All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Orinda Huta. Show all posts
Showing posts with label Orinda Huta. Show all posts

Tuesday, 16 July 2013

Orinda Huta, i nenshtrohet nderhyrjeve estetike...

...fryn buzet

Kengetarja Orinda Huta nuk i ka shpetuar manise per buze te fryra, duke iu nenshtruar nderhyrjes me silikon. Orinda, e cila vitet e fundit me shume i eshte perkushtuar televizionit, pasi prezanton nje program rinor ne “Vizion Plus” se bashku me Fabin e “Produkt 28”, ka realizuar dhe fotot e para me buzet e rimodeluara, ku vihet re ky ndryshim ne pamjen e saj.

Kjo eshte nderhyrja e dyte estetike qe ajo ben ne fytyren e saj, pas operacionit plastik ne hunde. Orinda pak jave me pare sfiloi e veshur nuse ne pasarelen e “Geraldina Sposa”, ashtu sic shfaqet cdo vit me te bardha.

Per sa i perket jetes private, ajo vazhdon te jete bashke ne nje lidhje me Tyrjan Hysken, producentin dhe regjisorin e “Apartamentit 2 XL”, spektaklit te humorit ne “Vizion Plus”.

Saturday, 13 July 2013

Revista PANORAMA PLUS - 13 Korrik 2013

Revista PANORAMA PLUS - 13 Korrik 2013
Revista PANORAMA PLUS, 13 Korrik 2013
 • Anaidi, surprizat e ditelindjes me Samanten. Mbush 28 vjec, femrat me te cilat festoi per 12 ore rresht. Anaidi: E kam veshtire te bie ne dashuri, Samanta po ashtu. Samanta: Me Anaidin ditelindjet ne nje dite, ja si i festuam bashke.
 • Joana fotografohet topless
 • Pushimet aktive te Lorik Canes ne Dhermi, fotot...
 • Vigani dhe Franceska, relaksohen te dy ne plazh
 • Incident ne restorantin e pronarit kosovar ne Nju Jork, klientja zhvishet topless. Lajmi i pazakonte ben xhiron e mediave te botes
 • Rita Ora provokon ne muajin e Ramazanit
 • Orinda Huta fryn buzet
 • Iliri i "BB6" me Anisen ne Paris
 • Elvana pas dobesimit shfaqet me bark te skalitur
 • Seldi pas klipit "Jam bo tape", fton te fejuaren te pine bashke ne Tirane
 • Juli: Ju rrefej takimin me Berishen, u mallengjye kur pa tatuazhin

Tuesday, 28 May 2013

Orinda Huta ne veshjen “Alla” Rita

Vazhdon të jetë një nga femrat e ëmbla të shou-bizit shqiptar, madje e siguruar edhe në gjetjen e njeriut të saj të zemrës. Kjo është Orinda Huta, e cila në muzikë mungon, por në ekran jo.

Siç e shihni edhe në këtë foto Orinda është duke pushuar pas një reklame që ka bërë në Tv ku ajo punon.

Por, duket pak influencë në veshjes e saj si të shqiptares së famshme Rita Ora, apo na duket vetëm neve? Atlete, fund me lara-lara, por duket vërtet bukur edhe në këtë stil Orinda. M.GJ.

Burimi Kosova Sot
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Orinda Huta in dress "Alla" Rita

Continues to be one of the sweetest women BIZI Albanian-show, even providing in finding the man of her heart. This is Orinda Huta, which lacks music, but no display.

As you can see in this picture Orinda is resting after an ad that made ​​the TV where she works. But it seems less influential in her dress as the famous shqiptares Rita Ora, or just seems to us? Athletes end with patchwork, but looks really nice in this style Orinda. M.Gj.

