All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Olta Boka. Show all posts
Showing posts with label Olta Boka. Show all posts

Sunday, 3 March 2013

Rudina Magjistari, prezantuese e "Gjeniut te Vogel 5"...

“Gjeniu i Vogel”, ne momentin e fundit i hiqet prezantimi Olta Bokes, vendoset Rudina Magjistarit

Spektakli i njohur i talenteve te vegjel “Gjeniu i vogel” nis edicionin e peste te henen ne mbremje ne TV Klan, nderkohe qe ju zbulojme emrin perfundimtar te prezantueses se ketij edicioni, qe do te jete Rudina Magjistari. Organizatoret e ketij spektakli, ku jane ne gare talentet e vegjel te muzikes, kane menduar fillimisht ta zevendesojne moderatoren Suela Demiri me kengetaren e re Olta Boka. Ishte vendosur nga ata qe me moderimin e ketij show kete vit te angazhohej nje kengetare e re, e cila po ashtu e kishte provuar eksperiencen dhe emocionin e audicionit publik, pikerisht Olta. Por, pas disa provave ne skene, organizatoret kane konstatuar qe Olta nuk ka mundur dot t’i kape normat e prezantimit. Keshtu qe, ne momentin e fundit, kane gjetur nje zgjidhje te shpejte, duke vendosur perfundimisht Rudina Magjistarin ne pozicionin e moderators se “Gjeniut”, qe hap siparin te henen ne TV Klan.


Saturday, 2 March 2013

Revista PANORAMA PLUS - 2 Mars 2013

Revista PANORAMA PLUS, 2 Mars 2013
 • "Big Brother": Marselino, jeta e djalit qe shiste seksin me para. Zbulohen talasemikja, i martuari dhe sekrete tjera
 • Merr fund martesa e djalit te Fatos Nanos, kerkesa per divorc mberrin ne Gjykate
 • Ermali, ja me ke e ka zevendesuar Francesken, zbulohet e dashura e re
 • Albano: Femrat enderrojne super meshkuj, pastaj martohen me ne. Aktori i humorit tek "2XL", zbraz gjithe humorin dhe ironine e tij per veten, femrat, artistet dhe politikanet
 • "Big Brother"; Flet i dashuri, fotografi Endrit Mertiri: Ju rrefej si e njoh une Elenen; Shpendi, milioneri nga Kosova qe kycet ne "Big Brother"; Pasioni i Arsimit per te fotografuar femrat seksi, flet ish-e dashura
 • "Big Brother", sekretet tjera; Eldora: Jam talasemike; Iliri: Di 1000 tekste kengesh permendesh; Anaida: Ushtroj Taekwondo; Xhimi: Jam i martuar; Elena: Ne moshen 4 vjecare ka pire duhan per arsye shendetesore; Altina: Jam fanse e Real Madridit; Shpendi: Prej 11 vjetesh kujdesem per nje person me nevoja specifike; Joana: Kam 100 pale kepuce; 

Saturday, 27 October 2012

Olta Boka, kete vit i thote jo "Kenges Magjike"

Ka tri vite rresht qe Olta Boka ka qene pjese e festivalit "Kenga Magjike" por si duket sivjet ajo ka ndryshuar mendje.

"Pavaresisht pergatitjes (mbi te gjitha morale), kete vit nuk do te jem pjese e festivalit 'Kenga Magjike". Edhe pse me vjen keq, per disa arsye vendosa te mos jem pjesemarrese kete edicion", ka postuar Olta ne faqen e saj ne Facebook.

Deri me tani, pjesemarrja e saj ka qene dinjitoze dhe eshte vleresuar me cmime.

Nese ju kujtohet ne vitin 2010 ajo u prezentua me nje balade te mrekullueshme me titull "Mbete nje brenge" per te cilen edhe mori cmimin "Best Balade".


