All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Orgesa Zaimi. Show all posts
Showing posts with label Orgesa Zaimi. Show all posts

Wednesday, 17 April 2013

Me te miret ne gjysmefinale te “Top Fest 10”

Sot do të startojë në Top Channel gjysmëfinalja e festivalit të muzikës moderne shqiptare “Top Fest 10”.

Këngëtarët më të mirë, me krijimet e tyre më të pëlqyera, do të përballen me një orkestër “live” dhe do të këndojnë edhe njëherë për t’u dëgjuar edhe vokali i tyre.

Gazeta jonë mëson se disa nga emrat e rinj dhe me karrierë muzikore janë përzgjedhur në këtë gjysmëfinale, mes tyre edhe Albërie Hadërgjonaj, Korab Shaqiri & Arbër Zeka, Orgesa Zaimi, Anjeza Branka & Muharrem Ahmeti, Bruno, Erik Lloshi, Vali Kuqi, Rezarta Smaja, Enca, Betarix, Samanta, B2N e disa të tjerë. M. GJ

Burim Kosova Sot
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Best in the semis "Top Fest 10"

Today will start on Top Channel's semi modern Albanian music festival "Top Fest 10". Best singers, with their creations most popular, will face an orchestra "live" and will sing once again for their vocals heard.

Sunday, 3 March 2013

Orgesa Zaimi, nje mami "busy"...

Orgesa Zaimi
Bora e pare e Orgesa Zaimit

Eshte gezim e mrekulli per te. Vajza katermuajshe ia ka ndryshuar jeten kengetares Orgesa Zaimi. E cila tani ka dhe punen si spikere ne Club FM.

Megjithate, asgje nuk e gezon me shume se mbremjet ne familjen e vogel. Dhe na i rrefen keto dite te saj si mami.

Cili eshte mengjesi yt rutine?

Zgjohem heret sepse duhet te ushqej vajzen dhe te iki ne pune.

Sunday, 17 February 2013

Revista PALOMA - 16 Shkurt 2013

Revista PALOMA, 16 Shkurt 2013
 • Rudina Magjistari: Dashuria ime e re... "Klubi i librit" - larg thashethemeve, prane leximit
 • Rita Ora lezbike: Nuk me interesojne meshkujt, dua gruan time...
 • Orgesa Zaimi rrefen eksperiencen e saj si nene e re. Femija i bashkon partneret, nuk i ndan ata!
 • Tuna i pergjigjet Noizy-t: "Ti s'ke organ gjenital"
 • "Mbete ti nje brenge" ... pas daljes nga Big Brother! Olsi dhe Najada, Adelajda dhe Bjordi, Mirjeta dhe Marieli, Poli dhe Ina, Erioni dhe Bertina, Ermela dhe Ervini, Arjoni dhe Anjeza, Seldi dhe Domenika, Graciano dhe Lorena, Rezarta dhe Jetmiri, Franceska dhe Ermali.
 • Blerim Destani: Nese s'do te isha bere aktor, do isha futbollist!
 • Sonila Meco: Nuk kam ikur nga "ABC News", kam marre pushime per doktoraturen
 • Genta Ismajli ne jurine e "Gjeniut te Vogel"
 • Arbana dhe Ledioni shijojne festivalin e filmit ne Berlin
 • Arjon Muca i deshperuar, ne kerkim te qenushit te humbur

Monday, 29 October 2012

ALBA FLASH NEWS: 29 Tetor 2012

Per cka po shkruhet dhe per cka po flitet kete jave
 • Rovena Stefa i kunderpergjigjet Florit per reagimin e tij kunder kengeve patriotike: Ti nuk je shqiptar!
 • Flori Mumajesi serish ne nje duet me bullgaren Alisia
 • Hyrje daljet nga "VIP Shpija 3" dhe intervista dhene per Telegrafin e Beogradit, kane bere qe emri i aktorit te mirenjohur Enver Petrovci te lakohet me se shumti kete jave neper media.
 • Alban Skenderaj per here te pare ne Kenga Magjike
 • Vali Corleone lanson kengen "Absolut"
 • Orgesa Zaimi behet nene ne diten e shenjte te Kurban Bajramit. Vjen ne jete Bora
 • Rita Ora publikon videon "Shine Ya Light"

Sunday, 28 October 2012

Revista PALOMA - 27 Tetor 2012

Revista PALOMA, 27 Tetor 2012
 • Viola dhe Petrula, per te tretin vit radhazi velinat e "Fiks Fare". Viola: "Jemi vajza te mira, prandaj na duan!; Petrula: "Me ne fund u dashurova"
 • Genta Ismajli rrefen per renien ne peshe, per floket bionde, nderhyrjen ne buze, bashkepunimin me te ri, si dhe pasionin e saj te madh, aktrimin. Ndihem mire me veten, nuk kopjoj Rita Oren!
 • Rovena Stefa sulmon Flori Mumajesin: "Ti nuk je shqiptar"
 • In Love, Semi Jaupaj & Bojken Lako. Semi: Ai s'me le kurre shkak per xhelozi; Bojkeni: Dua te jem me te ne pafundesi.
 • Si kush do shnderroheni per Halloween? Ja propozimet tona: Vali Corleone, Shkendije Mujaj, Kastro Zizo, apo...?
 • Zbulohen fotot topless te Nora Istrefit ne plazh
 • Orgesa Zaimi behet nene
 • VIP Shpija: Te gjithe kunder Zhakut!

