All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Perparim Beqiri RIMI. Show all posts
Showing posts with label Perparim Beqiri RIMI. Show all posts

Thursday, 23 February 2012

Rimi Beqiri, seks simboli i ardhshem i kinemase italiane...

Rimi Beqiri, Shqiptari - seks simboli i ardhshem i kinemase italiane

Rimi (Perparim) Beqiri eshte nje tjeter emer shqiptari, i cili i shtohet listes se gjate te emrave qe kane arritur sukses ne boten e artit apo kinematografise italiane. Pas suksesit te padiskutueshem te balerineve tane atje (emrat i dini vete ju, aq shume jane permendur) apo edhe te kengetares Elsa Lila, e cila te dyja heret qe u ngjit ne skenen e Sanremos na emocionoi kur permendi Shqiperine, tani eshte radha e nje aktori per te pasur gjithe mbeshtetjen dhe perkrahjen tone, si bashkatdhetare te tij ne fillim, e me pas edhe pelqimin dhe dashurine e gjithe publikut italian.

Rimi Beqiri ka disa vite qe eshte bere pjese e botes se aktrimit ne Itali, sidomos sa i perket teatrit, ku eshte vazhdimisht i pranishem, por suksesin me te madh e arriti me pjesemarrjen ne nje nga serialet me te famshme ne vendin fqinj, "I Cesaroni". Megjithate, gjerat nuk kane qene aspak te lehta per te, perkundrazi. Madje edhe sot Rimi-t te ardhurat qe fiton nga aktrimi nuk i mjaftojne dhe keshtu detyrohet te ushtroje edhe nje profesion te dyte. Por per te mesuar te gjitha keto dhe per te njohur me mire bukuroshin shqiptar, qe jemi te sigurte qe shume shpejt do te kthehet ne nje seks-simbol te kinemase italiane (edhe pse atij pak i intereson kjo gje), lexoni intervisten me poshte:

Sunday, 19 February 2012

VIP Ballina: Revista PALOMA - 18 Shkurt 2012

Revista PALOMA, 18 Shkurt 2012
 • Arbana Osmani: Adelajda, banorja qe vleresoje me shume! Big Brother 3 personazhet me kot!
 • Luana Vjollca, me e dashuruar se kurre me Adrianin e saj
 • Ciljeta u pergjigjet akuzave, nuk e kemi vjedhur idene e klipit
 • Linda Halimi fejohet me menaxherin e saj
 • Dafina Zeqiri, pas gjarperit e ka radhen zogu
 • Elvana Gjata ne "Dancing With The Stars 3"
 • Genta Ismajli pushton Facebook-un
 • Kush e kercenon Flori Mumajesin?
 • Beatrix Ramosaj: Mashkulli qe me cmend!
 • Lundrimi i "The Voice": Pas spektaklit humba nje njeri te shtrenjte
 • Rimi Beqiri, shqiptari - seks simboli i ardhshem i kinemase italiane
 • Enrika e "The Voice", fenomeni i muzikes shqiptare. "Do ta le Shqiperine. Synoj tregun boteror!"
 • Marsela e "The Voice": Cmimet ne Shqiperi s'ndahen drejte!
 • IN&OUT: Rina Bilurdagu, Rona Nishliu, "Letra Dashurie" nga Elona Varfi (IN); Anakonda, Mihrije Braha, "Opinion" i Blendi Fevziut (OUT).
 • Fame Per Pushtet: Ciljeta Xhilaga, Anila Bisha, Luiza Xhuvani, Greta Koci, Neda Karafili, Rajmonda Bulku

Friday, 10 February 2012

Rimi Beqiri, shqiptari qe synon televizionin dhe kinemane italiane...

“L’America” tjeter

Nje shqiptar ne teatrin e Romes. Ikja si emigrant dhe sprovat e para ne kinemane indipendente italiane. Paragjykimi, puna e dyfishte dhe studimet. Rolet ne teater dhe nje bashkepunim shqiptar i Rimi Beqirit

Per kumbare ka pasur filmat e kinemase indipendente. Sado qe deri pak vite te shkuara filma te llojit te tille, qe pervecse te panjohur, shiheshin edhe me skepticizem nga publiku, qofte edhe ai italian, per nje shqiptar kane qelluar te mbare. Rimi Beqiri eshte nje nga te shumtet emigrante qe 15 vjet pas ikjes nga Shqiperia rikthehet i gatshem per te rrefyer dicka me shume se historine e nje djaloshi qe ka lene shtepine per nje jete me te mire. Nuk ia ka arritur ende asaj fames qe shume syresh e enderrojne dhe as eshte shenuar ne historine e lavdishme te artit shqiptar te pertej kufijve, por edhe pa gje fare nuk eshte. Jeton ne Rome dhe eshte diplomuar aktor. Jeteshkrimin profesional e ka te mbushur me tituj filmash e sidomos me shfaqje teatri, per te cilin gjithashtu eshte shkolluar. Ka konkuruar ne festivale te rendesishem filmi, perfshire edhe ate te Venecias dhe keto dite eshte bashkuar me nje tjeter shqiptare per te ngjitur ne teatrin e Romes nje shfaqje.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online