All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Olta Gixhari. Show all posts
Showing posts with label Olta Gixhari. Show all posts

Saturday, 3 August 2013

Olta Gixhari, lesbike ne filmin e ri...

... thyen tabu, pranon te luaje lesbiken ne filmin e ri te Fatmir Kocit

E kemi pare te shkembeje puthje kinemaje me ndonje mashkull ne film, po kesaj here ajo do te thyeje tabune si e para nder aktoret shqiptare, pasi do te puthe nje femer. Gjithmone eshte shquar per natyren e saj avanguarde, dhe qe le gjurme ne zgjedhjet qe ben ne protagonizmin e saj si aktore. Kesaj here ofertes se vecante te regjisorit Fatmir Koci, Olta Gixhari ia ktheu me nje “Po” te guximshme. Ka pranuar te luaje rolin e vajzes qe pelqen femrat dhe jo meshkujt, ne filmin me te ri artistik me metrazh te gjate te regjisorit dhe skenaristit Fatmir Koci, me titull ”Amerika nen catine time”. Pas disa xhirimeve qe jane realizuar ne Amsterdam, sheshxhirimi do te jete Shqiperia, ku luan edhe Olta, ku do te xhirohet keto dite. Ne nje aventure dashurie me nje femer tjeter, e cila quhet Flonja, nje vajze shqiptare qe jeton ne Paris, ajo eshte dominante, sic eshte dhe natyra e saj. Ne filmin ku luan dhe aktori i njohur, Blerim Destani, Olta do te terheqe vemendjen kryesore per historine e vecante ne kete film, ku ajo dashurohet me nje femer misterioze, edhe pse ne pamje te pare e zakonshme.


Revista PANORAMA PLUS - 3 Gusht 2013

Revista PANORAMA PLUS - 3 Gusht 2013
Revista Panorama Plus, 3 Gusht 2013
 • Olta Gixhari, pa tabu! Pranon te luaj lesbiken ne filmin e ri te Fatmir Kocit
 • Rike Roci: Pushimet pa te dashurin dhe rikthimi ne ekran si moderatore. Kam qejf te konkurroj ne DSW, deshiroj Leon Cinon per partner
 • Anaidi: E verteta e armes qe gjeti policia ne makinen time
 • Floriana Garo: Si ka ndryshuar jeta ime ne krah te Tedit
 • Elena e BB6, ne plazh me mikesha
 • Pas ndarjes, Mirjeta e BB4 kalon pushimet me nje djale tjeter
 • Armina Mevlani terheq vemendjen me linjat seksi
 • Mihrije Braha, provokuese edhe kete vere
 • Xhensila vizition Monte Karlon
 • Adelina Ismajli, ne koncerte me veshje nga stilistja kosovare Vjollca Llapashtica
 • Landi i WSF, perseri single
 • Nora mbulohet ne xhami, me pas ndryshon look

Sunday, 28 July 2013

Olta Gixhari, josh me gjoksin transparent...

Provokimi i Olta Gixharit

Aktorja bukuroshe Olta Gixhari ka postuar disa foto vertet provokuese. Ne fotot e postuara, aktorja me sy te vecante ka ditur te provokoje me bluzen transparente qe mban veshur.

Poshte saj ajo nuk ka veshur asgje dhe forma e gjoksit eshte shume e dukshme. Komentet kane qene te shumta e te menjehershme, ku shumica e fansave e kane pelqyer dhe komplimentuar per format Olten.

Por Oltes i pelqen kjo veshje dhe ndihet mire. Gjithmone ideja e saj eshte te jete ne trend, ne mode dhe e vecante.

Kengetarja ka publikuar edhe te tjera foto, ku bie ne sy shume gjoksi i saj… Vertet joshese Olta ne kete stine te nxehte.

