All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Pirro Cako. Show all posts
Showing posts with label Pirro Cako. Show all posts

Sunday, 15 September 2013

Pirro, momente relaksi me Sisin...

Pirro me te dashuren Sisi
... foto intime me te dashuren

Kantautori i njohur, Pirro Cako, sapo ka perfunduar pushimet e tij me te dashuren shkodrane Sisi, duke kaluar momente relaksi, mjaftueshem per te fituar energjite e nevojshme per kete sezon te ri.

Pirro na prezantohet keshtu per here te pare ne nje set fotosh intime ne plazh, me partneren e tij 25 vite me te re, me te cilen po jeton dhe nje bashkejetese ne apartamentin e tij ne Tirane. Edhe pse ata jane ne nje lidhje prej dy vitesh, partneret vendosen te tregohen me te hapur ne deklarimin e historise se tyre ne fund te vitit te kaluar. Kjo ndodhi kur Cako publikoi albumin e tij te trete me titull “Ashensor” se bashku me nje klip me te njejtin titull, qe ia dedikonte pikerisht te dashures aktuale. Historia e tyre eshte komentuar si mjaft romantike, nderkohe qe diferenca e theksuar e moshes, qe ata kane me njeri-tjetrin, pothuaj nuk vihet re aspak.

Sunday, 24 March 2013

Pirro Cako: "Gjeniu i Vogel" kerkon nje takt te jashtezakonshem...

Pirro Cako: “Gjeniu i vogel”, nje eksperience e bukur, por shume delikate

Pirro Cako, kantautori i mirenjohur, prej disa javesh ka marre nje rol sa te bukur aq edhe delikat per te, sic shprehet edhe ai vete ne nje interviste te dhene per suplementin “Koha Tjeter”. Ai per 15 jave do te jete ne rolin e anetarit te jurise se super-spektaklit “Gjeniu i vogel”. Por, si e ka pritur Pirro kete ftese dhe si eshte ndjere ne kete rol te ri, mund ta mesoni duke lexuar intervisten e plote.

Ju keni disa jave qe jeni vendosur ne rolin e anetarit te jurise se “Gjeniut te vogel”, si ndjeheni?

Eshte nje eksperience e re shume e bukur, por edhe shume delikate do te thoja, sepse femijet nga natyra jane sensibel dhe shpesh here te mbushen syte me lot, kur te duhet te japesh nje vendim qe ti e di ne koken tende se kush duhet te kualifikohet, por fillon dhe te qan zemra per femijen tjeter. Kur e imagjinon se femija tjeter do te trishtohet aq shume, te dhimbset se te duket se eshte femija jot. Keshtu qe eshte nje gare e dyfishte, sepse te duhet te kesh nje takt te jashtezakonshem qe mos te vritet psikologjikisht femija dhe ta kuptoje, ne menyre qe momentin e largimit ta marre sa me lehte, ta marre sa me me optimizem dhe mos i largohet kenges, por t’i rikthehet pasionit per kengen.

Sunday, 10 February 2013

Sesilia, ilaç per Pirro Çakon


Kaq shume i pelqen e dashura e re kantautorit Pirro Cako, saqe ai si duket ne kenge e quan “Ilac’.

Pirro nuk ndalet edhe kete here se shkruari dhe kenduari kenge dashurie, por jo me per nje dashuri te lene, por nje dashuri aktuale, sic eshte e fejuara e tij, 21-vjecarja nga Shkodra, Sesilia.

Kengetari sapo e ka publikuar dite me pare nje klip me titull ‘Je ilac’, ku si duket e dashura e re e ka sheruar dhe e ka bere te harrohet njehere e pergjithmone Inva Mula./Maksim Gjokaj/

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Cecilia, medicine to Pirro Cako

So many new girlfriend likes kantautorit Pirro Cako, that it appears in the song called "Remedy '. Pirro does not stop once again writing and singing songs of love, but not for a love to leave, but an actual love as his fiancée, 21-year-old from Shkodra, Cecilia.