Saturday, 20 April 2013

Revista BLUETOOTH - 20 Prill 2013

Revista BLUETOOTH, 20 Prill 2013
 • Big Brother; Zbulohet lidhja e Rikes me Noizy-n. Historia e dashurise me DJ-in e njohur italian, flirti me Erion Zeqirajn dhe miqesia me Klodian Celen e BB3. Prezervativi ne BB i nevojshem sa ilacet. Jani i Joanes vjen ne Tirane, fshihet nga gazetaret
 • Rita Ora, dashuria e re, shoku i ngushte i David Beckham. "Daily Mail" raporton lidhjen e re te kengetares shqiptare me agjentin e futbollit.
 • Nora nxjerr tangat ne skene
 • Amarda Toska shtatzene. Cifti i yjeve te showbiz-it, ne pritje per t'u bere prinder
 • Ingrit Gjoni thote: Inshallah! Xhiron klipin e ri, me protagonist djalin Parid
 • Fundjave te bukur nga Orinda Huta
 • Vesa Luma, dedikim Big Bastes
 • Silva Gunbardhi le takimin ne Athine

Sunday, 3 March 2013

Turi dhe Orinda, prape bashke?

Turi dhe Orinda, pas nje viti ndarjeje bejne jete nate si cift

Cifti Turjan Hyska dhe Orinda Huta duket se e kane gjetur serish gjuhen e perbashket me njeri-tjetrin, duke iu rikthyer shoqerise si cift. Paparaci yne i ka fotografuar ne fundjave ne clubin “Rockstok” ne Tirane, ndersa kishin dale per t’u argetuar ne jete nate. Kjo eshte hera e pare qe Turi dhe Orinda, te cilet punojne ne te njejtin televizion, pikerisht ne Vizion Plus, fotografohen se bashku. Nuk dihet nese ata jane rilidhur apo dalin thjesht si miq bashke, por kete do ta tregoje koha. Ata u ndane ne marsin e vitin te kaluar, pas nje krisjeje qe pesoi lidhje e tyre, nderkohe qe kishin nisur bashkejetesen dhe jetonin ne nje shtepi.

Wednesday, 26 December 2012

Rikthehet simpatikja e muzikes, Orinda Huta

E kemi parë vetëm në spote publicitare, duke reklamuar edhe kompaninë mediatike ku ajo punon, por sikur ia kemi harruar zërin e ëmbël kur këndon.

Është fjala për këngëtaren, Orinda Huta, e cila mësojmë se ka premtuar se do t’i rikthehet muzikës dhe jo vetëm kaq.

Shumë shpejt bukuroshen Huta do ta shohim, jo vetëm në programe televizive duke moderuar, por edhe nëpër festivale. Por, se në cilin festival ajo nuk ka theksuar, por siç ka treguar këngëtarja ka ardhur koha që t’i rikthehet muzikës. M. GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Restored charming music, Orinda Huta

We have seen only on TV spots, advertising media company where she works, but if it is have your sweet voice when singing. It comes to the singer, Orinda Huta, which we know has promised to return to music and not only that.

Very soon the beautiful Huta we shall see, not only in moderate TV programs, but also through festivals. But in what festival it said, but it has demonstrated the singer's time to return to music. M. GJ.

Saturday, 22 December 2012

Revista BLUETOOTH - 22 Dhjetor 2012

Revista BLUETOOTH, 22 Dhjetor 2012
 • Miss-et tullace kunder kancerit: Armina Mevlani, Suada Sherifi, Diellza Kolgeci, Agnesa Vuthaj, Aurela Hoxha
 • Floriana Garo, jashte "Akademise se Shkencave" ishte zevendesuese. Ish miss-i "humbet" postin si drejtoreshe e marredhenieve me jashte. 
 • Aurela Gace: Hapa club ne Tirane, per te qene me prane Grace! Batuta me Canin: Nese vjen cdo jave ne lokalin tim, do bej gjoksin silikon me leket tua!
 • Orinda Huta: 2013 me kthen ne skene!
 • Enkel Demi: "Ndalon" Mesilen te shkoje ne darke e deputeteve
 • Rudina Xhunga, pozon me mbesen ne muajin e tete
 • Amnistia, Gjykata e Apelit fal Rezarta Shkurten
 • Ermal Mamaqi: Do shkeputem nga aktrimi
 • Plas sherri mes Lorit dhe Adelina Tahirit, ne xhirimet e "Alsat TV" ne Shkup
 • Artistet humane: Ardit Gjebrea, Juliana Pasha, Kejsi Tola, Olta Boka

Saturday, 22 September 2012

Orinda Huta sa seksi dhe si Kate Moss

Këngëtarja bukuroshe, Orinda Huta është shfaqur më seksi dhe provokuese se kurrë.E fotografuar në breg të detit Huta ka pozuar me një shkim mjaft sensual. Linjat e saj t kuruara janë majft të dallueshme në këto foto.