Saturday, 27 July 2013

Revista BLUETOOTH - 27 Korrik 2013

Revista BLUETOOTH - 27 Korrik 2013
Revista BLUETOOTH, 27 Korrik 2013
 • Olta Gixhari, fotot e nxehta te aktores
 • Oriela Nebijaj, 27 vjec, "harbohet" me Dafinen
 • Flori dhe Elvana "djegin" Tiranen
 • Aurela Gace xhiron klipin e ri dhe zbulon dobesine e saj. Fotot "eksluzive", Diva vjen me "look" te ndryshuar
 • Speciale; Fotot e pushimeve te VIP-ave. Borana mbetet nje "miss"; Argjentina Ramosaj zgjedh liqenin; Flaka Krelani, rrokerja seksi; Xhensila dhe Besi, pushime "in love"; Enca, pushime te levizshme; Bleona ne bikini, pushton Italine; Ardit Gjebrea, volejboll ne Lalez; Mami Eneda ne forme per pushime; Jonida ne det, "a lady in red"; Saimir Tahiri dhe Dash Peza, bashke ne Karaburun; 
 • Policia bllokon makinen e Anaidit, gjejne arme pa leje
 • Eni dhe Greta ne palester
 • Fjolla dhe Stresi bejne "tym"
 • Takimi "misterioz" Arvizu - Spahiu ne Tirane
 • Morena Taraku: Ju tregoj ditet e mia te nxehta. Fytyra e re e "DigitAlb" rrefen detaje nga jeta e saj private, humbjet dhe sukseset, dhe planet per te ardhmen

Sunday, 14 July 2013

Aktorja Olta Gixhari, zgjedh Kanen per te festuar 27-vjetorin...

Olta Gixhari feston 27-vjetorin ne luksin e Kanes

Aktorja nga Durresi, Olta Gixhari, ka festuar ditelindjen e saj te 27-te ne Kane. Pikerisht per shkak te profesionit te saj te aktores, festimi i saj ne Kanen e hoteleve dhe te jahteve luksoze nuk ka qene rastesi, por nje deshire e bukur per te festuar atje ku mblidhen aktoret me te famshem te botes cdo vit ne Festivalin me te famshem te filmit. Olta, e cila se fundi ka mbyllur xhirimet e serialit triller me titull “Millenium” te regjisorit Besnik Bisha, ka nisur nderkohe dhe pushimet. Nga Kana, ajo ka postuar vete kete foto ne momentin e hapjes se shampanjes per ditelindje pas mesnate, ndersa nuk dihet se ne shoqerine e kujt ka qene ajo ate nate. Ajo u be e njohur ne vitin 2007 ndersa luajti ne teater pjesen “Pamje nga Ura” me Timo Flllokon. Ne vitet ne vazhdim, ajo beri karriere edhe ne kinema, nderkohe qe ka prezantuar here pas here ne spektakel, sic ishte vitin e kaluar te festivalit “Kenga Magjike”, ne krah te Ardit Gjebrese, se bashku me Armina Mevlanin.

Saturday, 13 July 2013

Revista PANORAMA PLUS - 13 Korrik 2013

Revista PANORAMA PLUS - 13 Korrik 2013
Revista PANORAMA PLUS, 13 Korrik 2013
 • Anaidi, surprizat e ditelindjes me Samanten. Mbush 28 vjec, femrat me te cilat festoi per 12 ore rresht. Anaidi: E kam veshtire te bie ne dashuri, Samanta po ashtu. Samanta: Me Anaidin ditelindjet ne nje dite, ja si i festuam bashke.
 • Joana fotografohet topless
 • Pushimet aktive te Lorik Canes ne Dhermi, fotot...
 • Vigani dhe Franceska, relaksohen te dy ne plazh
 • Incident ne restorantin e pronarit kosovar ne Nju Jork, klientja zhvishet topless. Lajmi i pazakonte ben xhiron e mediave te botes
 • Rita Ora provokon ne muajin e Ramazanit
 • Orinda Huta fryn buzet
 • Iliri i "BB6" me Anisen ne Paris
 • Elvana pas dobesimit shfaqet me bark te skalitur
 • Seldi pas klipit "Jam bo tape", fton te fejuaren te pine bashke ne Tirane
 • Juli: Ju rrefej takimin me Berishen, u mallengjye kur pa tatuazhin