Revista BLUETOOTH - 27 Tetor 2012

Revista BLUETOOTH, 27 Tetor 2012
 • Armina & Olta: Sfida jone e veshtire ne krah te Gjebreas. Mevlani: "Ruaj ende autografin e tij". Gixhari: "Ky eshte shansi im i dyte"
 • Albana Osmani: Prapaskenat e "VIP Shpija". Nuk bej llogari ne dashuri. Me pelqen realiteti ne te cilin zgjohem
 • Vajza e Mediut fejohet me djalin e kryebashkiakut te Vores
 • Ish-kryeministri Ramush Haradinaj, "mat" ne palester
 • Seldi: Nuk jam i fejuar!
 • Nora Istrefi kapet "topless"
 • Olta Boka heq dore nga "Kenga Magjike"
 • Agnesa, kjo bukuroshe punetore
 • Urimi i Kastros per te birin...
 • Daffy: Studioja e regjistrimit, shtepia ime e dyte
 • Graciano feston 20 vjetorin
 • Ne ndjekje te "Klanit te te divorcuarave"
 • Finalistet e "Miss Globe" do te vishen nga Ema Savahl
 • "VIP Shpija", del jashte Enver Petrovci. Te hene futet Vali Corleone?

Thursday, 16 August 2012

Olta Boka e pelqen byrekun me qumesht

Vajza që preku si në ëndërr vite më parë “Eurosong”, Olta Boka, vjen sot në rubrikën tonë me gjërat që ajo i pëlqen t’i bëjë dhe ato që i urren e nuk i do.

Të gjithë e dimë se vajza e hitit ‘Anna’ ka pasion të madh muzikën, por ajo e studion drejtësinë. Ajo pëlqen të hajë çdo gjë, nuk është se mban dietë, ndërsa adhuron duart e mamasë kur gatuan ajo dhe sidomos byrekun me qumësht.

Por, Olta pëlqen shumë të jetë në çdo gjë vetvetja dhe urren ta bëjë falson. Ajo i urren shumë njerëzit hipokritë. Ndërsa, nëse bie fjala për ndonjë idhull të saj, ajo tregon se ka shumë, por që merr të mirën e secilit prej tyre për ta gjetur perfekten./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Olta Boka's like cake with milk

Olta Boka: Dieta ime "ha cdo gje, por pa e tepruar"...

“Jam dehur vetem njehere ne jete. Gatimi me i mire? Rrofte mami!”

Ju kujtohet nje cupeline me pamjen e kukulles se Barbit qe mori pjese ne Eurovizionin e vitit 2008 dhe perfaqesoi Shqiperine? Ajo eshte Olta Boka. Zonjusha tashme 20-vjecare, duket sikur ka te njejten pamje. Nuk eshte me gjimnaziste, por studente.

Edhe pse pasioni i madh i saj eshte muzika, ajo ka vendosur te studioje drejtesi. Aktivitetin muzikor e ka pasur intensiv, sigurisht pa kaluar masen. Fundjavave e gjen ne lokalet me ne ze te Tiranes duke punuar. Edhe pse Olta Bokes mund t’ia keni degjuar mjaftueshem zerin, jemi te bindur qe nuk e dini se si ushqehet ajo dhe cili eshte raporti i saj me kuzhinen.

Sunday, 5 February 2012

Vellezerit ne hapat e motrave ( Video e Alban Ramosaj)

Një nga spektaklet e ndjekura të këtyre ditëve është edhe “X FACTOR ALBANIA”, madje shumë po ndiqet edhe në Kosovë. Ndërsa të gjithë shohin të rinjë dhe të reja, të cilët duan të bëhen të famshëm dhe synojnë të jenë nesër yjet e muzikës shqiptare.

Por këtë herë në audicionin e Tiranës, kishte vërtetë zëra dhe tipa të vecantë, që befasuan shumë dhe jurinë e panelit. Por vumë re gjithashtu se kishte edhe djem vërtetë me zëra dhe performancë fantastike, madje ata ishin vëllezër të vajzave të famshme të skenës shqiptare. Ishte këngëtarja Beatrix Ramosaj, e cila kishte ardhur për ta shoqëruar vëllaun e saj, Albanin, i cili performoi nga “3 Doors Down” këngën “Kryptonite”, ku me zërin e tij ra në sy dhe u vlerësua duke u kualfikuar menjëherë.