Monday, 14 January 2013

ALBA FLASH NEWS: 14 Janar 2013

C'ka po shkruhet dhe c'ka po flitet kete jave
 • Kengetarja bullgare Galena huazon kengen e Nora Istrefit "E Di"
 • Nje thashethem i ri per Rita Oren per te cilen thuhet se ka krijuar nje lidhje te re me djalin e Diana Ross
 • Blero akuzon Elvana Gjaten per huazim te klipit "Gjaku im" qe ka ngjashmeri me klipin "Wicked Game" te grupit HIM
 • Kengetarja Kristine Elezaj, e cila jeton ne Amerike, ka bere te ditur se do te lancoj ne fund te muajit janar, videoklipin e saj te ri me titull "Monster"
 • Baba Stars lancon klipin e shumepritur me titull "Vetem a po m'han raku"
 • Rita Ora me tri nominime ne dy kategori, ne "Brit Awards" 2013
 • Franceska peson aksident me makine. Flitet per fraktura trupore!

Saturday, 12 January 2013

Revista BLUETOOTH - 12 Janar 2013

Revista BLUETOOTH, 12 Janar 2013
 • Pirro Cako: Me Inven tani jemi miq! "Pas divorcit pati nje periudhe traumatike, por me vone u pajtuam"
 • Rudina Magjistari: Ishte dashuri me shikim te pare. U njohem ne Facebook! Moderatorja rrefen lidhjen me kampionin e kick box-it, Xhavit Bajrami
 • Aksidentohet Franceska, ne makine me vellain e te dashurit
 • Laura Vorpsi zedhenesja (jo vetem) e bukur e PD: Jozefina Topalli, e preferuara ime. Argita Berisha, fisnike. "Jam e fejuar dhe shume e lumtur"
 • Silvana Brace: Rikthimi ne ekran nuk eshte ne doren time!
 • Modelet shqiptare qe konkurrojne "Victoria Secret"
 • "Te besh ekonomi" me Aurora Sulcen. Gazetarja e "News 24" tregon risite qe do te sjelle programi i ri
 • Sekreti i Sonit?! Palestra!
 • Corleone i zhgenjyer: Ne Kosove 99% pa karakter, me tradhtaret ne glob
 • Adelina Berisha ne vend te kengeve publikon vithet

Saturday, 1 December 2012

Revista PANORAMA PLUS - 1 Dhjetor 2012

Revista PANORAMA PLUS, 1 Dhjetor 2012
 • Floriana Garo: Ju rrefej per Rita Oren mbrapa kuintave. Rita e lodhur dhe e emocionuar.
 • Argjentina Ramosaj: Me Vedatin kishim mosmarreveshje, do bej duet me Florin
 • Stresi: Si i perjetova kater javet ne burg, mbaj arme per siguri
 • Zbulohet i dashuri i ri i Dafina Zeqirit, me profesion truproje
 • Tony Dovolani, shqiptari qe fiton "Dancing With The Stars" ne Amerike
 • Motra e Ermeles se BB4 le burgun pas dy vitesh, perfiton nga amnistia per 100-vjetor
 • Klipi i Gaxhes 500 mije klikime per 24 ore, zhduket mistershem nga YouTube
 • Pirro Cako i shmanget zhurmes se koncertit te Inves, 100-vjetorin e feston jashte
 • Gjyste Vulaj: Edhe pse shtatzene, ofertat per koncerte nuk munguan

Sunday, 13 May 2012

Pirro Cako prezanton Sisin, shfaqen bashke ne koncerte...

