All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Persa Beqiri. Show all posts
Showing posts with label Persa Beqiri. Show all posts

Monday, 4 February 2013

Kengetaret e reja qe sfidojne kengetaret e playback-ut

Flasin kengetaret e reja Persa Beqiri, Festina Mejzini, Sabina Dana, Enca Haxhia, Kieda Budini, Evi Reci: “Te vjetrit te mos i kerkojne cmimet me zor”

Ka ardhur koha qe kengetaret e playback-ut te na lirojne vendin

Ka pak kohe qe jane ne skenen muzikore, por cilat jane baticat dhe zbaticat qe kane perjetuar ato deri me tani, cfare u ka pelqyer dhe cili ka qene motivi kryesor qe i jane futur rruges se muzikes?

Cfare mendojne per konkurrencen dhe cfare porosie kane per kengetaret me karriere, a ka ardhur koha qe t’iu japin hapesire talenteve te rinj? A eshte aparenca nje plus per terheqjen e publikut?

Ne kemi kontaktuar me disa nga emrat e rinj te skenes shqiptare qe po bejne karriere keto dy vitet e fundit, dhe ja cfare mesuam prej tyre.

Sunday, 5 August 2012

Revista PALOMA - 4 Gusht 2012

Revista PALOMA, 4 Gusht 2012
 • Zanfina Ismajli, rrefimi kengetares se suksesshme: Armiqte e Adelines me urrejne edhe mua! Dashuria ime, e qendrueshme dhe e forte!
 • Rosela Gjylbegu: Jam e re per politike!
 • Linda Halimi flet per here te pare ekskluzivisht per lidhjen e saj me Big D. S'caj koken per paragjykime, jam e zene duke ndertuar keshtjellen time te lumturise.
 • Elsa Lila prezanton vajzen e saj. Nena ime - engjelli i vajzes time. Ma shpetoi nga vdekja.
 • Sherri. Rrefimi i Emilianos: Genta u fiksua pas meje, me thoshte: "Do t'u shkruaj gazetave se me ke lene shtatzene"... "Me ka kercenuar se kishte pistoleten e Rubensit ne shtepi". Xhani Demika: "Genta i ka telefonuar Rubensit ne syte e mi. Thoshte se vetem ai e donte dhe e kuptonte".
 • Dy velina shqiptare ne "Striscia la notizia" kercejne valle popullore
 • Mentor Haziri: Kam pasur endrra erotike me koleget e mia

Sunday, 22 April 2012

Persa Beqiri: Malli per skenen shqiptare me solli ne Top Fest...

Persa Beqiri, ‘’Malli per skenen shqiptare me solli ne Top Fest’’

Persa Beqiri, nje emer i ri por shume premtues ne muziken shqiptare, eshte rikthyer perseri me nje kenge te re ne festivalin ‘’Top Fest’’. Vajza shqiptare, e cila jeton prej vitesh ne Greqi se bashku me familjen e saj, per shkak te shkollimit vitin e kaluar kishte nderprere muziken. ‘’Une vazhdoj te jetoj familjarisht ne Greqi, ku vazhdoj dhe shkollen per Mjekesi. Per shkak te shkolles, nga fillimi i vitit 2011 jam larguar nga tregu muzikor shqiptar, sepse vendosa vete qe t‘i jap gjithe kujdesin tim shkolles dhe te bej pse jo nje pauze te vogel nga muzika’’, thekson Persa, e cila edhe perkunder vendimit te marre, nuk ka mundur te largohet nga keto aktivitete. ‘’Nje dite me erdhi ideja per kengen ‘Largohu’, keshtu qe kontaktova me shokun tim Adriano Rama, i cili me beri muziken dhe i kerkova te me beje nje kenge sic e mendoja une dhe e shoqerova ate kenge me nje tekst qe e kam shkruar vete’’, tregon kengetarja e re, e cila pas perfundimit te kenges ka vendosur te konkurroje ne festival.

Revista PANORAMA PLUS - 21 Prill 2012

Panorama Plus, 21 Prill 2012
 • Seldi: "Ndarja ime me Sinanin si nje moment testimi". Per projektet tona bashke le te flase vete Sinani, i takon se eshte me i madh se une. Sinani tani koncerte me Sonin e Shpatin, sekret kenga me Seldin.
 • Sonte Genta do te mesoje nga i dashuri per publikimin e fotove porno, detajet e perballjes. Ana tjeter e Gentes, prirja per sjellje lezbike. Zbulohet profili i saj ne FB ku puthet me vajza dhe shprehet pro seksit midis dy femrave.
 • Samanta Karavella ndahet nga i dashuri pas 1 vit e gjysme lidhjeje
 • Adrian Gaxha ne lidhje te re: "Duhet te jesh i cmendur te mos e duash Simonen"
 • Gold AG nuk mjaftohet me suksesin ne muzike, tani edhe harem me femra
 • Persa Beqiri: "Malli per skenen shqiptare me solli ne Top Fest"
 • Big Basta: "Albumi im i dyte, me kenge te frymezuara nga eksperiencat e mia personale"
 • Erleta dhe Kastro martohen ne fshehtesi te plote

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online