All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Poni. Show all posts
Showing posts with label Poni. Show all posts

Tuesday, 6 August 2013

Revista PALOMA - 3 Gusht 2013

Revista PALOMA - 3 Gusht 2013
Revista PALOMA, 3 Gusht 2013
 • Zajmina: Mentaliteti shqiptar me ka ndrydhur
 • Mihrije Braha, nuk harron te zhvishet edhe kete vere
 • Marsela Cibukaj: Dua lule dhe biciklete, jo iphone dhe X5
 • Ermal Fejzullahu: Pesha e tepert po me pengon! Kengetari ne pritje te femijes se trete: Bashkeshortja ime, Ariana, do sjelle ne jete nje vajze
 • Fatmire Sinanaj, shqiptarja qe realizon film porno me ish-burrin e  Kim Kardashian
 • Rita Ora: Do kendoja me qejf ne Serbi!
 • Sa vere e nxehte.. per ish-banoret e "Big Brother". Ku dhe me ke po pushojne? Sa po u shijon kjo vere? Joana Gjuzi, ne pishina topless; Anaid Kaloti: Pushoj vetem ne fundjave; Rike Roci: Vera e ndare mes Lukes dhe Elones; Edber Laho: Nuk ndahem nga Vigani dhe Arbenita; Elena Lika, ne Capri per pushime dhe pune; Olta Leka, pa pushime prej semundjes se babit
 • Luli Bitri, aktorja shqiptare ne krahe te Michele Placido

Saturday, 20 July 2013

Revista BLUETOOTH - 20 Korrik 2013

Revista BLUETOOTH - 20 Korrik 2013
Revista BLUETOOTH, 20 Korrik 2013
 • Ami dhe Ermali ne pritje te djalit: Pas lindjes, Ami ne "greve urie"; 
 • Miriam Cani: Se shpejti dasma, do jete private dhe e qete. Me mamane e Albanit jam shume e lidhur. E lumtur qe e kam pjese te familjes.
 • Noizy mund "Babastars"
 • Foto hot te VIP-ave ne plazh; 3 faqe speciale, 16 personazhe; Rovena Stefa ne Turqi; Afroviti Goge zgjedh jugun; Kleoniki do pishinat; Sabri Fejzullahu, pushime me gruan ne Qeparo; Rozana Radi, nje koktej nga Dhermiu; Vesa Luma, ne plazh e veshur; Franceska, provokuesja e kesaj vere; Pushimet familjare te "miss" Gentes; Ermela argetohet me shoqerine ne bregdetin e jugut; Dren Abazi, det edhe kenge; Angela Martini ne St.Tropez; Luana, rrofte "Summer Fest"-i; Nora Istrefi prek Dubain; Lorik Cana pushon me Moniken; Dafina Zeqiri shfrytezon koncertet; Albana Osmani, relaks me motren; 
 • Vigani feston ditelindjen, harbohen Big Brother-istat. Fotot, me Elenen "prane e prane" si dikur

Poni seksi ne "Dalee" (Video)

Erdhi edhe videoklipi i këngëtares Poni që është në bashkëpunim me këngëtarin 2 Step.

Një video e bukur, por që Poni duket mjaft në formë, saqë në një moment edhe në këtë foto marrë nga klipi duket sikur është Rihana.

Kënga është punuar nga producenti i disa hiteve Alfred Sula, ndërsa video është xhiruar nga 'Pro Video', ashtu sic ju kemi thënë edhe më parë në bregdetin e bukur të jugut të Shqipërisë, aty ku edhe këngëtarja është rritur.

Për tekstin e këngës është kujdesur vetë Poni, por edhe kënga vazhdon të jetë në stilin e saj dhe me theksin e origjinës së saj./Maksim Gjokaj/

Thursday, 18 July 2013

Poni, si nje karafil mes trendafilave [VIDEO]

...me boom klipesh kete vere

Kengetarja shume e dashur vlonjate, Shqiponja Karafili, e njohur ne skene si Poni, se shpejti vjen jo me nje por me dy videoklipe verore, njera me titull "Xhan Xhan" ndersa tjetra "Dale, dale".