Më pas shihet prapa kuintave një tjetër vajzë e skenës, Olta Boka, e cila bënte tifo për vëllaun e saj, Stivin, i cili e kishte lënë fushën e blertë, për të shprehur pasionin tjetër të tij, atë të këngës, ku këndoi një këngë të Enrique Inglesias, të cilën jurinë e la me opinione të mira. Djemtë si duket do të konkurojnë shumë fort dhe motrat e tyre, pasi sa vërejtëm janë pritur shumë mirë dhe nga publiku në sallë, ose do të shkojnë të paktën në hapat e Oltës dhe Beatrixit./Maksim Gjokaj/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Brothers and sisters in steps

One of the shows these days followed is the "X Factor ALBANIA", and many are attending in Kosovo. While all see the young and new, who want to become famous and tend to be Albanian music stars of tomorrow. But this time in the audition of Tirana, we saw real voices and special types, which surprised many and the jury panel.

But also noted that there were real boys with voices and fantastic performance, even girls they were brothers of famous Albanian stage. Beatrix was Ramosaj singer, who had come to accompany her brother, Alban, who performed the "3 Doors Down" song "Kryptonite", where his voice caught the eye and was evaluated by kualfikuar immediately. Then seen another girl behind the scenes of the scene, Olta Boka, who do cheer for her brother, Steve, who had left the field of green, to express his other passion, that of song, which sang a song Enrique Inglesias to, which left the jury with good opinions.

 Boys seem to compete very strongly and their sisters, because as we saw were extremely well received and the public in the hall, or at least go in steps and Beatrixit Oltes./Maxim Gjokaj/


Wednesday, 25 January 2012

Olta Boka gjermane ne marredhenie me djemte

Zëri i saj ka qenë zëri i Shqipërisë në Festivalin Europian të Këngës. Është një nga këngëtaret më të mira të skenës sonë dhe prej kohësh është një ndër më të kërkuarat prej menaxherëve të lokaleve. Ajo është Olta Boka, këngëtarja simpatike, së cilës iu desh të përballej me një sfidë të madhe si “Eurovizioni” kur ishte fare e re, në vitin e dytë të gjimnazit.

Pikërisht për këtë të fundit, ajo është rrëfyer gjithë nostalgji në këto faqe të së mërkurës për “Gazeta Shqiptare”. Ka ndryshuar 2 shkolla dhe prej të dyjave ka kujtime të paharrueshme. Arritjet e saj kanë qenë gjithmonë të lavdërueshme jo vetëm mbi skenë, por edhe në bankat e shkollës dhe për këtë nuk ka ndikuar fare fama. Marrëdhëniet me djemtë që e ngacmonin s’i ka pasur shumë mirë, por për më shumë po ju lëmë të lexoni atë që vetë Olta ka thënë…

Do flasim pak për periudhën e gjimnazit, si e kujtoni këtë kohë?
Mund të them se ka qenë një periudhë e bukur në jetën time. Në fakt gjimnazi im ka qenë i ndarë në dy pjesë. Dy vitet e para i kam ndjekur në gjimnazin “Sami Fra-shëri”, ndërsa vitin e tretë dhe të katërt në gjimnazin jo publik “Faik Konica”. Mund të them që në 2 vitet e para kam qenë paksa ekstremiste. Gjatë vitit të parë sidomos mbaj mend që isha e fiksuar.

Wednesday, 18 January 2012

Olta Boka na qenka kaqurrelse

Olta me bukur sot, apo si ishte dje?

Këngëtarja që para katër viteve përfaqësojë Shqipërinë në festivalin e madh “Eurosong”, ka nisur të luajë dhe me lukun e saj. Madje desh e akuzuan në “Takimi i Pasditës” në Tv Klan, se ajo i bën flokët vetë me dredha, por ajo duke qeshur ka treguar se është në fakt kaqurrelse dhe flokët i ka të sajat në atë formë.

