All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Pasdite Top Channel. Show all posts
Showing posts with label Pasdite Top Channel. Show all posts

Sunday, 5 May 2013

Jehona Sopi: Gjerat personale dua te jene vetem te miat...

Jehona SopiNje “Pasdite” me Jehona Sopin

Jehona Sopi ishte e ftuara e radhes ne emisionin “Pasdite ne Top Channel”. Kengetarja kosovare theksoi se aktualisht i eshte perkushtuar 100% familjes dhe vecanerisht vajzes se saj te vogel e nuk ka kohe per asgje tjeter.

“Po mundohem te shijoj kete periudhe ne maksimum. Nuk eshte femije i zhurmshem dhe me kenaq.”

“Kam pasur nje shtatzeni shume te veshtire, sidomos ne 4 muajt e pare, por ne fund ia vlejti. Emri i vajzes, Aria, vjen nga ariet qe i pelqej shume. Eshte emer latin dhe gjithashtu keshtu e kishte emrin hoteli i muajit tim te mjaltit”, deklaroi Jehona.

Tuesday, 28 August 2012

Ulpiana Lama, merr drejtimin e emisionit "Pasdite ne TCH"...

Ulpiana Lama fytyra e re e “Pasdite ne Top Channel”

Eshte vendosur tashme. Ulpiana Lama, do te jete fytyra e re e “Pasdite ne Top Channel”. Lajmi, qe qarkullonte prej nje jave ne qarqet mediatike si nje thashethem, eshte konfirmuar se fundmi per “Bluetooth” nga vete Ulpiana. “Po, une marr drejtimin dhe Dori Dako autoresine e programit. Ndjej qe ka nje sinergji te forte mes meje dhe autores, cka besoj do na beje t’ia dalim faqebardhe kesaj sfide televizive.

Nuk e kam takuar ende pjesen tjeter te stafit, ndaj per momentin vetem kaq mund te them”,- eshte shprehur gazetarja e njohur per suplementin e se shtunes. “Pasdite ne Top Channel”, prej vitesh sjell risi ne prezantim dhe permbajtje. Programi qe nisi me prezantimin e shkelqyer te Arbana Osmanit, ka pasur ne keto vite ndryshime autoresh dhe drejtuesish sic ishte Genta Popa, e cila pati jetegjatesine me te madhe ne kete post, apo edhe Lira Burgija, e cila drejtoi emisionin gjate sezonit te fundit.

Saturday, 30 June 2012

Adelina Ismajli e kishte menduar Vloren ndryshe

Do të mjaftonte një dalje në festival që Adelina Ismajli të fitonte statusin e ikonës! E kopjuar, e imituar, e dashur apo e përfolur prej 20 vitesh ajo është e vetmja që gëzon statusin e divës se pop-it në trojet shqipfolëse!

Do të mjaftonte një dalje në festival që Adelina Ismajli të fitonte statusin e ikonës! E kopjuar, e imituar, e dashur apo e përfolur prej 20 vitesh ajo është e vetmja që gëzon statusin e divës se pop-it në trojet shqipfolëse!

Prej 10 vitesh, Adelina nuk ka shkelur në televizionet shqiptare përjashto këtu një dalje ose më saktë një hyrje në shtëpinë më të famshme në Shqipëri, në “Big Brother Albania”.

Intervistat e saj kanë qenë shumë të rralla, për të mos thënë inekzistente, por në këtë dekadë shtypi roze e ka dashuruar Adelina Ismajlin si asnjë këngëtare tjetër!

Saturday, 25 February 2012

Big Brother 5, nisje energjike me komente... [VIDEO]

Big Brother, komentet kane nisur…

Pjesa e trete ne Pasdite ne Top Channel iu kushtua reality show-t qe ka mberthyer shqiptaret para ekranit prej gati nje jave tashme, Big Brother Albania 5.

Prezantuesja Albana Osmani dhe gazetari Eraldo Gexho

“Secili nga shikuesit mund te gjeje veten aty brenda. Eshte ende heret per te folur, por megjithate komentet kane nisur. Jam i bindur qe vemendja do te jete maksimale. Java e kaluar ka qene komplet Big Brother”, tha Gexho.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online