Saturday, 1 June 2013

Revista PANORAMA PLUS - 1 Qershor 2013

Revista PANORAMA PLUS
Revista PANORAMA PLUS, 1 Qershor 2013
 • Noizy, e dashura ben 18 vjec. Fotot e para te ciftit ne pishina, pas 1 viti lidhje
 • Sondazhet dhe intervistat nxjerrin fitues Anaidin ose Elonen
 • Aferdita Dreshaj u premton turqve se do u sjelle Di Caprion
 • Mirjeta e BB4 flet pas ndarjes: Pse perfundoi martesa ime pas 9 muajsh 
 • Ish banoret e BB6 te gjithe tifo per Anaidin; Eldora Koci: Per mua duhet te fitoje Shpendi, por publiku vlereson tipat si Anaidi; Edber Laho: Anaidi i drejtperdrejte, duhet te fitoj; Altina Kusari: Nga te gjitha edicionet, Iliri ka qene me uniku; Elena Lika: Fiton Anaidi, ka intuite dhe karakter te forte; Vigan Shehu: Anaidi e meriton, i sfidoi te gjithe ne shtepi; Marselini: S'me intereson fituesi, Joana e Rike tifo per Anaidin dhe Elonen; 
 • Fituesit e edicioneve te kaluara: Kush e meriton fitoren! Arber Cepani "BB1": Anaidi ka luajtur fort, por Elona duhet te fitoj; Qetsori "BB2": Elona fituese, nese nuk penalizohet nga etiketimi "lesbike"; Ermela Mezuraj: Elona film pa ze, fitues vetem Anaidi.

Tuesday, 16 April 2013

Olta Gixhari, zbulon perjetimet e dhimbshme nen lekuren e nje 20-vjecareje...

Olta Gixhari: “Emocion i vecante te jesh vajza qe provon dashurine e pamundur”

Nje vajze e vrare, vrases ne kerkim, dhe nje hetues qe kerkon te zbardhe kete kronike te zeze te Tiranes se vitit 2000. Te verteten e hidhur, e cila merr spunto nga realiteti, e sjell ne serialin triller te TVSH-se me titull “Millenium” skenaristi dhe regjisori Besnik Bisha, duke bere bashke qe nga aktoret Ndricim Xhepa, Enea Zhegu e Spiro Duni, e deri te me te rinjte: Olta Gixhari, Amos Zaharia, Eralda Hitaj, Klea Huta etj. I bazuar ne nje ngjarje te vitit 1999 ne Tirane, filmi mbeshtjell 20 vite Shqiperi, po aq sa mosha e Olta Gixharit ne film, e cila vjen ne rolin e Lorit. Ajo zbulon perjetimet e dhimbshme nen lekuren e nje 20-vjecareje, e cila perjeton emocionet e dashurise se pamundur dhe gracken e rrethanave jo te zakonshme.

Saturday, 13 April 2013

Revista PANORAMA PLUS - 13 Prill 2013

Revista Panorama Plus
Revista PANORAMA PLUS, 13 Prill 2013
 • Rezarta Shkurta, pas 7 vitesh martese pret femijen e pare. Kengetarja konfirmon lajmin: Me Ermalin po perjetojme nje emocion te vecante
 • Big Brother; Zbulohet Jani, i dashuri i Joanes, shpenzoi mbi 10 mije euro per te, edhe pas skenave intime me Anaidin.
 • Paparazzi; Kledi Kadiu ne Tirane, kapet nga paparaci me nje balerine seksi
 • Merr fund miqesia e Noizy-t me Eni Kocin, nuk i kursejne sharjet dhe fyerjet ne publik
 • Franceska: Ja pse nuk zgjasin lidhjet e "Big Brother". 10 keshillat e Franceskes, per te mos humbur lidhjen.
 • Big Brother; Fansat cuditen pse Xhimi nuk pyeti fare per te birin; Debat i forte per Xhimin: Ai po abuzon me ushqimin tone; Shpendi: Ish-gruaja me tha, nese futesh ne "Big Brother", nuk do ta shohesh me vajzen; Elena dhe Joana te merzitura per faktin se do hyjne vajza seksi ne shtepi; Iliri: Po te doja, do ta beja Olten te binte ne dashuri me mua;