Ndërsa dikur kur fitoi cmimin e parë në festivalin e RTVSH-së ajo kishte dashur të vinte pak më ndryshe, pasi si duket me kaqurrelet e saja ishte lodhur paksa. Por të themi të drejtën vajza ka evoluar pak me dukjen e saj, kjo pasi edhe në “Kënga Magjike” ku interpretoi duke fituar edhe një cmim, këngën “Anna”, ajo u duk më e gjallë në performancë.

Monday, 12 December 2011

VIP Ballina: Revista PALOMA - 10 Dhjetor 2011

Revista PALOMA, 10 Dhjetor 2011
 • Greta Koci rrefen ekskluzivisht: Zhgenjimi nga Pirro Cako dhe prishja e marredhenies me te
 • Neda hedh ne treg librin e saj te pare "Archea"
 • Lynx: Nuk morem aq sa meritonim!
 • Imazhi Seksi i Olta Bokes!
 • The Game: Do te doja te kisha lindur shqiptar!
 • Inis Gjoni lind vajzen me emrin Coco Antonel
 • Hermes Nikaj ose "Zogu i Tiranes": Qe te jesh trendi duhet te provosh eksperiencen me nje mashkull
 • Erdinc Gulener rivali me i ri i Mehmetit
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Paloma Magazine, 10 December 2011

Exclusively tells Greta: Disappointment with Pirro Cako and relationship breakdown
Neda launches her first book "ARCHEA"
Lynx: we did not receive what we deserved!
Olta Boka as sex image!
The Game: I would like to have been born albanian!
Inis John born daughter named Coco Antonela
Hermes Nikaj or "bird of Tirana": To be trendy one should try the experience with a male
Erdinc GULENER new rival with Mehmet
]]

Sunday, 11 April 2010

Olta Boka: Hobi Im, Bilardoja!


/photo public domain/

Olta Boka: Hobi im, bilardoja

Kete vit eshte maturante ne vit te katert te shkolles se mesme “Faik Konica” dhe studimet i marrin teper kohe, por perseri diten di ta organizoje mire dhe planet ne karrieren e saj nuk i ka te pakta. Olta Boka, kengetarja e talentuar 18-vjecare zbulon ne kete interviste shume detaje nga jeta e vet, si dhe rrefen zbavitjen e saj me te re, ku ka gjetur veten dhe defrehet mjaft. Gjerat me pozitive e deri tek ‘te metat’ e kengetares ne kete tregim te sajin...

Cilat jane preokupimet e Oltes per momentin?

Faktikisht kam disa gjera neper duar per sa i perket muzikes, shume plane, shume projekte qe presin te realizohen, por ndjek taktiken e te mospublikuarit konkretisht te planeve deri ne momentin kur une i perfundoj ose eshte e sigurt qe do te perfundohen. E rendesishme eshte qe une po mendoj te sjell dicka te re dhe te mendoj seriozisht per karrieren time artistike, krahas vitit te fundit te gjimnazit.

Pjese e planeve eshte edhe nje klip i ri?

Absolutisht qe dhe klipi eshte pjese e planeve. Mendoj gjithmone qe ne nje menyre apo tjeter, ne klip te percillet ajo cka thuhet ne kenge, ndaj dhe ideja per secilin klip qe une mund te realizoj, qofte tani e qofte ne te ardhmen, eshte po e njejta. Klipin mund ta paralelizoj me nje minifilm, ku vija melodike qe shoqeron sekuencen filmike pershtatet plotesisht me te.

Per pak ne “Eurovizion” nis edhe sfida, ku Shqiperia perfaqesohet nga Juliana Pasha. Cfare keshille do t’i jepje Julianes, duke qene se pak kohe me pare ke qene ti vete ajo qe e ke prekur skenen e “Eurovizionit”?

