All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Panorama. Show all posts
Showing posts with label Panorama. Show all posts

Wednesday, 9 October 2013

Skandali ne "Miss Universe", Rusia nuk pranon Kosoven...

Rusia nuk pranon Miss Universe Kosova, terhiqet edhe Shqiperia

Miss Universe Albania 2013, Fioralba Dizdari dhe Miss Universe Kosovo, Mirjeta Shala nuk do te marrin pjese ne konkursin Miss Universe 2013, qe zhvillohet kete vit ne Moske.

Shkak per kete eshte bere nje vendim i autoriteteve ruse per te mos lejuar perfaqesuesen e Kosoves te konkuroje ne finalen e me te bukurave te Universit, pasi Rusia ende nuk e ka njohur Kosoven.

Fotografi i njohur shqiptar, Fadil Berisha, qe eshte edhe fotograf zyrtar i ketij evenimenti, pas kesaj ka deklaruar terheqjen e menjehershme edhe te Miss Universe Albania, Fioralba Dizdari.

Tuesday, 11 June 2013

Inis Neziri nga Tirana, fituese e "Gjeniu i Vogel 5"...

U mbyll edicioni i peste i talent-show-t te te vegjelve.
Pas 15 javesh, ne nje gare qe s’e ka njohur me pare ky spektakel, zgjidhet fituesi.

Inis Neziri, 12-vjecarja shpallet fituesja e “Gjeniu 5”

Pas 15 javesh gare, “Gjeniu i Vogel 5” e ka fituesin e tij. Eshte 12-vjecarja nga Tirana, Inis Neziri. Ta quash “te vogel” Inisin nuk eshte tamam me vend, sepse mjafton te mbyllesh syte per te kuptuar se cfare pushteti fshihet ne ate trup hollak. Te kendosh “I have nothing” te Whitney Houston eshte nje guxim i marre. Ndoshta po te ishte pak me e rritur Inisi, do ishte menduar pak. Por ajo eshte vetem 12 vjec dhe kendon aq bukur, deri ne frike. Por Inisi nuk ishte vetem. Pergjate 15 javeve, ne skenen e teatrit te televizionit “Klan” u ngjiten plot 32 femije. E habitshme se si mund te mblidhen bashke femije aq te talentuar nga Shkodra, Durresi, Elbasani, Prizreni, Fieri, Vlora, Tirana… Kenge te veshtira, ndonjehere dhe pak te degjuara, te cilat ata i interpretonin si te kishin vite ne skene. “Kengetaret” e CD-ve (qe po e harruan CD-ne ne shtepi i mori lumi ata dhe koncertin) do te duhej te skuqeshin para tyre.

Wednesday, 22 May 2013

Diellza Kolgeci, seks pa tabu ne filmin shqiptar... [VIDEO]

Skena nudo e Diellza Kolgecit ne “Dashuria e Bjeshkeve te Nemuna 2”

Diellza Kolgeci eshte nje prej femrave me joshese te ekranit dhe modes ne hapesiren shqiptare. Bukuroshja nga Prishtina eshte kthyer ne ekranin e madh te kinemase pas 17 vitesh ne serine e dyte te filmit, “Dashuria e Bjeshkeve te Nemuna 2”. Diellza luan “Diellzen” nje vajze shqiptare, te njejtin rol ajo e ka luajtur edhe 17 vjet me pare. Ne faqen e Panorames ne Facebook, na kane derguar kete video, ku Diellza shfaqet ne nje skene mjaft te nxehte. Filmi eshte shfaqur ne kinema, ndersa pritet te shfaqet edhe ne vende si, New York apo Slloveni.Wednesday, 8 May 2013

Ermonela Jaho, cmim nga Opera Awards

"Suor Angelica"
Ermonela Jaho: “Suor Angelica”, cmim nga Opera Awards

Triptiku pucinian ku interpreton sopranoja Ermonela Jaho, u vleresua si DVD-ja me e mire operistike per vitin 2013 ne “The International Opera Awards”. Kur u shfaq ne Royal Opera ne Londer, kritika u shpreh me superlativa per rolin e Jahos si suor Angelica

Pjesen me te madhe te vitit Ermonela Jaho e kalon me valixhe ne duar, duke rendur nga njeri shtet ne tjetrin, nga njera skene ne tjetren, hoteleve, avioneve, duke veshur e zhveshur lekuret e personazheve, duke u shnderruar nga nje kurtizane me tuberkuloz, ne nje geisha, ne nje te dashur tragjike…

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online