Gjithashtu ajo vihet re në pamjen e saj është edhe bluzja me imazhin e modeles së njohur Kate Moss.Mos vallë Orinda është duke ndjekur hapat e Moss?/Shqiptarja.com/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Orinda Huta as sex and Kate Moss

Lovely singer, Orinda Huta was more sexy and provocative than ever.
The photograph on the seashore Huta has posed a shkim very sensual. Its lines not cured are broad enough to distinct in these pictures.Also she noticed her appearance is even T-shirts with the image of the model of the famous Kate Moss.Does Orinda is following in the footsteps of Moss? / Shqiptarja.com /

Sunday, 16 September 2012

Revista PALOMA - 15 Shtator 2012

Revista PALOMA, 15 Shtator 2012
 • Flet Besfort Hasanaj, njeriu qe i ka publikuar videot e kengetares: "Ja cila eshte fytyra e vertete e Bleona Qeretit". Kerkoi te martohej me mua per te bere dokumentet gjermane. Bleonen e kane arrestuar se vodhi ne nje dyqan.
 • Elvana Gjata me e mira ne Ballkan
 • Erioni dhe Lori. Me shume se sa vetem koleg...
 • Genta e BB: Nuk kam bere abort! Na ka zene frika te shkojme te gjinekologu se te bejne me barre!
 • Kastro Zizo: "Vitin tjeter kandidoj per deputet". "Zone e lire" me ka prishur gjithmone pune, nuk shkoj me!
 • Ne dasme me Orinda Huten
 • In Love, Devis Xherahu & Ertemiona: "Pas 20 vitesh? Te rrudhur por te lumtur!"
 • Gena: Pas divorcit, ndihem mire shpirterisht
 • Ish-e dashura e Noizy-t ne shoqerine e Stresit
 • Rita Ora kerkon te dashur
 • Elton Tozaj, ngre shqetesimin e radhes: "Vitin tjeter, do bejme kufja party?"

Sunday, 12 August 2012

Revista BLUETOOTH - 11 Gusht 2012

Revista BLUETOOTH, 11 Gusht 2012
 • Fjolla Morina: Seks per here te pare kur u martova, isha 17 vjec. Marredhenia me vajzen, koleget me te cilat s'flet dhe muzika. Femer seksi eshte ajo qe ben femrat te mendojne per seks.
 • Orinda Huta: Vera ime, pa pushime. Projektet e reja ne televizion dhe kenga qe pritet te dale shume shpejt
 • Genta sherr me DJ personal. Kengetarja: Vetem e hoqa nga puna; DJ: Reagova kur me hodhi ne rruge.
 • Shkenda Dubova pozon nudo
 • Cifti ne krize. Ermali pushime me shoqerine, zemerohet Franceska
 • Xhemi Shehu: Pas lindjes u bera paranojake
 • Foto: Adi i BB2 pushime intime ne Jale
 • Liria e Argita Berisha, pushime ne Dhermi
 • Nora Istrefi behet klientja e pare VIP e dyqanit te Linda Halimit
 • Gerta Heta dhe Genti Lako pushtojne territorin e muzikes
 • Kujt i thote "Te Dua" Flori?!

