All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Paola Kondakci. Show all posts
Showing posts with label Paola Kondakci. Show all posts

Saturday, 7 April 2012

VIP Ballina: Revista PANORAMA PLUS - 7 Prill 2012

Revista PANORAMA PLUS, 7 Prill 2012
 • Kristi Pinderi: Nga 17 Maji, tri dite e nete te nxehta per homoseksualet. Shume gay do te shfaqen hapur per here te pare.
 • Jehona Sopi dhe Lavdim Koshutova do te behen me vajze
 • Genta fillon biznes ne Amerike, me te atin hapin sallon makinash
 • Zbulohet Ilda, motra seksi e Almeda Abazit
 • 1 Prilli ne rrjetet sociale, Aferdita ndahet nga Shpati
 • Anxhela Martini josh me foto te nxehta ne "Martini Bikini"
 • Ertemiona Mejdani: Me Devisin jemi super te dashuruar, por ai eshte shume xheloz! Ish miss Shqiperia rrefen lidhjen me kengetarin.
 • Pas divorcit, ish-bashkeshortja e Devis Xherahut, Paola Kondakci hidhet ne krahet e nje tjetri
 • Elda Koci pohon ndarjen me Redon Makashin, pas 20 vitesh lidhje
 • Akuza e Enxhit ndaj Bombajt per "pedofili". Modelja tashme e pandehur, rrezikon burgun
 • Simone: Zhaku kercen me mire se Agnesa

Monday, 20 February 2012

Devis Xherahu ben publike lidhjen me Miss-in, ish gruaja shperthen...

Devis Xherahu deklaron lidhjen me Miss-in, ish gruaja nxjerr mllefin

Paola Kondakci: "Me tradhetoi dy vjet rresht, ja intrigat pas shpines sime"

“Akoma s’e besoj” ishte kenga qe i dha Devis Xherahut nje sukses te jashtezakonshem me rikthimin e tij ne Shqiperi, dhe per ironi te fatit muzika ishte shkruar nga ish-bashkeshortja e tij, Paola Kondakci. Kur ajo e shkroi baladen, me vargje te Jorgo Papingjit per ndarjen, ata ishin bashke, por problemet ne cift kishin filluar me heret. Dhe per te marre nje vendim te tille ndarjeje ndoshta ishte pak me e veshtire per faktin se ata kishin 20 vite bashke. Me realizimin e klipit te kesaj kenge, Devisi i cili e pohoi qe ne konkurrimin e “Kenga Magjike”, se i kishte dhene fund marteses ne Athine me pianisten Paola, ai nuk ngurroi qe ta bente deri diku fakt te pamohueshem lidhjen e perfolur me Miss Shqiperia 2009, Ertemiona Mejdani nga Korca.

Ata interpretuan te dy ne klip duke shkembyer puthje dhe intimitet. Ne nje interviste per gazeten “Panorama”, Devisi deklaroi per here te pare miqesine speciale per Ertemionen, nderkohe qe te shtunen ne nje nga revistat e perjavshme, ata kane pohuar per here te pare se jane bashke ne nje lidhje pasiononte dashurie”. Shfaqja e tyre ne kopertinen e kesaj reviste duke pozuar ne krah te njeritjetrit ka shkaktuar debate ne facebook mes fansave te tyre, ish-bashkeshortes Paola, dhe te dashures aktuale te kengetarit, Ertemiona.

Sunday, 19 February 2012

VIP Ballina: Revista PANORAMA PLUS - 18 Shkurt 2012

Revista PANORAMA PLUS, 18 Shkurt 2012

 • Devis Xherahu, kengetari pohon lidhjen me miss-in, shperthen ish-gruaja. Paola Kondakci: "Me tradhtoi dy vjet rresht, ja intrigat pas shpines sime".
 • Rita Lati ziliqare per format e Alberies
 • Ledio i Portokallise: 14 shkurti me gjeti vetem, femrat jane materialiste
 • Big Brother 5, zbulohet ne nga konkurrentet, ish-mister Albania, Ermali
 • Ermal Merdani, djali qe fale kurores eshte mesuar me vemendje mediatike
 • Flori Mumajesi, shperthen konflikti me "Besfort Video", e akuzon per vjedhje. Flori: Ka publikuar kenget tona ne Youtube dhe nuk na ka paguar.
 • Linda Halimi dhe Big D kurorezojne dashurine me fejese. Dhendrri i huaj i blen kengetares dhurate nje unaze diamanti

Saturday, 10 December 2011

Devis Xherahu ne Skena Hot me Missin Ertemiona Mejdani...

Devis Xherahu & Ertemiona ne klipin "Akoma se besoj"
Pas divorcit, Devis Xherahu lidhet me ish-missin nga Korca

Shume pak artiste guxojne te fusin ne loje edhe jeten e tyre, por Devis Xherahu nuk ngurron ta beje. Me ish-bashkeshorten ka kaluar 20 vite nga jeta, gati po aq vite sa mosha e Ertemiona Mejdanit, Miss Shqiperia 2009, e cila vendos te jete protagoniste ne skenat erotiko-romantike me Devis Xherahun ne klipin e kenges “Akoma s’e besoj”. Baladen e ndjere te “Kenga Magjike”, ku deshmohet dhimbja pas ndarjes, Devisi e realizon klip, ku ndersa e gjen vetem ne apartamentin bosh pas ikjes se saj, ne mendje i vijne kujtime te dashurise se shkuar. Ne kete interviste, kengetari rrefen per ndjesite pas divorcit, alkimine me miss-in nga Korca dhe jeten e re ne Shqiperi.

Saturday, 3 December 2011

Devis Xherahu i Kendoi Ndarjes se vet...

Devis Xherahu: Jam ndare nga gruaja, vargjet e Jorgo Papingjit ishin profetike

Nje cift artistesh te martuarish qe i kenduan ndjenjes se forte, pas nje ndarjeje ne dashuri. Ne festivalin “Kenga Magjike”, Devis Xherahu, i cili prej me shume se 10 vitesh po ben karriere si kengetar ne Athine, kesaj here kendon muziken e bashkeshortes se tij pianiste, Paola Kondakci, e cila iu rikthye pasionit te saj te kompozimit, qekur ishte studente. Por ne naten finale te “Kenga Magjike”, Devis Xherahu, edhe pse u perpoq ta mbante sekret, u ngjit ne skene biond dhe me statusin “i divorcuar”. Pas lancimit te kenges ne te dielen e pare te “E diela Shqiptare”, shume pyetje iu bene atehere Devisit, se perse dy te martuar vendosin te bejne nje kenge te dhimshme per ndarjen. Tashme per gazeten “Panorama” Devisi pohon se: “Ne fakt ishte hera e pare qe konkurroja ne festivalin “Kenga Magjike”, dhe kjo ishte hera e dyte qe bashkepunoja me ish-bashkeshorten time. Ajo e kishte krijuar kete muzike pak muaj para festivalit, mua me ngjiti dhe i kerkova Jorgo Papingjit te bente tekstin. Ai sapo e degjoi muziken balade, u frymezua per nje fabul ndarjeje, dhe mund te them se vargjet e tij kane qene profetike ne kete rast”.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online