Sunday, 10 March 2013

"Millenium", seriali i ri shqiptar me vajza seksi

“Millenium”, filmi i bazuar ne histori reale tragjike

Olta, Eralda dhe Klea, vajzat seksi protagoniste ne nje serial me vrasje

Titullohet “Millenium” filmi serial i ri shqiptar qe pritet te nise xhirimet me date 18 mars ne Tirane. Filmi me skenar dhe regji te Besnik Bishes eshte mbeshtetur ne nje histori te vertete, te ndodhur para disa vitesh ne kryeqytetin shqiptar, ku mbeti e vrare nje studente. Ndoshta ka sherbyer kjo histori per te krijuar intrigen e ketij filmi televiziv, ku do te mund te gjejne veten jo vetem shqiptaret, por dhe publiku i huaj.

Sunday, 30 December 2012

Revista PALOMA - 29 Dhjetor 2012

Revista PALOMA, 29 Dhjetor 2012
 • Per festa me Olta Gixhari: Une, zoteruesja e "Pemes se arte"
 • Mekatarja Ciljeta
 • Ne pritje te 2013-s me: Monika Stafa, Arjon Muca, Besa Kokedhima, Olti Curri, Monika Lubonja, Simone.
 • Bledar Sejko dhe Adrian Lulgjuraj: Pretendojme te sjellim Eurovizionin ne Tirane. S'na ka ikur mendja  qe te vjedhim kenge serbe.
 • Arbana Osmani, nje kuzhiniere me pese yje!
 • Diellza Kolgeci: Meshkujt qe me ndjekin jane me te lumturit!
 • Miriam Cani: Shqiptaret jane te mbushur me negativitet, dine vetem te shajne!
 • Emina Cunmulaj kalon Krishtlindjet ne Bahamas
 • Redon Makashi formon grupin me femijet e ushtarakeve
 • Adelina Tahiri per Vit te ri, dhurate nje iPhone 5
 • Tuna, princesha rebele
 • Albana Osmani ne Londer per festat e fundvitit

Sunday, 28 October 2012

Olta dhe Armina, dy partneret e Ardit Gjebrese...

Ne konsultime para festivalit
foto: panorama plus
Edicioni i sivjetem i festivalit "Kenga Magjike" do te jete i vecante dhe festiv per nder te 100 vjetorit te Pavaresise.

Ndryshe nga viti i kaluar me Gymyshin, Ardit Gjebrea ka vendosur qe kesaj here te kete partnere dy vajza shqiptare te njohura, qe do ta shoqerojne ate ne tri netet finale me 10, 11 dhe 12 nentor. Behet fjale per aktoren e re dhe tanime te mirenjohur Olta Gixhari dhe miss-in Armina Mevlani qe ne vitin 2009 perfaqesoi Shqiperine ne "Miss World".

Te dyja bukuroshe, njera bionde dhe tjetra brune por me stil te ngjashem, jane shprehur te lumtura qe do jene pjese te nje projekti te madh dhe te rendesishem sic eshte "Kenga Magjike", qe kerkon angazhim dhe pergjegjesi te nivelit te larte.

"U lumturova pa mase, por edhe u 'frikesova' per pergjegjesine qe po me jepej", ka treguar Mevlina per "Bluetooth", dhe ka shtuar "Arditin e kam pasur idhull... e kam dashuruar si figure televizive. Edhe tani qe jam rritur, kam kuptuar qe eshte nje person i vecante i ekranit dhe normal, eshte nje emocion i jashtezakonshem prezantimi perkrah tij".