Eshte nje ndjesi e cuditshme tek mendoj veten ne kete pozicion. Juliana eshte nje kengetare me shume eksperience dhe eksperienca eshte nje nder armet e saj me te fuqishme se bashku me vokalin. Ajo cka ndoshta me takon per te bere, eshte t’i uroj fat te mbare dhe t’i percoj besimin tim tek forcat e saj. Shpresoj te shfrytezoje dhe ditet e bukura qe do te mbeten dhe kujtime te paharrueshme per te (pavaresisht rezultatit).

Cilat jane aktivitetet e tua gjate dites, duke marre parasysh ketu faktin se kete vit je dhe maturante?

Jam nxenese ne vitin e 4-t ne shkollen “Faik Konica” dhe sic mund te kuptohet, paraditja eshte e zene me shkollen. Me duhet te studioj me shume keto kohe, ndaj dhe koha eshte dhe me e ngjeshur se zakonisht, por ne ate pak kohe kam gjetur veten ne nje sport te ri (bilardon) i cili me pelqen tej mase dhe ne kete periudhe e ushtroj bashke me babin. Pavaresisht se konsiderohet nje sport mashkullor, nuk me ka penguar ta njoh dhe ta luaj si loje.

Cfare kerkon me shume nga vetja?

Kur behet fjale per kerkesat ndaj vetes, behet fjale dhe per shume kritika ndaj vetes. Jam nje nder ata persona qe rrallehere pelqejne punet e tyre. Ndoshta sepse njoh veten ne nje mase me te madhe se te tjeret dhe di cilat jane pikat ku mund te arrij maksimumin. Pastaj, e mira s’ka fund kurre dhe gjithmone tentoj drejt permiresimit te atyre gjerave ku une kam mundesi te nderhyj.

Me cilen kengetare shqiptare keni me shume miqesi?

Jane shume kengetare me te cilat kam miqesi. Nder to jane: Samanta Karavella, Anjeza Shahini, Kejsi Tola, Rosela Gjylbegu, Rozana Radi, Silva Gunbardhi, Denisa Macaj, Marjeta Billo dhe shume te tjere...

Me cilin kengetar apo kengetare do te doje te zhvilloje nje duet?

Asnjehere s’kam menduar per duete, ndoshta sepse une nuk jam ne ate stad te karrieres, duke qene se po i kushtoj me shume vemendje daljes time solo.

Cili ka qene koncerti me i bukur qe ke marre pjese dhe si te ka pritur publiku?

Ne te vertete nuk mund te flas me vertetesi per koncertin me te bukur, por di qe gjithmone jam pritur mire nga publiku dhe per kete e falenderoj dhe i jam vertet mirenjohese, duke qene se jane shtysa me e rendesishme per te vazhduar perpara.

Eshte dikush ne zemren e Oltes?

Pa koment.

Po e dashuruar je ndjere ndonjehere?

Pa koment.

Cili eshte zakoni yt me i mire dhe nese mund te na e argumentosh...?

Nese mund te quhet zakon, atehere eshte kujdesi i shpeshte per veten time, kryesisht per thonjte dhe per lekuren e fytyres e te trupit. Perpiqem te jem e kujdesshme duke i trajtuar me se miri dhe per me teper me ndikon ne permiresimin e humorit.

Po ai me i keqi?

Nuk di c’te them per zakon te keq, ndoshta mund te flisja per defekte, duke mos gjetur per momentin nje zakon te keq.

Pa cilin makiazh nuk mund te besh dot?

Mendoj se me te domosdoshem kam rimelin.

Cili eshte aksesori yt i preferuar, qe asnjehere nuk e harron?

Me pelqejne pa mase aksesoret, por nuk jam aq e dhene sa per t’i vendosur e per te mos i harruar kurre.

Cila eshte ngjyra jote e preferuar?

Lejlaja.

Si te pelqen te vishesh tani ne pranvere?

Une gjithmone vishem sipas gjendjes emocionale. Pranvera me imponon ne humor gjendjen e saj, ndaj dhe veshjet e mia me pelqejne te jene me ngjyra te kombinuara bukur me njera-tjetren. Por ne cdo stine asnjehere nuk harroj lejlane.

