All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Oni Pustina. Show all posts
Showing posts with label Oni Pustina. Show all posts

Sunday, 2 September 2012

Kledi Kadiu kapet mat nga paparacet italiane...

Kledi Kadiu kapet mat nga paparacet italiane ne plazhet e Sardenjes me Ambeta Toromanin

Ata shpesh jane komentuar se jane miq dhe gjithmone kane preferuar te shijojne pushimet se bashku. Kete radhe Kledi Kadiu dhe Ambeta Toromani kane preferuar te udhetojne ne Kosta Smeralda te Sardenjes se bashku me nje tjeter cift miqsh, duke u argetuar ne uje dhe ne plazh se bashku. Fotot paparac jane realizuar nga mediat italiane vetem nje jave me pare, teksa Kledi dhe Ambeta se bashku me disa miq kane qene duke u argetuar e duke luajtur me top ne uje. Ambeta, e cila ende eshte ne gjyq per rastin e vjedhjes nga ana e modelit Oni Pustina, ka preferuar qe ta harroje pak kete ceshtje dhe te shoqerohet me Kledin, i cili nga shtatori ka deklaruar se do te vazhdoje punen ne nje tjeter program te “Canale 5”, ne Itali. Balerini i njohur shqiptar ne Itali eshte kthyer perseri ne vemendjen e mediave atje me projektin filmik ‘’La Nave Dolce’’, me te cilin eshte prezentuar edhe ne Festivalin e Filmit te Venecias, ne edicionin e 69 ne radhe, qe eshte mbajtur me 29 gusht te ketj viti. Ky eshte projekti i tij i radhes, nje dokumentar qe me shume merret me imazhe filmike, pamje-video dhe intervista se cfare ka ndodhur me emigrantet e paligjshem shqiptare qe zbarkuan ne Itali me 8 gusht te vitit 1991. /panorama plus/

Saturday, 7 July 2012

Revista BLUETOOTH - 7 Korrik 2012

Revista BLUETOOTH, 7 Korrik 2012
 • Ekskluzive: Gjobat e papaguara te politikaneve. Ministri i Brendshem, Flamur Noka mban rekord me 17 gjoba.
 • Intervista; Anbeta Toromani: E mbaja me buke! Oni Pustina me vodhi leket, diten qe u ndame!
 • Adelina Berisha "shkon" ne burg
 • Breanne Benson, u pergjigjet shqiptareve: Familja ime e di qe jam pornostare!
 • Graciano, nga "Big Brother" tek "Amici": Me zgjodhi Celentano, por mund te me penalizoje gjuha!
 • Lorik Cana, pushime me te dashuren italiane ne Shqiperi
 • Big Basta: Ju pres sot ne mbremje
 • Cfare do te thote Ledi Vokshi?
 • Tuna dhe Diellza me te njejten veshje
 • Ciljeta: Jam nje vajze singell, por e lumtur
 • "O Dafinen, o familjen", Xheri i vendos kushte te birit
 • Shqiptaret lobojne per Rita Oren
 • Gent Bushpepa nuk hedh hap pa te dashuren

Friday, 6 July 2012

Anbeta humb gjyqin me Oni Pustinen...

Toromani zhgenjehet, humb gjyqin me Pustinen

Pas nje odiseje te gjate gjyqesh me drejtesine shqiptare, balerina e mirenjohur shqiptare, Anbeta Toromani, e cila prej 10 vjetesh jeton ne Itali, shprehet se ndihet e zhgenjyer nga Drejtesia shqiptare.

Ne nje konference per shtyp, pas lenies ne fuqi te vendimit te Gjykates se Faktit, ne seancen e dites se enjte prane Gjykates se Apelit, Toromani shprehet se ish i dashuri i saj, Fatjon Pustina, i ka marr nepermjet nje prokure te rreme 187 milion leke te vjetra.