Friday, 26 October 2012

Orgesa Zaimi behet nene

Kengetarja Orgesa Zaimi ka sjelle ne jete femijen e saj te pare, nje mrekullire me emrin Bora. Keshtu eshte bere e ditur ne faqen zyrtare te saj ne Facebook.

Orgesa dhe familja e saj ndjehen te bekuar pasi vajza erdhi ne jete ne diten e shenjte te Kurban Bajramit.

Ndersa eshte interesante se Bora ndane ditelindjen me kengetaren e njohur amerikane Katy Perry. Duke qene se edhe mamaja eshte kengetare, nuk i dihet, ajo mund dhe te ndjek hapat e njejte e te behet nje kengetare e njohur nje dite. /Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Tuesday, 2 October 2012

Orgesa Zaimi numeron ditet e fundit te shtatzenise

Orgesa Zaimi
Kengetarja simpatike Orgesa Zaimi, sapo ka realizuar nje set te ri fotografik me fotografen Edvina Meta per editorialin "Almost nine", me perkujdesje te look-ut nga miku i saj i ngushte, Niko Komani.

Ne kete foto ajo pozon duke bere gjeste te nje supernene shtatzene. Eshte ne fundin e shtatzenise se saj te pare qe vjen pas nje martese shumevjecare me gazetarin Mentor Beqa. Ajo ka zbuluar me heret per media se gjinia e bebit do jete vajze.

Ka te perfunduar albumin ne anglisht me 13 kenge, realizuar nga producenti Dominique Meyer ne Zvicer e qe synon tregun boteror. Pjese e ketij albumit eshte edhe kenga dhe klipi "Every Minute" me te cilen ajo mori pjese ne Eurovisionin zviceran. Poashtu, ne kete album eshte edhe kenga "Magnet" me te cilen ajo u perfaqesua ne Top Fest, qe ne verzionin anglisht titullohet "Don't want you back". Besohet se lancimi i albumit anglisht do te behet pas perfundimit te shtatzenise. /Albavipnews/

Monday, 1 October 2012

Revista PALOMA - 29 Shtator 2012

Revista PALOMA, 29 Shtator 2012
 • Genta e BB5: Kam menduar ti jap fund jetes sime ose te Rubensit. Eko-n ma nxori Rubensi dhe familja e tij
 • Paloma: Dua te krijoj familje por s'ka meshkuj ne qarkullim
 • Deshton koncerti i Bleona Qeretit ne Tirane. Kengetarja: Nuk ishte deshtim, kishte 5000 veta!
 • Kryepolici Krenar Ahmetaj, prezantuesi i "Miss Globe International"
 • Brunilda Lahe pas largimit nga emisioni "Dita Ime": Cfare nuk do t'i fale Vizion Plus-it
 • Princ Vali Korleone rrefehet per gazeten "Paloma": Me femrat e showbizit shqiptar bej vetem seks. Bleona me ka bere vete ftese!
 • Monika Stafa "ngre flamurin" ne 100-vjetorin e Pavaresise: Ja si do t'i kalojme te dielat se bashku
 • Tuna nuk i ndahet rrepisteve, nis nje histori me Cozman, anetar i Baba Stars
 • Futbollistet e famshem neper bote zbarkojne ne Tirane per "Tirana Art Days"

Tuesday, 28 August 2012

Orgesa Zaimi, ne muajin e shtate tregon barkun

Orgesa Zaimi ne muajin e shtate tregon barkun

Nuk ka pozuar per ndonje reviste mode sic ndodh zakonisht me personazhet publike te cilat jane shtatzene. Por Orgesa Zaimi ka dashur qe shtatzenine e saj ta ndjekin hap pas hapi edhe fansat e saj. Aktualisht ne muajin e shtate te shtatzenise kengetarja, e cila vazhdon te angazhohet me projekte muzikore, ka postuar nje foto ne profilin e saj ne “Facebook” ku duket qarte se kengetarja eshte ne muajt e fundit te shtatzenise ne pritjen e embel te femijes se saj te pare. Orgesa Zaimi eshte martuar me gazetarin Mentor Beqa dhe per ciftin ky do te jete femija e pare qe vjen ne jete. /bluetooth/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Orges Zaimi in the seventh month shows belly
Has not posed for any magazine mode as is usually the case with public characters that are pregnant. But Orges Zaimi wanted her pregnancy to follow step by step its fans. Currently in the seventh month of pregnancy singer, who continues to engage with musical projects, has posted a picture on her profile on "Facebook" where it is clear that the singer is in the last months of pregnancy in her baby's sweet reception first. Orges Zaimi is married to journalist Mentor Beqa and the couple will be the first child comes to life. / bluetooth / ]]

