All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Prive. Show all posts
Showing posts with label Prive. Show all posts

Sunday, 13 October 2013

Adelina Ismajli: Kush tha qe s'jam martuar! [VIDEO]

Adelina Ismajli te "Prive"
...Jam martuar, mezi pres te behem nene

Intervista qe do te lexoni me poshte, do t’ju lere pa fjale, sepse kjo eshte gjeja qe di te beje me mire Adelina Ismaili. Befason gjithmone, me performanca, kenge e pergjigje... Pergjigje keto, qe ne kete interviste te shkurter per “Prive” jane thene me troc se kurre. Sic shprehu po ne te njejten menyre perpara disa javesh deshiren e madhe qe ka per t’u bere nene... “Prioriteti im per momentin eshte krijimi i nje familjeje, lindja e nje femije”, - pohoi Adelina, e cila, ne kete interviste rrefen edhe sakrificen qe do te beje kur te mbese shtatzene...

Tuesday, 9 July 2013

Ramushi dhe Anita, feste luksoze per 10-vjetor..[VIDEO]

Haradinaj shpenzon mbi 20 mije euro per pervjetorin e marteses

Ish-kryeministri i Kosoves, i akuzuar per krime lufte ne Gjyqin e Hages, Ramush Haradinaj ka festuar ditelindjen e tij si dhe 10-vjetorin e marteses me gazetaren Anita Haradinaj.

Kjo feste u zhvillua ne nje nga lokalet me luksoze ne Prishtine dhe behet e ditur se e gjitha kushtoi mbi 20 mije euro. Pjata per person ka kushtuar 28 euro dhe duke e mbledhur ketu edhe shumen e tavolinave, rreth 800 se bashku, kane arritur vleren 17.640 euro.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online