Te dyja klipet jane punuar nga produksioni shqiptar "Pro Video", ndersa keto dite jane publikuar edhe paraprezantimet e klipeve. Ne njerin nga klipet, ajo bie ne sy si nje karafil i bukur ne mesin e shume trendafilave.

Ndersa, mesojme se kengetarja nuk do perfundoj me kaq, pasi ka ne plan qe se shpejti te publikoj albumin me kenge te reja dhe akoma edhe nje videoklip tjeter, te tretin me radhe per kete vit.

Poni ka gati dy vite qe eshte bere nene, ndersa pas lindjes i eshte kthyer me sukses skenes muzikore, duke paralajmeruar nje rikthim edhe me te fuqishem kete vit. /Albavipnews/

Wednesday, 5 December 2012

Poni, ne mes te kontrastit bardh e zi

Poni eshte nje brune e perbetuar, por duke shfletuar fotot e saj hasem ne nje nga to ku ajo shfaqet si bjonde dhe u befasuam nga ky look i ri i saj.

Por, ngadal mendja u aktivizua dhe na u kujtua se kete look e kishim pare ne klipin e saj "Te ndare" dhe kuptuam se ishte vetem nje prezantim artistik qe ajo e kishte realizuar ne studion e Sellmes kohe me pare.

Megjithate, e kuptuam mire se kengetarja vlonjate pamjen mund ta nderroj, por mbetet ajo e njejta, e bukur si karafili. Ndersa, ju kujtojme se se fundmi ajo u paraqit, natyrisht totalisht brune, ne klipin per festen e Pavaresise, se bashku me bilbilin e Mushtishtes, Shyhrete Behlulin, ne nje duet te titulluar "Jemi nje" qe u komentua dhe u pelqye shume. /Albavipnews/

Tuesday, 4 December 2012

Dy kengetaret tona me gjetje interesante

“Jemi motra të shpërndara”, kështu quhet kënga, e cila erdhi në ditët festive që sapo kaluan të nëntorit.

Kjo këngë e bukur vazhdon të mbetet një himn i momentit, kënduar nga këngëtarja e njohur e muzikës popullore Shyhrete Behluli dhe Poni, apo siç quhet në të vërtetë ajo, Shqiponja Karafili, këngëtarja nga Vlora.

Dy këngëtaret e kanë realizuar këtë duet duke e bërë një gjetje shumë interesante, ndërsa në kanalin YouTube marrin çdo ditë jo vetëm klikime, por edhe komente të bukura. Teksti mjaft interesant i kësaj kënge është realizuar nga artisti Ilir Berani. M. GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Our two singers with interesting findings

"We are scattered sister", so called song, which came on holidays that just passed in November. This beautiful song remains an anthem of the moment, sung by renowned singer of popular music Shyhrete Behluli and Poni, or as it is called in truth it, Shqiponja Karafili, singer from Vlora.

Monday, 28 May 2012

Poni si Dafina Zeqiri

Këngëtarja e muzikës pop-folk të jugut të Shqipërisë, Poni, i është rikthyer skenës muzikore pas lindjes së fëmijës së parë.

Një këngë e re ka ardhur në bashkëpunim me Dr. Florin në një videoklip që është realizuar nga ‘Entermedia” në Prishtinë dhe që mban titullin “Të ndarë”.

Poni ka rrezikuar shumë duke luajtur me pamjen e saj, ndërsa në një moment, ku shfaqet bionde, ajo duket sikur Dafina Zeqiri, sepse parukieri ka qenë i njëjtë i të dyjave.Kujtojmë që kjo këngë nuk është shumë e natyrës së rrymës që këngëtarja preferon, por ka pasur shumë klikime në kanalin ‘Youtube’./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Poni as Dafina Zeqiri

The singer of pop-folk music of the south, Poni, the music scene is back after having a child. A new song has been in collaboration with Dr. Florin is a video made ​​by 'Entermedia' in Pristina and entitled "Te ndare". Poni has endangered more by playing with her ​​appearance, and in a moment, in which the blonde, she looks like Dafina, because the hairdresser was the same of both. Remember that this song is not very current nature of the singer prefers, but has had more hits on channel 'Youtube'. / Maxim Gjokaj / Kosova Sot /

