All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Princ Leka. Show all posts
Showing posts with label Princ Leka. Show all posts

Saturday, 11 May 2013

Revista PANORAMA PLUS - 11 Maj 2013

Revista PANORAMA PLUS
Revista PANORAMA PLUS, 11 Maj 2013
 • Ciljeta: Po me cenohet jeta private! Kengetarja denoncon ne Polici. Ajo kerkon mbylljen e 400 profileve ne facebook, te cilat shajne dhe prishin imazhin e saj.
 • Dafina Zeqiri dhe Dj Blunt, pas ndarjeve, nisin nje histori te fshehte dashurie
 • Luan Rama kapet mat ne lokalet e nates me nje bionde
 • Big Brother; Zhvillime surprize, Iliri i shpreh dashurine Rikes, Joana afrohet me Edberin
 • 26-vjecari nga Vlora, i fiksuar pas Jorida Rrustemit, ngjarja perfundon ne Gjykate
 • Zajmina: Kesaj radhe do me shihni "hard" dhe "hot"
 • Big Brother; Sekreti i Eldores sensibilizon Shpendin: Nese fitoj, nje pjese e parave do te jene per ty; Shpendi: Anaidi po perdor dramen e dikujt per te fituar pike; Elona fillon te flas per jeten e saj; Reagon Ermela: Joanen s'do doja kurre ta kisha shoqe; Edberi dhe Elona duan te testojne se sa xheloze eshte Elona; Eldora: Joana ka frike te perballet me publikun jashte shtepise; Mungesa e ushqimit kalon ne krize Anaidin: Kam tri dite pa bere seks!; Anaidi kritikon Shpendin: Si mund te mos i kerkosh falje babait;

Sunday, 25 November 2012

Revista PANORAMA PLUS - 24 Nentor 2012

Revista PANORAMA PLUS, 24 Nentor 2012
 • Sinani investon miliona per rikthimin me Seldin
 • Ermela dhe Franceska te zhgenjyera nga braktisja e te dashurve, ja reagimet
 • Kengetaret qe do te paguehen nga 1 mije euro per te shoqeruar Rita Oren
 • Genti Hazizi: Dashurite ne dy kohe, te dyja te bukura
 • Albana Osmani: Te henen finalja e "VIP Shpija", ja surprizat
 • 100-vjetori, pronaret e lokaleve hapin thesin per kengetaret
 • Vlash Martika: Kam vendosur te largohem ne Australi
 • Inva Mula surprizon me linjat pas lindjes se vajzes ne provat e koncertit per 100-vjetorin
 • Blerim Destani: Cfare do te beja ne emer te dashurise!
 • Valza Bajra fiton rolin e pare ne telenovelen "Dulce nina"
 • Anjeza Branka ndryshon look, shfaqet si brune
 • Politikanet dhe gazetaret e preferuara te Sekuit, se bashku ne jete nate
 • Enkeli dhe Mesila ne pub sillen si adoleshente

Saturday, 2 June 2012

Familja Mbreterore mohon lajmin per shtatzeni...

Familja Mbreterore reagon per shtatzenine

Para disa javesh, u publikua lajmi se “Princi Leka dhe Elia Zaharia se shpejti do te behen prinder.” Lindja e nje femije sigurisht eshte nje lajm i gezueshem dhe cifti nuk e ka pritur keq kete lajm, por sipas zedheneses se Familjes Mbreterore, ky informacion nuk eshte i sakte. /bluetooth/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Royal family reacts to pregnancy

A few weeks ago, came the news that "Prince Alexander and Elijah Zaharia will soon become parents." Birth of a child is certainly a cheerful note and the couple has not received this as bad news, but according to the spokeswoman of the Royal Family, this information is not accurate. / bluetooth / ]]

Saturday, 26 May 2012

Princ Leka ne telashe me banken...

Mbreteria ne pike te hallit: Princ Leka zhytet ne borxh, Raiffeisen Bank i merr pronat

Leka II Zogu ka marre nje kredi mbi 500 mije euro per te blere nje shtepi. Por qe kur e mori kredine dhe deri tani ai nuk ka paguar asnje kest. Keshtu banka Raiffeisen e ka paditur ne gjykate dhe e ka fituar gjyqin

I rrethuar nga truproje, nga oborr mbreteror sic e quan ai, nga nje shpure e tere qe pretendenti per fron mbreteror i ka nga pas, tani eshte ne pike te hallit. Eshte zhytur ne borxhe dhe pronat mbreterore po ia marrin bankat.