Pirro Cako prezanton Sisin, shfaqen bashke ne koncerte

Pirro Cako asnjehere nuk ka preferuar te flase per historine e tij te dashurise me vajzen e re Sesilia. Megjithate, duket se kjo heshtje nuk do te zgjase per gjate. Lidhja e te dyve eshte bere me e konsoliduar dhe kete e tregon fakti se te dy ata shfaqen perhere e me shume bashke. Ne kemi mundur te sigurojme disa foto ne nje koncert te Pirros ne Maqedoni, shoqeruar nga Sisi. Fotot jane bere ne lokalin “VertigoBar” ne Kercove te Maqedonise, lokal ky qe mbledh emrat me te njohur te muzikes shqiptare. Vec atmosferes se bukur, Pirro nuk ka hezituar as te prezantoje Sisin si te dashuren e tij, gje te cilen nuk e ka bere ne Shqiperi, pasi ka qene mjaft diskret per kete histori. /mapo/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Saturday, 12 May 2012

Revista PANORAMA PLUS - 12 Maj 2012

Revista PANORAMA PLUS, 12 Maj 2012
 • Shperthen Franceska: Do bej seks sa here te dua me Ermalin! Banoret e "Big Brother" shprehin bezdi nga intimiteti i ciftit
 • Pirro Cako merre Sisin me vete ne koncerte, paguhet 1 mije euro nata.
 • Bertina pas 5 muajsh ndarje, deshiron t'i kthehet lidhjes me Erionin
 • Arjan Konomi: Nuk eshte detyre e shtypit te ruaj imazhin e Sonit, ne vetem ia renditem te fejuarit. Na kerkoi para me shume se c'merr ne koncertet me "shukariet" dhe ne menyre ilegale, pa fature tatimore. 
 • Soni Malaj: Hapa gjyq, sepse ne shkrim perdhosej jeta ime dhe e Mirkos
 • Ceshtja Genta, dy te dashurit ne perballje. Melson Kurti, i dashuri tjeter i Gentes: Nuk i trembem Rubensit, do i kerkoj fejese Gentes sapo te dale
 • Liami fle me Gerten, vellai: Ja si e ka pritur Evelin!Arieli: Mendoj se Liami do te jete shok me Ermalin kur te mbaroje lojen

Sunday, 11 March 2012

VIP-at metroseksuale, ja si kujdesen per veten meshkujt e ekranit

Të sfidosh mentalitetet. Të jesh ndryshe. Në modë dhe i kuruar. Ky është mashkulli i ri, modern, i cili në kohët e sotme nuk e ka për turp të kujdeset për veten njëlloj si femrat. Ky term ka hyrë në Europë dhe më vonë kudo në botë që nga vitet 1994, ndërkohë që në Shqipëri është një term i ri dhe ende i panjohur, madje edhe lehtësisht i keqkuptueshëm.

Termi metroseksual, është në fakt një miksim i mashkullit heteroseksual dhe mashkullit metropolitan(i cili jeton në metropol, qendra urbane dhe në kulturën kapitaliste). Ky mashkull i ri, nëse do të mund të quhet i tillë, me anë të jetës që bën përforcon idenë e të qenit një burrë i dëshirueshëm, shumë i kujdesshëm dhe tmerrësisht tërheqës për femrat.

Duhet të theksojmë se metroseksualët nuk duhet të ngatërrohen absolutisht me homoseksualët, pasi vetë termi e shpjegon mjaft qartë, metroseksual = heteroseksualë + metropol. Pra, mashkulli heteroseksual, që jeton në një kulturë kapitaliste do të ishte shpjegimi më i duhur për këtë term të ri për shumë lexues, të cilët ndoshta nuk e kanë hasur më parë si term.

Friday, 13 January 2012

VIP Ballina: Revista GAME OVER - 13 Janar 2012

Revista GAME OVER, 13 Janar 2012

 • Alketa Vejsiu: X FACTOR, le te ndryshojme jetet e atyre qe kane talent
 • Pirro Cako i "kunderpergjigjet" shtatzenise se Inva Mules me fejese?
 • Bertina: Erioni nuk eshte me ne mendjen time
 • Elton Deda: Nuk mund te jetoja nje jete qe nuk me perkiste
 • Aurela Hoxha: Gafa ime? Pjesemarrja ne te njejtin program me personin e gabuar perballe
 • Genta Ismajli: Nuk pi alkool, rrezimi ne skene ishte pjese e performances
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Game Over Magazine, 13 January 2012

