All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Pol Babi. Show all posts
Showing posts with label Pol Babi. Show all posts

Thursday, 22 March 2012

Gazeta Paloma shpall Elvis Gjinin "Mister Big Brother Albania"...

Mister Big Brother: Elvis Gjini (BB5)

Kemi marrë përsipër këtë numër një detyrë shumë të vështirë: do të shpallim miss dhe mister “Big Brother” të të pestë edicioneve që janë zhvilluar deri tani. E dimë që kjo nuk do të jetë punë e lehtë, jo për ne se ne i kemi shumë të qarta në mendjen tonë pozicionet, si për femrat, ashtu edhe për meshkujt, por jemi të sigurt që do të ketë shumë të pakënaqur nga publiku, i cili, sidomos në çështjet lidhur me “Big Brother”, është shumë i ndjeshëm. Që të mos ketë kontestime, po ju tregojmë që në fillim se përzgjedhja do të bëhet për pamjen e jashtme, megjithatë, siç ndodh shpesh në konkurse të tilla bukurie, edhe tipare të tjera do të luajnë rolin e tyre, si zgjuarsia, eleganca, fotozhenia etj...

Saturday, 15 October 2011

Poli i BB lidhet me Fjolla Morinen...

Poli i “BB” hedh syte nga vajzat e Kosoves, lidhet me Fjolla Morinen

Pol Babi, nje nga djemte me aventuriere te “Big Brother”, duket se tani i ka hedhur syte nga vajzat e Prishtines, pas disa aventurave me vajzat e Tiranes. Dhe, me sa shohim nga fotot, duket se do argetohet mjaftueshem, perderisa dhe vajza me te cilen ka nisur nje aventure te re dashurie njihet per natyren e saj te cliret dhe pa komplekse. Ajo eshte kengetarja Fjolla Morina, e cila se fundi eshte bere e njohur edhe ne Tirane. Pasi ka kaluar nje vere me koncerte dhe relaks ne pishina, Fjolla ka vendosur t’i hedhe syte nga Tirana, ku ka zgjedhur per te dashur Polin. Pas publikimit te dy klipeve ritmike ne vere, ajo duket se eshte me shume e pranishme ne Tirane, ku ka qene e ftuar ne programe te ndryshme televizive. Po ashtu i pelqen shume jeta e nates ketu, pasi jane pare shpesh te frekuentojne disa lokale te njohura bashke me Polin. Duket se lidhja e tyre eshte dhe disi romantike, pasi pervec fotove qe publikojne te perqafuar, ata shkembejne fjale dashurie dhe zemra vazhdimisht ne Facebook. /panorama/tetor 2011/

Sunday, 7 March 2010

Poli dhe Anjeza e "Big Brother" Te Dashuruar!

Pol Babi dhe Anjeza Haxhiaj Big Brother
/photo public domain/

Anjeza dhe Poli i "Big Brother" jane bashke

Duket se nje tjeter dashuri ka lindur ndermjet banoreve te "Big Brother", por kete here jo me brenda shtepise, por jashte saj. Behet fjale per Anjeza Haxhiaj, pjesemarrese ne "Big Brother 2" dhe Pol Babin, konkurrent i "Big Brother 1", te cilet prej disa javesh po jetojne nje histori dashurie. Kete lajm na e konfirmojne miq te aferm te tyre, por edhe vete cifti duket se ka dale hapur, pasi jane pare vazhdimisht se bashku duke frekuentuar ambiente te ndryshme, duke ndenjur gjate gjithe kohes ne shoqerine e njeri-tjetrit, duke dhuruar puthje pa u shqetesuar per njerezit apo fotografet qe mund te kishin perreth. Ata qe i njohin nga afer dy te rinjte thone se se bashku jane shume mire, kuptohen dhe ka nje ndjenje te madhe midis tyre. Kete mund ta vertetojme edhe nga fotot dhe nga shikimet qe te dy i dhurojne njeri-tjetrit.

