All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Papush Sadiku. Show all posts
Showing posts with label Papush Sadiku. Show all posts

Saturday, 7 December 2013

Skandal, Papushit i vidhet kënga dhe imitohet me zërin e tij (Video)

Kemi parë që shumë artistë të këndojnë këngë duke i përshtatur në gjuhën shqipe e duke i marrë edhe nga muzika e huaj.

Por nuk kishim dëgjuar dhe parë kurrë që dikush i merr këngën një artisti shqiptar dhe ia këndon me zërin e këngëtarit duke lëvizur buzën sikur po këndon ai, e këtë të tjerët e regjistronë dhe e fusin në program. Kjo ka ndodhur këto ditë me një i ashtëquajtur këngëtar Trim Jakupi ku ka kënduar në një produksion filmik për vit të ri këngën e Papush Sadikut “ A më le pak”.

Papushi pak kohë më parë në Zico TV kishte treguar se muzika ishte e huazuar dhe me leje pasi është e njëjtë me këngën e këngëtarit bullgar, por ai është skandalizuar kur e ka parë Trimin duke bërë sikur e këndonte ne këtë xhirim i cili është hedhur në Youtube.


Për ne Papushi ka thënë : “Eshtë turp se si merret kënga e gatshme pa lejen time e bëjnë marrëzira e inqizime e shpërndarje në Youtube”. Ndërsa në fund Papushi shumë i indinjuar ka treguar për ne se ka qindra mesazhe nga miq se si ai ka lejuar një gjë të tillë./Albavipnews/

Monday, 22 July 2013

Papush Sadiku thote "A me le pak"(Video)

Eshtë rikthyer fuqishëm me një hit veror këngëtari Papush Sadiku.

Kënga mban titullin "A më le pak" dhe është realizuar me një video shumë të bukur nga 'Thumbz Up' dhe 'Maximus' në Kosovë, ndërsa kënga është shumë ritmike që sapo është hedhur në youtube është pëlqyer shumë nga audienca.

Papushi është nga Vushtria por ka vite që jeton në Gjermani, ku punon dhe merret me muzikë. Kënga e sapo lancuar është një rikthim i bukur i tij, ku ka nisur të ketë edhe oferta tashmë për koncerte.

Por kujt i thotë Papushi "A më le pak", do të mundohemi ta zbulojmë me kalimin e kohës./Maksim Gjokaj/

Burimi:http://www.teksteshqip.com/papush-sadiku/lajme_5236.php
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Papusha Sadiku says "Will you let me little"

Sunday, 2 June 2013

Papush Sadiku kendon ne “Miss Diaspora”

Mes shumë artistëve të cilët do të këndojnë në eventin e madh të bukurisë shqiptare “Miss Diaspora” mësojmë se do të jetë me një këngë të rij të re e të bukur edhe këngëtari simpatik Papush Sadiku.

Kënga mban titullin “A më len pak” dhe do ta prezantojë për herë të parë në këtë spektakël, i cili do të mbahet në mbrëmjen e 8 qershorit në diskon e madhe “Golden Time” në Neuss të Gjermanisë, organizuar nga Enver Idrizi.

Kështu të gjithë fansat e Papushit do të kenë mundësinë që të jenë në këtë natë edhe për këngëtarin e tyre të preferuar./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Papush Sadiku sings in "Miss Diaspora"

Among the many artists who will perform at the big event of the Albanian beauty "Miss Diaspora" learn to be a new song reformatories the beautiful and charming singer Papusha Sadiq.

The song is entitled "A few more leaves" and will present for the first time in this show, which will be held on the evening of June 8 big disco "Golden Time" in Neuss, Germany, organized by Enver Idris. So all Papushi fans will have the opportunity to be on this night for their favorite singer. / Albavipnews /

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online