Balerina e spektaklit te njohur Italian “Amici”, shprehet se ka sjell me vete te gjitha faktet e mundshme per te vertetuar se ajo nuk ka qene ne Shqiperi, gjate perpilimit te kesaj procure.Gjithashtu ajo i ka bere thirrje kryeministrit, Presidentit dhe gjithe organeve te Drejtesise ta ndihmojne ne kete ceshtje, duke pohuar gjithashtu se do ta coj kete vendim ne Gjykaten e Larte dhe me tej. /shqiptarja/

Monday, 2 July 2012

Revista PALOMA - 30 Qershor 2012

Revista PALOMA, 30 Qershor 2012
 • Manjola Nallbani: Familja eshte e para!
 • Genta: Kam njohur nje djal qe me pelqen, Rubensi s'na le te qete!
 • Adelina Tahiri si Jennifer Lopez, Tuna si Rihanna
 • Seldi, sa seksi...
 • Klea e "Procesit sportiv", Nje yll i ri po lind!
 • Shakohoxha: Komentatori duhet te beje 15 gabime ne ndeshje
 • Pas thashethemeve, Liam le Shqiperine, shkon te Evelina per ta qetesuar
 • Gerta: Mes meje dhe Liamit nuk do te kete dashuri. Do behem kengetare!
 • Erdhi vera, u zhvesh Rovena
 • Nora Istrefi shkon ushtare!
 • Nudo e pare ne nje kopertine shqiptare
 • I dashuri ideal: Oni Pustina
 • 1 minute me Viola Spiron
 • IN & OUT: Robert Berisha, Albana Osmani, Eliza Dushku (IN); Ledri, Kryeredaktoret e revistave, Real 1 (OUT)
 • Pa te brendshme eshte moda: Angela Martini, Genta Ismajli, Arta Dobroshi, Rita Ora, Adelina Berisha, Bleona Qereti, Tuna Sejdiu

Sunday, 11 March 2012

VIP-at metroseksuale, ja si kujdesen per veten meshkujt e ekranit

Të sfidosh mentalitetet. Të jesh ndryshe. Në modë dhe i kuruar. Ky është mashkulli i ri, modern, i cili në kohët e sotme nuk e ka për turp të kujdeset për veten njëlloj si femrat. Ky term ka hyrë në Europë dhe më vonë kudo në botë që nga vitet 1994, ndërkohë që në Shqipëri është një term i ri dhe ende i panjohur, madje edhe lehtësisht i keqkuptueshëm.

Termi metroseksual, është në fakt një miksim i mashkullit heteroseksual dhe mashkullit metropolitan(i cili jeton në metropol, qendra urbane dhe në kulturën kapitaliste). Ky mashkull i ri, nëse do të mund të quhet i tillë, me anë të jetës që bën përforcon idenë e të qenit një burrë i dëshirueshëm, shumë i kujdesshëm dhe tmerrësisht tërheqës për femrat.

Duhet të theksojmë se metroseksualët nuk duhet të ngatërrohen absolutisht me homoseksualët, pasi vetë termi e shpjegon mjaft qartë, metroseksual = heteroseksualë + metropol. Pra, mashkulli heteroseksual, që jeton në një kulturë kapitaliste do të ishte shpjegimi më i duhur për këtë term të ri për shumë lexues, të cilët ndoshta nuk e kanë hasur më parë si term.

Saturday, 7 January 2012

Oni Pustina dhe Linda Poda, Dashuria Vazhdon...

Oni Pustina & Linda Poda, dashuria vazhdon

E filloi bukur pasi fitoi cmimin e madh ne “Dancing” ne edicionin e kaluar, ndersa kishte probleme gjyqesore me ish te dashuren e tij, Ambeten, me te cilen duhej doemos te ndante nje pjese te fitimit. Me vone u perfol shume lidhja e tij e dashurise me partneren te cilen e kishte pasur ne “Dancing”, balerinen Linda Poda, me te cilen si duket dashuria vazhdon. Kete radhe ciftin e sjellim me disa fotografi, te cilat jane realizuar ne nje lokal te qytetit te Tetoves, gjate festes se 28 Nentorit te vitit qe kaloi. Me sakte, sic duket Oni kete qytet e ka vizituar per shkak te festes dhe per faktin se aty jetojne nje pjese e madhe e familjes Pustina, dhe mbase disa prej tyre mund t’i kete dhe familjare. Ne krah te Onit shihet qarte se qendron Linda, e cila tregon me se miri se lidhja mes tyre funksionin si duhet, ndersa ne krahun tjeter te tij qendrojne disa funksionare te komunes se Tetoves, teksa kane festuar festen e 28 Nentorit nen ngjyrat e flamurit kombetar. Pra, fakti qe Oni dhe Linda vazhdojne te jene bashke, tregon se kjo nuk eshte nga ato historite tipike ku gjithcka fillon dhe mbaron ne ekran dhe per ekranin. /panorama plus/janar 2012/
- - - - - - - - - - - - - - - -