Pol Babi dhe Anjeza Haxhiaj Big Brother AlbaniTe dy, si Anjeza edhe Poli, brenda shtepise se "Big Brother" jane perfolur nder te tjera edhe per historite qe krijuan atje, Poli me Inen dhe Anjeza me Arjonin . Keto histori paten simpatizantet dhe perkrahesit e tyre, ashtu sic kishte edhe shume te tjere qe u treguan skeptike dhe i pane me mosbesim keto lidhje, thjesht si pjese e spektaklit dhe perpjekje per te bere show e per te ndenjur sa me gjate ne shtepi. Dhe ne fakt, per te dy ciftet fati i shte i njejte, vetem pak kohe pasi dolen nga shtepia e "Big Brother" historite e tyre perfunduan, por nese per Anjezen dhe Arjonin ndarja ishte paqesore dhe me mirekuptim, duke mbetur miq te mire edhe me pas, per Inen dhe Polin ndarja nuk ishte dhe aq e deshiruar nga te dyja palet, duke bere qe ne fillim te mos kishte komunikim midis tyre, edhe pse me pas marredheniet u rregulluan disi. Megjithate, asnjehere nuk pati sharje apo ofendime nga asnjera pale.

Nderkohe qe tani, pas nje periudhe pauze ku dy te rinjte kane shijuar jeten prej beqaresh, eshte koha per t'iu rikthyer jetes ne cift. Kete ndryshim te "statusit civil", Anjeza e ka shoqeruar edhe me nje ndryshim te look-ut te saj, duke zgjatur floket dhe duke ndryshuar edhe stilin e te veshurit, me serioz dhe shik. Sa per Polin, ai vazhdon te mbetet djali i perhershem simpatik. Te shohim si do te shkoje kjo histori. /paloma/mars 2010/
- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

Anjeza and Pole of "Big Brother" are together

It appears that another love is born between the inhabitants of "Big Brother", but this time not within the house, but outside it. It is about Haxhiaj Anjeza, participating in "Big Brother 2" and Paul Babin, a competitor of "Big Brother 1", which for several weeks is living a love story. Us confirming this news to relatives of their friends, but the couple themselves seem has come open, as are constantly seen together and attended different environments, seated at all times in the company of each other, by donating kiss without concerned for the people or photographs that might have around. Those who closely know two young people say are very well together, understand and has a great sense among them. This may prove even photos and eyes to donate two of each other.

Both, as well Anjeza Poli, within the house that "Big Brother" are among other controversial even for histories that created there, and Anjeza with Arjonin and Pole with Inen. These stories had their sympathizers and supporters, as there were many others who were told skeptical and saw the distrust these links, simply as part of the spectacle and try to make the show for as long sitting at home. And in fact, for both state couples the same fate, only recently came home after the "Big Brother" their stories ended, but if for Anjezen and Arjonin separation was peaceful and understanding, while remaining good friends even then, for Inen and Pole division was not as desired by both sides, making the beginning of communication between them had not, although with somewhat after relations were arranged. However, never had obscenities or insults from neither party.

While now, after a break period in which two young people have enjoyed the life of the single, it's time to restore life in pairs. This change to "civil status", Anjeza was accompanied with a change to its look-ut, extending and changing the hair style of dress, with serious and stylish. As for the Pole, he continues to remain permanent charming son. To see how this story will go.
]]

Saturday, 25 April 2009

Big Brother Albania 2: Surprize Per Mimozen!

BIG BROTHER ALBANIA 2, NATA 12, SPEKTAKLI, SURPRIZA

Leter nga Poli
25/04/09 22:30

Mimoza eshte nje tjeter banore e cila ka marre nje surprize nga “Big Brother”. Ajo ka marre dhurate nje arush nga Poli, i cili i kishte shkruar nje leter per te. Ai i ka shprehur dashurine, dhe mbeshtetjen e tij per vazhdimin e enderres se saj ne “Big Brother”. Ajo u shpreh shume e lumtur nga kjo leter. Poli bashke me letren dhe arushin i kishte derguar dhe nje foto te cilen ajo e shikonte me shume dashuri. Banori i pare te cilit ka dashur t`ia tregoje kete leter, ka qene Adelajda e cila eshte gezuar shume per Mimozen.
- - - - - - - - - - - - - - - -
+tag: mimoza krasniqi poli pol babi
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Letter from Poli
25/04/09 22:30