Monday, 12 March 2012

VIP Ballina: Revista PALOMA - 10 Mars 2012

Revista PALOMA, 10 Mars 2012
 • Klaudia e BB4, ish e dashura e Elvisit
 • Vlash Martika modeli me fotomontazh. Bashkejetesa e tij me Elvisin dy vite me pare.
 • Klaudia e lidhur me Erionin qe jashte? Flet shoku i Klaudias
 • Getoari dhe Dafina Zeqiri ofendohen publikisht
 • Poni, gati klipi i ri me nje imazh te ri
 • Ronela Hajati behet Mama Stars
 • Lorik Cana i jep fund lidhjes me Miss Albanian Arnita Beqiraj
 • Zhaku: Se shpejti do te mbetem pa leke...
 • Albulena: Erioni do te jete i imi kur te dale nga BB
 • Arjola e "Big Brother": Elvisi me kishte qejf!
 • Niko Komani: "Fashion Week" alla shqiptarce! Java e modes ne Shqiperi! Fashion Week ne bote!
 • 3 minuta me Jellmaz Dervishin
 • Neda: Big Brother 5 Deftesa...
 • Albana Osmani: Jetoj me mire se ne enderr

Wednesday, 22 February 2012

Poni zevendeson Aferditen ne kengen per Camerine...

Ne kengen per Camerine perjashtohet Aferdita, vjen Poni si me e pershtatshme

Kenga e cila ishte menduar te realizohet per Camerine dhe te vinte si bashkepunim mes Hekuran Krasniqit, reperit Gold Ag dhe kengetares Aferdita Dreshaj, ne fund ka ndryshuar formatin. Treshja e famshme ka ndryshuar, pasi Aferdita eshte perjashtuar nga ky projekt, edhe pse ne fillim shihej si e pershtatshme ne kete trio, qe mendohej se do te ishte nje nga projektet me te suksesshme dhe me patriotike te te gjitha koherave. Ne vend te kengetares nga Mali i Zi, vjen kengetarja labe Poni, si e perzgjedhura e reperit Gold Ag. Ne kontaktuam me reperin, i cili na tregoi me shume rreth kesaj perzgjedhjeje. ‘’Ne fillim ishte si ide per shkak se ishte nga Mali i Zi dhe behej kombinimi Kosove, Presheve, Malesi qe t’i kendojme Camerise.

Sunday, 19 February 2012

VIP Ballina: Revista INTERVISTA - 18 Shkurt 2012

Revista INTERVISTA, 18 Shkurt 2012
 • Alketa Vejsiu dhe Vera Grabocka, te gjitha sekretet e suksesit. Gjithcka, para finaleve te medha
 • Fejohet Linda Halimi
 • Poni i ze vendin Aferdites
 • Genta Ismajli ndryshe!
 • Visar Vishka i "Ballkan Bazar": Habitem me fatin qe kam!
 • Rina Bilurdagu: Nuk me pelqyen? Eshte ceshtje shijesh...
 • Ku gjendet sot Amsera?
 • Nora Asani: Nuk zhvishem si Anxhela!
 • Mimoza Shkodra: I kam premtuar vetes!
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
INTERVIEW Magazine, 18 February 2012
Alketa Vejsiu and Vera Grabocka, all the secrets of success. All, before major finals
Linda Halimi betrothal
Poni replaced Aferdita
Genta Ismajli different!
Visar Vishka of the "Balkan Bazar": I'm surprised with my own fate!
Rina Bilurdagu: They did not like me? Is a matter of taste ...
Where is Amsera today?
Nora Asani: I do not undress as Angela!
Mimoza Shkodra: I promised myself! ]]