Saturday, 27 October 2012

Revista BLUETOOTH - 27 Tetor 2012

Revista BLUETOOTH, 27 Tetor 2012
 • Armina & Olta: Sfida jone e veshtire ne krah te Gjebreas. Mevlani: "Ruaj ende autografin e tij". Gixhari: "Ky eshte shansi im i dyte"
 • Albana Osmani: Prapaskenat e "VIP Shpija". Nuk bej llogari ne dashuri. Me pelqen realiteti ne te cilin zgjohem
 • Vajza e Mediut fejohet me djalin e kryebashkiakut te Vores
 • Ish-kryeministri Ramush Haradinaj, "mat" ne palester
 • Seldi: Nuk jam i fejuar!
 • Nora Istrefi kapet "topless"
 • Olta Boka heq dore nga "Kenga Magjike"
 • Agnesa, kjo bukuroshe punetore
 • Urimi i Kastros per te birin...
 • Daffy: Studioja e regjistrimit, shtepia ime e dyte
 • Graciano feston 20 vjetorin
 • Ne ndjekje te "Klanit te te divorcuarave"
 • Finalistet e "Miss Globe" do te vishen nga Ema Savahl
 • "VIP Shpija", del jashte Enver Petrovci. Te hene futet Vali Corleone?

Monday, 22 October 2012

ALBA FLASH NEWS: 22 Tetor 2012

Per cka po shkruhet dhe per cka po flitet kete jave:
 • "VIP Shpija 3" nis te henen, me 22 Tetor 2012 me prezantuesit Albana Osmani dhe Shuki
 • Tuna rremben Cmimin e Madh ne "Zhurma Show 2012" dhe dy cmime tjera
 • Aksidentohet Adelina Tahiri
 • Gezim Gashi publikon me sukses videon debutuese "Trigger"
 • Aktori Enver Petrovci terhiqet nga "VIP Shpija 3"?
 • Noizy hap bar kafe ne Durres me emrin "Rigelsi"
 • Dafina Zeqiri dhe Emina Cunmulaj te perfshire ne nje "loje lesbike" para aparatit te Fadil Berishes
 • Aurela Gace deklaron se ka blere klikime ne Youtube per te testuar sistemin. Ne anen tjeter, zbulohet fotoja e pare e saj me bebin Grace.
 • Ciljeta publikon ekon e bebit "demokrat"
 • Angela Martini femra e muajit e revistes "GQ"

Monday, 8 October 2012

Dren Abazi i revoltuar me gazetaret

Javen e kaluar mediat ne Tirane raportuan se Dren Abazi eshte ne nje lidhje dashurie me aktoren Olta Gixhari. Dyshohet qe te dy jane pare te kene dale nga nje klub nate ku kane konsumuar alkool deri ne oret e mengjesit dhe mepastaj deshmitaret i kane pare duke shkembyer puthje ne mes te rruges. Por kete ai e ka mohuar kategorikisht ne nje bisede per Revisten "Paloma".

"Nuk kuptoj si shpikin gjera totalisht te paqene... Une Olten as nuk e njoh, jo me te kam nje marredhenie me te. U lodha me sajesa te tilla", ka thene Dreni duke premtuar qe heren tjeter do marre masa ndaj gazetareve qe shpikin lajme per te.

Kohe me pare, poashtu eshte shkruar per nje lidhje mes tij dhe Armina Mevlanit, e qe me vone eshte mohuar nga Dreni. /Albavipnews/

Saturday, 6 October 2012

Revista PANORAMA PLUS - 6 Tetor 2012

Revista PANORAMA PLUS, 6 Tetor 2012
 • Bombaj: Fitova, por e ndjej se kam humbur. Stresi apelon denimin: Ja pse jam i pafajshem!
 • Intervista, Rozana Radi: "Ju rrefej ndarjen me Mc Kreshen, burrat jane genjeshtare"
 • Kenan (Ezel) flet per here te pare mbi homoseksualitetin
 • Olta Gixhari drejt Oscar-it me filmin "Pharmakon"
 • Zbulohen personazhet e pare VIP te spektaklit "E dua vendin tim". Xhemi Shehu do te perballe ne ekran kulturen e tyre patriotike.
 • Shtatzenia e pameshirshme me linjat e Vikena Kamenices
 • Genta e BB5 perseri nudo
 • Adrian Gaxha provon per here te dyte te "Kenga Magjike" ne duet
 • Tom Doshi dhe Nikolle Lesi, te perfshire ne debate te nxehta
 • Bledar Laco: "100 vjet muzike" sjell 200 kenget me te famshme shqiptare
 • Jehona Sopi: Si ka ndryshuar jeta ime pasi jam bere nene

Sunday, 19 August 2012

Olta Gixhari, imazh i nje dyqani veshjesh...