Saturday, 28 July 2012

Revista BLUETOOTH - 28 Korrik 2012

Revista Bluetooth, 28 Korrik 2012
 • Rezarta Shkurta pushon ne nje plazh nudistesh ne Ibiza. Fotot e pushimeve ne vendin ekzotik.
 • Emiliano i Gentes, ne arrest shtepiak. Zbulohet aksidenti qe e mban te "ngujuar" djaloshin
 • Rosela Gjylbegu: Eshte kenaqesi te kesh fans ambasadorin Arvizu. Bashkepunimi me "Threedots", nje kenge per gjene me te cmuar qe kemi, dashurine. Ne pune jam serioze, s'kam marre komente per kengen. 
 • Fotot: Vajzat VIP ne plazh.
 • Vezhgim: VIP-at sic nuk do donin te ishin. Fotot e shkujdesura te personazheve ne koncerte.
 • Aksidentohet deputetja Luiza Xhuvani
 • Rozana Radi si shqiponje
 • Besniku i NRG Band: Ne shtator shpallem i pafajshem!
 • Ditmir Bushati behet baba per here te dyte
 • Ministri Ruli shtremberon fytyren
 • Edona Llalloshi feston 1-vjetorin e se bijes.

Wednesday, 6 June 2012

Françeska dhe Orinda me fustane nuserie

Tani e kuptuam se pse Orinda Huta ditë më parë e kërkonte një fustan nusërie. Ja ku është. Ajo e ka veshur një të bardhë në sfilatën për koleksionin e fustaneve të nuseve 2012 nga “Geraldina Sposa”.

Ndërsa vajza e cila u eliminua e katërta në finalen e “Big Brother Albania 5”, Françeska, ka pranuar ta veshë një fustan të kuq në këtë eveniment, pasi kjo i ishte thënë si dhuratë edhe në finalen e BB5.

Por, vajzat tashmë dihet se i kanë edhe princërit e tyre, Turin dhe Ermalin, dhe ndoshta emocionet e të mbajturit një fustan të tillë i kanë hequr dhe një ditë mund ta veshin me të vërtetë si nuse./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Franceska and Orinda with bridal gowns

Now we understand why Orinda Huta days ago sought a dress gowns. Here it is. She is wearing a white dress collection sfilatën for the Bride 2012 by "Geraldine Sposa".

Saturday, 2 June 2012

Revista BLUETOOTH - 2 Qershor 2012

Revista BLUETOOTH, 2 Qershor 2012
 • Kaltrina Selimi martohet fshehtas, ja fotot ekskluzive
 • Te rejat e "BB5"; Arjan Konomi: Genta femra e shantazhuar; Arbri: Shqiptaret me votuan shume qe une te fitoja; Liami: Arbri i lekundur, s'di c'eshte shoqeria; Ermali & Franceska: Pushimet e para ne Korfuz; Genta: Do iki ne Greqi, m'u shkaterrua jeta; Flasin finalistet: Jeta jone pas daljes!
 • Orinda Huta mendon martesen... Paparaci kap mat kengetaren ne sallonin e nuserise!
 • Redon Makashi: U ndava. Enderroj te jem babai i nje vajze
 • Erioni dhe Bertina takohen ne publik
 • Stresi: Kenges se mallkuar ia dhashe une fatin. "U uroj Baba Stars dhe Noizy-t suksese ne sfidat e tyre. I kam qejf garat dhe sfidat ne loje"
 • Arbri: Perfaqesova veten time, s'fitova vetem prej Kosoves!
 • Forumi: Arberi i "Big Brother" sulmohet nga fansat per arrogance!
 • Aurela, Vikena, Dafina e Tuna, te ftuarat speciale ne "X Factor"

Tuesday, 27 March 2012

Turi dhe Orinda, duket se i kane dhene fund lidhjes perfundimisht...

Turjan Hyska nuk jep detaje, por as nuk e mohon ndarjen me Orinden

Cifti Turjan Hyska dhe Orinda Huta duket se nuk po kalojne thjesht nje krize ne lidhjen e tyre, por tashme duket se i kane dhene fund lidhjes perfundimisht. Pasi ka rene ne sy mungesa e ciftit bashke ne ambiente te ndryshme, ata nuk jane pare bashke as ne ambientet e “Vizion Plus”, ku me fillimin e punes si prezantuese e nje emisioni me Fabin e “Produkt 28”, ata ishin pare te shoqeroheshin shume bashke. Orinda tashme eshte larguar nga banesa, ku ka nje vit qe bashkejeton me te dashurin, Turi. I pyetur ne lidhje me kete histori, producenti i “Apartamentit 2 XL” nuk ka pranuar te jape asnje detaj, duke vazhduar te qendroje hermetik per te zbuluar detaje nga jeta e tij private.

