All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Olti Curri. Show all posts
Showing posts with label Olti Curri. Show all posts

Saturday, 8 June 2013

Revista PANORAMA PLUS - 8 Qershor 2013

Revista PANORAMA PLUS
Revista PANORAMA PLUS, 8 Qershor 2013
 • Video Festi muzikor, triumfon Flori. Elvana & Nora, pa te brendshme. Beqaret e tapetit te kuq nuk kane kuraje te prezantojne partneret. Tuna dhe suksesi i "zogut" te saj. 
 • Joana: Si perfundova ne spital nga stresi, Anaidi me shfaqi shenja xhelozie dhe pendese
 • Elones i thyhet zemra na Rike, krijohet hendeku mes dy vajzave te perfolura te "BB"
 • Merr fund martesa e Almes dhe Shkelqimit te "BB4". Shkelqimi: Kishim divergjenca, nuk mbajme inate dhe meri per hir te vajzes 8-muajshe
 • Ilir Beqiri: Ja pse nuk duhej te fitonte Anaidi. Rikthehem pergjithmone ne Shqiperi, planet pas "Big Brother", per karrieren dhe Anisen
 • Ariani dhe Joana rregullojne marredhenien
 • Ish-banoret drekojne per here te pare jashte shtepise
 • Shperthen Shpendi pas daljes nga BB, i fut duart Jonildes

Monday, 11 March 2013

Olti Curri, vazhdon te jete opinionist i "BB Fan Club"

Olti Curri
Olti Curri: Ankohen per mua ata qe nuk dine te bejne “Big Brother”

Olti Curri do te vazhdoje te jete edhe kete vit opinionist i “Big Brother Fan Club”, sikunder Albana Osmani do te vije serish ne rolin e prezantueses se ketij formati. Ne kete interviste te shkurter per “Bluetooth”, Olti tregon te rejat e ketij edicioni…

A do te ndryshoje Olti kete vit ashtu sic ka ndryshuar dhe vete formati?
Olti eshte i ndryshem ne situata te ndryshme, qofshin keto personale apo profesionale. ‘Ndryshoj duke i qendruar besnik parimeve te mia, karakterit dhe personazhit tim... Nuk ndryshoj rrenjesisht sepse shpesh nuk ia vlen’.

Si do te jete “Fan Club”-i kete vit?
“Big Brother Fan Club” kete vit do te jete nje spektakel per te gjithe ata qe pelqejne nje televizion aktiv, me debate, dhe e shikojne panelin si nje tavoline miqsh ku do te donin te ishin edhe vete...

Sunday, 10 March 2013

Revista BLUETOOTH - 9 Mars 2013

Revista BLUETOOTH, 9 Mars 2013
 • Big Brother; Sekretet: Xhimi i martuar; Shpendi nuk flet me babane; Jonilda, vajza qe do te beje operacion plastik brenda shtepise; Nena e modeles: Konflikti me Elenen perpara se te futej ne "BB6", i thashe te vishej; Nis te dielen "Fan Club"-i, Albana Osmani serish prezantuese. Olti Curri: Ankohen per mua, ata qe nuk dine te bejne "Big Brother"
 • Merr fund lidhja: Shpati dhe Aferdita ndahen me telefon!
 • I dashuri shqiptar "vret" Bleona Qeretin
 • Manjola Nallbani: Ne komunikimin me vajzat nuk kam tabu. Kengetarja se suksesshme ndan me lexuesit sekretin e te qenit ne super forme
 • Kledi Bahiti, nje dedikim per te vellane
 • Pellumb Piperos, i vjedhin targat
 • Nje feste surprize per Leonora Jakupin
 • Makina e re e Mayes
 • Elvana Gjata, me lajme te reja

Saturday, 3 March 2012

Albana Osmani prezantuese e "Fun Club"...

Albana Osmani drejton “Fun Club”, qe kete te diel vjen i riformatuar

Albana Osmani do te jete qe nga sot prezantuesja e “Fun Club” ne Top Channel, programi i te dielave me protagoniste personazhet e skualifikuar nga “Big Brother”, i prezantuar deri tani nga Eno Popi. Programi qe ka per autore Alma Sulen, do te kete opinionist ne studio edhe kete vit Olti Currin. Politika editoriale e ketij programi do te vazhdoje si ne vitet e meparshme, sigurisht me nje riformatizim ne pjesen e te ftuarve, dhe angazhim me te gjere te publikut ne diskutime rreth personazheve dhe gjithcka cfare ndodh brenda shtepise se vezhguar. Emisioni do te zgjase 90 minuta dhe transmetimi do te jete “live”, me te ftuar nga fusha te gazetarise dhe psikologjise. E pyetur nga gazeta “Panorama” ne lidhje me kete eksperience te saj te re ne televizion, Albana eshte shprehur se “Fun Club do te shnderrohet ne ‘Fighter Club’ ne studion e pasdites, duke pritur keshtu te krijoje debat dhe diskutime te forta televizive”. Kete te diel pritet te jene ne studio i eleminuari i sotem, ne spektaklin e mbremjes qe drejtohet nga Arbana Osmani. “Post Big Brother Albania” do vazhdoje cdo te diel ne oren 12:30 ne ekranin e “Top Channel”, nderkohe qe jemi kureshtare te shohim kete program ne drejtimin e Albanes, e cila sezonin e kaluar ishte nje nga prezantueset e programit “E diell”. /panorama plus/

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online