Cila eshte gjeja e pare qe ben kur zgjohesh ne mengjes?

Stopoj alarmin (sepse alarmi me zgjon) ngrihem nga krevati per te zbatuar me tej nevojat personale.

Cfare ka gjithmone ne sirtarin tend te gjerave personale?

Te gjitha gjerat qe per mua jane me te domosdoshme, s’mungojne kurre.

Pjata jote e preferuar?

Te gjitha llojet e pjatave ku perberesi kryesor jane pastat.

Gatuan vete? Sa ndihmon ne punet e shtepise?

S’para gatuaj pervec pastave, por ndihmoj shume ne punet e shtepise. Jam rritur gjithmone me kete fryme si pasoje e punes se mamase sime, ku mungesa e saj me ka detyruar te njoh punet shtepiake qe ne moshe te vogel.

Cfare ben kur kupton se ke bere faj apo dicka qe nuk shkon?

Normalisht ndihem keq dhe perpiqem te gjej nje moment te pershtatshem per t’i kerkuar ndjese te prekurit nga gabimet e mia, qofte dhe nese ky person do te jem vete une.

Cili eshte albumi i pare muzikor qe ke degjuar?

Albumi i pare i babait tim.

Cili eshte shkrimtari yt i preferuar?

Kohet e fundit kam lexuar shume shkrimtaret ekzistencialiste dhe mendoj se keta shkrimtare te medhenj si ‘Kafka’ apo ‘Kamy’ radhiten nder shkrimtaret e mi te preferuar.

Po kengetari apo kengetarja jote e preferuar?

Leona Lewis, Beyonce etj.

Ke shume miq?

Kam miq. Perpiqem te investoj me aq sa une kam mundesi, por nje gje eshte e sigurt, qe une perpiqem te investoj maksimumin tim pavaresisht dukshmerise.

Njeriu yt me i afert?

Familja ime.

/nisida knezi/bluetooth/prill 2010/
- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

Olta Boka: My Hobby, billiards

Plane this year is the fourth year of high school "Faik Konica" and take more time studying, but still a good day and know how to organize her career plans have not been scarce. Olta Boka, the talented singer 18 years in this interview reveals more details of his life, and its fun rrefen new, which has found itself and defrehet enough. Positive things to "the shortcomings" of the singer in this story sajin ...

What are the concerns of the moment Oltes?

Actually I have some things through his hands in terms of music, many plans, many projects that expect to realize, but following the tactics of the plans specifically mospublikuarit up when I finish or is it safe to be completed. It is important that I was suppose to bring something new to think seriously about my artistic career, in addition to high school last year.

Part of the plans is also a new clip?

Absolutely and clips that is part of the plans. Always think that one way or another, we forwarded it clips to the words in the songs, so for each clip and the idea that I could pull off, whether now if in the future, it is the same. Klipin can paralelizoj a minifilm, where musical lines that accompanies the film sequence is fully adapted to it.

For a little "contest" the challenge begins, where Albania is represented by Juliana Pasha. What advice would Julianes giving, given that a while ago you were to own it to have affected the stage of "Eurovision"?

It is a strange sensation to think of yourself in this position. Juliana is a singer with more experience and experience is one of its arms together with strong vokalin. It probably belongs to what to do, is to wish good luck and to convey my belief in its power. Hope to exploit and days that will remain beautiful and unforgettable memories to (whatever the outcome).

What are your activities during the day, taking into account the fact that here are this year and Plane?

I am student in the 4th year in school "Faik Konica" and can be understood as, morning is busy with school. I need to study more this time, therefore time is compressed and that usually, but in that short time I found myself in a new sport (billiards) which I am extremely and in this period of exercise together with father. Although considered a male sport, has not prevented them know and play as a game.

What requires more of ourselves?

When it comes to demands on myself, and it comes more criticism on myself. I am one of those people who love their jobs Rarely. Maybe because I know myself to a greater extent than others and know what are the points where you can get the maximum. Then, the best ever and no end always try to improve those things where I have the opportunity to interfere.