VIP Ballina: Revista PANORAMA PLUS - 7 Janar 2012

Revista PANORAMA PLUS, 7 Janar 2012
 • Basha injoron Ciljeten, preferon motrat Koci ne festen e Vitit te Ri
 • Elvana dhe Flori bejne publike lidhjen e tyre jashte vendit
 • Alban Dudushi vendoset moderator i "E Diell" per 2012-n
 • Pas ndarjes, Tuna shet vellot e bardha per bamiresi
 • Zana Krasniqi dhe Kaltrina Selimi sjellin te dashurit ne Prishtine
 • Ronela dhe Visari behen perseri bashke ne Kosove
 • Zbulohet Adriana e dashura e Blerim Destanit. Cifti kalon festat ne Nju Jork
 • Ardit Gjebrea: Me mungon Adi Krasta ne ekran. "Jemi miq, do kisha deshire ta ndiqja nga shtepia tek "E Diell"
 • Zbulohen 34 deshirat e Genc Prelvukajt per 2012
 • Oni Pustina e Linda Poda, dashuria vazhdon
 • Dashurohet Adrian Gaxha, Luana e uron per lidhjen e re
 • Sinani fillon te shoqerohet me femra pas problemeve me Seldin
 • Albani, Juliana, Vesa dhe Pandi i shpallin sfide njeri-tjetrit ne "X Factor"
 • Desada Metaj me djalin 2-vjecar ne stadium, e pergatit ta bej futbollist
 • Kengetaret, hipokrite pas festivalit ne RTSH. Nuk kane guxim te shprehin ambicien per cmimin e pare
 • Edhe pas dy nderhyrjeve, gjoksi i Dafina Zeqirit perseri me defekt
 • Pas problemeve me celulit, Vesa shfaqet ne verzionin seksi 
 • Merr fund genjeshtra e Almes, detyrohet te pranoje fejesen me Cimin

Friday, 23 December 2011

VIP Ballina: Revista GAME OVER - 23 Dhjetor 2011

Revista GAME OVER, 23 Dhjetor 2011
 • Ndahen Sinan Hoxha dhe Seldi Qalliu, xhelozia shkaku kryesor
 • Edita Abazi perballe Noizy-t ne televizion? Ju zbuloj mesazhet e tij
 • Arjan Konomi apo Blendi Salaj, kush do te jete opinionisti i "Big Brother 5"
 • Krishtlindjet e arta te Albana Osmanit
 • Kledi Kadiu nje emision dedikuar baletit shqiptar
 • Konflikti Anbeta Toromani - Oni Pustina , ceshtja shkon ne Gjykaten e Apelit
 • Facebook, Nga profili i Vesa Lumes
 • Ku, si dhe me ke do ta festojne politikanet Naten e Nderrimit te Viteve
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Game Over Magazine, 23 December 2011

Separate Sinan Hoxha and SELDI Qalliu, the leading cause jealousy
Edita Abazi to confront Noizy-t on television? I reveal his messages
Arjan Konomi or Blendi Salaj, who will be the columnist of "Big Brother 5"
Golden Christmas of Albana Osmani
Kledi Kadiu a dedicated program to Albanian ballet
Conflict Anbeta Toromani - Oni Pustina, the issue goes to the Court of Appeal
Facebook, out of Vesa Luma's profile
Where, how and with whom politicians will celebrate New Year Night
]]

Wednesday, 14 December 2011

Oni Pustina Imazh i Agjencionit Postar TNT...

Oni Pustina, vazhdon karrieren si "postier"

Para suksesit ne Dancing With The Stars, shume njerez e mbajne mend se Oni Pustina, pasi mbylli karrieren si model, punoi per disa sezone si postier ne emisionin e Maria De Filippi “C’e posta per te” ne Itali. Por duket se ai nuk ka hequr dore nga endrrat e tij e vjeter, prandaj se fundmi ka vendosur te rikthehet aty ku ndihet edhe me mire. Sapo kemi mesuar se Pustina do te jete imazhi i nje prej agjensive me te medha te dergesave postare ne bote per vitin 2012, madje fytyra e tij ka qene e pranishme ne postera dhe kalendare te ndryshem. posted at albavipnews.blogspot.com. Ne fillim Oni eshte zgjedhur si imazh nga agjensia shqiptare e dergesave postare, por duket se me vone eshte shfaqur ne te gjitha materialet publicitare. Duket se fytyra e tij ka ende dicka per te thene, ose ata qe e kane perzgjedhur kane menduar se me Onin mund te terhiqen me shume klientet per te bere dergesat e tyre. /shqiptarja/dhjetor 2011/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Thursday, 8 April 2010