Sunday, 18 March 2012

Orinda dhe Turi ndahen?

Ndahen Orinda dhe Turi? Orinda kerkon shtepi me qira

Ka kaluar vetem nje vit qe kur Orinda Huta dhe Turian Hyska vendosen te blinin shtepine e tyre dhe te nisnin keshtu bashkejetesen, pas nje historie trevjecare mes tyre. Por mesa duket ky nuk ka qene nje ogur aspak i mire. Rastesisht mesuam se Orinda eshte duke kerkuar per shtepi me qira. Na beri pershtypje, sepse sic thame me siper, dime qe tashme kete faze e ka kaluar dhe nje shtepi Orinda e ka. Kjo na beri te dyshojme! Aq me shume qe edhe statuset dhe komentet e ndryshme qe vete Orinda ka bere ne faqen e saj ne Facebook te lene te kuptosh qe gjerat nuk po shkojne mire. “Mjaft luajte me ndjenjat e mia” eshte nje status i saj i para disa ditesh, nderkohe qe nje tjeter: “U ula gjithe qejf per te ngrene cokollatat qe kisha blere dje ne darke! Sa zgjata doren per t’i kapur, e vetmja alternative e mbetur ishte te haja qesen se cokollata s’kishte gjekundi. Mire qe nuk pyet, por ndihet edhe me mire kur kalon kohe me mbeturina. Pupupu”.

VIP Ballina: Revista PALOMA, 17 Mars 2012

Revista PALOMA, 17 Mars 2012
 • Seks ne "Big Brother", Graciano dhe Lorena ndjekin shembullin e Ermalit dhe Franceskes
 • E dashura e Erjonit: Klaudjen e kisha shoqe te ngushte! U fut me rrobat e mia ne Big Brother dhe tani me merr te dashurin!
 • Kaltrina Selimit i hyne ne shtepi me force
 • Vlash, na kthe leket qe na ke borxh!
 • Ndahen Orinda dhe Turi? Orinda kerkon shtepi me qira!
 • Vidhet Flori Mumajesi
 • Ledri dhe Dafina fejohen zyrtarisht
 • Tallavaja "cmend" aktoret e Portokallise
 • Elvana gati per "Dancing with the stars"
 • Simone serish ne "Dancing with the stars"
 • Irgen Cela: Tani te gjithe me therrasin shoku i Cimit
 • Flet Anita, motra e Klaudias: Klaudia eshte me e forta, prandaj e sulmojne te gjithe
 • Elvisi i BB5 dhe e dashura e tij Valbona. Kishim bere nje pakt: brenda shtepise Elvisi mund te lidhej me femra te tjera!

Tuesday, 20 December 2011

Orinda Huta Rrefen per Bashkejetesen me Turin...

Orinda Huta: Bashkejetesa me Turin?! Eshte pak shkatarraq

Si gjithmone e cilter dhe dashamirese, Orinda Huta vjen sot ne kete interviste ekskluzive per faqet e “Bluetooth”, duke ndare me me shume detaje surprize...Puna si drejtuese e nje programi te perditshem ka bere qe keto kohe ajo t’i mungoje skenes. Ama kjo mungese do te shlyhet shume shpejt. Sic tashme dihet Orinda i rikthehet skenes pikerisht ne jubileun e 50-te te Festivalit te Kenges ne RTSH. Kjo eshte hera e pare qe merr pjese ne kete eveniment, e gjithsesi ajo pohon se endrrat e saj femijerore lidheshin pikerisht me kete kompeticion. Orinda qysh e vogel enderronte te ngjitej ne kete skene, ne skenen e festivalit te dhjetorit. Ishte e vogel sakaq kur mendonte per princin e saj te kalter, te cilin e ka gjetur prej vitesh dhe aktualisht jeton me te nen nje cati. Princin e saj e njohim dhe ne, madje ka qene “Bluetooth” i pari suplement qe ka shkruar per dashurine e tyre. Turjan Hyska eshte djaloshi qe ia ka vjedhur zemren bukuroshes sone sykalter. Sic kemi mesuar, ne fillim, kur ishin shoke te nje klase nuk eshte se e honepsnin shume njeri-tjetrin, por brenda pak kohesh mes tyre lindi dashuria te cilen e ndajne me njeri-tjetrin prej 5 vitesh...Cfare do te zbulojme me shume sot? Gjithcka deshem te dinim, qe nga bashkejetesa tek kritikat qe i bejne njeri-tjetrit. Rrefehet Orinda...