Jane 607 mije euro qe Leka ia ka borxh bankes Raiffeisen e cila e ka hedhur ne gjyq dhe vendimi eshte marre keto dite nga gjykata e cila e ka ndare mendjen, banka le t’i marre cdo pasuri Lekes mjaft qe te shlyhet sasia e borxhit qe i ka.

Sunday, 20 May 2012

Princ Leka dhe Elia Zaharia se shpejti prinder

Zbulohet fotoja e pare e shtatzenise se artistes

Princi Leka dhe Elia se shpejti prinder

Princi Leka dhe Elia Zaharia se shpejti do te behen prinder. Lajmi i gezueshem i mbajtur sekret nga trashegimtari i fronit mbreteror eshte zbuluar nga “Bluetooth” permes kesaj fotografie, e cila tregon sensualitetin prej nene te Elia Zaharise. Ky eshte femija i pare ne te dy familjet, si ne ate e Lekes dhe ne te Elias, e gezimi padyshim eshte i madh. Burime konfidenciale thone se cifti do te kishte dashur qe mbreti Leka I te ishte gjalle, per te shijuar lindjen e nipit, por fatkeqesisht ai u nda nga jeta vetem pak muaj me pare.

Historia e dashurise mes Lekes dhe Elias ka nisur vite me pare, atehere kur vajza e Yllka Mujos, jetonte mes Shqiperise edhe Frances, dashuri e cila e beri te vendoset pergjithmone ne Tirane, ne Pallatin Mbreteror ku jeton me te fejuarin e saj. Aktualisht mbreti Leka i Riu, punon si keshilltar i Ministrit te Brendshem, por merret paksa edhe me punet e Partise se Legalitetit, ndersa Elia duket se per momentin po kujdeset per veten dhe qenien e dashur qe rritet brenda saj, ndersa para vdekjes se mbretit ka pasur angazhimet e saj ne Teater. Shpresojme qe cdo gje te shkoje mbare per ciftin simpatik dhe mungesa e Lekes I te zevendesohet shpejt me nje dashuri te re, femijen e tyre. /bluetooth/

Saturday, 19 May 2012

Revista BLUETOOTH - 19 Maj 2012

Revista BLUETOOTH, 19 Maj 2012
 • Prinder per here te pare: Princ Leka & Elia Zaharia, Ermal Mamaqi & Amarda Toska, Erjon Zaloshnja & Eneda Tarifa. Ciftet VIP, ne pritje te femijeve
 • Akuzat per pedofili. Besniku i NRG Band: Po me shantazhojne!
 • Leonora Jakupi reklamon gjoksin
 • Bertina: Erioni, kapitull i mbyllur per mua
 • Elgit Doda prezanton te dashuren
 • Fadil Berisha pozon me Kim Kardashian
 • Alberie Hadergjonaj ndryshon look
 • Shkendije Mujaj serish ne foto me VITHET jashte
 • Gerta Matohiti: Flija me Liamin per te acaruar Arbrin
 • Dritani i BB5: Gocat jo ne shijet e mia, me mungoi flirti. Liami fitues! S'kisha pare ndonjehere  vajza qe t'i hidhnin mbathjet neper shtepi per loje
 • Ciljeta e ndare nga Aleksi prej 4 muajsh
 • Stela Kotri, prezantuesja provon te kendoje me Devis Xherahun

Tuesday, 27 December 2011

Princ Leka Shtyn Martesen...

Princ Leka, pas humbjes se babait shtyn martesen

Ka mbetur trashegimtari i vetem per fronin mbreteror shqiptar. Ashtu si edhe babai i tij, Leka I, qe nderroi jete disa jave me pare, edhe Leka II eshte ne rolin e pretendentit. Por edhe ne rolin ku kudo eshte i pare tashme. Si i tille, ai nuk mund te mungonte ne jubileun e televizionit “Top Channel”.

I shoqeruar nga e fejuara e tij, Elia Zaharia, kjo ishte dalja e pare publike e ciftit pas zise 6-javore ne Pallatin Mbreteror. Dalje sa u perket festave, pasi per ceremoni te tjera Leka II u shfaq ne publik ende pa u mbushur 24 ore nga varrimi i babait. Nje sjellje qe u vleresua ne fakt, pasi behej fjale per homazhet e shkrimtarit dhe politikanit Sabri Godo.