VIP Ballina: Revista BLUETOOTH - 18 Shkurt 2012

Revista BLUETOOTH, 18 Shkurt 2012
 • Reality Show. Autori i "Big Brother" Rezart Aga: Surprizat e ketij edicioni? Mes konkurrenteve edhe 60 vjecare. Arjan Konomi opinionist i BB5.
 • Amarda Toska: Ne shtepi me pelqen te komandohem nga Ermali. Une si shtepiake? Me pelqen te bej pune, por e urrej hekurosjen. Surpriza e bashkeshortit per kete Shen Valentin dhe emocionet e "Dancing  with the stars"...
 • VIP-at urojne Kosoven per Pavaresine
 • Mihrije Braha humb te atin
 • Alban Skenderaj: Dita nis mbare kur nis me nje puthje
 • Evi Reci, uje dhe sapun
 • Kur feston vogelushja e Familjes Meta. Era, vajza e liderit te LSI mbush 7 vjec, e organizon vete festen.
 • Besforti i videove dhe Flori Mumajesi sherr me fjale banale ne Facebook. Hasanaj publikon fotot e mesazheve private me kantautorin. Flori: Ja arsyeja e vertete e konfliktit me Besfortin!

Wednesday, 15 February 2012

Gold AG dhe Hekurani, kenge per Çamerinë me Ponin

Nuk do të jetë bukuroshja Afërdita Dreshaj, ajo që do të bashkohet në bashkëpunim mes reperit Gold AG dhe këngëtarit Hekuran Krasniqit.

Vendin e saj do ta zërë, ndoshta një zë më i veçantë, të paktën në muzikë, ajo është këngëtarja labe Poni, e cila siç na tregon Goldi e ka mirëpritur këtë ide për një këngë që do t’i këndohet Çamërisë, me titull “Më prit Çamëri”.

Ideja dhe teksti tashmë është gati nga reperi shqiptar më i kërkuar tani për tani, ndërsa muzika është punuar nga Hekurani. Goldi ka treguar se për ne kjo këngë do të ketë edhe një video, e cila do të punohet në Tiranë, nga “Max productions”. /Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Gold AG and Hekurani, songs for Chameria with Poni

Monday, 20 June 2011

Poni Ne Muajin e 6-te, Turnete Nuk i Ndal..

Poni ne muajin e 6-te te shtatzenise vazhdon me turne, bebi eshte djale

Kengetarja Shqiponja Karafili, e njohur me emrin artistik Poni, eshte gjashte muaj shtatzene. Eshte bere tashme e disata ne listen e te njohurave qe pritet te behen nena, edhe pse disa prej tyre tashme kane marre rolin e rritjes se femijeve dhe po behen nena te mira. Poni, edhe pse ne muajin e gjashte te shtatzenise, vazhdon te mbaje koncerte ne mbare vendet ku jetojne shqiptaret dhe eshte shume e kerkuar. Fotot, te cilat i siguruam ne nje nga koncertet e fundit ne Londer, kengetarja shihet me barkun e fryre duke kenduar e njekohesisht duke pozuar me fansat dhe ata te cilet kishin ardhur te degjojne kenget e saj. Sa e pengon shtatzenia kengetaren gjate koncerteve nuk dihet, por derisa ajo vazhdon te jete e angazhuar, sigurisht qe nuk i ben pengese, edhe pse nuk rekomandohet qe ne keto muaj te shtatzenise femra te jete shume e angazhuar dhe te sforcohet. Femija qe pritet te linde Poni eshte djale. /blerand rexhepi/panorama plus/qershor 2011/

Wednesday, 4 May 2011

Poni Shtatzene, Pret Femijen e Pare

/photo marsel rexhini/
Poni shtatzene, pret djale

Kjo periudhe paska qene nje kohe mese e frytshme per femije. Listes se personazheve VIP qe presin te behen me femije, i eshte bashkuar se fundmi edhe kengetarja labe, Poni, e cila per pak muaj do te behet nene.

Ajo pret femijen e saj te pare, qe eshte mesuar se do te jete djale, nderkohe qe eshte ne muajin e peste te shtatzenise.

Kengetarja e njohur eshte kujdesur gjithmone qe ta mbaje jashte vemendjes se publikut jeten e saj private ndaj dhe shpeshhere udheton jashte vendit.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online