Dancing With The Stars Albania: ONI & LINDA, NATA 8

Dancing With The Stars Albania: Oni & Linda, Nata 8, 8 Prill 2010 (08.04.2010)

VIP 12: ONI PUSTINA (& Linda)

Vallezimi #1 Tango


Vallezimi #2 Paso Doble


- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

]]

Thursday, 1 April 2010

Dancing With The Stars Albania: "Tango", LANDI, ONI & ELI, NATA 7

Dancing With The Stars Albania: Skuadra 1 "Tango", Landi, Oni & Eli, 1 Prill 2010 (01.04.2010)


- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

]]

Dancing With The Stars Albania: ONI & LINDA, NATA 7

Dancing With The Stars Albania: Oni & Linda, Nata 7, 1 Prill 2010 (01.04.2010)

VIP 12: ONI PUSTINA (& Linda)


- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

]]

Thursday, 25 March 2010

Dancing With The Stars Albania: ONI & LINDA, NATA 6

Dancing With The Stars Albania: Oni & Linda, Nata 6, 25 Mars 2010 (25.03.2010)

VIP 12: ONI PUSTINA (& Linda)


- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

]]

Thursday, 18 March 2010

Dancing With The Stars Albania: ONI & LINDA, NATA 5

Dancing With The Stars Albania: Oni & Linda, Nata 5, 18.03.2010

VIP 12: ONI PUSTINA (& Linda)Verzioni i zgjeruar

- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

]]

Thursday, 11 March 2010

Dancing With The Stars Albania: ONI & LINDA, NATA 4

Dancing With The Stars Albania: Oni & Linda, Nata 4, 11.03.2010

VIP 12: ONI PUSTINA (& Linda, partner i ri)


- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

]]

Thursday, 4 March 2010

Dancing With The Stars Albania: ONI & GRETA, NATA 3

Dancing With The Stars Albania: Oni & Greta, Nata 3, 04.03.2010

VIP 12: ONI PUSTINA (& Greta)


- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

]]

Thursday, 25 February 2010

Dancing With The Stars Albania: ONI & GRETA, NATA 2

Dancing With The Stars Albania: ONI & GRETA, NATA 2, 25.02.2010

VIP 12: ONI PUSTINA (& Greta)


- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

]]

Sunday, 21 February 2010

Dancing With The Stars Albania: ONI & GRETA, NATA 1

DANCING WITH THE STARS ALBANIA: ONI & GRETA, NATA 1, 18.02.2010

VIP 12: ONI PUSTINA (& Greta)


- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

]]

Thursday, 18 February 2010

Dancing With The Stars Albania: ONI & GRETA PROFIL!

Dancing With The Stars Albania: ONI & GRETA PROFIL!

VIP 12: ONI PUSTINA (& Greta)
Oni Pustina nje nga modelet me te njohur shqiptar ne Itali. Lindi ne Tirane 12 shtator 1979. Prej vitesh i angazhuar ne emisionin e njohur televiziv italian “C’e posta per te”, drejtuar nga Maria De Filippi, ne rolin e postierit. Ai eshte gjithashtu nje nga imazhet e njohura te kalendareve dhe reklamave si brenda dhe jashte vendit. Se fundmi Oni ka provuar edhe kinematografine si nje nga pasionet e tij. Ne vitin 2009 ai interpretoi ne filmin “Lindje Perendim Lindje”, te regjisorit Gjergj Xhuvani.

- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

Oni Pustina an Albanian model known in Italy. Born in Tirana, September 12, 1979. Many years engaged in the Italian television show known "c'è posta per te", directed by Maria De Filippi, the role of postierit. He is also one of the known images of calendars and advertising both inside and outside the country. Finally Oni has proved even CINEMATOGRAPHY as one of his passions. In 2009 he performed in the film "East West East", the director Gjergj Xhuvani. ]]

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online