Wednesday, 16 June 2010

Princi Leka dhe Elia Zaharia Fejohen Sot ne Paris

Princi Leka dhe Elia Zaharia fejohen sot në Paris

Princi shqiptar Leka i II-të dhe Elia Zaharia pritet të vijojnë rrugëtimin e përbashkët drejt ëndrrës së tyre, me zyrtarizimin e fejesës sot në Hotel “Lutetia” në Paris (Francë). Në sallonin "Pomepein", më moderni i këtij hoteli, që ndodhet shumë pranë Katedrales së famshme “Notre Dame” dhe Muzeut “Orsay”, çifti i ri do të marrë bekimin e më se 100 personaliteteve nga mbarë bota, të cilët kanë konfirmuar pjesëmarrjen në këtë ceremoni solemne. Në datën 12 Qershor, Shërbimi për shtyp i Princit Leka në njoftim për shtypin njoftoi se “Kurora Mbretërore e Shqipërisë ka kënaqësinë të shpallë fejesën e HRH Princi Leka II i shqiptarëve me zonjushën Elia Zaharia. Me rastin e kësaj do të ketë një koktej, që do të mbahet në Hotel Lutetia (45, bulevardit Raspail 75006 Paris). Evenimenti festiv do të mbahet në 16 Qershor 2010, nga ora 18:00-08:00). Shtypi është i ftuar për të xhiruar foto dhe marë ndonjë intervistë” Mediat shqiptare më shumë se njëherë e kanë përfolur historinë e dashurisë së princit vajzën brune shqiptare, Elia Zaharia, e bija e aktores së mirënjohur shqiptare Yllka Mujo. /d.b./balkanweb/qershor 2010/
- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

Prince Leka and Elia Zaharia to engage today in Paris

Albanian Prince Leka II and Elia Zaharia expected to follow the common journey towards their dream, with engagement today to formalize the Hotel Lutetia in Paris (France). In Salon "Pomepein" moderni on this hotel, located very near the famous cathedral "Notre Dame" and the Museum "Orsay", the new couple will receive the blessing of more than 100 personalities from around the world, who have confirmed participation Solemn ceremony. On 12 June, the press service of Prince Alexander in the press notice announced that "crown of Albania is pleased to announce the engagement of HRH Prince Leka II of the Albanians with Ms Elia Zaharia. In the case of this would have a cocktail, to be held at the Hotel Lutetia (45, boulevard Raspail 75006 Paris). Festive event will be held on 16 June 2010, from 18:00 to 08:00 pm). The press is invited to shoot photos and take any interview "Albanian media more than once and have controversial love story of Prince Albanian dark-haired daughter, Elia Zaharia, daughter of famous actress Albanian Yllka Mujo.
]]

Wednesday, 3 December 2008

Elia Zaharia, Princesha e Ardhshme e Shqiptareve?

Elia Zaharia dhe Princ Leka ne Kenga Magjike
/photo panorama/

A do te jete Elia Zaharia, princesha e ardhshme e shqiptareve?

Princi Leka, i vetmi trashegimtar i familjes mbreterore shqiptare, eshte ne lidhje dashurie me kengetaren Elia Zaharia, e cila ne skenen muzikore u be e njohur me singellin “31 October”. Kohet e fundit ky cift ka filluar te paraqitet shpesh ne publik madje edhe ne finalen e festivalit “Kenga Magjike” ata u paraqiten se bashku. Zaharia me video-klipin e kenges se lartpermendur ne Video Festin Muzikor 2008 u nderua me dy cmime ne konkurrencen e femrave dhe videoklipin me montazhin me te mire.Ne rast se lidhja ne mes te ciftit do te kurorezohet me martese, Zaharia do te jete princesha e shqiptareve. /express live/ktv/02.12.08/
- - - - - - - - - - - - - - - -
Princi Leka per here te pare ne publik me Elian

Lidhja e Princit Leka, trashegimtarit te fronit mbreteror me Elia Zaharine, vajzen e Yllka Mujos tani nuk eshte me nje sekret. Edhe pse vete Princi Leka nuk eshte prononcuar asnjehere per kete lidhje, prezenca e tij tek “Kenga Magjike” me Elian eshte si nje lloj zyrtarizimi i kesaj lidhjeje e cila vazhdon prej gati nje viti. Madje vete Princi ka ndenjur per disa kohe ne France per te qene afer Elias e cila ndjek atje studimet. /panorama/29.11.08/
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online