All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Petrit Bylykbashi. Show all posts
Showing posts with label Petrit Bylykbashi. Show all posts

Sunday, 26 August 2012

Petriti i BB4, pret te behet baba...

Petriti i “BB4”: Ju tregoj befasine e ardhjes ne jete te femijes tim te pare

Petriti i “BB4” po pret te behet baba. Gjinine e femijes ende nuk e kane mesuar, por ai nuk deshiron te beje publike as identitetin e vajzes me te cilen eshte lidhur. Martesen e kane lene pasi te rritet femija, ndersa shtatzaenia ka qene e rastesishme. Ja se cfare rrefen per suplementin tone Petrit Bylykbashi…

Petrit si kalon kete kohe, me cfare je duke u marre?
Mua me ka hipur gruaja ne qafe, se se shpejti do te behem baba dhe me thote qe te mos ”cmendem”, sic e kam zakon une.

Pse je martuar?
Jo nuk jam martuar ende, pas lindjes me kismet.

Me ke ke krijuar lidhje apo nuk do ta besh publike?
Aman, jemi ne stres dhe nervoze per shkak te shtatzenise, nuk dua ta bej publike njehere, kur te qetesohet pak situata ndoshta.

Friday, 9 March 2012

Petrit Bylykbashi, “Po te isha ne BB5, do te lidhesha me Klaudian”

Rrëfen ish-banori i BB4, Petrit Bylykbashi

Besoj se të gjithëve ju kujtohet Petriti i BB4, i cili ditëve të fundit, me dashjen apo pa lejen e tij janë shkruar dhe thënë shumë lajme për të, disa prej të cilave djaloshi nga Prishtina i mohon në këtë intervistë për gazetën tonë.

 Djaloshi që u bë i famshëm në këtë reality-shou para një viti, rrëfen pse i ka quajtur djemtë e BB5 “gay”, madje tregon edhe për nervozizmin e tij që ka pasur me gazetarët, ndërsa ai bën tifo në këtë edicion për Arbër Zekën.

“Kosova Sot”: Si është Petriti dhe më thuaj a po e ndjek Big Brother 5?

Petrit Bylykbashi: Petriti në të vërtetë është shumë mirë, në fakt më mirë se asnjëherë më parë. Për momentin i kam të gjitha që një njeriu mund t’i dojë në jetë. “Big Brother” po e ndjek me aq sa po kem mundësi, që d.m.th. shumë pak, ndonjë përmbledhje ditore dhe spektaklet.

Thursday, 1 March 2012

Petriti i BB3 vs Meti i BB5

Të mërkurën pas mesnatë që kaloi po shikonim se çfarë ndodhte me konkurrentët në “Big Brother Albania 5”. Këtu djaloshi nga Prishtina, Meti është ulur sipër Anilës nga Tirana dhe dukej sikur e puthte, por në fakt djali puthte dorën e tij.

Ky moment është komentuar gjatë ditës së enjte edhe nga shumë personazhe të njohur, mes tyre edhe Petriti ish banori i BB3, madje i është përgjigjur në një debat në Facebook, duke u çuditur se si djali sipas tij “gay”, mund ta puthë një vajzë. Nuk dihet nëse njihen bashkë Petriti me Metin meqë të dy janë nga Kosova. Apo cili është inati që Petriti ka me Metin që e quan të tillë dhe pse?/Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Midnight Wednesday after he spent being watched what happens to competitors' Big Brother 5. "This young man from Pristina, Matthey is sitting above Anilës from Tirana and seemed to kiss her, but in fact his son kiss his hand.

This point was commented during the day Thursday by many familiar characters, among them former resident of BB3 Petriti even responded to a debate on Facebook, being amazed by his son how "gay", you can kiss a girl. It is unknown if Petriti together with Metin recognized as both are from Kosovo. Or who is there hatred Petriti Metin such calling and why?/Maxim Gjokaj/Kosova Sot/

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online