Stars AlbaniDancing With The Stars Albania: Niku & Olta Eliminohen, Nata 6, 25 Mars 2010 (25.03.10)

VIP 04: NIK XHELILAJ (& Olta Ahmetaj)

Iken Nik Xhelilaj nga "Dancing with the Stars"

Valsi i aristokracise evropiane dhe Rock & Rrolli amerikan kane qene dy gjinite qe percollen emocione ne puntaten e radhes te "Dancing with the Stars". Spektakli, prodhim i "Tring Digital" dhe "Vizion Plus", i cili vjen tashme cdo te enjte, solli ne gare 8 personazhet e mbetur VIP nga 12 qe nisen spektaklin. Por, ndryshe nga gara e puntatave te shkuara, kjo e enjte i dha mundesine VIP-ave te fitonin edhe me shume pike. Pas votimit te jurise per kercimet perkatese, formati i cili vjen per here te pare ne Shqiperi, prezantoi nje sfide te hapur per te gjithe konkurrentet nen gjinine e mambos duke i dhene piket maksimale personazhit qe mbeti i fundit te piste. Ky vleresim bashke me televoten e publikut cuan ne "Dance Off", per te dyten here radhazi kengetaren Soni Malaj dhe aktorin Nik Xhelilaj. Pas performances koke me koke me "Rock & Rroll", juria la ne gare Soni Malajn. Ndersa aktori i ri i kinemase shqiptare, u be keshtu i pesti personazh VIP qe largohet nga gara me e famshme e kercimit, ku qellimi final jane 50 mije euro. /vizionplus/mars 2010/
- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

Nik Xhelilaj gone from "Dancing with the Stars"

Valsi of European aristocracy and American Rock & Rrolli two genres that have been forwarded to emotions in the rotating puntaten "Dancing with the Stars". Spectacle, the production of "Tringa Digital" and "Vision Plus", which is now every Thursday, brought the race remaining 8 characters VIP from 12 to depart spectacle. But, unlike past puntata race this Thursday gave VIP-ave the opportunity to win even more points. After the vote of the jury for the corresponding dance, which is the format for the first time in Albania, presented an open challenge to all competitors under the gender of mambos giving maximum points last character that was dirty. This assessment together with the public led to televoten "Dance Off", for the second time in a row singer and actor Nick Soni Malaj Xhelilaj. After the performance face to face with "Rock & Rroll", the jury left the race Soni Malaj. While the actor's new Albanian cinema, became the fifth character VIP so that leaves the race with the famous dance, where the final purpose are 50 thousand euros.
]]

Thursday, 25 March 2010

Dancing With The Stars Albania: NIKU & OLTA, NATA 6

Dancing With The Stars Albania: Niku & Olta, Nata 6, 25 Mars 2010 (25.03.10)

VIP 04: NIK XHELILAJ (& Olta Ahmetaj)


- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

]]

Thursday, 18 March 2010

Dancing With The Stars Albania: NIKU & OLTA, NATA 5

Dancing With The Stars Albania: Niku & Olta, Nata 5, 18.03.2010

VIP 04: NIK XHELILAJ (& Olta Ahmetaj)Verzioni i zgjeruar

- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

]]

Thursday, 11 March 2010

Dancing With The Stars Albania: NIKU & OLTA, NATA 4

Dancing With The Stars Albania: Niku & Olta, Nata 4, 11.03.2010

VIP 04: NIK XHELILAJ (& Olta Ahmetaj)


- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

]]

Thursday, 4 March 2010

Dancing With The Stars Albania: NIKU & OLTA, NATA 3

Dancing With The Stars Albania: Niku & Olta, Nata 3, 04.03.2010

VIP 04: NIK XHELILAJ (& Olta Ahmetaj)


- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

]]

Thursday, 25 February 2010

Dancing With The Stars Albania: NIKU & OLTA, NATA 2

Dancing With The Stars Albania: NIKU & OLTA, NATA 2, 25.02.2010

VIP 04: NIK XHELILAJ (& Olta Ahmetaj)


- - - - - - - - - -
+tag: kreshnik
- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

]]

Sunday, 21 February 2010

Dancing With The Stars Albania: NIKU & OLTA, NATA 1

DANCING WITH THE STARS ALBANIA: NIKU & OLTA, NATA 1, 18.02.2010

VIP 04: NIK XHELILAJ (& Olta Ahmetaj)


- - - - - - - - - -
+tag: kreshnik
- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

]]

Thursday, 18 February 2010

Dancing With The Stars Albania: NIKU & OLTA PROFIL!

Dancing With The Stars Albania: NIKU & OLTA PROFIL!

VIP 04: NIK XHELILAJ (& Olta Ahmetaj)
Nik Xhelilaj nje nder aktoret me te rinj ne kinematografine shqiptare. Lindur ne vitin 1983 dhe diplomuar per drame ne Akademine e Arteve te Bukura, Tirane. Qe student angazhohet ne filmin “Trishtimi i Zonjes Shnajder” me regji te Piro Milkanit, duke spikatur ne rolin e protagonistit Lek Serjani. Ishte pikerisht ky film qe e beri te famshem dhe qe shenoi fillimin e karrieres se tij ne aktrim. Ne vitin 2009 interpreton ne filmin “Gjalle” te regjisorit Artan Minarolli serish ne rolin e protagonistit. Por Xhelilaj eshte i preferuar edhe nga regjisoret e teatrit. Ne vitin 2007 interpreton Gjeneralin Llukan ne dramen “Kembanat e Muzgut” me regji te Alfred Bualotit dhe Andon Qesarit. Ne te njejtin vit perzgjidhet nga regjisori Timo Flloko per te interpretuar Stanley Kovalsky ne dramen “STREETCAR NAMED DESIRE” te Tennessee Williams, shfaqur ne Akademine e Arteve te Bukura. Ne teatrin “Aleksander Moisiu”, Durres, luan rolin e Arturit ne dramen “TANGO” (Slavomir Mrozek), vene ne skene nga regjisorja Driada Dervishi ne vitin 2009.

Video prezantimi

- - - - - - - - - -
+tag: kreshnik
- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

Nik Xhelilaj one with new actors in Albanian CINEMATOGRAPHY. Born in 1983 and graduated in drama at the Academy of Fine Arts, Tirana. Student who engages in the movie "sorrow of Mrs. Schneider," Piro directed to Milkani, while prominent in the role of Protagonist Serjani Lek. It was this film that made it famous and that marked the beginning of his career in acting. In 2009 interprets the film "Living" Artan Minarolli the director again in the role of Protagonist. But Xhelilaj is preferred by the directors of the theater. In 2007 Gen Llukan interprets the drama "twilight bells" directed by Alfred Bualotit and Andon Qesarit. In the same year selected by the director to interpret Timo Flloko Stanley Kovalsky in drama "Streetcar Named Desire" to Tennessee Williams, shown at the Academy of Fine Arts. In the theater, "Alexander Moses", Durres, plays a role in the drama arturi "TANGO" (Slavomir Mrozek), staged by director dryad Dervishi in 2009. ]]

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online