Saturday, 17 December 2011

VIP Ballina: Revista BLUETOOTH - 17 Dhjetor 2011

Revista BLUETOOTH, 17 Dhjetor 2011
 • Orinda Huta: Ju rrefej bashkejetesen me Turin, kush qeverise ne shtepine tone. Festivalin e RTSH e kam enderruar gjithmone, s'do mungoj ne muzike
 • Olsi: Vuajta kur u ndava nga Olta
 • Noizy: Me modelen vetem nje nate, perdora prezervativ
 • Flori ben Labin te kendoj Dance
 • Alketa Vejsiu: Paskuintat e takimit me Simona Venturen
 • Tifozet VIP ne ndeshjen Real - Barcelona
 • Elvana Gjata: Se shpejti vjen "Gjaku im"
 • Elgit Doda: Me frymezon gjithcka e bukur
 • Ciljeta mbledh 1800 demokrate ne Itali per 21-vjetorin e PD
 • Rozit dhe Mc Kreshes i vjedhin videon
 • Zanfina Ismajli votohet femra me te pasmet me seksi
 • Ledi Vokshi le SHBA per Tiranen?
 • Big Basta dhe Vesa Luma, Rikthehet Flirti?!
 • Big Mama rihap luften me Rovena Stefen
 • Rishfaqet ne skene Gerta Heta
 • Silvana e Kafazit Super Seksi
 • Petri Bozo edhe ne feste punon
 • Rovena Dilo dhe Eranda Libohova bashke...

Wednesday, 30 November 2011

Orinda Huta i Rikthehet Skenes me Nje Kenge te Re...

Orinda Huta se shpejti me kenge te re

Kengetarja nga Shqiperia, Orinda Huta, pas nje pauze ne muzike serish do te vije me kenge te re.

Do te jete pikerisht festivali i madh ne RTSH-se vendi ku Orinda do t’i rikthehet skenes, shkruan “Kosova Sot”, dhe se ajo eshte duke u pergatitur qe nje kohe qe paraqitet sa me bukur ne kete festival.

Nuk eshte bere e ditur ndonje detaj i kenges e as se cfare zhanri te muzikes kesaj radhe do te konkurroje kengetarja Orinda Huta. /kosova sot + telegrafi/nentor 2011/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Orinda Huta soon with new songs

The singer from Albania, Orinda Huta, after a break in the music will come back with new songs.

Sunday, 30 May 2010

Orinda Huta dhe Surpriza e Saj...

Gati surpriza e ORINDËS

Priti një farë kohe sa gjithçka të ishte gati dhe këto, janë ditët e fundit të përgatitjeve. Orinda Huta do të lançojë kështu klipin e saj më të ri për titullin e të cilit ende nuk ka vendosur pasi sipas saj kjo është e fundit gjë që do të bëjë. Klipi del pa asnjë dyshim në Qershor dhe këngëtarja premton për një material të mirë dhe vërtet cilësor. Kënga i përket rrymave verore ku skenat e xhirimit janë kryesisht në natyrë dhe do të ketë sa më shumë ngjyra. ‘Është një klip i thjeshtë, pa shumë ngarkesa. Kam bashkëpunuar në këtë material muzikor me mikun tim Alban Kondi’- shprehet Orinda. /bluetooth/maj 2010/
- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

Orinda's surprise is ready

He waited a while as everything was ready and these are the last days of preparation. Orinda Huta will launch its klipin so the new title which has not yet decided because according to her it's the last thing you would do. Clips out without any doubt in June and a singer promises and really good material quality. The song of the summer where currents are mostly shooting scenes in nature and will have as many colors. 'It's a simple clip, without charge. I have collaborated on this musical material with my friend says Alban Kondi'-Orinda
]]

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online