All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Petri Bozo. Show all posts
Showing posts with label Petri Bozo. Show all posts

Monday, 24 June 2013

Fiorenza Lekstakaj, fituese e "Miss Shqiperia 2013"

Fiorenca Lekstakaj
Nr.29 shpallet “Miss Shqiperia”

Mbremja e 22 qershorit, e ka kthy er parkun kombetar te Bylisit ne nje skene gjigante, ku protagoniste kryesore ishin konkurrentet e “Miss Shqiperia”. Bukuroshet shqiptare shpalosen hiret e tyre mbi skenen elegante te ndertuar ne kete mrekulli te natyres, kaq pak te eksploruar nga shqiptaret, tek e cila vetem nje njeriu si Petri Bozo mund t’i shkonte mendja per ta promovuar… Spektakli, qe u transmetua drejtperdrejt ne valet e TVSH, e celi siparin me nje sfilate te 31 konkurrenteve, me veshje te modes se viteve ‘80 e deri tek ajo e diteve te sotme... Me tej skena iu la gazetarit Enkel Demi, i cili moderoi ne menyre te shkelqyer mbremjen gala. “Miss”-i 17-vjecarja Fiorenca Lekstakaj ka qene ajo qe ka rrembyer kuroren e me te bukures shqiptare, mbremjen e 22 qershorit ne Bylis. Mes 31 konkurrenteve te ardhura nga te gjitha trevat shqiptare, brenda dhe jashte kufijve, por edhe vendet perendimore ku jetojne prej vitesh, bukuroshja qe jeton ne Firence ka arritur te dalloje, duke fituar kuroren e enderruar. Vajza brune, me nje bukuri tipike mesdhetare, mes emocioneve, loteve dhe perqafimeve te mikeshave te saj te reja ka vene mbi koke kuroren e bukurise, e cila e shnderron ne te njejten kohe edhe ne perfaqesuesen shqiptare ne disa evente nderkombetare te bukurise, ekskluzivitet i “Deliart Association”.

Sunday, 23 June 2013

Revista BLUETOOTH - 22 Qershor 2013

Revista BLUETOOTH - 22 Qershor 2013
Revista BLUETOOTH, 22 Qershor 2013
  • Dafina & Blunt, s'e fshehin me dashurine, sjellin bashkepunimin e pare
  • Tuna i shan kengent, Noizy e quan kurve. Si lindi lufta mes dy kengetareve, qe dikur ishin bashkepunetore te ngushte.
  • Foto skandal! Genta Ismajli nxjerr "zogun" ne shesh
  • Franceska: Do pozoj "topless" per nje kalendar italian. Anaidi nuk eshte tipi im, jam supersingell
  • Joana harron Anaidin, lidhet me Metin e "BB5". Zbulohet historia e dashurise me ish-banorin e BB. Shkesi eshte Klaudia
  • Rrefimi i kengetares seksi, Zanfina: Muzika shqiptare, nje xhungel. Getoarin s'e kam pasur kurre shok, ja pse zgjodha Noizy-n. Martesa kur te jete kismet.
  • Ami: Shtatzenia perjetim unik
  • Kirurgjia estetike per pjeset intime? E mundur dhe ne mode!
  • Ervin Gonxhi: Edhe artistet me klas vdesin per tallava. Celesi i vazhdimesise se bashkepunimit me Flori Mumajesin dhe projektet e reja
  • Petri Bozo: Pse vendosem te thyenim heshtjen elektorale

Wednesday, 6 June 2012

Petri Bozo gati per “Miss Shqiperine 2012”

Vetëm pak ditë më parë kanë përfunduar seleksionimet e konkurrenteve për “Miss Shqipërinë 2012”, ku nga 250 kandidate do të jenë vetëm 32 më të bukurat për kurorën e bukuroshes shqiptare.

Edhe këtë vit si zakonisht regjisori i madh shqiptar Petri Bozo premton një spektakël, ndërsa siç është bërë traditë bukuroshet deri në mbrëmjen finale do të shijojnë rrugëtimin e ‘Miss Shqipërisë’ nëpër trevat historike dhe më turistike të Shqipërisë.

Ndërsa do të jetë ketë vit Kalaja e Bashtovës në Kavajë, ajo që do të pagëzojë më të bukurën më mbrëmjen e 29 qershorit./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Petri Bozo ready for "Miss Albania 2012"

Just a few days ago have completed selection of competitors for "Miss Albania 2012", where the 250 candidates only 32 will be the most beautiful of the beautiful Albanian crown.

Sunday, 3 June 2012

"Miss Shqiperia" starton se shpejti...

Miss Shqiperia, 32 vajza ne gare per kuroren e me te bukures

Edicioni i radhes i “Miss Shqiperia” starton se shpejti dhe per kete konkurs 32 vajza nga ane e kend Shqiperise do te garojne kete fund qershori per titullin e me te bukures se trevave shqiptare. Nga 250 kandidate jane zgjedhur me te bukurat, starti i te cilave nis me celjen e sezonit turistik ne Radhime. Pergjate tri diteve, me 28, 29 dhe 30 maj, grupi organizator ka kryer seleksionimin, prane ambienteve te TVSH-se, te 250 kandidaturave te paraqitura per spektaklin e ketij viti, prej te cilave jane perzgjedhur vetem 32, te cilat nisen te premten rrugetimin neper Shqiperi. Stacioni i pare i grupit te “Miss Shqiperia” ka qene Radhima, ku ne bashkepunim me bashkine e Orikumit do te organizohet ceremonia e celjes se sezonit turistik. “Nga te gjitha prurjet dhe regjistrimet qe kane ardhur prane zyrave te Deliart, mendojme se do te kete nje pjesemarrje shume cilesore te vajzave ne kete eveniment”, u shpreh producenti Petri Bozo. Nderkaq, sic eshte bere tradite tashme, edhe ne kete edicion, deri ne mbremjen finale vajzat konkurrente te ketij viti do te shijojne rrugetimin e “Miss Shqiperise” neper trevat historike dhe turistike te vendit tone.

Saturday, 4 June 2011

Petri Bozo Me Dy Spektakle Verore...

Dy spektaklet verore per kengetare dhe mise

E merkura e kaluar ka shenuar naten e trete te konkursit te klipeve shqiptare, i drejtuar nga producenti Petri Bozo. Ne kete jave te “Neteve te Klipit” jane prezantuar gjithashtu edhe kengetare te tjere te njohur, si Eliza Hoxha, Rosela Gjylbegu, Vedat Ademi etj, nderkohe qe sic tregojne vete organizatoret risia e “Neteve”, eshte fakti se marrin pjese shume emra te njohur kengetaresh shqiptare qe nga Jonida Maliqi, Shpat Kasapi e deri te tjere te rinj, te panjohur per tregun vendes, te cilet jetojne ne vende te ndryshme te Europes dhe qe ne kete konkurs jane prezantuar me klipe te realizuara me teknologji te larte e qe shpesh dallojne nga ato me te cilat jemi mesuar t’i shohim deri me tani.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online