Sunday, 26 August 2012

Revista BLUETOOTH - 25 Gusht 2012

Revista BLUETOOTH, 25 Gusht 2012
 • Bleona Qereti, vjen me avion privat, 4 milione $ per albumin
 • Jozefina Topalli; Pasioni i ri i Kryetares se Kuvendit: Hipizmi
 • Edi & Linda Rama; Pushimet e kreut te opozites me bashkeshorten
 • Ulpiana Lama, prezantuesja e re e "Pasdite ne TCH"
 • Intervista, Ermal Mamaqi: Aborti i Amit i papritur, mezi presim te behemi prinder
 • Fotot ne plazh: Zajmina superseksi ne jaht; "Polici" eksploron karaburunin
 • Ermela Mezuraj, feston 26 vjetorin: "Parate e mbetura nga cmimi i madh me dalin per te jetuar mire. Me Jotin s'kemi bere plane per martese"
 • Zanfina e treta ne Ballkan
 • Franceska: Ermali i di te gjitha levizjet e mia
 • Genta Ismajlit i arrestojne menaxherin
 • Zajmina dhe Fjolla puthje lesbos
 • Vesa Luma dhe Big Basta shkembejne mesazhe dashurie ne FB

Thursday, 24 May 2012

Orgesa Zaimi shtatzene, ne muajin e 4-te!

Zbulohet shtatzenia e Orgesa Zaimit

Kengetarja e dashur Orgesa Zaimi se shpejti do te behet nene. Kete gje e kemi mesuar fillimisht nepermjet miqve te saj e me pas vete kengetarja nuk ka hezituar ta ndaje me lexuesin tone, por edhe fansat e saj kete moment te lumtur. “Jam shume e lumtur dhe cdo gje ka shkuar mire”, – ka thene Orgesa, e cila eshte ne muajin e 4-t te shtatzenise. Orgesa eshte bere e njohur se pari ne shou-talente, si “Ethet”, apo “Akademia e Yjeve” e me pas duke vazhduar pjesemarrjen e saj ne festivale te ndryshme ku gjithmone eshte karakterizuar nga nje stil unik. Aktualisht ajo eshte pjesemarrese ne “Top-Fest” me kengen e saj “Magnet”. Kengetarja duket se po e perjeton mire kete lajm te gezuar ne jeten e saj, madje duke qeshur ka shtuar se tanime edhe ne Top-Fest ajo nuk kendon me vetem, por dyshe. /mapo/

Saturday, 4 February 2012

VIP Ballina: Revista INTERVISTA - 4 Shkurt 2012

Revista INTERVISTA, 4 Shkurt 2012
 • Greta Koci: Eshte si oksigjeni...
 • Per shopping me Rovena Stefen. 10,000 euro per nje pallto!
 • Frederik Ndoci: Marredhenia me vajzat, ma ka shkurtuar jeten!
 • Albina: Stresi? Nuk ia vlen...
 • Orgesa Zaimi: S'ka gje te pamundur!
 • Rezarta Shkurta pajtohet me Viten...
 • Iliret: Kengetaret e tallavase, jane mekatare!
 • Fiori Dardha i "Bla bla bla": Televizioni nuk eshte per te gjithe!
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
INTERVIEW Magazine, 4 February 2012

Greta Koci is like oxygen ...
For shopping with Stephen Rovena. 10.000 euros for a coat!
Frederick Ndoci: relationship with the girls, have shortened my life!
Albina: Stress? Not worth it ...
Orgesa Zaimi: there is nothing impossible!
Rezarta agrees with Vita ...
Iliret: tallavase singers, are sinful!
Fiori's "Bla bla bla": Television is not for everyone! ]]

Monday, 12 December 2011

Orgesa Zaimi Lanson Klipin Anglisht "Every Minute"...

“Every minute” me Orgesa Zaimin

” Akoma nuk jam gati per te nxjere ne treg albumin tim te pare …” ose Konkuron ne festivalin e madhe te Zvicres per ta perafqesuar ate ne Euro Song …

Orgesa Zaimi rrefehet per Nacional per udhetimin e saj drejt Zvicres si dhe per albumin e saj me te ri ne anglisht i cili eshte projektuar per tu hedhur ne tregun muzikor Europian …

Nacional Albania : Sapo keni nxjerre klipin tuaj me te ri, “Every minute” (kliko per video), me tekstin e kenges te gjithe ne anglisht. Pse jo ne shqip?
Orgesa Zaimi : Kenga “Every minute” eshte nje produksion zviceran, nje nga kenget e albumit tim ne anglisht te cilin e kam regjistruar ne Zvicer, nderkohe qe tani pres te perfundoj produksioni muzikor (miksimi, arranxhimi, masterizimi). Po ashtu ishte nje nga kenget konkuruese per ne spektaklin e madh te zvicres qe zgjedh cdo fundvit kengen qe do perfaqesoj zvicren ne eurosong, por fatkeqesisht dhe jo dramatikisht une nuk pata mundesine te jem ne katermbedhjeteshen e te perzgjedhurit finalist.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online