Albanian singer with which you have more friends?

There are many singers that I have with friends. Among them are: Samanta Karavella, Anjeza Shahini, Eurovision, Rosela Gjylbegu, Rozana Radi, Gunbardhi Silva, Denisa Macaj, Marjeta Billo and many others ...

Which singer or singers will take to develop a duet?

I have never thought the duet, maybe because I'm not at that stage career, but given that pay more attention to my solo release.

Which concert was great that you participated and waited as the public?

We really can not speak with certainty for the beautiful concert, but I know that I am always well received by the public and for this the thanks and i am really grateful, given that they are the most important impetus to continue forward.

Is someone in the heart of Oltes?

No comment.

But sometimes the love you felt?

No comment.

Which is the better your habit and if you can argumentosh us ...?

If you can be called habit, then it is most common care for myself, mainly skin, nails and face and body. Try to be careful treating with the best and more to influence the improvement of humor.

Is he the worst?

I do not know what to say to the bad habit, maybe you can speak for defects, not currently found a bad habit.

Free makiazh which can not do dot?

I think that I rimelin necessary.

What is your favorite accessories that never forgets?

With accessories like no degree, but I am not given so much to be determined to not ever forgotten.

What is your favorite color?

Lejlaja.

How do you like to come now in the spring?

I always dress according to emotional state. Spring with the condition imposed in its humor, so my clothes and be like the beautiful colors combined with each other. But we never forget each lejlane season.

What is the first thing that makes when you wake up in the morning?

Stopoj alarm (for alarm to wake up) get out of bed to further implement personal needs.

What is always in the drawer of your personal things?

All things to me are necessary, s'mungojne ever.

Your favorite meal?

All sorts of dishes where the main component are pastes.

Cooks itself? What helps the Station?

S'para except cook paste, but more help in the work of the house. I grew up always with this spirit as a result of my work mamase, where its absence has forced domestic work know that little boy.

What makes when you realize that you do something wrong or is wrong?

Normally I feel bad and try to find a suitable moment to apologize to those affected by my mistakes, even if this person will be separate me.

What is the first album of music that you heard?

The first album of my father.

What is your favorite writer?

Recently I read many writers ekzistencialiste and think that these big writers as 'Kafka' or 'Kamy' listed among my favorite writers.

Singer or singer is your favorite?

Leona Lewis, Beyonce, etc..

You have more friends?

I have friends. I try to invest with me as I can, but one thing is sure, that I try my best to invest regardless of visibility.

Your man with the closest?

My family.
]]

Friday, 24 October 2008

Albania Eurovision: Final Dates Set - Olta and Anjeza Back?

Olta Anjeza Elsa

It seems that the Albanian song will be the once more the first one to be made known as the country's final has been set as early as the 21st December. Popular Albanian names and Eurostars are tipped to return to the Festivali i Kenges this year, among them Anjeza Shahini, Olta Boka and Elsa Lila.

As it was confirmed to the Albanian media by Pirro Cako, the artistic director of Festivali I Kenges, the festival whose winner traditionally represents the country in the Eurovision Song Contest, will take place on 19 (first semi), 20 (second semi) and 21 December (final). The deadline for the submission of the songs was 18 October 2008.

The festival organisers together with the Albanian broadcaster are exploring new possibilities regarding this year's format but nothing has been finalised yet. It is quite possible that we may be seeing many familiar names competing such as the country's first entrant ever, Anjeza Shahini, who claimed she was contacted by many composers and said she would enter the competition if offered a good song. Olta Boka, who represented Albania this year in Belgrade, confirmed to Panorama earlier that she is competing once more with a song by the same creators of Zemren e lame peng, which placed 16th. Olta is currently working on her first album. Finally, Elsa Lila, who has already won the festival twice and hosted it last year together with Pirro Cako is also tipped to be making a comeback after 11 years.

With very special thanks to Totti Alba for the report.

/stella floras/esctoday/19.10.08/
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online