All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Qendresa Millaku. Show all posts
Showing posts with label Qendresa Millaku. Show all posts

Friday, 23 December 2011

Qendresa Millaku Promovon Kengen e Saj ne Zvicer...

Qendresa promovon kengen ne Zvicer

Rrugetimi ne boten e muzikes per Qendresa Millakun po vazhdon me hapa te suksesshem. Pas promovimit te kenges dhe videoklipit te saj "First Class Girl" (kliko per video) ne Kosove, ajo tani do ta promovoje kengen e saj edhe ne Zvicer dhe ne disa shtete te tjera te botes.

“Meqe kengen ‘First Class Girl’ e kam realizuar edhe ne gjuhen angleze kam mundesi ta promovoj edhe ne disa shtete te botes, fillimisht do te nise me Zvicren vend ne te cilin edhe jetoj dhe me pas edhe ne disa vende te tjera. Shpresoj qe pervec suksesit ne Kosove, te kem sukses edhe ne diaspore”, ka thene ajo per “Zeri”.

Qendresa ne te ardhmen planifikon t’i realizoj edhe dy kenge te reja, te cilat do t’i punoj me reperin e njohur Mendy dhe Dj Nardy. posted at albavipnews.blogspot.com. Ndersa sa i perket bashkepunimeve, se shpejti pritet nje bashkepunim edhe me Ardian Bujupin. /k.b./zeri/dhjetor 2011/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Tuesday, 29 November 2011

Nje Artikull Pa Kryp, Nga Gazetaret e Rubrikave VIP...

Qendresa Millaku akuzohet per kopjim se i ngjan Argjentina Ramosaj?! Pfff...

Duke percjellur artikujt qe shkruhen ne rubrikat "ShowBiz" me ra ne sy nje artikull i shkruar nga Telegrafi keto dite e qe mu duk teper pa kryp e pa shije. Dhe ajo qe me shtyri te reagoj ketu eshte se artikuj te ngjashem jane duke u shkruar shpesh nga gazetaret e rubrikave VIP, artikuj qe jane sa per sy e faqe, pa kuptim dhe qellim te qarte, ndonjehere me detaje banale.

Me vjen keq qe kesaj radhe ishte pikerisht nga Telegrafi, nje portal qe e lexoi shume dhe ne pergjithesi me pelqen se si permbledhin lajmet ne forme me te lexuar. Por kesaj radhe ka qene nje gaf i plote gazetaresk.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online