All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Olta Sheta. Show all posts
Showing posts with label Olta Sheta. Show all posts

Saturday, 16 November 2013

Puna e gjoksit te Oltes, perfundon ne gjyq...

Olta e “BB3” hedh ne gjyq spitalin privat ku kreu nderhyrje ne gjoks

Edhe pse kane kaluar me shume se tri vite nga pjesemarrja e saj ne “Big Brother 3”, ku u be e njohur, natyrisht qe nuk e keni harruar Olta Sheten, vajza e cila trazoi ujerat ne ate shtepi me lojen e saj mes ciftit Erion dhe Bertina. Keto vite Olta ka preferuar te qendroje larg medies, edhe per faktin se nuk ka mundur te depertoje dot ne boten e televizionit, nje terren qe ka rezultuar ne shumicen e rasteve i pamundur per personazhet qe dalin nga ky “reality show”. E gjithsesi, per linjat ajo vazhdon te kujdeset, duke guxuar edhe me nderhyrje plastike. E ndryshe nga shumica e vajzave qe kerkojne te zmadhojne gjoksin me ane te nderhyrjes plastike, Olta ka kerkuar ta zvogeloje ate per te qene me rehat ne plazh me bikini. Por ne vend qe operacioni t’ia thjeshtonte punen, rezultati jo i mire ne estetiken e tij pas nderhyrjes e ka detyruar Olten te mos mund te zhvishej fare kete vere.


Tuesday, 2 July 2013

Olta e BB3, po perjeton nje histori te forte dashurie...

Zbulohet i dashuri i Oltes se “Big Brother 3”

Ajo do te mbahet mend si nje nga vajzat me te bukura qe ka marre pjese ne “Big Brother”, por edhe si nje nga konkurrentet qe ka bere nje loje te forte brenda asaj shtepie, duke ngjallur ndjenja ekstreme te fansat, here dashuri dhe here urrejtje. Pjesemarrese ne edicionin e trete te ketij programi, Olta Sheta ra menjehere ne sy per natyren e saj te gjalle dhe ambicien per te luajtur aty brenda nga dita e pare tek e fundit te qendrimit te saj. Por sapo la lojen, ajo nuk pati ndonje feeling te vecante me mediat, gje qe ne ne fakt nuk e kishim parashikuar. Ajo u perpoq te na evitonte, duke mos dashur te komentonte pjesemarrjen e saj ne loje dhe aq me pak jeten e saj private. Por ja ku na vjen nje lajm mbi kete pjese te jetes se saj. Olta duket se ka gjetur shpirtin e saj binjak. Thone qe ajo ka rreth nje vit qe rri me djalin qe shihni ne foto, me te cilin po perjeton nje histori te forte dashurie. Urojme qe kjo histori te vazhdoje gjate.

Sunday, 8 January 2012

Olta Sheta per ciftin Erion&Bertina: S'i njoh fare kush jane!

Olta e " BB3" per Erionin dhe Bertinen: S'i njoh fare kush jane

Shume e kane komentuar rolin e saj si destabilizues ne lidhjen Erion- Bertina dhe nese ju kujtohet kane qene jo te pakta rastet e perballjes mes dy ish- banoreve, apo episodet kur Erioni shprehte vleresim per bukuroshen brune. Fjala eshte pikerisht per Olta Sheten, e cila koheve te fundit u ka munguar faqeve te gazetave roze, kjo edhe pse vete ajo i ka refuzuar ofertat. Nje e tille i eshte bere dhe kete jave nga " Bluetooth". Ne fillim ishbanorja e pranoi ftesen me dashamiresi, por kur mesoi qe mes pyetjeve do te ishte edhe rasti Erion- Bertina, refuzoi duke u pergjigjur prere: " As qe behet fjale, nuk i njoh fare kush jane". Ka qene kjo pergjigja e ish- banores, e cila ka vendosur te mbaje nje qendrim indiferent duke mos u perfshire fare ne historine post- ndarjes. /bluetooth/janar 2012/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online