Mimoza is another resident who has received a surprise from "Big Brother". She has received a teddy bear as a gift from Poli, who had written a letter to. He has expressed love, and his support for the continuation of her dream in "Big Brother". She spoke very happy about this letter. Poli together with the bear and the letter, had sent a picture which she looked at with much love. Resident who first she wanted to show this letter has been Adelajda who was much happy for Mimozen.
]]

Saturday, 28 February 2009

Big Brother Albania 2: Poli "E Kam Puthur Mimozen"

BIG BROTHER ALBANIA 2, DITA 22

Mimoza Big Brother Albania 2Poli:E kam puthur Mimozen
28/02/09 21:58

Gjate spetaklit te kaluar Mimoza ka mohuar faktin e te pasurit nje lidhje jashte shtepise me ish-banorin e Big Brother, Polin. Mimoza ishte ndjere keq per kete gje dhe ne dhomen e rrefimit eshte shprehur qe ka genjyer te gjithe popullin por jane rrethanat qe e kane shtyre per te vepruar ne kete menyre pasi vellai i saj nuk eshte ne dijeni per lidhjen e saj me Polin dhe i druhet reagimit te tij. Arbana e pyet Polin i cili eshte i ftuar ne studjo nese e shikonte kete gje si strategji te saj per te mos u nominuar duke terhequr vemendjen e meshkujve sidomos te Arjonit dhe Bjordit. Poli u shpreh se e shikonte si strategji te saj pasi para se te futej ajo ne Big Brother e kishin diskutuar kete gje dhe kishin rene dakort per te mos e bere publike per arsyet e Mimozes. Ai thote qe nuk ka arsye deri ne keto momente per te qene xheloz per Mimozen. Poli shprehet i shokuar me deklarimin e Mimozes ne dhomen e rrefimit pasi ai kishte ardhur ne studjo per te mbeshtetur strategjine e saj pra, per te mohuar lidhjen e tyre. Perballe nje fakti te tille Poli pranon me ne fund qe ai dhe Mimoza jane puthur!

Shiqo videon:

- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Saturday, 14 February 2009

Zbulohet Lidhja e Polit me Mozen e Big Brother

Mimoza Krasniqi Pol Babi
/photo panorama/


Zbulohet lidhja e Polit me Mozen e “Big Brother”

Historia e Mimoza Krasniqit nga Gjakova me Pol Babin, te dy pjesemarres ne programin e njohur

Duket si nje skenar perfekt, por ne fakt gjithcka ka qene nje rastesi. Po flasim per Polin, njerin nga pjesemarresit e edicionit te pare te programit “Bog Brother”. Poli, djali qe nuk u shqua per shume protagonizem per tre muaj qe qendroi brenda ne shtepi, por qe gjithsesi u pelqye shume ne fakt na dhuroi shume e shume supriza sapo doli qe andej. Si fillim mund te permendim lidhjen e me Inen e cila nisi pak para se ai te dilte nderkohe qe pas daljes lidhja e tyre u survejua me se miri nga aparatet e paparaceve, duke realizuar nje shtese perfekte spektakli.

Pas ndarjes se tyre aventurat e Polit me femra ishin pa fund. Nje mundesi e mire per te bere dicka ndryshe por edhe per ta risjelle ne faqet tona roze, ishte trajnimi qe ai mori fale programit “Big Brother”, ne ishujt Kanarie. Historia me Karmelen, vajzen superseksi nga Hollanda te cilen ai e njohu ne ate ambient perrallor, u rrefye edhe ne gazeten tone, duke zgjuar kuriozitetin e te gjithe atyre qe e kishin pelqyer dhe votuar Polin. Por gjithcka mbaroi ne ate ambient, duke lene gjurme me siguri ne kujtesen e dy te rinjve si nje eksperience qe ia vlejti te jetohej dhe kaq. Me pas nuk kane munguar lidhje dhe histori te tjera kalimtare te Polit me femra mjaft seksi dhe nganjehere edhe te njohura. Por e reja me e fundit qe ploteson me se miri ate skenar spektakli post “Big Brother”, eshte lidhja qe ne te “Panorama Plus” kemi zbuluar pak jave me pare.

