All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Olta BB6. Show all posts
Showing posts with label Olta BB6. Show all posts

Monday, 15 April 2013

Olta: Shoqerohem dhe flej me meshkuj si shoke...

Olta: Me Ilirin s’kam asgje. Viganin e kam puthur

Ashtu sikunder eshte bere tradite, banorja qe la shtepine e Big Brother kete jave, ishte e ftuar ne studion e Fan Club ku tregoi se si e perjetoi aventuren e saj brenda shtepise se vezhguar 24 ne 24 ore.

Olta, vajza nga Burreli qe jeton prej vitesh ne Angli foli per marredhenien e saj me Ilirin. Ajo tha se nuk ka asgje mes tyre dhe se ato qe i bashkonin ishin thjesht shakate.

“Me Ilirin kuptohesha. Ato qe kane thene gazetat m’i ka thene edhe vete Iliri mua aty brenda. Ishin vetem shakate ne mesin tone. Mbase ciltersia ime keqkuptohet jashte sikur eshte dicka me teper se c’eshte ne te vertete. Une shoqerohem me meshkuj si shoke dhe me Ilirin kam fjetur ne te njejtin krevat ashtu sic kam fjetur edhe me Elonen”, tha Olta.

Big Brother: Hyn Rikja, largohet Olta [VIDEO]

Rike Roci
Banore e re ne “Big Brother”

Nje surprize e vecante ka qene pjese e spektaklit te shtunen mbrema. Nje konkurrente e re i eshte shtuar banoreve me te famshem ne Shqiperi brenda shtepise se “Big Brother”. Ajo quhet Rike dhe ka gezuar me hyrjen e saj sidomos meshkujt e shtepise.

Nderkaq, me shumice votash nga publiku, Olta ka qene konkurrentja qe eshte detyruar te largohet nga shtepia. Ajo eshte shprehur se banoret nuk e kane kuptuar mire ate.

”Te them te verteten, mbase ishte problem menyren se si shprehesha. Thoja nje fjale e nuk i pelqente asnjerit, me sulmonin. Thonin Olta nuk e shprehu mire apo nuk dinte ta shpjegonte. Nuk e di. Mbase me ka penalizuar fakti qe njerez te tjere shpreheshin me lehte, ndersa une nuk e kisha shume te thjeshte komunikimin”, tha e eliminuara e javes.

Sunday, 31 March 2013

Jonilda eliminohet; Spektakli i se shtunes me mesazh te fuqishem solidariteti...

Arbana Osmani
Solidaritet ne “Big Brother”

Gjate zbulimit te njerit prej sekreteve, ne spektaklin e se shtunes mbrema, produksioni i “Big Brother” ka percjelle nje mesazh te fuqishem.

Fokusi ka qene tek ndergjegjesimi i publikut per te dhene gjak, per te shpetuar jete.

Ata e kane dhene te paret kete shembull. Banorja per te cilen behet fjale eshte Eldora. Ajo eshte talasemike.

Semundja e veshtire kushtezon jeten e cdo te prekuri dhe nuk ka qene ndryshe edhe per vajzen nga Berati, e cila vuan prej saj, por ajo ka vendosur mos ta lere semundjen ta mposhte.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online