All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label P.I.N.T. Show all posts
Showing posts with label P.I.N.T. Show all posts

Monday, 11 March 2013

Elvana sjell verzionin femeror te kenges se Florit "Pa jete"...

Elvana Gjata, me lajme te reja

Duket si parulla qe kane pasur dikur shitesit e gazetes “Tomorri”, por ne fakt Elvana Gjata ka vertet me shume se nje projekt per te prezantuar. Pas publikimit te kenges “Fake”, te cilen ka pasur edhe nga ata qe s’e kane pelqyer, - sic rrallehere ndodh me kenget e saj, – Gjata do te sjelle shume shpejt edhe versionin remix te kesaj kenge, ne bashkepunim me Kaos dhe labelin P.I.N.T, pjese e te cilit jane MC Kresha dhe Lyrical Son, qe eshte njeheresh edhe autor i tekstit te kenges. Ky ne fakt nuk ka qene i vetmi material muzikor i publikuar prej kengetares se suksesshme, sepse ajo ka nxjerre edhe nje ‘Acoustic Live Season’ qe permbante ne vete 5 kenge, shume te pelqyera nga masa. Por pavaresisht gjithe ketij boom-i ne prodhimtari, Elvana nuk ndalet. Nje tjeter projekt do te vije shume shpejt prej saj. Ndonese nuk i takon 100% asaj si kenge, Elvana pritet te sjelle versionin femeror te kenges “Pa Jete”, e cila u prezantua dy jave me pare nga kantautori Flori Mumajesi.


Thursday, 19 January 2012

P.I.N.T hap zyret dhe kafenene

Rap ‘labeli’, “Për Inati T’Njoni Tjetrit Recordz” ka hapur zyret e veta, ndërsa nuk do të mungojë as kafeneja, që është dhe risi për industrinë muzikore shqiptare.

Bëhet fjalë për një objekt, ku në katin e parë është hapur kafeneja dhe në katin e dytë gjenden gjashtë zyre me studiot dhe me njerëz të cilët merren me punët administrative të “P.I.N.T”. Kështu ka deklaruar për Telegrafin njëri prej pronarëve, njëkohësisht reperi Lyrical Son.

“P.I.N.T nuk është ‘label’, është një komunitet, më shumë se një komunitet, është familje, madje më shumë se një familje. Është përzierje e të tri termave, ne jemi në shërbim të komunitetit. Kafeneja është e hapur për të gjithë, më shumë për njerëz të artit, të muzikës, të gazetarisë, por edhe për fansat”.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online