Si gjithmone Poli mbetet nje nga frekuentuesit me besnike te jetes se nates dhe pikerisht ne ato klube, ai eshte bere “viktime” e aparatit te paparacit tone. Por kesaj here shoqeria e Polit me nje vajze te gjate dhe mjaft simpatike, dukej si dicka me e vecante. Kur e pyesnin miqte se cila eshte ajo vajze fare e panjohur ne ambientet e klubeve te Tiranes, ai mjaftohej vetem me pergjigjen: “Eshte nga Kosova”.

Mimoza Krasniqi Poli BabiNderkohe kurioziteti vazhdonte duke dashur qe te mesohej me shume nese ajo eshte e njohur ne boten e artit atje apo jo, ndersa Poli pergjigjej: “Nuk eshte e njohur por shume shpejt do te behet e njohur”. Qe nga ky moment ne filluam te mendojme se mbase vajza bukuroshe mund te konkurronte ne “Big Brother 2”, gje qe u vertetua sapo filloi ky spektakel tashme shume popullor per cdo shqiptar brenda dhe jashte vendit. Sipas burimeve tona Poli eshte njohur me Mimozen disa muaj me pare kur ai shkonte ne Kosove si i ftuar nga shume fansa te tij. Menjehere e kishte terhequr pamja e Mimozes dhe ai kishte bere cmos qe te njihej me te. Natyrisht fakti se ai tashme ishte i njohur dhe i pelqyer, por edhe pamja e nje djali mjaft terheqes, ia ka bere rrugen me te lehte drejt Mozes. Me pas vajza, mbase per Polin por edhe per pergatitjet qe duhej te bente per te hyre ne “Big Brother’, eshte pare shpesh neper Tirane dhe gati gjithmone ne shoqerine e Polit. Ata binin menjehere ne sy ne rruget e ish-bllokut si nje cift i gjate dhe shume simpatik dhe mbi te gjitha per faktin se gjithnje ecnin te kapur dore per dore. Thuhet se Poli kesaj radhe e ka marre lidhjen seriozisht pasi e pelqen shume Mozen jo vetem per pamjen por edhe per inteligjencen e saj pavaresisht se ajo eshte 19 vjec, madje dhe me e vogla nder konkurentet e “Big Brother”.

Megjithate ajo ka pasur nje “profesor” shume te mire, Polin i cili e ka kaluar tashme proven e kamerave brenda shtepise, di si funksionon loja dhe me siguri e ka instruktuar mire vajzen e cila nder te tjera ka edhe veshtiresine se eshte nga nje vend tjeter, me nje mentalitet te ndryshem pavarsisht se flet te njejten gjuhe me ne. Miqte e Polit tregojne se ai eshte bere nje ndjekes i kujdesshem i “Big Brother”, natyrisht sepse aty eshte Moza, por edhe per nostalgji padyshim. Ka te ngjare qe organizatoret e “Big Brother” nuk do te lene pa e shfrytezuar faktin qe Moza dhe Poli jane te dashuruar, mbase per te sajuar ndonje surprize per Mozen, pasi te dy ata tashme jane krijesa te ketij programi dhe jane bere te njohur fale “Big Brother”. Por shpresojme qe futja e Mozes ne “Big Brother” te mos e prishe rrjedhen e ngjarjeve pasi edhe nga eksperiencat boterore te ketyre programeve, por edhe ne ate te parin tonin, ka pasur ndarje nga te dashurit per t’u lidhur me dike qe eshte aty brenda. Pjesemarresit e vjetshem te pyetur per kete fenomen shpreheshin: “Ne na dukej sikur kishim lindur ne “Big Brother” dhe do te vdisnim aty”. Qe javen e pare duket vemendja e djemve ndaj Mozes, per pamjen e saj, por edhe per moshen e re si dhe dicka mistike qe ajo mbart. Dhe ne fakt gjithcka mund te ngjase. Nese po te permbushet kjo profeci e jona, natyrisht qe ne “Big Brother” do te kishte nje spektakel te garantuar, nderkohe qe Poli mund te pesonte zhgenjim. Le te shohim se cfare rrjedhe do te marrin ngjarjet. /redona sadiku/panorama/14.02.09/
- - - - - - - - - - - - - - - -
+tag: krasniqi babi
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online