Alketa: X Factor, let's change the lives of those who have talent
Pirro Cako "counterstrikes" the pregnancy of Inva Mules with engagement?
Bertina: Erion is not in my mind
Elton Deda: I can not live a life that did not pertain
Aurela Hoxha: My Gafa? Participation in the same program with the wrong person in front
Genta Ismajli: I do not drink alcohol, collapse on stage was part of the performance
]]

Top 5 thashethemet e vitit 2011

Viti që sapo kemi lënë pas mbase ka qenë i varfër në para, por sa i takon thashethemeve nuk mund të ankohemi për krizë! Lidhje, ndarje, tradhëti e skandale të panumërta kanë pushtuar faqet e para! Po cilat janë 5 thashethemet më të përfolura të 2011?

Ermela, fituesja e Big Brother 4 ka qenë protagonistja e një telenovele të mirëfilltë! Lidhja e saj brenda shtëpisë me Ervinin ka qenë çdo javë material për konsum mediatik!

Nëse për çdo herë që është ndarë dhe rilidhur me Ervinin ajo do të paguhej me siguri tani do të kishte 200 milionë! Akuza dhe kundërakuza mes Ervinit dhe Ermelës nuk ka pasur paqe. Më pas puthje e sërish luftë! Më në fund duket se janë ndarë e secili po sheh jetën e vet, apo jo?

Një tjetër histori e filluar në Big Brother ndodhet në vendin e katërt! Domenika dhe Seldi ishin çift që u krijua brenda shtëpisë më të famshme në Shqipëri, por ngjarjet që pasuan janë shumë më sensacionale! Kur dukej se ata po i drejtoheshin bashkëjetesës, Domenika deklaron që Seldi është gay e madje flet për një histori me Sinan Hoxhën!

Monday, 9 January 2012

Sesilia, Nusja e Re ne Shtepine Cako...

Sisi, Nusja e re ne shtepine Cako

Duket se Viti i Ri eshte festuar ndryshe ne shtepine e kantautorit me te suksesshem shqiptar, Pirro Cako, i cili e priti 2012-n jo vetem prane te birit Anthony, por edhe perkrah bukuroshes Sisi me te cilen ai prej kohesh tashme eshte ne nje lidhje serioze dashurie. Edhe pse ata jane rezervuar dhe nuk kane bere foto me njeri-tjetrin, ne kemi ne dore keto foto ne te cilat duket qarte se Pirro, Sisi dhe Anthony ndodhen ne te njejtin ambient dhe per me sakte ne shtepine e kantautorit. Nje detaj qe na verteton kete eshte edhe pamja e oxhakut ne sallonin e artistit, e cila shfaqet ne sfondin e te dy fotografive. Pasi kane festuar ne shtepi ata jane pare te festojne edhe ne nje nga club-et e Bllokut ne shoqeri te miqve te perbashket. Viti i ri ka nisur mbare per ciftin e bukur dhe ne urojme qe sa me shpejt te shkruajme pse jo edhe per zyrtarizimin e metejshem te lidhjes se tyre. /bluetooth/janar 2012/

