All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Pali Kuke. Show all posts
Showing posts with label Pali Kuke. Show all posts

Saturday, 7 April 2012

Vera Grabocka falenderon publikisht bashkeshortin Timo Flloko...[VIDEO]

Vera Grabocka: Sot nuk do isha kjo qe jam pa Timo Fllokon

“Do te doja qe per here te pare ne menyre publike te falenderoj njeriun tim shume te vecante, qe me ka komplimentuar me qindra here dhe une nuk kam pasur asnjehere rast ta falenderoj ne menyre publike. Eshte Timo Flloko, eshte bashkeshorti im, qe me eshte gjendur gjithmone afer. Sot nuk do isha kjo qe jam ne qofte se ai nuk do te me kishte mbeshtetur tere jeten time. Faleminderit Timo!”. Dridhjet e zerit per here te pare “e tradhtuan” regjisoren Vera Grabocka, teksa merrte urdhrin “Mjeshter i Madh” nga Presidenti i Republikes, Bamir Topi. Ne nje ceremoni te vecante presidenti Topi dekoroi me urdhrin “Mjeshter i Madh” dhe tre regjisoret: Vladimir Prifti, Pali Kuke dhe Albert Minga, per kontributin e vecante qe kane dhene ne fushen e krijimtarise kinematografike e televizive shqiptare dhe ne zhvillimin e artit ne vendin tone... /aida tuci/mapo/

Videoja

Saturday, 7 January 2012

Shqiperia dhe historia e kerkimit te talentit muzikor...

Ekranet e medha, ne gare talentesh dhe audiencash

Sot ata jane kengetaret qe mbushin skenat. Ndonjehere harrojme si jane krijuar, se sa te vegjel kane qene dhe si hodhen shtat ne vite. Kane dale nga formate popullore, me vote popullore e, si per hir te atyre koherave, vazhdojne te jene po aq te dashur. Te paret qe hapen rrugen e talent-show-ve ne Shqiperi ishin Pali Kuke e Adi Krasta. E quajten “Ethet e se premtes mbrema” dhe ua dhane skenen ca te rinjve teresisht te panjohur. Anjeza Shahini, Luis Ejlli, Marsida Saraci, Arber Arapi, Rosela Gjylbegu, Samanta Karavello e shume te tjere jane produkt i “Etheve”. Pastaj e vijoi Zana Cela me “Akademine e yjeve”. Nder zerat me te mire qe ka nxjerre jane Elhaida Dani, Iris Hoxha etj. Po lindi edhe “Gjeniu i vogel” i “Promotor”, qe ka nxjerre Olta Boken, Gerta Mahmutajn etj. Kush me i suksesshem, kush me pak, kush u shua prej vitesh, kush e vazhdoi me tej… I qarte eshte fakti qe keto lloj formatesh kane audience te larte dhe ata qe kane mundur e kane kapur kete celes. Talent show-t e permendur me siper kane qene adaptime te formateve te ngjashme qe zhvillohen kudo ne bote.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online