Olta Gixhari behet imazhi i nje dyqani veshjesh

Aktorja Olta Gixhari, pervec projekteve ne te cilat eshte e perfshire ne teater, eshte gjithashtu nje prej te paktave aktore e cila zgjidhet si personazh kopertinash ne revista te ndryshme.

Se fundmi, administratoret e nje dyqani te njohur veshjesh ne Tirane e kane zgjedhur edhe si imazh te dyqanit te tyre. Olta Gixhari ka shkelqyer ne setin fotografik qe shoqeron fushaten publicitare. /bluetooth/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Olta Gixhari become the image of a clothing store
Actress Olta Gixhari, except projects that is involved in theater, is also one of the few actors who elected as character jacket in various journals.Finally, administrators recognized a clothing store in Tirana have chosen as their shop image. Olta Gixhari has excellent photo set that accompanies the advertising campaign. / bluetooth / ]]

Saturday, 7 April 2012

Kastro Zizo ne skena erotike me Olta Gixharin...[VIDEO]

Kastro Zizo: Ju rrefej skenat erotike me Olta Gixharin

Na ndajne vetem pak dite nga premiera ne kinemate shqiptare te filmit “Pharmakon”, pikerisht me 11 prill. Filmi do te shfaqet ne kinemate e Tiranes dhe interesi i publikut duket se eshte shume i larte. Nje nga protagonistet e ketij filmi eshte kengetari i njohur Klevis Bega, ndryshe ne emrin e artit, Kastro Zizo, ne nje bashkepunim me aktoren e talentuar Olta Gixhari. Kastro ne kete interviste tregon per filmin, rolin e tij, por pertej nje roli te thjeshte mbi te gjitha aty trajtohet historia e shume te rinjve “te humbur”, plot me dilema ekzistencialiste. “E ndiej shume ne mishin tim, pasi filmi pervec historise se dashurise midis dy te rinjve trajton dhe nje problematike reale ne shoqerine tone.

Monday, 26 March 2012

Olta Gixhari: Bukuria ne art ndonjehere behet e urryer...

Olta Gixhari: Kam pasion, punoj per te arritur me shume!

“Bukuria eshte nje avantazh… por ne art ndonjehere behet e urryer”, – tregon Olta Gixhari, aktorja bukuroshe e Teatrit Kombetar. E shprehur keshtu duket sikur Olta e ka vuajtur kete cilesi qe natyra i ka falur asaj… Kur e verteta eshte krejt ndryshe. Ajo eshte nje nga aktoret e brezit te saj me me shume role, me figura vertete te skalitura dhe te suksesshme. Talenti dhe bukuria deri me tani kane bashkejetuar hareshem mes njeri-tjetres tek ajo…

Megjithate, Olta tregon se edhe puna eshte e rendesishme. Kete gje na e faktoi edhe te enjten ne mbremje, ne premieren e shfaqjes “Doktor Shuster”, ku ajo interpretoi rolin e radhes. Ana, nje gazetare e kronikes se zeze, aq sa e zonja, po aq edhe vulgare… “Nuk eshte shqiptare gazetarja”, – thote me te qeshur Olta, ndersa e ngacmoj per fjalorin qe perdor gazetarja qe interpreton ajo.

Friday, 13 January 2012

VIP Ballina: Revista CELEBRITY - 13 Janar 2012

Revista CELEBRITY, 13 Janar 2012

 • Greta Koci, Pengu i Zemres Sime
 • Agnesa Vuthaj: Jam beqare e lumtur
 • Genta i vardised Lorikut, e ema e tij merr masa
 • Edhe nje here Adi Krasta
 • Blerim Destani: Nuk me ka munguar vemendja e femrave
 • Olta Gixhari: Me lini ta them vete te verteten

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Celebrity Magazine, 13 January 2012

Greta, my heart hostage
Agnesa Vuthaj: I am single and happy
Genta flirtin with Lorik, his mother intervenes
Once again Adi Krasta
Blerim Destani: I did not lack the attention of women
Olta Gixhari: Let me tell you the truth of my own
]]

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online