Saturday, 7 January 2012

VIP Ballina: Revista BLUETOOTH - 7 Janar 2012

Revista BLUETOOTH, 7 Janar 2012
 • Inva Mula 5 muajshe shtatzene, ne pritje te vajzes me Hetemin
 • Erioni dhe Bertina pas ndarjes, ndajne edhe "Pasurine"
 • Olta e BB3 per Erionin dhe Bertinen: "S'i njoh fare kush jane"
 • Elvana Gjata kengetarja me e paguar shqiptare
 • Bojken Lako ngushellohet me puthjet e Semit!
 • Sisi, nusja e re ne shtepine Cako!
 • Lind Anna, Vajza e Soni Malaj
 • Aurela Hoxha: Ja si kam qene! Pas sulmit te Joni Pecit ne "Zone e Lire" flet per here te pare bukuroshja.
 • Shperthen Kastro Zizo: Kam shkaterruar dy familje
 • Alketa dhe Arbana "Rivalet" e dashura !
 • Adi Krasta ne kafe me Holta Dulakun
 • Luana dhe Adriani "ngrohin" marredhenien ne deboren e Mavroves
 • Adelina Ismaili: Njeriu te cilit i trembem...
 • Zbulohet i fejuari biznesmen i Olta Gixharit. Fotot e udhetimit ne Paris. Unaza me diamant propozimi per martese?
 • Sinan Hoxha blog autoriteteve serbe, burgoset per 8 ore. Mbrojti flamurin shqiptar dhe ofendoi serbet me "Fuck Serbia", arrestohet ne Presheve

Sunday, 18 December 2011

Greta Koci Zhgenjehet nga Pirro Cako, Lavderon Darko Dimitrovin...

Greta Koci rrefen zhgenjimin nga Pirro Cako

Per cfare e pyet veten Greta Koci? Aq me teper ne nje moment te tille, kur ajo gezon nje sukses te jashtezakonshem, qe e tejkalon muziken. Pervec emrit te madh qe ka arritur te ndertoje, pervec hiteve dhe nje radioje super te degjuar, ja ku vjen arritja e radhes: Greta konfirmohet nenkryetare e Forumit Rinor te Partise Demokratike nga vete kryetari i kesaj force politike, zoti Sali Berisha.

Ne e kemi pyetur Greten ne lidhje me emocionet qe po perjeton pas ketij angazhimi te ri ne jeten e saj, por e kemi pyetur gjithashtu edhe per raportin e saj me te motren, Enin, si dhe per ato qe ndodhen pas votimeve ne “Kenga magjike”…

Greta, me terhoqen menjehere vemendjen keta vathet e tu, qe shkruajne “Love”. Kush t`i ka dhuruar?
- Jo, i kam blere vete. I pashe diku dhe me pelqeu qe lexonin “Love”… I vendos here pas here (buzeqesh).

Meqe ra fjala, me dashurine si i ke punet?
- Nuk jam e dashuruar, por jam e rrethuar nga familja dhe miqte, qe me dhurojne shume dashuri.

Monday, 12 December 2011

VIP Ballina: Revista PALOMA - 10 Dhjetor 2011

Revista PALOMA, 10 Dhjetor 2011
 • Greta Koci rrefen ekskluzivisht: Zhgenjimi nga Pirro Cako dhe prishja e marredhenies me te
 • Neda hedh ne treg librin e saj te pare "Archea"
 • Lynx: Nuk morem aq sa meritonim!
 • Imazhi Seksi i Olta Bokes!
 • The Game: Do te doja te kisha lindur shqiptar!
 • Inis Gjoni lind vajzen me emrin Coco Antonel
 • Hermes Nikaj ose "Zogu i Tiranes": Qe te jesh trendi duhet te provosh eksperiencen me nje mashkull
 • Erdinc Gulener rivali me i ri i Mehmetit
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Paloma Magazine, 10 December 2011

Exclusively tells Greta: Disappointment with Pirro Cako and relationship breakdown
Neda launches her first book "ARCHEA"
Lynx: we did not receive what we deserved!
Olta Boka as sex image!
The Game: I would like to have been born albanian!
Inis John born daughter named Coco Antonela
Hermes Nikaj or "bird of Tirana": To be trendy one should try the experience with a male
Erdinc GULENER new rival with Mehmet
]]

Saturday, 10 December 2011

Pirro Cako i Kunder-Pergjigjet ish-bashkeshortes Inva Mula...

Lidhja e re e Pirro Cakos

A thua se e beri me qellim Pirro Cako. Dy dite pasi soprano Inva Mula dhe partneri i saj folen mbi lidhjen e tyre ne nje interviste behet publike lidhja e Pirros me nje vajze shume me te re.

Sipas asaj qe publikohet ne shtypin e shkruar, Pirro na paska mbi tre vjet i dashuruar me Sesilien nga Shkodra.

Nese po pyesni veten pse nuk ju dalin llogarite mes divorcit, periudhes beqar dhe dashurise me “Anjushken” nuk ka problem.

Rendesi ka qe Pirro ka vendosur t’i pergjigjet ish-bashkeshortes plumb per plumb. /top channel/dhjetor 2011/

Kronika:

- - - - - - - - - - - - - - - -

Friday, 9 December 2011

VIP Ballina: Revista CELEBRITY, 9 Dhjetor 2011

Revista CELEBRITY, 9 Dhjetor 2011
 • Tuna: Me rrezikohet jeta...
 • Gymysh ne nje film shqiptar
 • Vedat Ademi: single per pak kohe
 • Rrefimi i Aniles: Nje baba si Sabri Godo
 • Rita Ora, Nuse ne familjen Kardashian
 • Vipat Metroseksuale... nga Pirro Cako tek Frederik Ndoci

Ky eshte numri me i ri i Celebrity. Personazhet me te komentuar qe vijne si asnjehere tjeter, me lajme, surpriza, thashetheme etj. Nje rrefim i gjate i Tunes, per jeten private, karrieren dhe ambicjet ne muzike po jo vetem, Speciale, Vipat Metroseksual, ja cilet jane ne Shqiperi, Vedat Ademi, single per pak kohe, rrefimi i Anila Godos per marredhenien e saj me te ndjerin Sabri Godo.......Mode, eros, estetike, test dashurie, histori njerezore etj....E keni gjithe javen ne treg..Lexim te mbare....
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Celebrity Magazine, 9 December 2011

Tuna: My life is threatened ...
Gymysh in an Albanian film
Vedat Adam: single for a while
Confession of Aniles: A father like Sabri Godo
Rita Ora, Bride of Kardashian family
Fashion Metroseksuale ... from Pirro Cako to Frederick Ndoci

his is the new number by Celebrity. Characters with the comment coming as ever, with news, surprises, gossip etc.. A long story of Tunes for private life, career and ambitions are not only in music, specials, Metroseksual VIPs, who are here in Albania, Vedat Adam, single for some time, Anila Godo story of her relationship with the deceased Mode ....... Sabri Godo, eros, the aesthetic, love test, human history .... etc. you have all week to the market throughout Reading .... ..
]]

Monday, 5 December 2011

Pirro Cako, Zbulohet Lidhja e Re me 21-Vjecaren...

Zbulohet lidhja e re e Pirro Cakos me 21-vjecaren nga Shkodra

Ai ka nje karriere ne kulmin e vet, te cilen e ndan me te gjithe njerezit, por ka edhe nje histori dashurie po aq te realizuar e te zjarrte, te cilen nuk preferon t’ia tregoje askujt, ose me sakte vetem miqve te tij me te ngushte. Kantautori i njohur, Pirro Cako, ka mbi tre vjet qe eshte i dashuruar me Sesilan, qe miqte e quajne Sisi, e mbase koha e gjate qe kane bashke, ka thyer te gjitha parashikimet e mundshme te djalit qe mbas nje martese te perfunduar ne divorc me Inva Mulen, zor se mund te besoje te kishte predispoziten e duhur per t’ia nisur nje lidhjeje impenjative si kjo me Sisin, ose te pakten jo menjehere. Historia me Anjushken, se ciles i beri edhe nje kenge, zgjati shume me pak se suksesi i vete kenges, aq sa na krijoi idene se tashme, per nje fare kohe, ne jeten e kantatutorit do te kishte vetem flirte apo lidhje kalimtare, te domosdoshme per nje burre single, por sidomos per nje artist qe ka nevoje te frymezohet. Por ne rastin e Sisit, me sa duket themelet u hodhen te forta qe ne fillim. Te njohur ne nje ambient miqsh te perbashket, ajo e pelqeu, sepse ai eshte Pirro Cako dhe vajzave ia njohim tashme dobesine per njerin nga artistet me romantike te muzikes. Nderkohe, ai e pelqeu sepse ajo ishte e bukur, dhe si fillim mjafton per t’u afruar e njohur. Qe nga ajo kohe cifti ka jetuar nje lidhje intensive dashurie, packa se axhendat e tyre kane qene mjaft te ndryshme.

Sunday, 20 November 2011

Redon Makashi Fitues i "Kenga Magjike 2011"

Redon Makashi triumfon në “Kënga Magjike 2011”

Ka përfunduar finalja e madhe e “Këngës Magjike 2011”. Redon Makashi & Arb me këngën “Më lër te fle” kanë fituar çmimin kryesor të edicionit të sivjetmë të këtij festivali. Pirro Çako dhe Vedat Ademi kanë zënë vendin e dytë, ndërsa Besa Kokëdhima u rendit e treta.

Më poshtë ju sjellim listën e plotë të fituesve:

Kontributi në Kënga Magjike 2011: Alberie Hadërgjonaj - Vetëm ty
Best Performance: Rezarta Shkurta - Te jesh e mirë s’mjafton
Best Balad: Devis Xherahu - Akoma s’e besoj
Best Ft (Duet): Ronela Hajati & Visari - Neles
Çmimi Televiziv: Era Rusi - Një Lamtumirë
Çmimi Diskografik: Rozana Radi dhe Mc Kresha - Jabadabadu
Magjia e parë: Adelina Tahiri- Mos u kthe
Çmimi i Internetit: Noizy - Shooting Star
Çmimi Best Dance: Ermal Mamaqi - Vetëm beso
Çmimi Best Hip Hop: Big Basta & Angelo- Si Melodi
Çmimi Çesk Zadeja: Jonida Maliqi -Thesar pa emër
Çmimi i Interpretimit: Greta Koci- Pyes veten
Kënga Hit: Dr. Flori -S'ma ndjen
Çmimi i Kritikës: Besa Kokdhima - Botën do ndryshoja
Çmimi Best Lyrics: Rosela Gjylbegu - Sikur të isha ti
Çmimi Best Vokal: Kejsi Tola - Më jeto
Çmimi Kantautori: Redon Makashi & Arb - Më lër të fle
Çmimi i Pruduksionit: Leonora Jakupi - Këngë e pa kënduar
Çmimi AMC: Olta Boka - Anna
Çmimi Tendencë: Eranda Libohova & Aldo - Pa Problem
Çmimi Kënga Stil: Pirro Çako & Vedat - Bujë vetëm bujë.

Sunday, 30 October 2011

Ardit Gjebrea: Kenga e Beses nuk eshte e vjedhur...

“BOTA...” ESHTE VETEM E BESES

Flasin Ardit Gjebrea dhe Pirro Cako.

Sot kane reaguar edhe Ardit Gjebrea dhe Pirro Cako rreth sajesave mediale se kinse kenga “Boten do ndryshoja” eshte vjedhur.

“Kush eshte muzikante e di qe te vjedhesh nje kenge duhen 8 masa te barabarta ne dy kenget krahasuese. Aty nuk ka as edhe nje mase te vjedhur, eshte thjesht nje kenge pop-rrock, e cila ka ajrin e kengeve te ketij stili sic shume kenge pop, balada apo hip-hop kane te njejtin stil dhe shpesh komentohen si te ngjashme”, thote Gjebrea.

“Por mendoj se ne rastin konkret kjo nuk ka te beje me kengen e vjedhur, por me nje dashakeqesi ose qe te jem me i zbutur, me mire te them me mosdijen e disa fansave ne Facebook. Kush ka ndermarre nje iniciative te tille ka plane te tjera dhe jo sepse po i dhimbset Kenga Magjike”, shtoi ai.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online